צפה בגרסא המלאה : אבו נפחא ננסי

זהר
Tuesday 28/02/2006, 00:28
קניתי 6 כאלו להלחם בחלזונות.

המצב היום לאחר שבוע. החלזונות ברובם חוסלו, הדג לא מפסיק לרגע לצוד אותם. את חלקם הוא סתם הורג. הם לא נוגעים באוכל היבש.

אבל יש פריט אחד דומנתי שמן ואקטיבי, כל השאר רזים כאילו הם ימתו מחר והרבה פחות אקטיבים. הגדול עושה להם טרור.

אקווריום 60 ס"מ עם שרצים. לא פוגעים בדגים (גופים, מולים ואנצינטרוסים)

מה הנסיון שלכם הם האבו נפחות? חיות באקווריום לאורך זמן? מה הם אוכלות?

אוארו
Tuesday 28/02/2006, 00:43
שיגמרו החלזונות...יגיע תור הסנפירים...ושיגמרו הסנפירים....
לא מתאימים עם הדגים שלך...ובכלל עם רוב הדגים.

זהר
Tuesday 28/02/2006, 00:57
יש לך נסיון איתם? או הידע הנ"ל הוא תאורטי?

Killifish
Tuesday 28/02/2006, 01:11
אוכלים תולעי דם אדומות ותולעים לבנות חיות או קפואות בלבד

אוארו
Tuesday 28/02/2006, 01:57
יש לך נסיון איתם? או הידע הנ"ל הוא תאורטי?

נסיון מר...נוגסים גם בציק'...

omri55
Tuesday 28/02/2006, 02:43
מה עם שרימפסים ??פוגעים בהם?

Double Delta
Tuesday 28/02/2006, 03:05
שרימפס! יאמי! חטיפים מקפצים! גם טעים וגם עם ערך קלורי של ברוקולי- שורפים יותר קלוריות במרדף מהערך הקלורי של החטיפון... וככה לא נדפקת הפיגורה!
טעים! אני בעד! למה לא?!

זהר
Tuesday 28/02/2006, 08:54
אצלי יש שני גפוניקות קטנות, ולא נרשמו כל פגיעות. בינתיים דג חמוד מאוד, בניגוד לרשום למעלה.

זהר
Tuesday 28/02/2006, 09:44
שאלות נוספות:

1. האם הדג חי בלהקה, זה לא נראה המצב אצלי באקווריום. האם דג בודד באקווריום 300 ליטר ירגיש נוח? שוב אצלי המצב הוא שיש דג אחד דומנטי ושמן, השאר רזים ונחבאים. האם נתקלתם בתופעה דומה?

2. באקוריום מלא שבלולים, האם הדג עשה גם בעיות?

3. למישהו יש נסיון חיובי איתו?

אני רוצה לעביר לפחות יחידה לאקווריום הגדול להילחם בשבלולים. לפחות כולם מסכימים שהוא קוטל שבלולים ואני מעדיף אותם על חומר כימי. זה מוכח גם אצלי, אבל עדין יש להם שבלולים באקווריום שלהם, הם צריכים עוד שבוע לפני שיחסלו את כולם.

זהר

Judas
Tuesday 28/02/2006, 13:33
הדג לא מתאים לאוכלוסיה שלך גם באקוריום של 600 ליטר.

Judas

זהר
Tuesday 28/02/2006, 15:13
זה לא ילך כל כך בקלות, אני כאן גם בשביל ללמוד. ואני לא זורק דגים לאסלה...

הדגים כבר אצלי, הם לא עושים בלגן, והשבלולים באקווריום הראשי חוגגים.

הכיוון שלי הוא להעביר דג אחד או שנים לאקווריום הגדול. בהנחה שיש להם חודש עבודה להלחם בשבלולים. אם יעשו בלגן אחרי שהשבלולים יגמרו אני יוציא אותם.

