צפה בגרסא המלאה : 9 מינים חדשים של חיות התגלו

nirfun
Thursday 26/06/2003, 14:02
הנה קישור לכתבה שבה כתוב שהתגלו 9 מינים חדשים של חיות בבוליביה:

http://news.walla.co.il/?w=//405552

אז מה אתם חושבים, יש עוד חיות שעדיין לא גילינו??

street cat
Thursday 26/06/2003, 19:07
עולם החי ממשיך בדרכי האיבולוציה שלו כל הזמן,הבעיה היא שהאדם הורס בתי גידול ומשמיד את בעלי החיים יותר מהר ממה שהם מספיקים להתרבות או הולדת זנים חדשים. :(

Buia
Friday 27/06/2003, 08:12
מסכים לחלוטין עם חתול רחוב!!!!!
בטח שאני מאמין בזה!!! קח למשל דוגמא את התמנון הענק שהתגלה פריט אחד שלו מת ועוד כמה חיים...זה תמנון מסוכן שעליו דובר כמפלצת בימי הביניים....אני מרותק במיוחד מכל סיפור האמו...שלאחרונה אנשים צילמו במלמותיהם תמונות דיי בורות של אמו מרחוק... :surprise:

benrokh
Friday 27/06/2003, 11:13
השאלה דיי מעציבה
כי היא מראה עד כמה שבני האדם בטוחים בידע האינסופי שלהם בזמן שהם לא יודעים כל כך הרבה... :(

אני יביא דוגמא: יש דג מסויים "שנכחד" לפני כ64 מיליון שנה (סילקנט) אבל במאה שעברה מצאו 2 או 3 סוגים חדשים שלו...
יש זוחל מסויים שהמחלקה אליה הוא שייך "נעלמה מדפי ההיסטוריה" לפני 240 מיליון שנה אך כיום יש מספר אוכלוסיות בניו זילנד ואיים מסביב
זה רק 2 דוגמאות לידע ה"רחב" של האדם לגבי סביבתו

לגבי שאלתך... התשובה דיי ברורה- אם כל המדענים מסכימים עם העובדה שהתגלו רק 10% מהמינים הקיימים על פני כדו"א אז די ברור שיש לנו עוד מינים שצריך לגלות!

nirfun
Friday 27/06/2003, 15:40
למה השאלה די מעציבה? מי אמר שכל בני האדם בטוחים בידע האינסופי.

כדי לבדוק שהאדם לא בטוח בידע האינסופי שלו עשיתי את שאלת הסקר והתשובות מראות שהאדם דווקא חושב שיש עוד שעדיין לא התגלה ( או לפחות מי שהצביע בסקר)

Blerofon
Sunday 27/07/2003, 19:31
שאלה רטורית !!!
מי שחושב (ולפי הסקר אין כאלו) שגילינו את כל החיות, אז שיוריד את האף למטה כי לאדם יש עוד הרבה מה ללמוד מהטבע !!!

dark biker
Tuesday 05/08/2003, 22:42
מה עם החיות האגדיות כמו המפלצת מלוך נס וביגפוט והיטי מהרי האלפים וכל השאר? האם אתם מאמינים בהם?

רותם
Tuesday 28/09/2004, 10:16
בויה נתקלתי במקרה בעץ הזה ולא הבנתי מה מיוחד בעניין האמו. :oops:

צדק_קוסמי
Sunday 03/10/2004, 00:14
עץ קצת מגוחך!
זו לא שאלה בכלל! עובדה מדעית היא שיש בטבע עוד יותר מינים שאיננו מכירים לעומת אלה המוכרים למדע
במחלקות המפותחות המצב שונה: זוחלים, יונקים, ציפורים ודו חיים מוכרים כמעט כולם, כנראה. עדיין מתגלה איזה מין או שניים ביער משווני זה או אחר, אבל אנו כנראה קרובים מאוד למה שיש בטבע
לעומת זאת, בעולם הצומח, בעולם פרוקי הרגליים, בעולם הרכיכות ועוד דוגמאות, יש עוד עשרות אלפי מינים לא מוכרים

ל"בויה": ראיתי עשרות אמו משוטטים באוסטרליה, עד שנמאס לי לצלמם! מה המהומה? לא ברור מאיפה הבאת את זה!
ובאשר לביג פוט, המפלצת מלוך נס , איש השלג וכל שאר האגדות: מצטער, התייחסתי לעיל רק למה שחוסה תחת הכותרת "מדע"....

