צפה בגרסא המלאה : CO2

avif
Tuesday 12/02/2002, 17:09
יש מישהו שמוכן לפרט את תוצאת מערכת הCO2 משמרים לאחר שנוצרה, מה כמות הבועות ? תוך כמה זמן זה ממלא את דפיוזר ? האם צריך לערבב כל פעם את המיכל ולשחרר בבת אחת לדפיוזר? כל התהליך של אחרי מישהו מוכן לספר? כי עם כל הכבוד לכל המאמרים שום מאמר אינו מפרט את התהליך של הכנסת הCO2 לתוך האקוריום, ביצעתי ע"פ ההוראות אבל כלום לא קורה תמיסה חומה אפורה שלא זז ולא יוצא ממנה כלום פשוט כלום.
הכנסתי רבע קוביית שמרי בזק והמסתי אותה לתוך מעט מיים פושרים, הוספתי לתוך המיכל 350 גרם סוכר עם חצי ליטר מיים לאחר מכן הוספתי את השמרים המומסים חיכיתי 24 שעות וכלום שום דבר לא קורה ,אבל כאשר סתמתי את פתח היציאה וערבבתי את המיכל יצאה כמות CO2 לתוך הדיפיוזר האם צריך לערבב את המיכל האם זה לא אמור להשתחרר באופן אוטומטי?

shoonra
Tuesday 12/02/2002, 17:19
תנסה להוסיף קצת יותר שמרים , משהו כמו חצי כפית
את השמרים אל תמיס במים חמים מידי , פושרים על גבול הקרים יתאימו
תערובת שמרים מוציאה גז מועט בהתחלה כעבור זמן היא מגיעה לשיא ואז שוב יורדת תפוקת הגז
אם קר מידי בחדר שבו נמצאת התערובת אז תפוקת הגז תהיה פחותה משמעותית
כמות הבועות לא אמורה למלא את הדפיוזר, בתערובת שמרים תצא לך בועה אחת כל שניה-שלוש שניות זה לא כמו במערכת CO2 מקצועית אבל זה עושה את העבודה

amnon
Tuesday 12/02/2002, 17:41
תאריך התפוגה של השמרים חשוב ביותר,כשניסיתי עם שמרים לא טריים ,היתה לי תוצאה בדיוק כמו שאתה מפרט.
אז בדוק טוב את טריות השמרים,אל תוסיף שמרים
חדשים על תערובת קיימת זה לא יוסיף כלום.
אם התערובת לא עובדת הכן חדשה,ואת תמיסת השמרים הוסף אחרי תערובת הסוכר.
אני נוהג לעטוף את בקבוק הנוזלים במגבת או בד עבה כדי לשמור על חום הנוזל.

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: amnon בתאריך 2002-02-12 09:44 ]</font>

shoonra
Tuesday 12/02/2002, 18:04
אולי לא הסברתי את עצמי טוב בהודעה הקודמת
לא התכוונתי להוספת שמרים על התערובת שכבר מוכנה אלא לשים יותר שמרים בתערובת חדשה לא רבע כפית אלא חצי כפית

Wild Blue
Wednesday 13/02/2002, 17:56
שאלה קטנה לשם וידוא הכנת הערכה נכון;
עד לאן החדרת את צינור האוויר בתוך הבקבוק?
האם הקצה שלו נוגע בנוזל?
האם וידאת אטימה?
האם אתה רואה תסיסה של הנוזל בתוך הבקבוק?
האם יש קצף בבקבוק, וריח קל של אלכוהול?

כל אלה שאלות מנחות כדי לוודא שלא פיספסת משהוא בהכנת הערכה.
מקווה שאוכל לעזור.

fish in heaven
Wednesday 13/02/2002, 18:00
דרך-אגב, אם מדברים על מערכת CO2,
תמיד מומלץ מאוד לקנות שסתום חד כיווני ולשים אותו בצד הצינור בתוך הבקבוק, קח שבכל תקלה שלא תהיה לא יישפכו מים החוצה מתוך האקווריום - בשקלים בודדים ניתן למנוע אסון.

avif
Sunday 17/02/2002, 12:42
הצינור אטום עם סליקון וכנראה הטמפרטורה נמוכה
כמו שציינתם, והצינור לא נוגע בנוזל.
ושום בועה אחת בשניה ולא חצי בועה.

avif
Sunday 17/02/2002, 12:43
אני לא רואה תסיסה בבקבוק

רובנוב
Sunday 17/02/2002, 13:34
אבי, זו חייבת להיות בעיית איטום.
הצינור צריך להיכנס לחור שעשית בפקק באמצעות לחץ, כלומר - החור צריך להיות קטן מקוטר הצינור. ההכנסה בלחץ תמנע תזוזה של הצינור בעת סיבוב הפקק או הזזת הבקבוק. כמובן שזה לא מספיק לאיטום הרמטי. את זה עושה הסיליקון: צפה את תפר החיבור בין הצינור לחור שבפקק גם מהצד החיצוני וגם מהצד הפנימי של הפקק. הסיליקון לא עמיד היטב בתנועה ולכן חשיבות ההכנסה בלחץ של הצינור לחור בפקק.

דרך-אגב, פעולה תקינה של הבקבוק לא חייבת להוציא בועות בקצב אחיד. לעתים הבועות יוצאות ב"צרורות"...