מישהו יכול להפנות אותי לחומר על הדגים הללו? מה השם הלועזי שלהם?

מישהו כאן מגדל אותם באקווריום קיבוצי? הרי נמכרו עשרות דגים כאלו בחודשים האחרונים, מה קרה להם? כולם מתו? ואם לא מי מגדל אותם? ואיך?

זהר

זהר
Tuesday 28/02/2006, 21:47
אתר מעניין עם המון אינפורמציה.

www.dwarfpuffers.com

כנראה שהשילוב הנוכחי שלי די מתאים. וכן יש דגים שניתן לגדל איתם אבל לא טטרות.

זהר

Judas
Tuesday 28/02/2006, 21:56
כנראה שהשילוב הנוכחי שלי די מתאים. וכן יש דגים שניתן לגדל איתם אבל לא טטרות

אה, אז כנראה שגם שם אמרו שזה זה לא מתאים, לא?

Judas

זהר
Tuesday 28/02/2006, 22:18
טטרות לא, אבל שרימפסים כן, ואוטוצינקלסים כן, ואנצינטרוסים כן ושרצים גם מתאים. אז אתם הייתם יותר קרובים אבל גם לא פגעתם :hair:

הבעיה, שהדג יכול לחיות שנה באקווריום ללא בעיות, ואז לקבל קריזה ולטבוח בטטרות. בכל מיקרה לא מומלץ לשלב עם דגים יקרים, הדג לא צפוי.

החברה בפורום מגדלים אותו בדרך כלל עם שריפסים (כל הסוגים) ואוטונצרוסים לרוב ללא בעיות, אבל יש חריגים, שהם כ 20% ( לא לגמרי חריג....)

אצלי הם כיום עם אנצינטרוסים שרימפסים ושרצים קטנים. על פניו מתאים בקושי. לאקווריום הגדול הם כבר כנראה לא יכנסו. אני צריך לחפש פתרון אחר לשבלולים. אבל אני עדין קורא חומר.

זהר

איציק רז ז"ל
Tuesday 28/02/2006, 22:22
שלום זהר!
אם רצונך לדעת מנסיון אחרים על ה"מופלאים" קרא בעיון:
http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=62377

בהצלחה

Judas
Tuesday 28/02/2006, 22:25
חשבתי באתה ללמוד זהר, טעיתי.

Judas

זהר
Tuesday 28/02/2006, 22:39
ארתור איך הגעתה למסקנה שלך?

תנסה את התכתובות הללו:

http://dwarfpuffers.com/forum/viewtopic.php?t=2042

http://dwarfpuffers.com/forum/viewtopic.php?t=2561

זהר

Judas
Tuesday 28/02/2006, 22:45
זהר "כשמומחים" מגדלים הדג, ויש 20% פגיעה בדגים שדואגים למחבוא להם אזי כנראה ההתנהגות הטבעית של האבו נפחא גם הננסי אמור להיום פגיעה בדגים אלה , לא?

ואגב אחת האבו נפחות הננסיות ביותר היא גם בין האגרסיביות ביותר , זאת שמקורה מהגנגס, אז גם הגודל לא "קובע".

אבל תקרא ותלמד מכל מקום , הדבר חיובי.

Judas

newb
Tuesday 28/02/2006, 22:52
פעם גם התעניינת בדג זה ומהר מאד הגעתי לאתר הזה שהצגת וכולם שם אמרו שבעיקרון זהו דג כל כך תוקפני שמומלץ להחזיקו לבד!!!

ולכן ירדתי ממנו למרות שלדעתי בננו צמחייה הם פשוט יהיו מקסימים.

זהר
Tuesday 28/02/2006, 23:41
העמוד הבא מסכם את דעתם.

http://www.dwarfpuffers.com/setup4.htm

רוב המגדלים בפועל מגדלים אותם באקווריום צמחיה עם אוטוציטרוסים ו/או שרימפס. לגיוון וטיפול באצות. אלא עם רוצים להרבות אותם, אז מומלץ לבד, כמו עם כל דג אחר.

ארתור, ה"מומחים" באתר ההוא לא שונים מהחברים באתר הזה, לחלקם ימתו השריפסים גם באקווריום עם דגים מפלסטיק.
לשאלתך: יתכן והדג גם ניזון מינשנוש של דגים, אבל מצב של טבח אני לא חושב שיקרה בטבע. הדגים המותקפים פשוט יברחו למקום אחר, אבו נפחות הם לא להקת פירינה.
אני מניח שרוב הבעיות באקווריום נוצרות בתקופת הרביה או במחסור באוכל. גם דגים אחרים מגיבים כך, ראה הרבה ציקלידים אמרקאים. רק כאן הגודל מבלבל, דג קטן יוצר נזק כמו ציקליד גדול.

זהר

אוארו
Wednesday 01/03/2006, 00:04
ההבדל בין אבו נפחא לפיראנה...זה שהפיראנות מחסלות את הקורבן תוך כמה שניות...והאבו נפחא מנשנש אותו בתשלומים...
גידלתי אבו נפחא עם דגי נוי טרופים...ותוך שבועות הדגים נראו כמו חיגרים ופיסחים...
לגבי הרזים תוך מספר שבועות הם לא ישרדו...
ביקשת תגובות ממי שגידל...אבל נראה כאילו אתה פשוט רוצה להוכיח שההחלטה שלך לגדל אותם נכונה...אבל רק הימים יגידו אם צדקת...

tal2021
Thursday 02/03/2006, 20:46
זהר, אהלן מה שלומך?

תראה הדגים שאתה מדבר עליהם אלו דגים מאוד אגרסיבים שגם באקווריום יחודי שהם אם בני מינם צריך ידע רב לטיפולם בכדי ליצור מצב של רגיע באקווריום.

הדגים הללו מאוד מאוד אבל מאוד אגרסיבים!!!!

הסיבה לכך שיש לך אחד "שמן" ועוד כמה רזים זה בשל תנאים לקויים כמו מקומות מסתור ומרחבי שחייה, מה גם שהם צריכים המון צמחיה.

ישנה תקופה של בגרות, בתקופות אלו הדגים הללו אינם אגרסיבים במיוחד, כאן מצחיעלה הבעיה, משום שאך שהם מגיעים לבגרות הם מתחילים לתקוף ולא , הם לא מקבלים פתאום קריז אחרי שנה , רוב הסיכויים שהדג פשוט הגיע לבגרות.
ותאמין לי כשהוא יגיע לבגרות הדג הזה יתקוף דגים הרבה יותר גדולים ממנו ללא שום פחד ושרימפסים, זה מזון מלכים....

newb
Thursday 02/03/2006, 22:01
טל, יש כמה דברים שאמרת נכון לפי dwarfpuffers.com אבל מה שלא זה שהם אומרים שיש שני דגים שיכולים לשרוד איתם וזה אוטוצינקלוסים ושרימפסים... ולגבי השרימפסים זה תלוי בכל מיני גורמים וגם באופי, אבל! רק שרימפסים ואוטוצינקלוסים יכולים לחיות איתם מה שאומר שלקרוא לשרימפסים מעדן לאבונפחות זה לא מדוייק.

tal2021
Thursday 02/03/2006, 22:12
המידע שהנחתי בפניכם אינו לקוח מהאתר הנ"ל, אך גם בקריאה באתר מדובר בהימור.

אם ניתן לדגים אלו תנאים אבסולוטים כמו צמחייה צפופה, מקומות מסתור ועוד מספר אבומפחות ננסיות יתכן והדגים הללו יסבו את צומת ליבם לדברים אחרים מאשר השרימפסים, אבל אין הבטחה לכך וסטטיסטית האינסטינק הטבעי של הדג מנצח במיוחד בעט בגרותו.

בהינתן מזון חי ולא קפוא הסבירות לתוקפונות יורדת....

זהר
Friday 03/03/2006, 01:03
לפי הסקר הבא:

http://dwarfpuffers.com/forum/viewtopic.php?t=2042

רוב מי שניסה לגדל איתם שריפסים הצליח.

מה הסיכוי שדיסקוס יפגע בנאונים או שרמפסים? רוב הדגים עם יורעבו יפגעו קשות בדגים אחרים (רמירזים, דיסקוסים, מולים והרשימה ארוכה). זה לא אומר שמדובר בדג שקל למצוא לו שותפים או להאכיל אותו. אבל אני חושב שרוב התגובות כאן היו מוגזמות ולא על בסיס של נסיון.

והוא פתרון נהדר נגד שבלולים!

זהר

זהר
Thursday 27/04/2006, 08:43
האבו נפחאות למסירה...

הלהקה ניקתה כמעט לגמרי את כל השבלולים באקווריום הרביה של האנצינטרוסים, הם שמנים ונראים כמו גולות... והם מעולם לא קיבלו אצלי אוכל חי, ואני לא רוצה להאכיל אותם באוכל חי, עלות כספית נוספת, סיבוך לוגסטי וליכלוך המים באקוריום רביה.

אתמול ראיתי בפעם השניה אנצינטרוס קטן נגוס, הפעם הראשונה היתה לפני כחודש. אני מניח שכאשר הם רעבים הם מנסים הכל. מינסיוני גם ציקלידים מתחילים לאכול הכל שהם רעבים... הבעיה עם האבו נפחות שיותר קשה להאכיל אותם (צריך אוכל חי).

הלקה למסירה.

זהר

בר30
Thursday 27/04/2006, 13:51
באוכלוסיה שלי נפחא ננסי 8 יחיד ניקה את האקווריום לתפארת בימים ספורים ...
התעלם מכולם ומאושר

זהר
Friday 28/04/2006, 08:59
בר, אני לא חושב שאנחנו מדברים על אותו דג. שלי היו 2.5 ס"מ גודל (מכסימלי), הם לא היו אבו נפחא מספר 8 שאתה מחזיק.

אתה יכול לראות תמונות ועוד כאן:
http://www.dwarfpuffers.com/

אני מחפש אבו נפחא מספר 8, אם משהו רואה בחנויות אני ישמח אם הוא ידווח לי.

זהר

teri
Friday 28/04/2006, 09:44
למה אתה מסתבך, בוטיות ליצן גם יפות גם מצחיקות גם מדהימות וגם מחסלות שבלולים.
לי הייתה להקה של שישה פריטים מ 10 ס"מ עד 15 ס"מ מדהימים ואני הכנסתי בכוונה
שבלולים הייתי אוסף מחנויות מגדל וגם זה לא הספיק להם,הבעיה היחידה שזה קצת
מלכלך את המים ככל שהשבלולים גדולים יותר אם אתה מבין. קרנץ...

בר30
Friday 28/04/2006, 16:11
בר, אני לא חושב שאנחנו מדברים על אותו דג. שלי היו 2.5 ס"מ גודל (מכסימלי), הם לא היו אבו נפחא מספר 8 שאתה מחזיק.

זהרזהר יקירי קראתי את הדיון שבקישור ,התמונה ששלחת דומה מאוד ל8 אני לא יכול לאמר חד משמעית ...גם 8 2.5 סמ מקסימום ...תשווה בין התמונות url=http://www.aqua.org.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=511245&highlight=#511245]אקווה דיון ישן[/url]

erezb
Friday 28/04/2006, 16:30
1. לענ"ד אין מדובר בזן 8 . זן 8 קצת יותר גדולים ועים דוגמה הדומה ל 8 על הגב

2. אני גם מחזיק באק' 80 ליטר - אבו נפחא ננסי סמ' 1 . עד כה לא נרשמו נפגעים (באק' שרימפ אמנו, דיסקוס וקרדינאלים , ודג מנקה.

