צפה בגרסא המלאה : טיפול בדיסקוסים חדשים

amnon
Sunday 19/01/2003, 13:33
כשאני קונה דיסקוסים בד.כ לא יותר מ-2,3 יח' ,אני מכניס אותם לאק' בידוד לחודשיים הראשונים .
הבעיה היא שהם בד.כ מאוד מפוחדים,עומדים בפינה ובקושי זזים ,אם כן אז רק לאכול.
בפעם האחרונה שקניתי 2 חדשים ,אחרי כשבועיים שהיו באק' ,ניסיתי להוסיף להקת נאונים,
אבל זה בכלל לא עזר.
אני תוהה אם מכניסים דיסקוסים לאק' שמאוכלס כבר בדגי להקה ,איך הם יתנהגו ? האם זה ישפיע לטובה על איקלומם?

elminister
Sunday 19/01/2003, 14:25
לא חושב שהם יגיבו אליהם,
הדג העדין הזה, בתקופת האתאקלמות לא רואה אף אחד חוץ מדיסקוסים, ולכן לקנות כמה קטנים ("אחים לצרה") הוא פיתרון טוב...

ELMI

amnon
Sunday 19/01/2003, 14:36
זה לא כך כך פותר את לי את הבעיה ,כי זה קצת קשה לקנות יותר מ-3 דיסקוסים כשכל אחד עולה כמעט 500ש"ח (אני מדבר על white discus ), שמגיע לארץ מישלוח ראשון או שני ,ואילו דיסקוסים נדירים ויקרים.

elminister
Sunday 19/01/2003, 16:17
SNOW WHITE....
למה לא אמרת קודם....
האיקלום יהיה כרגיל... אק' מחוטא,מחומם, תכין מראש כמיות של מזון חי (ואני מתכוון לחי ושוחה במים כמו תולעים לבנות), המרושעים האלה לפעמים נכנסים לשביתות רעב...
את האקלום תעשה בשיא הזהירות (כיאה לכל דיסקוס שהוא)
בכל מקרה אני לא מכיר שיסרב למזון חי, הדבר הזה שבר אצל הדיסקוסים שלי הרבה מאוד "שביתות רעב" שמקורן בSTRESS,
על כל פנים הרבה מאוד הצלחה,
זרוק לנו איזה תמונה להוציא לנו את העינים..
ELMI

צחי
Monday 20/01/2003, 10:41
שאלה: אם מכניסים לאקווריום בידוד ואח"כ לאקווריום הרגיל אז עוד פעם מכניסים אותם לסטרס - אז מה הרעיון כאן?

אני מכניס ישר לאקווריום הם נעלמים בין הצמחים ומתאוששים אחרי כמה ימים.

הרעיון של אקווריום בידוד נכון בעיני רק כאשר מיבאים מהמזרח דבר שעדין לא עשיתי. (אני מחכה לאמנון).

ביי

amnon
Monday 20/01/2003, 11:20
אהלן צחי ,
אומנם הדגים שדיברתי עליהם מגיעים מתיאלנד ,ואני לוקח אותם מ"ס ימים אחרי שמגיעים לארץ ,אז להכניס אותם ישירות לאק' הקהילה , יש בזה הרבה סיכון במיוחד כשיש שם מעל 20 דיסקוסים בריאים וגם יש זוג חדש שמתכנן בקפידה את ההטלה הראשונה שלו.
אני חושב לבודד ולהאכיל אותם (את החדשים)באוכל חי בהתחלה כמו דפניות ותולעים לבנות ,אני מקווה שיעזור.
להבהרה ,הדגים עדיין לא אצלי ,הם אמורים להגיע לארץ בסופשבוע זה ,אני מקווה שהכל יעבור חלק ככל האפשר.

elminister
Monday 20/01/2003, 11:35
בכל מקרה
לא לוותר על אק' בידוד , זה מסוג הדברים שלא לוקחים עלהם צ'אנסים !
אפשר לעשות להם את האק' הכי נוח שאפשר,

ובאמת אוכל חי, רצוי כזה שנע במיים, יוציאו אותם מהSTRESS מהר מאוד,
אני מאחל לך הצלחה,
על איזה גודל דגים מדובר?
ELMI

צחי
Monday 20/01/2003, 12:15
אמנון: אז הזמנת בסוף.

כל הכבוד בהצלחה.

צחי

amnon
Monday 20/01/2003, 13:10
כשיגיעו ,אספר בדיוק ,לפי האמור לי הדגים בגודל כ-10 ס"מ.

ותודה ,אלמי וצחי.

קובי
Monday 20/01/2003, 13:30
אמנון עקבתי אחרי כל הדיון ואני ממש ממש שמח לשמוע שאתה מניח יד על הדגים היקרים והמדהימים הללו. ברור שאנחנו מצפים לתמונות ולחוויות. אתה יכול אוליי אפילו לפתוח איזה עץ עם "יומן מסע" מן האיקלום ועד... הרבייה !!!

amnon
Monday 20/01/2003, 14:09
הלו ...אתם פותחים עין הרע :lol:

צחי
Monday 20/01/2003, 14:13
טפו טפו טפו

Wild Blue
Monday 20/01/2003, 20:24
מעבר למניעת העברת מחלות חלק מתהליך הקרנטינה הינו איקלום הדגים מומלץ באקווריום הקרנטינה לשמור על תנאי מים שהיו קימים או שבמשלוח (עדיף) או שבחוות הגידול במקור (בעיתי) ואז בנוסף למעקב אחרי אפשרויות מחלה לאט לאט להתחיל לשנות את תנאי המים ולהתאימים לאקווריום בו אמורים הדגים לשכון בעתיד דרך כך מסיגים איקלום איטי מאוד שאיננו גורם לסטרס לדגים ובשעת ההעברה הדגים כבר רגילים לתנאי המים וכל שעליהם ל"עשות" הוא להתרגל לנוף ולשכנים.

שוני ז"ל
Monday 20/01/2003, 21:07
אמנון ידידי
עקבתי כמו כולם אחרי השאלות שלך .ועדיין לא הבנתי .זה כל מה שאתה תעשה כשתקבל את הדגים?קרנטינה בלבד ?אמנון אחרי חודש קרנטינה אתה תיקח דג דיסקוס מהאקוריום שלך או לא חשוב מאיפה ותכניס איתם לקרנטינה .תחכה שבועים ואם הכל בסדר אתה יכול להכניס אותם בקיבוצי .הסיבה שאם הם נשאים הם ידביקו את הדג בסינגפורית ולא את כל האקוריום .ומי שמכניס דיסקוסים ישר לקיבוצי איזה יום יחטוף את הבומבה
אמנון תחייך זה אני שוני
והכי הכי בהצלחה :hair:

elminister
Tuesday 21/01/2003, 01:10
שוני עם הסוני צודק , קצת פארנואיד אבל צודק,
להכניס דג (לדוגמה מעוכב גידול) לקרנטינה עם שאר הדיסקוסים החדשים זה רעיון מצויין (ולפחות לתקופה של שבועיים), כך שאם כל הדיסקוסים "נשאים" של איזה חולרייה (טפו טפו),
הדיסקוס המקומי יפתח סימני מחלה,

ELMI

שוני ז"ל
Tuesday 21/01/2003, 01:13
מכל מלמדי השכלתי :hair: :up:

elminister
Tuesday 21/01/2003, 01:16
בלי לדעת, ורק מתוך ניסיון ביצעת עקרונות שידועים בביולוגיה המון שנים ונקראים "עקרונות קוך"
אני אכתוב על זה מחר בפורום מדע...

amnon
Wednesday 22/01/2003, 17:43
שוני ,
כן המפקד! :P

שוני ז"ל
Wednesday 22/01/2003, 20:51
אמנון
אתה לא חייב לעשות מה שאני אומר !!!!!!!
אבל אם לא תעשה ....וואי וואי וואי מה אני יעשה לך :hair: :up:

elminister
Thursday 23/01/2003, 14:44
ואני יעזור לו , לתת לך מכות...

בלי קיצורי דרך , בלי קומבינות, בלי לקצר הליכים..

אקלום של כמה שעות,
קרנטינה של 3 שבועות-חודש
הוספת דג נוסף
המתנה של שבועים

מזל טוב!

שיהיה רק בהצלחה, בלי עין הרע ותעדכן אותנו
ELMINISTER

צחי
Thursday 23/01/2003, 15:18
אלמי!

אפשר לקבל תאור קליטה יותר מדויק.

תודה,
צחי

elminister
Thursday 23/01/2003, 15:49
אקלום של כמה שעות,
לקחת את הדג, בכלי מבודד (כמו הקרטוני קל-קר של היבואן, או בתרמוס),
להשתדל לא לטלטל אותו, לאחר שהוא הגיע הביתה בשלום, יש לקחת צינור דק ולטפטף (ממש טיפות !) של מיים מהאק' אשר הוא עומד להכנס אליו (יקרא להלן" הקרנטינה"), הטיפטוף יעשה ממש כמו "שאיבת רפש" של מים אשר יורדים על ידי "כחות שלובים" עם ברז קטן כדי לווסת אותו על טיפות,
התהליך לוקח כ-3 שעות תלוי בגודל המיכל, לאחר שהדג כולו התרגל למי האק' החדש שלו....

קרנטינה של 3 שבועות-חודש
רבות ניכתב על אק' הבידוד, דורש גוף חימום עם טרמוסטט, ופילטר קטן, ללא ואביקטים נוספים, באק' זה יתכנו טיפולים נגד טפילים,וכימיקלים נוספים רצוי להוסיף מיניום אוביקטים,
למה כל כך הרבה זמן- לפעמים דיסקוסים |(ודגים אחרים) יכולים להיות נשאים של מחלה אשר נמצאת ב"טרום התפרצות", בקרנטינה עדיף שתתפרץ ולא באק' הקהילתי....

הוספת דג נוסף - למה דג נוסף? אם הדג משמש כנשא של מחלה אולם הוא עצמו עמיד לה, אך נושא את הפתוגן (יענו-מחולל המחלה) ניתן לו לבוא במגע עם דיסקוס אחר (מעוכב גידול לדוגמה) בכדי שישמש "שפן הניסיון" שלנו להדבקה,

המתנה של שבועים - נחכה לראות שאין התפרצות לא בדג הבריא ולא בדג החדש...

יש רק בעיה אחת לשיטה- היא דורשת סבלנות... אולם היא הדרך הבטוחה מכולם,

ותודה לשוני אשר התנחלתי אצלו לשעתיים אתמול לדון על הנקודות הנ"ל...

שיטה אלטרנטיבית נוספת אשר לא הוכחה מחקרית היא לזרוק 4 ראשי שום לאק' הקהילה, לתלות 5 חמסות על האק' ולהתפלל לאלוהי "הסנגפורית" ששום דבר לא יקרה , שיטה זו יותר מהירה,
אבל לפעמים נופלים איתה...
:brow:

שוני ז"ל
Thursday 23/01/2003, 21:05
אלמי
זו היתה התנחלות מבורכת .אתה מוזמן בכל זמן
רק תשכח ממטבח (זו בדיחה פרטית) :hair: :up:

elminister
Sunday 26/01/2003, 00:24
נו?
יש עדכונים?