צפה בגרסא המלאה : בעיית אצות

wolf1
Monday 11/02/2002, 00:44
אני יודע שבטח מישהו כבר העלה שאלה דומה ובכל זאת,כל מקרה לגופו..
יש לי בעיית אצות קלה-בינונית (בנתיים) באקווריום.
המים מאד צלולים,אבל יש אצות ירוקות בכל מיני מקומות על הקרקעית,על כמה סלעים (כמות לא קטנה) וגם על אחד הגזעים.גם על הזכוכית הקדמית יש מדי פעם שערות ירוקות.
כמו כן,יש כמות קטנה של אצות חומות (נראה כמו גרגירים) ושערות על חלק מהצמחים,גם ירוקות..
מדובר במיכל של 200 ליטר,עם 3 מנורות של 30 וואט כל אחת - כיבית אחת מהן,את הקדמית,בימים האחרונים כדי לראות אם זה יעכב את האצות קצת.
כמו כן הכנסתי 6 אוטוצינקלוסים ונראה שהם ניקו חלק מהעלים.
יש דרך למנוע את התפתחות האצות האלה?..יש דרך לטפל בהם כרגע?..
יש לציין כי המיכל בן חודש בערך,וכי רמת הניטריטים היתה 0 לפני יומיים,PH בסביבות 7.5-8
הדגים אגב בריאים ונראים פעילים מאד.
כמו כן השתמשתי פעמיים בערך בכמות קטנה מאד של דישון נוזלי של SEACHEM (איך הוא נחשב?..) עם TRACE ELEMENTS.
בתודה מראש על העזרה.

קובי
Monday 11/02/2002, 02:04
גש לפונקציית חיפוש שנמצאת בטבלה בצד שמאל למעלה. חפש שם את המילה אצות. אני אישית זוכר שעניתי שתי הודעות מתחתיך למישהו עם אותה הבעייה.

בעקרון - צמצום שעות תאורה
החלפת מים שבועית קבועה, כדי להפטר מעודפי פוספטים וניטרטים
רכישת תכשיר בשם GREENX שלי עשה עבודת קודש ומשום מה לאף אחד אחר לא - זה תכשיר שסופח פוספטים.
הכנסת דגים מנקים נוספים דוגמת פלקוסטומוס צעיר שאוכל בערך כמו מכונת גילוח של "פיליפס".

wolf1
Monday 11/02/2002, 11:44
היי
לגבי אור - יש לי כרגע בערך 10.5 שעות אור - לצמצם עוד?..
אני מפעיל מ-7:30 בערך עד 11 ומשהו ומ16:30 1700 עד 23:00 ומשהו
מה זה התכשיר הזה?..
אתה יכול להסביר קצת?..

shoonra
Monday 11/02/2002, 12:06
אומנם אני לא קובי אבל אני יכול לענות על חלק מהשאלות שלך
לגבי התאורה: איזה נורות יש לך? שים לב נורות מסוימות מעודדות אצות
האם יש לך CO2?, עודף תאורה ודשן ומחסור בפחמן דו חמצני גם יביא להתפתחות של אצות

לגבי תכשירים סופחי פוספטים: אצות צריכות אותם כדי להתפתח תכשירים אלו מנטרלים את הפוספטים מהמים , בד"כ התכשירים האלו באים בשקיות ושמים אותם בפילטר (בדומה לפחם הפעיל)

לגבי דגים אוכלי אצות : אני ממליץ לך על שמרלה הוא יכסח את כל האצות החומות וחלק מהירוקות תוך שעות רק שים לב שהוא דג טריטוריאלי אז לא יותר משמרלה אחד ל-100 ליטר

wolf1
Monday 11/02/2002, 12:15
הי שונרה
יש לי 3 מנורות DAYLIGHT של סילבניה נדמה לי,30 וואט כל אחת.בשבוע האחרון סגרתי את הקדמית,מאחר ואין לי CO2 ונראה לי שזה פחות אפקטיבי 3 מנורות כאלה בלי CO2.נראה שזה עזר קצת בכמות האצות על הזכוכית הקדמית.
שמתי גם 6 אוטוצינקלוסים קטנים,אבל הם עדיין לא עובדים בקצב הרצוי:=)
יש טעם לשים מנורות אחרות?..
האם כדאי לשים את הGREENX הזה?..יש לי בפילטר חומר שנקרא PURIGEN במקום פחם פעיל,שהוא טוב לצמחייה.
לגבי השמרלה - האם הוא לא תוקפן?..אמרו לי להזהר ממנו קצת..
מה אתה ממליץ?..
בתודה שוב

קובי
Monday 11/02/2002, 17:55
לגבי החלפת המנורות - בוודאי ! Day Light הן מנורות שמכילות גם את הגוונים הכחולים של האור. תשיג לך מנורות כמו Flora Glow או Aqua Glow, שיש להן "פיק" של אור צהוב או אדום.

תחליף שתי נורות בנורות יותר יעילות מבחינת הצבע. את השתיים הקיימות תשמור בסטוק כדי שתוכל להחליף עוד חצי שנה - 7 חודשים. כך שתהיינה לך מנורות DAYLIGHT לשנה וחצי הבאות.

wolf1
Monday 11/02/2002, 18:59
קבלו תיקון - המנורות הן מסוג GRO LUX
אני לא יודע אם זה נקרא DAY LIGHT
מה כדאי לעשות?..
בכל מקרה,להפעיל רק 2 מהן?..(כלומר 60 וואט סה"כ..?)

fish in heaven
Monday 11/02/2002, 20:19
תפעיל שלוש מנורות,
כתת רגלייך לחנות הצמחים הטובה הקרובה,
וקנה עוד איזה 3-4 צמחים מהירי גדילה כגון היגרופליה, קבומבה, ולסינריה, סיף אמזוני, ותן להם לנצח.

המנורות בסדר, אם כי עדיף גיוון וכמו שדג-זאב אמר, מנורות בפיקים שהוא ציין יותר טובות.
בנוסף ציינת שאתה לא מוסיף CO2, הייתי ממליץ על זה בחום, יש מספיק הודעות בפורום איך להתקין מתקן ביתי בפחות מ10 ש"ח. (טוב נו, 20 ש"ח :smile: ) שיעזור לך נגד האצות

חוץמזה, אין מה להיבהל מאצות כל עוד הם בכמות מועטה - אני בספק שיש מישהו כאן שלא ניתקל באצות...

wolf1
Monday 11/02/2002, 20:44
היי דניאל
יש לי את כמעט כל הצמחים שציינת:=)
לגבי CO2 אולי באמת אוסיף בהמשך...
אגב,אני מוצא מדי פעם חלזונות קטנים - איך הם הצליחו להסתנן?..כשהקמתי את המיכל לפני חודש ומשהו ניקיתי את כל הצמחים בצורה היסטרית כמעט:=)
בנוסף,הוספתי לפני כמה דקות ספוג של AZOO בדומה לGREENX...זה גם אמור לעזור לא?..
תודה על העזרה בנתיים

shoonra
Monday 11/02/2002, 21:53
גם אם תשפשף את הצמחים בסקוטש לא בטוח שתצליח להוציא את כל הביצים אין מה לעשות , מה גם שיש עוד דרכים לביצי חלזונות להכנס לאקווריום (כמו במים שבהם אתה מביא דגים שקנית בחנות ועוד)

ולגבי השמרלה הוא לא כל כל אלים כמו שמתארים אותו והוא נעשה טריטוריאלי רק כשהוא מגיע לבגרות, אצלי יש שני שמרלה והם עושים את העבודה טוב מאוד ולא מציקים כל כך לשאר הדגים