Buia
Sunday 03/10/2004, 00:20
חברה צודקים...זה היה לפני מלא זמן כשרשמתי את זה והתבלבלתי בין אמו לדודו...

Aquario
Sunday 03/10/2004, 00:31
נראה לי שהתכוונת למואה לא? העוף הענקי מניו-זילנד שכביכול נכחד, אולם יש הטוענים שראו אותו בימינו... אותו סיפור עם הזאב הטסמני והמפלצת מלוך נס ועוד עשרות בע"ח שקיומם שנוי במחלוקת (לפחות מבחינה עממית)...

Buia
Sunday 03/10/2004, 00:34
בדיוק אקריו...התכוונתי למואה...פשוט איש השעה :wink:

צדק_קוסמי
Sunday 03/10/2004, 00:43
באשר למואה: כל מיני המואה נכחדו לפני כ- 450 שנים, בעקבות צייד של המאורים - תושבי ניו זילנד דאז
אין כאן כל חילוקי דיעות! שוב, הבדילו בין אגדות עם למדע -
התגלו אלפי ממצאים המעידים על קיום המואה: ביצים, עצמות, חפצים וקישוטים שעיבדו המאורים מעצמות הציפור, ועוד
לגבי הדודו: הוא נכחד בערך באותה תקופה מהאי מאוריציוס באוקיאנוס ההודי, וגם הוא היה ציפור ממשית ולא אגדת עם.
באשר לשד הטסמני: הוא נעלם ממש זה לא מכבר (עשרות שנים) מטסמניה, אי גדול, שהוא אחת ממדינות אוסטרליה, וממוקם מדרום לה
יום טוב

Ofeking
Sunday 03/10/2004, 00:45
אגב, היה אדם שרצה לראות עוד שיש עוד כות אדירה של מינים שעוד לא נתגלו.
הוא הלך ליער, פרש ניילונים מתחת לעץ, ושחרר רעל מהיר שפוגע רק בחרקים.
החרקים המתים נפלו מן העץ אל הניילונים ונאספו.
לאחר מכן שבדקו את החרקים מומחים התברר שהיתה כמות גדולה של מינים חדשים (והרבה חיפושיות חדשות).

רותם
Sunday 03/10/2004, 09:35
השד הטסמני בהחלט לא הוכחד הוא עדיין קיים בטסמניה.הוא אמנם לא נמצא במספרים גדולים, אך בהחלט קיים.

רותם
Sunday 03/10/2004, 09:58
צדק קוסמי כתב:
במחלקות המפותחות המצב שונה: זוחלים, יונקים, ציפורים ודו חיים מוכרים כמעט כולם, כנראה. עדיין מתגלה איזה מין או שניים ביער משווני זה או אחר, אבל אנו כנראה קרובים מאוד למה שיש בטבע.
מה זה מפותחות?

צדק_קוסמי
Sunday 03/10/2004, 10:55
ממש בקצרה: סיסטמטיקה על רגל אחת:
המיון בעולם החי מבוסס, בין השאר, על רמת ההתפתחות, קרי: הותק בעולמנו, מה שאומר יותר שנות אבולוציה ורמת מורכבות גבוהה יותר של מערכות הגוף
כל קבוצות החולייתנים (בעלי החוליות), הם מפותחים יותר, כמובן, מחסרי החוליות למיניהם.
אגב, גם את הקבוצות האלה ניתן לסדר לפי סדר אבולוציוני: הזוחלים ראשונים....היונקים אחרונים
עד כאן להפעם

gooligal
Sunday 03/10/2004, 12:26
איזה טמבל זה שכתב שאין עוד מינים חדשים על כדור הארץ!!!
שיסתכל על הכותרת של העץ!!!

