צפה בגרסא המלאה : אפיסטוגרמות

newb
Saturday 24/12/2005, 21:16
מישהו יודע היכן יש להשיג כרגע אפיסטוגרמות מעניינות?
אני בעיקר מחפש את הזן:baenschi
דרך אגב האם זה נכון שאורך החיים של דגים אלו הוא בין 2-3 שנים?

תמונה של baenschi למי שלא מכיר:
http://www.israquarium.co.il/FishPhoto/Apistogramma%20baenschi-male.jpg

Judas
Saturday 24/12/2005, 21:21
גם אני מחפש אז תגיד איפה אם מתצא.

תוכלת החיים שלהם היא 3-5 שנים.

Judas

newb
Saturday 24/12/2005, 21:27
שכחתי לשאול עוד משהו, אני רוצה לנסות להרבות את הזוג Apistogramma cacatuoides שיש לי ואשמח אם מישהו יוכל להפנות אותי למאמר בנושא.
תודה.

נ.ב צירפתי תמונה לאנשים שלא יודע עלי איזה דג מדובר Apistogramma cacatuoides:
http://www.aquarienclub.de/pics/apistogramma_cacatuoides.jpg

elminister
Saturday 24/12/2005, 22:14
2 מאמרים בנושא:

גידול ציקלידים ננסיים מדרום אמריקה באקווריום הביתי-doczahi

http://www.aqua.org.il/modules.php?name=News&file=article&sid=385

אפיסטוגרמות, גנטיקה ומה שבינהם-ELMI
http://www.aqua.org.il/modules.php?name=News&file=article&sid=439

newb
Saturday 24/12/2005, 22:57
תודה כפיר,מצאתי כבר כמה מאמרים נהדרים גם באנגלית, ואני מתכוון בקרוב להתחיל לנסות.
האם יש מישהו שניסה?

Judas
Saturday 24/12/2005, 23:05
כן ודווקא את המין הזה.
הבעיה היותר מעניינת היא לגדל את הדגיגים...

Judas

newb
Sunday 25/12/2005, 11:40
ג'ודס וואלה ניסית? יפה מאד..
האם תוכל לשתף אותנו ביומן אירועים שכזה? :wink:
אני ממש מת לשמוע עצות טיפים ודברים שעשית...

Judas
Sunday 25/12/2005, 12:19
כשיהיה לי קצת זמן ארחיב.

Judas

newb
Sunday 25/12/2005, 13:16
אחלה תודה! :up:

v.real
Sunday 25/12/2005, 18:10
לי יש זכר של A. baenschi.
היתה גם נקבה, אך היא מתה מסיבה לא ברורה ואיתה מת גם סיכוי לקבל דור ישראלי של A. baenschi. :(
הזכר עוד די צעיר, ועדיין אין לו קרני סנפירים כל כך מרשימים, אבל הם בדרך. :)
הדגים הגיעו מהטבע (מפרו), וסיכוי לשרידותם היה מאוד נמוך.
למיטב ידיעתי, A. baenschi ייובאו לארץ בסה"כ פעמיים. בפעם הראשונה לא היו נקבות והמחיר היה מופרז, בפעם השניה מצב הדגים היה רע - מתוך כ-60 דגים הצלחתי לבחור רק שניים שנראו איכשהו בסדר (והנקבה לא שרדה).

newb,
אני ממליץ לך לקרוא מאמרים של יעקב (ישראקווריום) על רביית אפיסטוגרמות. הבן אדם הצליח להרבות בהצלחה מספר סוגי אפיסטו, ביניהם גם A. cacatuoides שאתה רוצה להרבות.

newb
Sunday 25/12/2005, 18:31
חיכית לתגובה ממך ודים :D

אני באמת הלך לקרוא את המאמרים ברגע שאסיים לכתוב את ההודעה הזאת.
דרך אגב פעם אמרת לי שטרופיקל פיש הביאו כמה אפיסטוגרמות מעניינות, האם יש סיכוי שהם יביאו שוב? או שאין לך מושג?

v.real
Sunday 25/12/2005, 18:39
:)

אין לי מושג, אבל יש לי תחושה שהם לא ייעשו עוד משלוח אפיסטוגרמות בקרוב, כי המשלוח האחרון היה, במילית מאוד עדינות, ממש לא מוצלח - אחוזי תמותה גבוהים, גודל דגים קטן (כמעט דגיגים), ודבר נוסף הפוגע בכל הייבואנים שמביאים אפיסטוגרמות מהטבע - באקווריומי מכירה הדגים נראים חיוורים ובכלל לא יפים. את הצבעים המדהימים, וסנפירים מרשימים הם מקבלים רק באקווריום ביתי עם תנאים טובים. אבל את זה רוב הקונים לא יודעים...

newb
Sunday 25/12/2005, 18:49
:)

אין לי מושג, אבל יש לי תחושה שהם לא ייעשו עוד משלוח אפיסטוגרמות בקרוב, כי המשלוח האחרון היה, במילית מאוד עדינות, ממש לא מוצלח - אחוזי תמותה גבוהים, גודל דגים קטן (כמעט דגיגים), ודבר נוסף הפוגע בכל הייבואנים שמביאים אפיסטוגרמות מהטבע - באקווריומי מכירה הדגים נראים חיוורים ובכלל לא יפים. את הצבעים המדהימים, וסנפירים מרשימים הם מקבלים רק באקווריום ביתי עם תנאים טובים. אבל את זה רוב הקונים לא יודעים...

לא הצלחתי להתאפק והתקשרתי אליהם ואני מחר אקפוץ לשם וכמו שאמרת כרגע אין להם ורק שבוע הבא הוא יוכל לומר לי אם בכלל יהיה.
הוא אמר לי שיש לי רמירזים רביית הארץ אז מחר אני אקפוץ והביא ואנסה לאתחיל דווקא בגידול שלהם, מה אתה אומר?
דרך אגב כמה נקבות על כל זכר אתה ממליץ לי ובנוסף יש לך איזה טיפ על מה כדי לי לבחור שמה(גודל צבע וכו'?)
תודה ודים.

Judas
Sunday 25/12/2005, 23:09
הקשיות והחומציות הם הפרמטרים החשובים ביותר ,אבל דווקא הקוקאדו הם קלים לרביה ומים חצי רכים מספיקים.
וחומציות של 6.7-7 יכולה לעבוד למרות שנמוכה מ-6.5 טוב יותר,לי היתה כמעט 7.
אנוביות וגזעי עץ היו לי תמיד.
הרבה החלפות מים , ושמירה על איכותם (נקיים מניטריט וניטראט עד כמה שאפשר).
טמפ 25 טוב , ולא יותר מ-27.
האכלת הדגיגים דפניות,ארטמיה צעירה וצהוב של ביצה קשה.
היו לי רק בסביבות ה-20 דגיגים , כנראה בגלל החומציות הגבוהה יחסית.

לא יודע מה גודל האקוריום שלך , אבל זכר ונקבה אחת זה מספיק.
אם האקוריום גדול מספיק שהנקבות לא יריבו זכר ו-3 נקבות זה גם טוב ויכול ליצור יותר מהטלה מנקבה אחת.

ואני מסכים עם ואדים ,
אני לא מכיר את המאמרים של יעקב אבל הבן אדם מנוסה מאד בגידול ורבייה של אפיסטוגרמות,ובהחלט כדאי להקשיב לו,
אולי יהיו לו עוד טיפים בשבילך ואני בטוח שגם בישבילי.

Judas

newb
Sunday 25/12/2005, 23:17
תודה רבה JUDAS

elminister
Monday 26/12/2005, 10:57
לצערי רובן הגדול של החנויות לא "מתלהבות" להחזיק משפחה מרתקת זו של דגים.
לנקודה אחת כבר התיחסו קודמי - בחנות הדגים הם ניראים מאוד "לא מרשימים" את הצבעים וההתנהגות המיוחדת הם מקבלים אחרי האיקלום באק' מתאים כמובן.

בזמנו פניתי לאחת מחוות דגי הנוי הגדולות במרכז הארץ ושאלתי אותם, "עם כל הידע שלכם בציקלידים, מדוע אתם לא מרבים דגים ממשפחה זו?"
התשובה היתה שהם ניסו מספר פעמים ועד היום הם הרבו הרבה מאוד מינים אולם תמיד התיאשו לא בגלל הריבוי המורכב אלה בגלל העבודה שמכירת דגים אלה היתה חלשה מאוד (בטח ביחס לציקלידי אגם המלוואי).
בקיצור חוסר המודעות למשפחה מרתקת זו למעשה "משתקת" את השוק שניזון כמו כל שוק מהצע וביקוש - אחת ממטרות פורום זה היא להגביר את המודעות לדגים שמסיבה לא ברורה, נידחקו לשוליים, בעיקר בשל חוסר הידע של החובבים

ארנון
Monday 26/12/2005, 15:11
אלי - באזור חיפה בכלל לא ניתן להשיג כיום אפיסטוגרמות, כנאה מהסיבות שציינת. שמעתי שאפיסטו קצת רגישים לנתוני מים (כמו רמירזים למשל), ובנוסף הבנתי שהם גם קצת יקרים.

כחובב דגים אך לא מקצוען (שנכשל עם רמירזים בעבר), אני מתלהב מהם אך גם פוחד מלהתאכזב. אני מניח שיש עוד כמוני.

ארנון