צפה בגרסא המלאה : כלובי הדגים באילת

קריב קריבנסיס
Thursday 07/02/2002, 18:00
זוהי מכה מכעיסה והורסת...
אך קראתי כתבה על הדבר והממשלה מתחילה לפעול נגדו כלומר יסגרו אותו במוקדם או במאוחר.

אבל החברה תמשיך להתקיים בכל זאת אבל לפחות לא תיפגע בשוניות האלמוגים באילת

shoonra
Thursday 07/02/2002, 19:50
אל תשכח את הביוב של אילת
את הנמל של אילת
את עקבא ומזחיה השונים
את כמות התיירים באיזור
את בתי המלון שעל החוף
את התאורה וכל הזבל באופן כללי שבא מהערים מסביב
את ההתחממות הכללית של כדור הארץ שבאה לידי ביטוי בשוניות הנמצאות על הגבול של טמפרטורת המים- כמו באילת
את המצב המאוד עגום של השונית היום--ואת הזמן הרב שנדרש לשונית כדי לשחזר את עצמה

לצערי למרות שזה מאוד כואב לומר ואני מאוד מקווה שאני טועה ,אבל אני חושב שדינה של השונית באילת כבר נחרץ :sad:

fish in heaven
Thursday 07/02/2002, 19:55
הייתי אומר שבכלל הטבע בעולם כולו נפגע ע"י הקידמה והמודרניזציה... אין ארוחות חינם.

shoonra
Monday 18/02/2002, 22:18
אגב
היום שוב גלש הביוב של אילת למפרץ
:sad:

קובי
Tuesday 19/02/2002, 02:25
מה שמחזיר אותנו לשאלת ה"פרא המאושר" של רוסו. לטענתו של רוסו, האדם במצב הטבעי (המצב הקודם לאמנה החברתית - תרגיל מחשבתי שמנסה להציג מצב הפוך למצב שבו אנשים חיים במדינה ותחת משטר) הוא אדם מאושר שחי בהרמוניה עם הטבע.

החברה והמודרנה לדעת רוסו, הם דבר רע.

לצערנו הרב, משטרים דיקטטורים (דוגמת גרמניה הנאצית) עשו שימוש פשטני בתיאוריה של רוסו וגרסו שהשיבה למצב הטבעי, לחיים בטבע ולהרמוניה היא דבר שטוב לעשות אותו. במסווה הזה הם החליטו שלכל גזע יש שטח מחייה והתחילו לחסל כל מה שלא מצא חן בעיניהם, וכל מי שלא מצא חן בעיניהם.

אני עדיין מחכה לראות אם יהיה משטר נאור יותר, לא אנרכיסטי (דוגמת גרין פיס) ולא דיקטטורי, שירים את הכפפה ויחשוב על הגנה על ערכי הטבע במקביל לעידוד קידמה נבונה.

צעד נכון בכיוון הזה היתה האמנה לשמירה על אוויר נקי. למי שלא יודע, האמנה שתוכננה ביפאן, הקצתה לכל מדינה "אוויר" בהתאם למספר האנשים שלה והמדינה יכולה לזהם את אותה כמות מסויימת של אוויר. על מנת שהיא תוכל לחרוג מהכמות הזו, עליה "לקנות" אוויר נקי ממדינה אחרת שלא מזהמת אותו.

הרעיון היה מדהים - עידוד מדינות לא מתועשות, ומדינות בתהליכי תיעוש, לחדול מכך, ולהפוך את האוויר הנקי שלהן לתוצר משק לאומי מוביל. אני מדבר על סכומי עתק שהיו אמורים לעבור ממדינות מתועשות (דוגמת ארה"ב) למדינות לא מתועשות, בעלות יערות, טבע וכו' (דוגמת, נניח, בנגלדאש), ובכך לעודד את אותן מדינות לעבור לתעשייה שלא מזהמת, ובכל מקרה למלא את קופותיהן ולאפשר להן לסחור ולרכוש לעצמן מוצרי צריכה תעשייתיים שהן לא מייצרות.

ארצות הברית הגדולה של אמריקה החליטה שהיא מסרבת להשתתף באמנה הזו, מתוך שיקול ציני למדיי. הם פשוט הבינו כמה הם יצטרכו לשלם בשביל לקנות אוויר לתעשייה שלהם...

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: דג זאב 1 בתאריך 2002-02-18 18:27 ]</font>

Cobalt
Tuesday 19/02/2002, 13:10
לגבי הזיהום צריך באמת לחשוב על כל האינטרסנטים שמוחים רק נגד מה שנוח להם.
כמו "הצילו את יער הארזים " בי-ם שבכלל היה קמפיין פוליטי שמומן ע"י מר"צ וזאת במסוה של שמירת טבע....
שימו לב CAVEATE EMPATOR !
קובלט

Aquario
Tuesday 19/02/2002, 13:54
קובי, איך לכל הרוחות אפשר לסחור באוויר? אתה יכול למנוע מהאוויר המזוהם של ישראל למשל לעבור לאוויר הנקי של יוון למשל או משהו כזה? ואיך יעבירו מסות ענקיות של אוויר ממדינה למדינה? הרעיון נשמע לי מופרך לחלוטין ואני אשמח לשמוע הסבר יותר מובן...

fish in heaven
Tuesday 19/02/2002, 16:24
הכוונה לא בדיוק לסחור באוויר
פשוט להוריד את כמות הזיהום שנפלט לאוויר ע"י המדינה - דבר שדורש הרבה כסף במקרים מסויימים, בייחוד של זה של ארה"ב, התעשיות היו צריכות לעמוד בסטנדרט מסויים של פליטת מזהמים.

בקשר לאינטרסנטים - מסכים, אבל בכל דבר שתעשה בחיים יש צד שמרויח וצד שמפסיד, ואם זה כך גם בשמירת טבע, אין מה לעשות.

קובי
Tuesday 19/02/2002, 18:57
במערכות המשפטיות (הן לוקאליות והן גלובאליות) קיים מושג שנקרא "פיקציה". אני יודע שזה לא קיים, אתה יודע שזה לא קיים, אבל נוח לנו להאמין או להסכים מראש שזה קיים, כדי שנוכל לסדר לעצמנו את הדברים בראש.

כך למשל, כשהוגי הדעות דיברו על "המצב הטבעי" (מההודעה הקודמת) הם ידעו שהמצב הזה לא היה קיים בפועל, אבל הם הצטרכו לו כדי למצוא נקודת השוואה למצב הקיים כיום.

יחידות האוויר הן פיקציה, ושיטת המסחר באוויר גם היא פיקציה. אבל האפקט שלהן משמעותי מכיוון שהוא מעודד מדינות לשמור על אוויר נקי ולבסס את הכלכלה שלהן עליו. תאר לך שמצב דומה יהיה עם אוצרות טבעיים (כמו יערות הגשם, תשלום לאקר של יער שנשאר ולא נפגע בשנה האחרונה, או שוניות אלמוגים וכו') שיש למדינות שונות.
המצב הזה יכול להיות אדיר כי הוא נותן לכולם תמריץ כלכלי (שהוא החזק ביותר) לשמור על הטבע ועל אוצרותיו - זה יהיה הרבה יותר רווחי מאשר לפגוע בו...

הנה לכם פיקציה מעניינת (תרגיל מחשבתי שיכול להיות רלוונטי) שהגה בשנת 1971 אדם בשם רולס:
בכדי לחלק משאבים בצורה הטובה ביותר בין שני אנשים, מוטב לתת לאחד לחלק, ולשני לבחור ראשון.