צפה בגרסא המלאה : יצורים לחול חיי

רז קולפ
Thursday 03/07/2003, 13:53
אני מחפש יצורים שונים שחיים בחול החי כלומר מתחפרים הופכים ו.... אותו
אם יש למשהו הצעות תמונות ושמות כל הצעה מבורכת ! :wave:
כמובן שאני רוצה יצורים שלא יגעו לי בשום אלמוג או ח"ח אחרים כי מה שיקרה לאחד כזה ידוע מראש :brow: :candle: :unknown: :rip: :fire:

dror
Thursday 03/07/2003, 14:32
אני מפנה אותך למאמר הבא שנכתב ע"י שוקי -
http://www.ffil.org/forum/viewtopic.php?t=8051

רז קולפ
Thursday 03/07/2003, 17:34
קראתי את המאמר ביום שהוא הופץ אבל תודה בכל זאת
אני רוצה יותר דיוק לגבי שוכני החול עצמם ולא לגבי החול !
כוונתי ל: איזה סוגי גובי מומלצים,איזה סוגים של סרטני נזיר (כחול רגל ,אדום רגל וכדומה)....

dror
Thursday 03/07/2003, 17:46
סרטני נזיר רגל כחולה ינקו את החול משאריות אוכל ויהפכו את השכבה העליונה של החול. סרטנים קטנים, תולעים, גובים מסוגים שונים וקונצ'ים יהפכו את כל החול כולו.

yehudap
Sunday 06/07/2003, 19:16
http://www.liveaquaria.com/product/scateg.cfm?siteid=25&pCatId=420

לעיל קישור למחלקת 'חבילות ניקוי' של משווק דגים, אלמוגים וכו' באינטרנט (אמריקאי). אני חושב שהם הכי גדולים בתחום עכשיו בארהב.
חסרי החוליות הכלולים בתוך Detritus Attack Pack השונים אמורים להיות טובים לניקוי חול חי, קלים לאחזקה, ובטוחים בריף. (לא, הם לא מוכנים לעשות משלוחים לארץ - כבר שאלתי. אולי אחד היבואנים פה יהיה מוכן לייבא יצורים אלו אם מבקשים מהם)

לגבי דגים לניקוי חול חי כדאי לשים לב לשני בעיות אפשריות:

1) דגים אלו חופרים בחול וזורקים אותו לכל אבר. חול יכול להזרק גם על אלמוגים או בכלל לקבור אותם, דבר שלא אהוב משום מה על ידי האלמוגים :brow: אם זה קורה, כדאי להזיז את האלמוגים למקום בו יהיו מוגנים מהמטרד.

2) חלק מהדגים החופרים כל כך פעילים שיחסלו את כל התולעים ושרימפסים הזעירים החיים בחול :flame: - כדאי לעשות שיעורי בית. כמובן, כדאי לעשות גם שיעורי בית של 'מי חי עם מי', במיוחד עם אתה רוצה כמה דגים כאלו.

בהצלחה

רז קולפ
Sunday 06/07/2003, 19:40
תודה על התשובה המפורטת אני יבדוק אם אודי יהיה מוכן להביא לי את החבילה הזאת

yehudap
Sunday 06/07/2003, 20:34
יש כמה חבילות. ככל שחבילה יותר 'משופר', הוא מכיל מגוון יותר גדול של יצורים.
Detritus Attack Pack Ultimate הוא זה עם הכי הרבה יצורים שונים.
אם לא שמת לב, מגוון החבילות מסופקים גם ב'גדלים' שונים בהתאם לגודל האקווריום. בתחתית עמוד הפירוט של כל חבילה יש פירוט של מספר היצורים המסופקים בכל 'גודל' חבילה.

נ.ב. שמתי לב שיש ויכוחים לגבי קושי אחזקה של כוכב ים Blue Linkia (לינקיה כחולה). גם קראתי שכוכבי ים בכלל מאוד, מאוד, מאוד רגישים לשינויי מליחות ודורשים איקלום איטי ביותר.

בהצלחה

יהודה

רז קולפ
Sunday 06/07/2003, 22:10
מה היה ה"תרוץ שלהם לזה שהם לא רצו לשלוח לך חבילה כזאת ?

yehudap
Sunday 06/07/2003, 23:18
הם רק עושים משלוחים בארהב וקנדה.
חלק מהעניין הוא שפשוט לא ארוכים למשלוחים לארצות אחרות.
עיקר הבעיה הוא שהם לוקחים המון אחריות. על רוב היצורים, אם משהוא מגיע מת, או נפטר תוך 10 ימים מהזמן שקיבלת אותו, הם מחזירים את הכסף :o (הלוואי עלינו אחריות כזאת בארץ :evil: !)(אודי יוצא דופן :green: ). כמובן יש תנאים: מים באקוריום באיכות טובה, הקפדה על הוראות איקלום שלהם וכו'. חלק מהתנאים הוא קבלת המשלוח מיידית (הם שולחים 'מדלת לדלת' - כלומר ישירות לכתובת מגורים שלך).
ככל שזמן משלוח יותר ארוך, קבלת אחריות כזאת יותר קשה. במדינות רבות, כמו בארץ, המשלוח יתקע גם במכס או דרישות quarantine. אז הם לא מוכנים לנסות.

על יצורים 'עדינים' הם מזהירים מראש שהיצור בעייתי, ויש 'רק' אחריות שיגיע חי. על יצורים אלו לא מוכנים להבטיח הישרדות. יש רשימה של יצורים אלו בתחתית פירוט תנאי הביטוח 10 ימים. למי שמעוניין לקרוא, הנה קישור ישיר:
http://www.liveaquaria.com/general/general.cfm?general_pagesid=23

קיפודג
Wednesday 09/07/2003, 16:37
לכו לחוף נקי , לכו למקום בו רק הגלים מרטיבים את החוף, קחו נפה ונפו חול יום , תוכלו למצוא בנפה לאחר הניפוי מגוון של תולעים מתחפרות , ולעיתים עוד יצורים שונים ומשונים.

רוב הסרטנים המתחפרים והתולעים ידרשו חול בעומק של 5 - 10 ס"מ לפחות, מיעוטם יזדקקו לחול בעומק של 20 - 30 ס"מ.

gilad
Sunday 13/07/2003, 18:27
רק שלא ילעסו לנו אלמוגים ושאר ירקות...
או חלילה יתפשטו ללא בקרה!!!