צפה בגרסא המלאה : פלקוסטמוס מורעב.

אודי
Saturday 19/01/2002, 17:22
עקב בעיית אצות קשה באקווריום רכשתי, לאור עצות חברי הפורום, פלקוסטמוס צעיר, שאכן חיסל את האצות תוך ימים ספורים. בחנות מכרו לי אוכל צמחי מיוחד שעולה כמו ארבעה פלקוסטמוסים, אבל מתברר שאוכל זה חביב במיוחד על דגי הרוזי ברב, ושהללו מסיימים לאכול, לפלקוסטמוס כבר לא נותר.
את האוכל המיוחד אני נותן כחצי שעה לאחר שסגרתי את התאורה באקווריום.
התקשרתי לחנות "אי האלמוגים" והם יעצו לי להניח את האוכל מאחורי סלע, כך ששאר הדגים יתקשו להגיע אליו. וכך היה, שישה רוזיברב דחקו עצמם במרווח הצר שהותרתי, בנס לא נפצעו, וגם גמרו את האוכל.
האם מישהו מכם נתקל בבעיה? מה עלי לעשות?

קריב קריבנסיס
Saturday 19/01/2002, 17:48
אוכל ביתי...
תקנה קישוא תחתוך פרוסה אחת דקה של קצת פחות מחצי סנטימטר ותתקע אותה בקרקעית כדי שלא תצוף..
אצלי הפלקוים מחסלים את זה....

קובי
Saturday 19/01/2002, 20:37
כנ"ל לגבי מלפפון, ביצה.

בשלב מסויים הפלקוסטומוס שלך יאכל גם שאריות שגלשו מטה ודגים אחרים לא אכלו, ובבגרות הפלקוסטומוס יטפס עד לפני המים כדי לחטוף מזון כמו כולם.

אודי
Saturday 19/01/2002, 22:22
כלומר מכרו לי בחנות לוקשים.
תודה רבה לכם.

קובי
Saturday 19/01/2002, 22:47
נו, מה לעשות :smile:. אם זה מנחם אותך, עבדו עליך ב"קטן" עם אוכל וזהו. יש כאלה שעבדו עליהם "בגדול מאד" עם אקווריומים שלמים, באלפי שקלים. כל אחד והתאקלים שלו עם המוכרים.

בסופו של דבר אתה תראה לבד שלרובנו יש בעיית אמון קשה (חוץ מעמירם ש. ודני דג שלו) עם מוכרים וחנויות. חלקן יותר וחלקן פחות. האמת שאלמוג עשו רושם טוב ושמעתי על דוליטל חדשות טובות (אלמוג - בראשון, דוליטל ברחובות).

elminister
Friday 15/02/2002, 17:31
סילחו לי שאני מעלה עצים מתהום הנשיה...
אבל יש לי שאלה על פלקו ורציתי את תגובתכם (ולא לפתוח עץ חדש).
כולכם מכירים כמובן את ה gold nagget אשר מחירו הוא בין 85-150 ש"ח
ורציתי לשאול אם אפקט "הניקיון" שלו זהה לפלקו "הרגיל" והטוב או שהוא סתם דג מרהיב אשר לא תורם דבר לרמת הניקיון באק'???
אשמח לשמוע ממי שהתנסה עם הדג הנ"ל
ELMINISTER

bmw
Friday 15/02/2002, 18:48
לגבי המזון לפסלטוקומוס , קנית כנראה את המזון הלא נכון . אני מגדל איזה 15 פלקוסטומוסים והמזון זאני חושב שהוא הכי טוב עבורם ושאר הדגים לא מחסלים אותו הוא :
1. WARDLEY - SPIRULINA DISCS
2. WARDLEY - ALGAE DISCS
3. SERA- PLANKTON TABS
שני הראשונים הם די גדולים - משהו כמי חצי שקל כל יחידה ולכן שאר הדגים לא כ"כ מתעסקים איתם , לגבי המזון השלישי הוא מצוין אך יקר פחד!!! .
הראשונים עולים לצרכן משהו כמו 30 - 35 ש"ח , והאחרון כמות ממש קטנה משהו כמו 60 ש"ח .
תלך רק על אלה כי לא חסר זבל בשוק . בנוסף אתה יכול לתת מדי פעם מלפפונים קצוצים .
לגבי הגולדן פלקוסטומוס , הוא אכן די עצלן וכושר הניקוי שלו מנסיוני הוא נמוך יותר , כמו כן כדי להחזיק אותו מאושר לאורך זמן הוא חייב איכות מים טובה בהרבה משאר הפלקוסטומוסים הפשוטים וכן מזון צמחי כמו אלו שהזכרתי מעלה .

fish in heaven
Friday 15/02/2002, 21:12
אני רק אעיר שגם הפלקו הרגיל הוא לאב בעל יכולת ניקוי מדהימה :smile: ואני בהחלט הייתי מעדיף גולדן נגט שמנקה בקושי על גבי פלקו רגיל שמנקה קצת :smile:
בקשר לאוכל לי אישית יש את הWARDLY ואני (והדגים) די מרוצים ממנו.

מונומן
Friday 15/02/2002, 22:53
יש שלי שני פלקויים רגילים האחד 16 ס"מ בערך והשני 6 סמ בערך..
הגדול אוכל את דיסקיות ספירולינה של וורלי
והוא בעצם היחד שאוכל את זה...
הפלקו הקטן לעומת זאת לא נוגע בדיסקיות ספירולינה , גם לא ממש במלפפון (שהגדול טורף)
והייתי אומר גם לא ממש קישוא , אבל הם לעיתים נדירות מקבלים קישוא .

קובי
Saturday 16/02/2002, 12:10
לא הבנתי מהיכן שאבתם את המידע הזה על "פלקוסטומוס שלא בעל יכולת ניקוי מדהימה". בואו נקבע דברים ישר ולעניין:

היפוסטומוס פונקטטוס, היה ונשאר אוכל האצות הטוב ביותר, היעיל ביותר והמהיר ביותר. הוא אוכל גם את האצות הירוקות שאף אחד לא מצליח להוריד, גם את אצות השער החומות וכל מרעין הבישין שאי פעם צמחו לנו באקווריום.

היתרון של הפונקטטוס (שנקרא בעבר פלקוסטומוס פלקוסטומוס ואח"כ היפוסטומוס פלקוסטומוס) על פני האחרים הוא במחיר זול מאד, בקצב גדילה רצחני שדורש כמויות עתק של מזונות ירוקים (כולל כל האצות) ובשיריון הכבד שלו שהופך אותו לדג היחיד שיכול להתקיים בכל אקווריום ובכל סביבה.

החסרונות של הפונקטטוס הם -
1. הוא גדל, מאד גדל. בשלב מסויים הוא יפסיק לאכול את האצות ועובר למזון רגיל כפי שהוא עושה בטבע. את הבעייה הזו ניתן לפתור ע"י הוצאתו והשבתו לחנות. בגדלים האלה הוא מרביע את מחירו ואפשר לקחת במקומו שני פלקואים קטנים וחבילת מזון בשבילם, או משהו כזה.
2. הוא טריטוריאלי ולכן מוטב להכניס אחד כזה לארבעים ליטר מים.

3. הוא פעיל בעיקר בלילה ובגלל זה אף אחד לא רואה אותו עובד. אבל האצות, חברה, הן סיפור אחר. אפשר בהחלט לראות כמה הוא יעיל באמצעות הכנסתו לאקווריום מלא במים שישב בשמש וקיבל קיר מלא אצות. תנסו פעם ותראו אם יש לו מתחרים.

מצטער לשבור מיתוסים חבר'ה, אבל לא אוטוצינקלוס, לא שמרלה וגם לא שועל מעופף יוכלו אי פעם לחלום על להתקרב לכמויות וליעילות של הפלקו הפשוט והאפור שאפשר למצוא בכל פינה.

באשר לקרוביו ולזנים השונים - דוגמת הגולדן נאגט למיניהם. יכולת ניקוי האצות שלהם נגרעת בהרבה משלו.