צפה בגרסא המלאה : טוב אז תנו לי מחיר כולל+ שם של כל מוצר ופירוט....

Buia
Wednesday 02/07/2003, 00:17
טוב אז אני רוצה להקים אקווריום מרינה באקווריום שכבר בבעלותי(150 ליטר) התוכלו לרשום לי את כל הציוד שנחוץ ואת המחיר המלא?

מודה מאוד...

dror
Wednesday 02/07/2003, 01:13
השאלה קצת כללית כי אין אני יודעים אילו דגים אתה רוצה ואם יש לך ציוד קיים אז אשיב בכלליות (אני מקווה שזה עוזר):
1. פילטריזציה:
1.1. סאמפ
1.2. מפרק חלבונים
1.3. פרלון
2. משאבות:
2.1. משאבה ראשית להחזרת מים מהסאמפ, 2000-3000 ל/ש
2.2. משאבה ליצירת זרימה באקווריום, 1000 ל/ש
3. תאורה:
3.1. שני פלורוסנטים (DAYLIGHT + אקטינית)
4. מסלעה - סלעים יבשים
5. מצע - חצץ אלמוגים/קוורץ וכד' (לא חובה)

לגבי מחירים - לא ציינתי כי ישנם סוגים רבים לכל אחד מהפריטים (חוץ מהפרלון אולי) ויתרה מכך ניתן לרכוש את רובם ככולם משומשים במחירים מצויינים.

Buia
Wednesday 02/07/2003, 01:29
דרור אני אולי יילך בכיוון של זהרונים..אבל שום דבר עדיין לא סגור...
בכל זאת אתה יכול לתת לי בערך סכום ממוצע על כל הדברים....עוד משהו..אני חייב סאמפ? אחרי הכל האקווריום קטן...אני לא יכול לקנות פילטר חיצוני+פילטר פנימי וזהו?

dror
Wednesday 02/07/2003, 01:59
וואלה מה קרה לכם כולכם עם הזהרונים ? נדבקתם משוני ? :D
אני חושב שמרינה עם זהרונים יכול להיות אקווריום מדהים.
לעניינינו: אתה לא חייב סאמפ אך בהחלט מומלץ, חוצמזה שלא מדובר בהוצאה גדולה, ניתן להשיג סאמפ יד שניה בסביבות ה-200-300 ש"ח, קצת ביו-בולס, פרלון, משאבה להחזרת מים לאקווריום וזהו, חשוב לציין בנקודה זו כי אם הסאמפ יהיה מתחת לאקווריום תצטרך לקדוח באקווריום ולהוסיף אובר-פלו וצנרת (לא סיפור גדול).
פורק חלבונים תצטרך בכל מקרה ומדובר בסביבות ה-300 ש"ח (חדש פשוט או משומש בינוני).
תאורה - כל פלורוסנט עולה בסביבות ה- 60 ש"ח, צוקים - בסביבות ה - 130 ש"ח.
אני ממליץ לך להתרשם מכמה מרינות קיימות בכדי לקבל תמונה יותר שלמה של מערכת כזאת כמו-כן אני בטוח שאחרי יגיבו חובבים נוספים שיספרו מניסיונם על מערכות דומות.
סבלנות ולמידה עכשיו יחסכו לך כסף רב בשלב מאוחר יותר.
בנוסף - אם תוכל להגיע לערב מלוח II המתקיים ביום חמישי הקרוב ברעננה תוכל לקבל מידע רב העשוי לסייע לך (פרטים נוספים בפורום קהילה ופורום ציוד לריף ומרינה).

Shuky
Wednesday 02/07/2003, 11:00
אויש כמה שאני שמח ...
כל כך הרבה אנשים אוהבים זהרונים... (אתן לכם לנחש שאני חובב זהרונים ידוע...)

גם אני נפלתי ככה. רציתי זהרון... ואולי אמפרטור ... ונתחיל ממרינה... והופ אתה מכור... אתה לא יכול לצאת מזה...

אבל ברצינות, מרינה עם זהרון - שניים יכולה להיות נפלאה וכיפית !
אם אתה רציני בקשר לאקווריום, לא הייתי מוותר על הסאמפ. הוא נותן אפשריות להתפתחות אח"כ ולשדרוגים. לבצע קדח באקווריום לא אמור להיות יקר.

בהצלחה.

dror
Wednesday 02/07/2003, 11:20
כמה תמונות בשביל התאבון...
http://www.touregypt.net/vdc/Rs27.jpg
http://www.touregypt.net/vdc/slide.89.jpg
http://www.marksmarine.net/encylo/lion/lionfish.jpg
http://www.scubatravel.co.uk/lionfish.jpg

Cobalt
Wednesday 02/07/2003, 14:31
תרשו לי רק לסייג את המסיבה בדבר אחד?
BUIA יש לך בבית ילדים קטנים? אל תשכח לרגע שאל עף יופיו המרשים של הזהרונים למיניהם כולם ארסיים.
אצלי הילדה בת ה6 שאני לא מסתכל מלטפת ומשחקת עם הגופים. לא מן הנמנע שכמה שלא תנעל את המיכל הילדים יכניסו ידיים ו....
הרעלים הללו מסוכניים כפליים לילדים כי הם רגישים יותר וקטנים יותר. (ריכוז למשקל גוף גבוהה יותר.
יחיאל

Buia
Wednesday 02/07/2003, 18:20
יחיאל אין ילדים בבית...אני הכי קטן ואני בן 15...אבל לפעמים באים האחיינים שלי והבני דודים..אבל לא אמורה להיות בעיה כי קודם כל זה בחדק שלי דבר רשון הם יודעים שכלל ברזל זה לא להכניס ידיים לאקווריום!!!!

זה סיפור לעשות סאמפ מכוון שאני יצטרך להביא קודח..הכסף הוא לא הבעייה...נראה לי שבכל זאת אני יעשה רק עם פילטרים...

אודי רוסו
Wednesday 02/07/2003, 19:04
אם תאכלס את האקוריום עם זהרון ושנים - שלושה סוגי דגים אחרים. אני לא חושב שתהיה לך בעיה בשימוש עם פילטר דוד חיצוני.
מפרק חלבונים לדעתי הינו חובה.
גמובן שתהיה חייב להקפיד על רענוני מים. אני סבור שדבר זה חובה לעשות בכל גודל של אקוריום.

מחירים.
כדאי שתבדוק במספר חנויות ותשווה מחירים ( על אותו סוג ציוד ). כמו כן תנסה למצוא ציוד יד שניה.

לפני שאתה רוכש פריט ציוד כזה או אחר. תעלה שאלה לגביו בפורום ותקבל דעות ותגובות מחובבים. דבר זה יוכל למנוע ממך הרבה עוגמת נפש.

בהצלחה

shaulmoshe
Wednesday 02/07/2003, 20:57
לפני שאתה קונה משהו קפוץ לביקור בקוראל איילנד תאמין לי לא תפסיד :wave: