צפה בגרסא המלאה : מתנה לאבא היקר...

דודו דיסקוס
Tuesday 06/05/2003, 20:37
היי חברים, ושלום לכולם...
כפי שכולכם מכירים הנני מגיע מעולם הדיסקוסים (ואותו אני לא עומד לעזוב), הייתי מעוניין לקבל דעות אובקטביות על אק' מלוח קטן אשר יכיל שני דגיי זהרון.
מהן הדרישות המינימליות לגודלו של האק'?, האם פנורמי 70 מתאים לדרישות?
וכן מה דרוש עוד להשקיע?
יש לציין שאני לא יכול להשקיע רבות בהיבט עלויות, אך לשמח את אבא שווה עולם.
בתודה מראש...

דודו

נ.ב אודי, אני מגיע ביום שבת...

גיל.ד
Wednesday 07/05/2003, 00:16
דגי זהרון מאוד יפים אך כל אקווריום בעל סוג בודד בסוף נידון לשעמום טוטלי.
אקווריום של 70 ס"מ לא רע בכלל ל2 דגים בינונים אבל 10 דגים זה קצת בעיה( בהמשך לדברי הקודמים) מה גם שזהרונים רק בלילה מסתובבים וביום הם דבוקים לסלעים.
. עדיף לקנות בהזמנה עם סמפ(שהיה מקום לביו-בולס) בעתיד יחסוך הרבה כסף וכל הציוד לא יהיה באקווריום, סמפ אחורי יהיה מושלם וזול)
כך כבר מטר שים 2 זהרונים
1 זברזומה צהובה
1 אימפרטור צעיר
1 ליצן עגבניה (תוכל להכניס גם שושנה אם תקנה מקרר חובה! באקווריום של מים מלוחים)
הדגים שציינתי יפיפים ועמידים לאורך זמן כל עוד האקווריום נבנה ע"י בעל-ניסיון

אודי רוסו
Wednesday 07/05/2003, 03:49
גיל.
נשאלה שאלה מאוד ממוקדת. הבחור לא שאל איזה סוגי דגים להכניס לאקוריום.
הוא שאל האם יוכל לגדל שני זהרונים באקוריום שיש לו.
ואיזה סוגי ציוד הוא יצטרך?

גיל.ד
Wednesday 07/05/2003, 07:25
לזהרונים חילוף חומרים מאוד נמוך כך שהם לא מלכלכים ו2 זהרונים באקווריום 70 ס"מ יחיו מצויין ( בקשר לציוד מספיק סיני בשביל 2 דגים) השאלה זה אם הוא יוכל לחיות עם אקווריום חסר תנועה כי זהרונים ממש לא אוהבים לזוז?!

אודי רוסו
Wednesday 07/05/2003, 11:32
זו כבר בעיה אחרת. שכולנו נתקלים בה כל הזמן.
בהתחלה אנחנו מתכננים אקוריום עם סוגי דגים מסויימים ובהמשך. כל פעם מתלהבים מחדש ולא מצליחים לעמוד בפיתוי ורוכשים דגים נוספים.
אבל. אולי זה צריך להיות עץ נפרד בו תועלה השאלה. איך תכננתם את האקוריום. מה היו סוגי הדגים שחשבתם שיהיו בו. ומה יצא בסופו של דבר.

לעניין העץ הזה.
נשאלה שאלה מאוד מסוימת ולה אנחנו צריכים לתת תשובה.

קובי
Friday 09/05/2003, 13:01
חבר'ה אני קורא את כולכם לסדר.
גיל - אתה נדרש במיידי להתחיל לציית לחוקים ולתקנות הפורום, חוקים אותם קבעתי *אני* במטרה לשמור על הסדר ועל דיונים ברמה גבוהה.

דודו - אני מתנצל קודם כל על הסטייה מהנושא הראשוני, אבל סדר צריך להשמר בפורומים, אחרת הם יהפכו לבלגאן והמטרה הראשונית שלנו, שהיא ללמוד על דגים - תלך לאיבוד. (אגב לכל שאר הגולשים - פורום "קהילה" הוא המקום לכתוב בו מה שתרצו, שם אין מודרצייה. בכל שאר המערכת - אנא כבדו את החוקים).

לשאלתך: להערכתי אקווריום פנורמי 70 (שמכיל בערך 60 - 80 ליטר ?) קצת יהיה קטן לצמד זהרונים וצפוף, שווה אוליי לברר לגבי אקווריום קצת יותר גדול, נאמר של לפחות 100 ליטר. מה גם שיהיה לך קשה מאד להחזיק מערכת ביולוגית יציבה באקווריום קטן כל כך וזו כבר עבודה למקצוענים + הרבה השקעה וטיפול.

מבחינת ציוד:
1. חול חי. (אין בעייה לקחת חול מחוף הים, לשטוף אותו היטב במים מתוקים ולהכניס לאקווריום. הוא יהפוך להיות חול חי אחרי שהוא יודבק מהסלעים).
2. סלעים חיים. באקווריום כזה קטן שווה לקנות כמה קילוגרמים של סלעים איכותיים. קנה כמה סלעים יבשים, שבץ בתוך המסלעה הזו כ - 10% סלעים חיים איכותיים ואני חושב שיהיה רעיון טוב לקחת ממגדלים אחרים גם כן קצת סלעים.
3. פילטר חיצוני טוב. אבל תשקיע באחד שעושה עבודה רצינית. רצוי היה כמובן סאמפ אבל אני לא חושב שזה בדיוק מה שאתה מחפש, אז לפחות קח פילטר בעל דוד גדול במיוחד וראש כוח חזק במיוחד.
4. מפרק חלבונים. אפשר פריזם, הם מחזיקים לא רע אקווריומים קטנים וגם נראים נחמד :up: . אם לא, כל פירמה סינית תתאים.
5. 2 מנורות פלורסנטיות, אחת לבנה (10,000 קלווין למשל) ואחת אקטינית.
6. ראשי כוח קטנים, לפחות שניים (ניתן למצוא במגלד ובניו ראשי כוח של פרוג'קט במהירות של 300 ליטר לשעה ומטה) לשבץ מאחורי המסלעה כדי למנוע מהמים לעמוד שם.
7. גוף חימום. אל תסתכן ולך רק על "יאגר", הם עובדים מצויין במים מלוחים.

זהו - מלבד מלח יש לך כאן את כל הציוד שתצטרך.
שיהיה בהצלחה !

אוהד.ד
Friday 09/05/2003, 14:29
דג זאב אני חושב שהתשובה של גיל במקום מאוד,לדודו אין ניסיון כלל בנושא ,וגיל פשוט הסביר לו כמה דגי זהרון משעממים.
עדיף לדודו לדעת את זה לפני שהוא מתחיל להוציא כסף מיותר.

דודו דיסקוס
Friday 09/05/2003, 17:17
חברים, תודה על התגובות, בכל אופן לגביי דגי הזהרון המשעממים..., אז זה מתנה לאבא שלי, צוללן די מנוסה, וזה מה שהוא אוהב.
תודה על העזרה חברים...

דודו

גיל.ד
Sunday 11/05/2003, 13:54
שמע קובי אם אדם רוצה לקנות אקווריום וציוד למים מלוחים ולא אמר למוכר שהוא צריך פורק אז לא נגיד לו זאת? ככה שאמרתי לו דבר צדדי לגבי הזהרונים ועניתי לו על השאלה.
לגבי הדגים של המים המלוחים אז הדגים הבינונים (10 ס"מ) לא צריכים יותר מ25 ליטר לדג ובאקווריום שהוא דיבר יש לפחות 80 ליטר אז זה בהחלט מספיק לזהרונים שהם גם לא פעילים במיוחד ולכן לא ירגישו שהאקווריום קטן (כמו נתחנים שאי אפשר להחזיק אותם באקווריום קטן.)
בכל מקרה קובי הפיוזים שלך קצרים מאוד אין לי שום דבר נגדך ואני ממש לא בעניין של כבוד שכבר היתי הולך מזמן אחרי כל הודעה שמחקו לי.
ואיפה צריך סדר אני לא רואה בכלל בלגן??? קרא את ההודעות בנחת שוב הפעם ותראה כבר שהגזמתה לבד.

אודי רוסו
Sunday 11/05/2003, 14:11

כולנו חובבים באותו תחביב המנסים ליצור מקום נעים לכולנו בו נחליף דעות. נקבל וניתן עצות ונמשיך ללמוד מנסיונם של חובבים אחרים.

לעיתים מגיעים אנשים בעלי אינטרסים שונים המנסים לקלקל ולפגוע באוירה החברית הקימת כאן.
אני בטוח שאתה לא אחד מהם. יותר מכך, מכיוון שאני מכיר אותך. אני יודע שאתה תמיד שמח לעזור ולתרום עד כמה שאתה יכול .

תפקידם של המנהלים כאן לשמור שאווירה זו תשמר. שרמת הדיון תהיה ענינית ומקצועית. אנא. קבל זאת בהבנה והמשך לעזור לנו בבנית וקידום פורום זה.

elminister
Sunday 11/05/2003, 14:12
הנקודה היא לא עיניין של כבוד או פיוזים קצרים, הנקודה היא פורום מקצועי אשר נותן תשובות מקיפות או מקצועיות ולכן הסטיה מהדיון לא היתה במקומה (אגב בדיוק כמו פרסום התמונות שלכם מהטיול ....)

אנה הצמדו לחוקים הבסיסים של הפורום (וזה לא קשה כלל)

אגב אם אתה רוצה לדון על השאלה בראש הדיון :

"הייתי מעוניין לקבל דעות אובקטביות "

ועל התגובה:

אתה מוזמן לדון איתי עליה בפרטי, אם בדיון פומבי על משמעות חוקי הפורום(ומה ההגיון) אתה חפץ, אנה פתח דיון ב"קהילה" ונשמח להסביר לך בכובד ראש את מערכות השיקולים,
עד אז בואו נתמקד בזהרונים
ELMINISTER

גיל.ד
Thursday 15/05/2003, 10:55
סודר 8)

dror
Thursday 15/05/2003, 11:40
לדעתי הזהרונים מדהימים ויתרה מכך - על טעם ועל ריח...
דודו - הקמת האקווריום הנ"ל בהחלט אפשרית אך עם סייג אחד - כמות המים ! הרי מדובר בפחות מ 100 ליטר ואני חושש שיציבות האקווריום תהווה בעיה. אני ממליץ על פילטר חזק (בעיקר פורק חזק) שיתרום ליציבות המערכת, זהרונים אוכלים לא מעט ולכן פולטים לא מעט.
כמו כן מדובר בדגים חזקים מאד.
בהצלחה !!!

שוני ז"ל
Thursday 15/05/2003, 22:50
יסלחו לי דרור וגיל אבל
גיל כותב שזהרונים לא אוכלים הרבה ולא פעילים ולכן לא פולטים הרבה
לעומת זאת כותב דרור שהם אוכלים הרבה ופולטים הרבה
:hair: :hair: :hair:
היות וגם אני בונה אותה מערכת אז מה נכון ?? :question:
שוני שמבין קצת בדיסקוסים וכלום במלוחים

dror
Thursday 15/05/2003, 23:25
גיל כתב שחילוף החומרים שלהם איטי ואלו אני כתבתי שהם דגים גדולים יחסית ולכן יחסית אוכלים הרבה. אין סטירה בין הדברים, מחד יחסית לגודלם הם לא מלכלכים הרבה ומאידך הם מלכלכים יותר מאלמוגיות ושושנונים (לדוגמא).

שוני ז"ל
Thursday 15/05/2003, 23:41
הבנתי תודה

מתי
Friday 16/05/2003, 01:32
באופן אישי לא הייתי ממליץ לבן אדם שמבין מעט מאד בתחום המלוחים
להקים אקווריום כזה קטן, חוסר היציבות יהיה הדבר הבולט בו

מתי-חולון
m.t.k.s

elminister
Friday 16/05/2003, 01:46
המ....

מצד אחד אתה צודק, מצד שני איך מתחילים? אתה לא מצפה ממגדל שרק עכשיו מכיר את תחום המלוחים לקנות מיכל 700 ליטר,

אגב, ידוע לי שיש לך שנות ניסיון רבות, למה שלא תגיד לנו ותמליץ לנו (גם אני חושב אולי להתחיל עם מלוחים , גם כן מרינה),

איך באמת צריכים להתחיל, על איזה ציוד היית ממליץ, איזה שילובי דגים, וכ"ו

ELMINISTER

dror
Friday 16/05/2003, 02:09
נכון. ככל שהאקווריום יותר גדול כך יציבותו וסלחנותו לטעויות שלנו גדולות יותר.
אם הייתי נשאל הייתי ממליץ על לא פחות מ-200 ליטר.
אבל, אם כבר מתחילים עם אקווריום קטן אז דגים חזקים כמו הזהרונים בהחלט מתאימים, בנוסף ניתן ומומלץ לבנות סאמפ גדול אשר יגדיל את כמות המים במערכת ובכך יגרום ליציבותה.

מתי
Friday 16/05/2003, 13:36
לדעתי מיכל(אקווריום) בסביבות ה-300 עד350 ליטר הוא האידיאל בהתחלה
מהסיבות:
פורק חלבונים- סביר לא יקר
תאורה- אם מחליטים ללכת אפילו על מטאל אחת של 250 מספיקה
סחרור מים- כל משאבה ממוצעת בשוק מספיקה כל עוד היא אמינה ועומדת בהספקים
אין צורך במשאבה חיצונית יקרה שלמיכל גדול הינה חובה.
לדעתי לא מבין מי
שדוחף מ"ס משבות לתוך הסאמפ ע"מ שיעלו מים לאקווריום
תוספים, קלציום,מלח - אין צורך בכמויות גדולות
מים- ישנה אפשרות לוותר על רכישת מכשיר אוסמוזה ולקנות מים מהחנויות
מנגד מיכל בגודל כזה מתנהג כמעט כמו מיכל של 600 ליטר

ידוע לכל שבמים מלוחים הזכוכית הינה דבר שולי מבחינת עלות כוללת
לכן אם תבנה סאמפ גדול מאד בסך הכל הגדלת נפח מים אבל מים שאתה לא נהנה מהם :?

אגב אני לא הרבה שנים בתחום כמו שהזכרת אולם לא חשוב הזמן אלא מה עושים בזמן הזה

elminister
Saturday 17/05/2003, 23:48
מדוע צריכים נורת מטאל? ועוד ברמת WATT גבוהה כל כך, מדוע לא מספיקים כמה פלורוסנצים זולים?

(אפילו בספקטרום של DAYLIGHT)?

קיפודג
Sunday 18/05/2003, 15:09
פלורוסנטים רגילים לאקווריום דגים בלבד יתאימו , אבל פלורוסנט כחול אחד יכול לתרום למראה צבעי הדגים.

Shuky
Saturday 24/05/2003, 23:50
דודו, אני דווקא איתך...
זהרונים הינם דגים נפלאים (גם יפים וגם לא רגישים כ"כ). האכלתם מעניינת הרבה יותר משאר הדגים (אתה לא חייב לספק להם מזון חי. מזון קפוא מתקבל ברצון).

כך בחשבון שככל שהדג קטן יותר הוא רגיש יותר - אקווריום קטן יאפשר לך זהרונים קטנים יחסית.

לדעתי אתה צריך סלעים מתים שישמשו בעיקר תפאורה, פורק סיני ,פילטר ביולוגי (ביובולס) ומשאבה-שתיים חלשות יחסית לצור זרמים. אבל... כיון שהאקווריום קטן מלכתחילה - היכן תמקם את הציוד ? פורק וביובולס מצריכים סאמפ. אלא אם תבחר בסקימר פריזם תלוי ופילטר מצע מרחף שייקרו מאד את העסק.

בכל מקרה, יש לי אקווריום מרינה של 80 ס"מ(כ-100 ליטר עם סאמפ) בעבודה והוא מכיל גם זהרון בינוני ללא בעיות (צר לי להודות שהאקווריום מקבל קצת פחות טפול ממה שאני מעדיף...)

אז זהו - בהצלחה.

שוקי

קובי
Sunday 25/05/2003, 01:29
אני מפרסם שאלה לגבי זהרונים בפורום "מרינה".