צפה בגרסא המלאה : מעונין בחוות דעתכם על שילוב שלושה נתחנים בריף

gilad
Thursday 22/05/2003, 11:55
ריף 600 ליטר עם 5 דגים בסה"כ מכיל כבר נתחן 9 וזברזומה באותם גדלים פחות או יותר.
תמיד רציתי להוסיף גם פאודר בלו אבל:
מאז שהגיע ה-9 לאק', נחת לא ראיתי. הם תמיד מציקים זה לזה (לשמחתי ללא השארת סימנים...)
א. האם מישהו מכיר את התופעה? עד היום כולם טוענים שזה לא סביר (?)
ב. פאודר-בלו בעד או נגד?

תודה מראש,

dror
Thursday 22/05/2003, 13:48
שלום גלעד,

כמה זמן נמצאים ה -9 והזברזומה ביחד (אני מניח כי הכוונה היא לזברזומה צהובה, נכון ?) ? מי נכנס קודם ?
לגבי הבלו-פאודר דעתי היא כי הוא דג רגיש אך בהחלט עם אקווריום יציב ניתן להחזיקו, זקוק למרחב שחיה (לא נראה לי שאצלך יש בעיה) ולמקומות מסתור.
במקרה הספציפי שלך אני חושש שהזברזומה (בעיקר) תעשה לו תירונות לא קלה. פתרונות אפשריים: הוצא את הזברזומה (רק אם ניתן לתופסה בקלות) לסאמפ או לאקווריום אחר והכניסה שוב כמה ימים לאחר הכנסת הבלו-פאודר, אם לא ניתן לתפוס אותה (מאד הגיוני) דאג שיהיו עלי חסה, תרד או ברוקלי באופן קבוע באקווריום, זה בהחלט יוריד את רמת האגרסיות באקווריום.
בהצלחה.

Shuky
Thursday 22/05/2003, 15:20
בלו פאודר הינו דג נפלא, אך צריך מזל.
אנו גידלנו בלו-פאודר אחד ששרד כחצי שנה, ועוד אחד שחי בששון ושמחה מעל שנה וחצי, והסיבה למותו היתה נקודות לבנות שלא טופלו בזמן.
לא הצריך תנאים מיוחדים / טפול אקסטרה / ציוד.
אם הדג אוכל למן כניסתו לאקווריום (גם מזון יבש / קפוא) לא צפויות לך בעיות.
אני מקווה שתקנה ותהנה.

שוקי

אלי הרפז
Thursday 22/05/2003, 16:59
לי יש ריף עם4 נתנים שונים ואין בינהם מילחמות והם נראים מעולה ,מה שכן אין לי מזל
עם בלו פאונדר,והוא אכל יפה ו- :candle: .

gilad
Friday 23/05/2003, 12:58
דרור שוקי ואלי תודה.
הזברזומה (הצהובה) הוספה כחצי שנה אחרי ה-9.
הם ביחד כבר מעל שנה אבל ממשיכים להציק.
בכל אופן אני בהחלט אקח לתשומת ליבי.
הערות נוספות יתקבלו בברכה. :)

אודי רוסו
Friday 23/05/2003, 17:57
לדעתי לא צריכה להיות לך בעיה עם הוספת הבלו פאודר.
הגודל הרצוי ביותר הינו כ 12-14 ס"מ.
תבחר דג. תראה שהוא אוכל. תשאיר אותו מספר ימים (כשבוע ) בחנות שיקבל טיפול כנגד נקודות לבנות ( יקטין לך את הסיכון ). ורק לאחר מכן תכניס דג כזה אליך לאקוריום.

gura
Friday 23/05/2003, 18:14
האם הדג קיים בחנויות ישראל?

אודי רוסו
Saturday 24/05/2003, 08:39
כן. אנחנו מייבאים גם אותם.

הדעות מאוד חלוקות לגבי הבלו פאודר. יש לא מעט חובבים שיטענו שאי אפשר לגדל את הדג הזה באקוריום לאורך זמן.
אנילא מסכים עם הדעה הזו. וישנם לא מעט חובבים שאני מכיר שיש להם את הדג הזה באקוריום הרבה מאוד זמן.
אסור לרכוש בלו פאודר קטן כי אז הסיכוים שלו לשרוד מאוד נמוכים. מצד שני הגדולים מאוד. למרות שהם מהממים. הם מאוד תוקפנים.
גודל בינוני כפי שצינתי. הוא הגודל האידיאלי.
שוב. חשוב מאוד המקור של הדג. אתה גם צריך להיות מודע לעובדה שהוא רגיש לנקודות לבנות כמו כל יתר הנתחנים.
ולבסוף. תרכוש רק דג שאתה רואה שהוא אוכל היטב ושהיה תקופת מה בחנות.

dolphitec
Sunday 25/05/2003, 19:51
מנסיון רב שנים בנסיונות לגדל ולאקלם פאודר בלו לאורך זמן באק' אני חושש שלא כדאי להתקרב לדג הזה! היום במחשבה רבת שנים אני אומר "אני לא לוקח אותו רק בגלל שאני אוהב אותו!"

חצי שנה ושנה וחצי הן לא תקופות שכדאי לקחת בחשבון כתקופה שבה כדאי לרכוש את הדג.
כאשר אני רוכש דג אני מתכוון שהוא יחייה אצלי באק' שנים רבות ככל האפשר ואני לא תוחם את זה בגבול של חצי שנה או שנה וכיוב'.

תנאי הגידול לפאודר בלו צריכים להיות אבסולוטיים, בנוסף נתחנים אחרים נוטים להציק לו ולהילחם בו (לרבות זברזומות למינהם) וברגע שהוא מרגיש מאויים ולו במעט הוא לא אוכל, גם אם תשים לו ספרולינה טריה שזה אך נקטפה הוא לא יאכל!

בנוסף הדג נוטה להיכנס לסטרס מכל דבר קטן.

אם תבדקו באתרים מקצועיים בחו"ל תגלו שהרמה הנדרשת לגידולו היא אקספרט פלוס!

עכשיו לפתרון בעיית הזברזומות שלך, ע"מ שזברזומות יחיו בשלום יש לשכנן בבודדים או בלהקות של 3 ומעלה וככל שהלהקה תהיה גדולה יותר כך הם יהיו רגועים יותר.

אודי רוסו
Monday 26/05/2003, 12:29
ניתן לראות את הבלו פאודר שאצלי באקוריום באלבום התמונות שלי.

dolphitec
Monday 26/05/2003, 22:09
אם תבדקו באתרים מקצועיים בחו"ל תגלו שהרמה הנדרשת לגידולו היא אקספרט פלוס!

אני חס וחלילה לא מטיל דופי בדברייך ואני סמוך ובטוח שאם אתה אומר שיש אצל אחד כזה אז יש!

אבל על כל דוגמא לאחד ששרד תקופה ארוכה (יחסית) אני מכיר עשרות דוגמאות של כאלו שלא שרדו.

אני באופן אישי נואשתי מהדג ואין לי כוונות יותר בעתיד לנסות ולהכניסו אלי לאק', למרות שאני מאוד מסמפט אותו.

אני אסכם מבחינתי ואומר שאם מישהו בכל זאת רוצה את הדג אצלו באק', שיכין אק' עם איכות מים ללא פשרות, דגים רגועים יחסית שלא יפחידו את הדג ולבסוף מזון ירוק איכותי כגון: ספרולינה ואצות.

וכמובן... איחולי הצלחה! :wave:

מתי
Monday 26/05/2003, 23:45
בלו פאודר אפשרי באקווריוםבשתי מצבים
אחד- יש לך מרינה עם תוספת קבועה של קופר מה שלא נחשב אידיאל גדול
ובהנחה שקנית דג שאוכל בתיאבון עוד בחנות
שני- בהנחה שיש לך ריף ברמה גבוהה מאד ויציבה מאד ועדיין הסיכון גדול

בקרוב יגיעו לארץ חומרים לטיפול בנקודות לבנות בריף אשר אינם פוגעים כלל
בחסרי החוליות והאלמוגים - נקווה שאלו יוכיחו את עצמם

מתי-m.t.k.s
אסי - המרכז הארצי למרינה וריף
יבואני דגים אלמוגים וציוד מקצועי למים מלוחים
ר"ח תמנע 25 אזה"ת חולון
051-228040

gilad
Tuesday 27/05/2003, 22:19
dolphitec:"עכשיו לפתרון בעיית הזברזומות שלך, ע"מ שזברזומות יחיו בשלום יש לשכנן בבודדים או בלהקות של 3 ומעלה וככל שהלהקה תהיה גדולה יותר כך הם יהיו רגועים יותר."
לא בדיוק הבנתי את הטיפ. יש זברזומה צהובה
אחת ויש נתחן 9 אחד .
על איזו להקה בדיוק אתה ממליץ?
תודה מראש

dolphitec
Wednesday 28/05/2003, 01:23
זהו פתרון מוכר וידוע וכאשר אני כתבתי להקה של 3 התכוונתי לכך:

שלהקה של 3 צהובות ברוב המקרים תשליט סדר באקווריום וזה יהיה הסוף למריבות ולהצקות.

הנתחני 9 יכולים בבודד, בזוג בשלשה ועד 669...

כאן בקישורים הבאים תוכל לראות יופי של 3 נתחנים צהובים חיים באושר ואושר עם עוד נתחן סקופס אחד ועוד זוג נתחני 9:

http://photos.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=guest.folder&path=200206050109183304&user=dolphitec

חפש טוב טוב בין התמונות ותראה את הדגים חיים באושר ובאושר.

ד.א.
מדובר על תמונות מלפני כשנתיים, הדגים עדין חיים בחברותה, נהנים מהתנאים המצויינים.

בנוסף:

ייתכן והדגים הספציפיים שלך לא מסתדרים בינם לבין עצמם.

באלבום הזה תוכל לראות נתחן צהוב ונתחן 9 שלא רואים אחד את השני ממטר ולהגברת העניין אתה תבחין שיש גם זברזומה ווליפרום:

http://photos.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=guest.folder&path=200205251310506931&user=dolphitec

dror
Wednesday 28/05/2003, 01:39
פתרון אפשרי נוסף להוצאת האגרסיות של הזברזומה יהיה לספק באופן קבוע חסה או/ו ברוקולי לאקווריום, מניסיון הנתחנים יעדיפו לנשנש במקום לריב.

gilad
Wednesday 28/05/2003, 11:15
עכשיו ברור. :green:
לקחתי לתשומת ליבי,

שוב תודה