צפה בגרסא המלאה : ויתור על אבן חמצן

shoonra
Monday 07/01/2002, 22:40
אני רוצה להוציא את אבן החמצן מהאקווריום , המשאבה מרעישה ובועות האויר מפריעות לסקלרים ודי נמאס לי מהאילתורים והצינורות,מה גם שהבנתי שאבן החמצן לא כל כך תורמת לחימצון המים מלבד הזרימה שהיא עושה.
כדי ליצור חימצון של המים שמתי את צינור השאיבה של הפילטר בחלק התחתון של האקווריום ואת צינור היציאה בחלק העליון מעט מתחת פני המים, כך שלא נוצרות בועות מלחץ המים אבל עדיין יש זרימה ותזוזה רבה של פני המים מצד לצד,
מה דעתכם?, האם תהיי לי בעיה של חוסר בחמצן במים?

fish in heaven
Monday 07/01/2002, 22:46
ושוב אני עם גישת האקווריום נטול הצעצועים אומר שלא חובה אבן חמצן.
אבן האוויר (למה קוראים לזה בכלל אבן חמצן :eek:) כמעט תמיד לא קריטית לאספקת החמצן -צמחים (יש לך נכון ?) ופילטר שיניע את פני המים (פשוט תכוון אותו) יספק לך מספיק חמצן - חוץ אם יש לך אקווריום גבוה - עם צפיפות דגים גבוהה שאז יש צורך בשחקני חיזוק.

shoonra
Monday 07/01/2002, 22:56
המיכל שלי לא כל כך גבוה , בערך 45 ס"מ של מים
ויש לי רק סקלרים וטטרות קטנים
כך שאני שמח על הודעת ההרגעה שלך ואני מוותר סופית על החולה רעה ההיא

אגב שמעתי שתנועת יתר של פני המים גורמת לירידה בריכוז ה CO2 (שאצלי מופק משמרים)
אני מקווה שזה לא יקרה אצלי אבל בכל מקרה השקט שיש לי עכשיו בלי הטירטור של המשאבה שווה את הכל :razz:

fish in heaven
Monday 07/01/2002, 23:55
אם יש לך צמחייה אז בכלל אין לך מה לדאוג בקשר לאבן חמצן - ואכן מומלץ באקווריום צמחייה לא להזיז את פני המים יותר מדיי.

עמירם ש.
Tuesday 08/01/2002, 00:35
לא הייתי סומך רק על הצמחייה, משום שבחושך היא אינה מפיקה חמצן. משום כך אני דווקא ממליץ לדאוג לתנועה רבה של פני המים, גם אם הדבר גורם לאיבוד CO2 (זו כנראה הסיבה שדניאל המליץ לצמצם את התנועה). השיטה של צינור יציאה סמוך לפני המים נראית לי מתאימה.

shoonra
Tuesday 08/01/2002, 00:47
את צינור היציאה שמתי מעט מיתחת לפני המים כך שנוצרת תנועה רבה של "מיני גלים" אבל אין בועות אויר