קובי
Sunday 17/02/2002, 16:13
יותר מזה - אתה גם לא תראה שום תסיסה בבקבוק, אלא מעין נוזל לבן וסמיך שנמצא בו והולך ומקבל גוון וורוד עם הזמן. אוליי תנסה לבדוק אם בכלל יש ריח של תסיסה מסביב לפקק (ריח דשן כזה של בירה) וייתכן גם שעומק הצינור בתוך האקווריום (הקצה עם הדיפיוזר) משחק תפקיד. בעומקים מסויימים לחץ הפחמן הדו חמצני פשוט לא חזק מספיק.

avif
Monday 11/03/2002, 14:10
עכשיו זה עובד מצויין הצלחתי המערכת שלי עובדת.
אבל נוצר מין חומר שסוגר על אבן אוויר.

fish in heaven
Monday 11/03/2002, 18:48
מה הכוונה נוצר חומר מסביב לאבן אויר ? זה דבר מקובל שאבן אוויר נסתמת עם הזמן, אבל לא מוכר לי ש CO2 יוצר משהו באבן האויר.... :roll:

עמירם ש.
Tuesday 12/03/2002, 01:23
זה לא ה-CO2 אלא השמרים. אסור בשום פנים ואופן לחבר את צינור היציאה ישירות מבקבוק השמרים לדיפיוזר (לא משנה מאיזה סוג). חייבים להעביר את הגז דרך בקבוק מים נוסף שימנע לפחות מחלק מן השמרים להגיע לאקווריום (צינור אחד מהאוויר שמעל לשמרים אל תחתית המים שבבקבוק השני, צינור שני מהאוויר שמעל למים בבקבוק השני אל הדיפיוזר). תנסו את זה, תריחו את המים שיצטברו בבקבוק הנוסף לאחר כמה ימים, ותבינו בעצמכם כמה זה חשוב.

avif
Wednesday 13/03/2002, 09:32
עמירם אתה יכול לפרט יותר ? על התהליך של ההכנסה לבקבוק נוסף? להחדיר לתוך בקבוק נוסף עם מיים את הצינור של המחולל מאותו בקבוק לחבר צינור נוסף מעל קו המיים לדפיוזר? ,תפוקת ה- CO2 לא תרד? אשמח אם תפרט יותר. תודה!.

יאיר
Wednesday 13/03/2002, 11:08
עם כל הכבוד לעמירם (ויש לי אליו הרבה כבוד והערכה לידע שלו), אני משתמש כבר קרוב לשנה
בבקבוק עם שמרים וסוכר, שמחובר ישירות לדיפיוזר באק', ואני לא רואה סיבה למה נוזל התסיסה
יעבור לאק' (אלא אם אתה עושה את זה במכוון);

הנה מס' הדגשים שאולי יפתרו את הבעייה:

-) למלא את הבקבוק רק עד חציו.
-) לא (!!) לנער את הבקבוק כשהוא מחובר לצינור.
-) לחבר שסתום אל-חזור לצינור (זה גם יכול למנוע, או לפחות לעקב במידה מסוימת חדירת נוזל לאק').
-) להכניס את הצינור לבקבוק (דרך הפקק) רק לעומק של 3~ ס"מ ולא יותר.

כמו שאמרתי, יש לי ניסיון רב בשימוש במערכת עשה-במו-ידיך והצמחיה שלי פורחת - והדגים בריאים ומאושרים. :D

Wild Blue
Wednesday 13/03/2002, 17:39
מה שעמרם מדבר עליו זה סופר בועות/+ פרי פילטר
זה בעצם כלי אטום ששלושת רבעיו מלאים מים השליש האחרון באוויר. אל הכלי נכנסים שתי צינורות דקים אחד ארוך שמגיע כמעט עד קרקעית הכלי והשני מחובר רק למכסה וכלל לא מושקע במים. בצינור הארוך יותר נכנס הco2 בועות הco2 משתחררות לתוך המים שבכלי ואם היה עם הco2 איזה שהיא שארית של התמיסת שמרים היא נשארת במים, הco2 לעומת זאת ממשיך בדרכו החוצה דרך הצינור הקצר ומשם לדיפיוזר שבאקווריום.
שרטוט של מערכת co2 שמכילה סופר בועות/+ פרי פילטר:
http://www.thekrib.com/Plants/CO2/co2-faiz.gif
המיכל ההשני שממנו יצא הגז לאבן אוויר זה הסופר בועות/+ פרי פילטר.

תמונה של סופר בועות/+ פרי פילטר "מקצועי" של חברת דנראלי:
http://www.dennerle.de/images/technik/MICRO_Blasenz.jpg
המיכל הימני זה הסופר בועות/+ פרי פילטר.

עמירם ש.
Thursday 14/03/2002, 00:42
בדיוק כך, למרות שספירת בועות היא לא המטרה (ממילא לא ניתן לווסת את הכמות בריאקציית שמרים) אלא מניעת כניסה של שמרים לאקווריום.

לא נכנסתי לשאלה למה זה קורה, אבל זה בהחלט קורה. כשהשתמשתי בדיפיוזר של טטרה בעל ממברנה עליונה, הממברנה קיבלה שיכבה לבנה בעלת ריח אופייני של שמרים. כשהשתמשתי בדיפיוזר של "סולם" בועות, התפתחו לי כל מיני מרעין בישין בחלק הפנימי של הדיפיוזר. ברגע שהוספתי את הבקבוק הנוסף, הכל נפסק. אני חוזר ואומר: תנסו להריח את המים בבקבוק הנוסף ותבינו מה הרווחתם.

אני משתמש בבקבוק קטן של חצי ליטר עם מים בגובה שני שלישים, ומחליף את המים בכל החלפת שמרים.