רותם
Sunday 03/10/2004, 15:34
עדיין לא הבנתי מהיכן נלקחה המסקנה(או הידע) כי השד הטסמני נכחד?

Buia
Sunday 03/10/2004, 15:41
גם לפי מה שאני יודע השד הטסמני חי וקיים.

היה סוג של כלב שנכחד לפי 50-60 שנה אבל אני לא מוצא את השם שלו בשום מקום.

צדק_קוסמי
Sunday 03/10/2004, 16:33
תיקון טעות:
צודקים. בדקתי, ועליתי על טעותי: השד הטסמני חי וקיים, ואף נפגשתי איתו בגן החיות של סידני
הנכחד הוא זאב הכיס הטסמני, והוא הכלב שבשמו ניסית להיזכר
תודה למתקנים
חג שמח

yogev2005
Sunday 03/10/2004, 16:37
צודק.
בדיוק באתי להגיב על זה שראיתי תכנית בנשיונל ג'אוגרפיק על יצורים נכחדים, והתכנית הייתה על זאב הכיס הטזמני ויכול להיות שבגלל זה אנשים מתבלבלים. :roll:

דותן 1
Monday 04/10/2004, 11:42
סתם לידע אותכם...
לפני כ-80 שנה מצאו שלד פרהסטורי של מאובן של דג..
כתבו עליו ספרים שהוא ניכחד והוא עזר באבולוציה של בני האדם...
לפני כ-5 שנים גילו להקה ענקית של אותו הדג האוקיינוס, ממש ממש ממש עמוק.

מגניב אהה?

מעיין
Monday 04/10/2004, 12:56
כן.. שמעתי על זה.
בדיוק אני מנסה לחפש את הכתבה על זה :?

רותם
Monday 04/10/2004, 13:03
האם אתם מדברים על הלטימריה?

צדק_קוסמי
Monday 04/10/2004, 14:07
אם כוונתך, מגיקארפ, באמת לדג בשם לטימריה, אזי הנה קישור שיספר את סיפורו:
http://www.austmus.gov.au/fishes/fishfacts/fish/coela.htm
הוא נתגלה, חי ושלם, ב 1938 באוקיאנוס ההודי, וב 1998 נתגלה מין נוסף שלו בסמוך לאינדונזיה. ייתכן שהוא נפוץ משחשבו עד כה, ובכל מקרה, הוא נחשב עד היום ל"תגלית הזואולוגית של המאה העשרים"

Tiamat
Sunday 10/10/2004, 19:28
אין סיכוי כרגע למצוא את כל החיות הקיימות עלי אדמות (ואם מכלילים חרקים זה אבוד במיוחד). הטבע דואג לעצמו, בעצם הטבע עושה מה שהוא רוצה ואם כל הכבוד לבני האדם אנו לא יותר מאשר עקיצת יתוש לעומת כמה זמן שקיים כדור הארץ.
אגב, הרבה בעלי חיים משנים את עצמם, חלקם במהירות, כמו עש המשנה צבע בשל זיהום אוויר בסביבה (ותוך חודשים מעטים), חלק מהחיות מושלמות כמו חתולים, וחלק לצערנו יכחדו בדיוק כמו שנכחדו גם לפני שידע האדם איך להדליק אש.

אפשר להתנחם בזה שיש לא מעט ידע וצילומים של מה שכבר איננו, וגם דגימות גנטיות של מה שעדיין קיים - אולי נוכל ליצור אותן מחדש אם יכחדו לגמרי...

מעיין
Sunday 10/10/2004, 20:10
מסכים מאד עם דבריך.. רק משהו אחד לא כ"כ מובן לי [או שזה היה בציניות?]:

חלק מהחיות מושלמות כמו חתולים

אולי קודם תגדיר את המושג 'שלמות' בשבילך? ואח"כ תמיין את החיות לפי זה..
תמיד תמצא פגם כלשהו בזן של בע"ח בין אם זה בשיטות ההסוואה שלו שאולי מושלמות בעיני בטרף או כמה טורפים אחדים אך לא מכולם ועוד שלל דוגמאות.

Tiamat
Sunday 10/10/2004, 23:24
מדענים טוענים כי החתול הגיע לרמה הכי גבוהה מבחינה אבולוציונית - החתול לא זקוק (נכון לרגע זה) לשום תוספת או כל שינוי מכיוון שמבחינתו הוא הגיע לפיסגת הקריירה. אגב, נמר אינו יכול להשתלב בחיים שלנו כמו החתול ולכן הוא אט אט נעלם מהטבע. כיום חתולי הרחוב הם חתולים חצי פראיים. כלומר, חתול הבית הגיע אלינו ואח"כ חזר לטבע ומסתדר לא רע בכלל (למרות המכוניות הדורסניות ואנשים סדיסטיים). בינתיים החתולים מתרבים בקלות ולאו דווקא עם עזרה מצד בני האדם.

חתולי הבר בארצנו נעלמו כמעט לגמרי, מרביתם הזדווגו עם חתולי הרחוב ולכן קשה מאוד להבדיל בינהם (רק ע"י מס' הפסים בזנב ונראה מישהו מצליח עם חתול חמקן :D ). למרות שאני בעלת שתי חתולות משגעות משלי, אני מודעת לכך שחתולי הרחוב הנחמדים שלנו "עוזרים" לחיות בר שונות ומגוונות להיכחד (ואין זה תלוי בכמה נאכיל אותם). מצד שני אי אפשר להחליט סתם כך שמשמידים אותם!

אגב, זה שמשהו מושלם אינו אומר שאי אפשר לראות אותו, לקבל תיאבון ולצוד אותו...

מעיין
Monday 11/10/2004, 14:58
כן.. יש גם הרבה מאד סוגים של חתולים, ככה שהייתי אומר שצריך להיות יותר ספציפי, אבל הבנתי סה"כ :wink:

CICHLIDMAN
Saturday 20/11/2004, 00:14
חבר'ה.
לפי הערכות שכיום מבוצעים על ידי זאולוגים וחוקרי אבולציה,
יש כיום עוד כ10 מיליון עד ל 35 מיליון מינים של בעלי חיים, שבתוכם בעיקר חרקים, וחיידקים,
שלא נתגלו.
יש גם מינים שנכחדים עוד לפני שבכלל גילו אותם.

ככה ש... 4 מינים חדשים יחסית ל כל ה35 מיליון שאולי קיימים זה דבר פעוט.
בשווקים בסין, היו מוצאים מינים חדשים שלא היו גלויים למדע, וגם הם נעלמו משם בגלל הרס של בתי גידול.

צריך לשמר את הטבע שלנו, ולא חבל לנו על הזמן בכלל.

Tiamat
Saturday 20/11/2004, 11:59
chiclidman - אנחנו חלק מהטבע ולכן יש צורך לשמור על הטבע. הוא לא שלנו גם אם אנחנו ממש רוצים לחשוב כך..

ty
Wednesday 26/01/2005, 01:06
בקשר לדברים שנאמרו קודם לפי דעתי האדם הוא היצור שהתפתח לחלוטין כי האדם לא משתנה יותר כלפי הסביבה כי אם משהו לא מוצא חן בעיניו הוא משנה את הסביבה
וזה מדרך הטבע שחיות נכחדות היו גם הוכות לתקופה ש92% מכל היצורים החיים נכחדו כל כדרך הטבע .
לפי דעתי יש עוד המון יצורים איי שם במעבי היערות הגשם שלא התגלו אבל לא נראה לי שימצאו חיה כל כך מוזרה שהיא לא שיכת למחלקות שקימות היום

marshal
Wednesday 26/01/2005, 13:30
אגב, בקשר לחיות שטרם התגלו - בקרוב יצא מאמר שלי הדן בנושא (בעקיפין) של דגים מאגם טנגניקה שטרם התגלו וקוטלגו !!!