צפה בגרסא המלאה : מורי ואלטישפינוזות

מיכאל שובל
Sunday 13/01/2002, 05:02
אחרי שבועיים ראשונים עים סטארטרים באקוריום
חדש קניתי 1 מורי ו1 טקסס. הטקסס הרגיש כבר ביום הראשון כמו בבית והתחיל ליתקוף את המורי
ולא נותן לו מנוחה ,קניתי עוד ציקליד אפריקאי קטן כדי שהטקסס ירדוף קצת אחריו ויתן למורי מנוחה אבל הטקסס נעול רק על המורי.הדג הבא שהיתי רוצה ליקנות זה אלטישפינוזה.אני מבין
שאצתרך להיפתר מהטקסס אבל האים המורי והאלטישפינוזה יוכלו ליחיות יחד בשלום?

fish in heaven
Sunday 13/01/2002, 05:17
ואווו....
עצור שנייה... :down:

קודם כל עדיף לפני שקונים דגים (בייחוד שמדובר בציקלידים)לדעת קודם כל מה אתה רוצה ואז לקנות בהתאם, השיטה של לקנות דג, לראות שהוא לא מתאים ואז...
לא ממש טובה, למשל הדג האפריקאי שקנית - היום הוא קטן, מחר :fire: צריך לדעת איזה דגים קונים.
כנ"ל לגבי הסטראטרים - מה עשית איתם ? כי באקווריום כזה הם לא ישרדו.

עכשיו לנקודה.
אלטישפינוזה הוא אומנם ציקליד, אבל לא יודע עד כמה הוא יכול להתמודד עם הציקלידים הגדולים באמת, אני בספק שישרוד בציקלידיה אמיתית. יש כאן שאלה של איזה ציקלידים בדיוק, גודל האקווריום וכו'. ולכן יש אלמנט של סיכון - אבל המורי נחשב שקט יחסית אז אולי אפשר.

לעומת זאת המורי הוא ציקליד של הציקלידיה :smile: כלומר ממזר קשוח, שיחזיק מעמד עם רוב הדגים, ויאכול טטרות לארוחת בוקר.
לי נראה שאתה דווקא הולך לכיוון הציקלידיה. ואם כך תרשה לי להמליץ לך על משהו חביב ולא ממש יקר. (רק תדאג לקנות את הדגים קטנים, הרבה יותר זול)

השילוב הנ"ל מיועד לאקווריום 200 ליטר
4 מורי
4 זברות
5 קוריליוס

תזכור - עדיף רק זכר אחד מכל משפחה.
בנוסף אם אתה לוקח כזה דבר, שני פילטרים אף פעם לא מזיקים.

אם אתה הולך לקהילה - שכח מהמורי.

מיכאל שובל
Sunday 13/01/2002, 06:13
רק 3 סוגי דגים ב200 ליטר?

קובי
Sunday 13/01/2002, 06:45
עזוב, הוא לא רציני :-)

לך על פרונטוזות, דגים נפלאים (למרות שיקרים קמעא). שים ידיים על כמה טרופאוסים (מדהימים, אלימים, ונראים טוב).

ואם כבר אז כבר - תצום איזה חודש וקנה אפילו למפרולוגוס קלווס (זוכרים ? ההוא שעולה 120 שקל כשהוא קטן). בכל מקרה כל הדגים הללו יסתדרו לך לא רע באקווריום של ציקלידייה.

דניאל צודק לגבי המספרים בכל אופן - ציקלידים צריכים מרחב שחייה רב, המון טריטוריות (שמצמצמות לך באורח ניכר את השטח הזמין באקווריום) ויש להם נטייה לא להשאר קטנים ופשושיים כמו שקנית אותם :-)

מיכאל שובל
Sunday 13/01/2002, 07:35
ונגיד שאני רוצה רק את המורי איזה דגים
אני יכל לשלב איתם(לא ציקלידים)

ד"א, אתם אף פעם לא ישנים?

קובי
Sunday 13/01/2002, 22:05
לא, אנחנו מתנהגים כמו הדגים שלנו ולא עוצמים עין... (פיש סטנד אפ...).

אני כעקרון לא ממליץ למגדלים שאינם מכירים את תחום הציקלידים על בוריו לערבב משפחות נוספות באקווריום (למעט איזה אוכל נבלות הכרחי וכמה מנקי אצות גדולים - דוגמת פלקוסטומוס).

אם אתה ממש מתעקש על זה אתה יכול ללכת על גורמי ענק (אני קורא להם "גורמי ממוספר", מכיוון שבדרך כלל מקועקע עליהם מספר גדול על הצד), אתה יכול לשלב פקו (למרות שבשלב מסויים תצטרך להוציא אותו ולאכול אותו), אתה יכול להוסיף זנים רבים של שפמנוניים - על תקן של אוכלי נבלות ושוכני קרקע.

עם אקווריום גדול מספיק, אתה יכול ללכת על מתודה הפוכה, ולגדל ארואנה עם כמה ציקלידים ממש גדולים.

שמע - האופקים פתוחים. חפש דגים אגרסיביים וגדולים שמסוגלים להגן על עצמם. אני אישית כבר הייתי מגדל עוד כמה ציקלידים - הם צבעוניים ומושכים הרבה יותר מהחלופות.

מיכאל שובל
Monday 14/01/2002, 01:19
ומה אים בימקום 3 סוגים אני אקח 10 סוגים
שונים של ציקלידים, מכל סוג דג אחד או שניים.
בסך הכל אני לא מעונין כל כך ברבייה