3. יכול להיות שלא צריך לקנות להקה של אבו נפחות, שכן אז יש את אפקט העדר והם יכולים לעשות נזק לדגים אחרים . מספיק 1. שיעשה סיורים באק' (בדיוק כמו שרשם צבי דגן באחד מהעצים, כך גם אני מגדל דג אחד לאק')

udi_hakim
Friday 28/04/2006, 18:23
אתם מתבלבלים .
יש כמה סוגים, הסוג שזהר מחזיק לא תוקפני וגדל למקסימים של כ2 ס"מ, בארץ הוא מכונה אבונפחא ננסי.
אין בעיה לשלב אותו עם דגי נוי למיניהם.

אני קיבלתי 3 מזהר והם מסתדרים מצויין עם טטרות!

זהר
Friday 28/04/2006, 20:43
אודי אני היתי נזהר, אצלי הם טעמו אציטרוסים.... לוקח להם זמן לתפוס אגרסיביות, אבל עם אתה לא מפחד לאבד דג מידי פעם אז לא היתי דואג יותר מידי, למרות שבפורום הלועזי מתועדות מספר מיקרים שאחרי תקופה ארוכה הדג טבח בכל הטטרות (אולי קשור לרביה או חוסר מזון או .?.) תדאג שהם יהיו שבעיים...

Judas
Friday 28/04/2006, 21:10
אתם מתבלבלים .
יש כמה סוגים, הסוג שזהר מחזיק לא תוקפני וגדל למקסימים של כ2 ס"מ, בארץ הוא מכונה אבונפחא ננסי.
אין בעיה לשלב אותו עם דגי נוי למיניהם.

אני קיבלתי 3 מזהר והם מסתדרים מצויין עם טטרות!

מצטער אבל אתה טועה ומטעה.

בכללי אבו נפחא הוא דג תוקפן,
הוא יפגע לרוב בדגים אחרים,הכל עניין של זמן.
יש יותר תוקפנים ופחות תוקפנים (כמו ה - 8זן).

אבו נפחות מגדלים בעיקר באקוריומים יעודיים , או בבחירה זהירה של שכניהם,
אומנם מקובל לעשות איתם סלט(שהרבה פעמים נגמר רע) אבל מגדלים קצת יותר מנוסים בסוג זה של דגים נזהר יותר ומיעד אקוריומים רק להם.

ראיתי בארץ גם אבו נפחות ננסיות(שם ככלי ולא מסווג למין מסויים אלא לגודל) שבאות מהגנגס שבהודו , אבו נפחא חמוד וקטנטן אבל אגרסיבי בטירוף שכל טטרה (לדוגמא) תסבול ממנו.

Judas

פיליפ
Friday 28/04/2006, 21:20
ארתור..אתה צודק..ראיתי היום כמה אבו נפחות שעברו "תספורת" ע"י אבו נפחה מזן אחר.
ראיתי ננסיות שלא הפסיקו לגזום את הסנפירים של שאר הדגים שהיו איתם באק(בינון פרפר ומולים).

פיליפ

Judas
Friday 28/04/2006, 21:32
ארתור..אתה צודק..

עכשיו אני רגוע :).

מתי תתקשר ברבוניה שכמוך?

Judas

בר30
Saturday 29/04/2006, 11:57

זהרלפני שבועיים היה באזור תעשיה פולג בנתניה הגונגל של אדי או משהוא כזה ...ליד איקאה ..הם לא נראו ממש מטופלים טוב ..תראה אולי ב144 תקבל טלפון שלו תשאל
בהצלחה אני ממליץ על 8 לניקוי האקווריום מחלזונות .
חשבתי אפילו להשכיר אותו תמורת תשלום ...בשבילו זה יהיה נופש פעיל ... :hair: