צפה בגרסא המלאה : שני סטינגריי חדשים - המלצה לפני נסיעה לחו"ל

iqdarko
Wednesday 02/12/2015, 11:01
בוקר טוב, :)

יש לי מיכל 600 ל' שם שוכנים בדרך קבע סטינגריי הייבריד דיי גדול (אני גרוע בהערכות גודל) ושני שוכני קרקעית.

הבאתי לפני שבוע בערך 2 סטינגריי דיי קטנים (עפ"י המוכר בני חצי שנה). החברה סה"כ נראים בסדר, אבל.....

בשניה שנדלקת התאורה באקווריום, הם מכסים את עצמם בחצץ ולא זזים מילימטר עד שהתאורה נעלמת... בשניה שיש חושך, הם זזים, אוכלים ועולים אחד על השני ועל הגדול (לא יודע אם זה סוג של משחק, אבל זה נראה חברותי למדי)...

בכל מקרה, השאלה שלי היא כזאת:

אני טס לחו"ל לקצת בעוד שבועיים, האם עדיף שאני אכבה להם את התאורה לכל התקופה שאני לא בבית? או שיש צורך מסוים בתאורה? אולי אצמצם להם את שעות התאורה כדי שיתרגלו?

תודה מראש.. :youRthe1:

דעדוש רפי
Wednesday 02/12/2015, 12:37
תתחדש על 2 הסטינגריי החדשים.
לפני הכל, ההיבריד הגדול זה זכר או נקבה?
אני כן הייתי ממליץ לבנות שגרת "יום ולילה" עם הדלקה וכיבוי תאורה באופן קבוע (עם שעון שבת).
מי נישאר בבית ע"מ להשגיח עליהם (לא חובה שיאכיל אבל לפחות שיתצפת עליהם פעם ביום)?
טריגונים לא מחבבים תאורה והעיניים שלהם בנויות בשביל חוסר תאורה (עדיין בע"ח חיים ששוכן בקרקעית)
זה שהם מתחפרים בחצץ זה רק בגלל שהחצץ מקנה להם בטחון כאשר הם בסטרס (אחת הסיבות למה כן לשים חצץ באקווריום של טריגונים).
ולסיום..... מה עם איזה סרטון?:wink:

iqdarko
Wednesday 02/12/2015, 13:22
תודה תודה רפי! :up::up::up:

לדעתי הגדול הוא זכר, שהקטנים מתחפרים, הוא המון עולה עליהם ומסתיר אותם לדקות שלמות ואז ממשיך בדרכו (לא יודע להגיד אם זה אקט של כוח, אבל זה נראה ידידותי..)

הסרטון יגיע אח"כ (מבטיח!!) כי כרגע הם נראים לי נורא מפוחדים, אז אני משתדל לא להתקרב אליהם חוץ מהאכלה.. :hair:

כרגע בעזרת שעון השבת התאורה נדלקת בשעה 18:00 וב23:30 לילה טוב...

בזמן שאני בחו"ל יש 2 מאכילים אוטומטים ומבקרים אצלי בני משפחה בבית פעם ביומיים ככה, ואני מבקש מהם שישימו קוביה של קפוא שהם מגיעים.. מקווה שיספיק...

שוב תודה רפי!!! :youRthe1:

דעדוש רפי
Wednesday 02/12/2015, 15:28
כדאי לנקות את הפילטר ולהחליף מים לפני הטיסה (יומיים +- לפני)
תוריד את כמות האכלות
מה זה קוביה של קפוא?

iqdarko
Wednesday 02/12/2015, 15:42
כדאי לנקות את הפילטר ולהחליף מים לפני הטיסה (יומיים +- לפני)
תוריד את כמות האכלות
מה זה קוביה של קפוא?

תולעי דם ו/או שרימפסים קטנים כאלה (שכחתי את השם)...

היום אני פעמיים בשבוע מערבב להם את זה עם יבש, כי הם טיפה בררנים..

דעדוש רפי
Wednesday 02/12/2015, 15:46
:up: