צפה בגרסא המלאה : איזה דגי מים מלוחים "מבוייתים"

fish in heaven
Thursday 27/12/2001, 18:39
בהמשך להודעתו של מנטה ריי באותו סיגנון על דגי מים מתוקים, רציתי לדעת איזה דגי מים מלוחים מגדלים בחוות ולא צדים בטבע - מכיוון שבניגוד למים מתוקים, ציד בים הוא ציד אכזרי ביותר שעל כל דג שמגיע לחנות מתים עוד כמה בדרך. :candle: :mad:

אז איזה דגים "בטוחים" :???:

עודד
Thursday 27/12/2001, 18:46
בארץ לא ניתן להשיג דגים "מבויתים"- אם כוונתך לדגים שהורבו בשבי. כככל את רוב הדגי הים לא ניתן להרבות למעט דגים ממשפחת הליצנים.

fish in heaven
Thursday 27/12/2001, 19:10
והדגים בארץ, רובם ככולם באים מים סוף ? או שמייבאים אותם מחו"ל :???:

עודד
Thursday 27/12/2001, 20:16
הדגים בארץ לא מים סוף- היבוא בדר"כ מפיליפינים סרי לנקה ולעיתים מארה"ב

dolphitec
Thursday 27/12/2001, 21:58
טעות נפוצה היא שרק דגים ממשפחת השושניים ניתן להרבייה בתנאי שבי, יש עוד סוגים של דגים ממשפחות רבות שניתן להרבות בתנאי שבי פשוט צריך לתת להם את התנאים המתאימים.
בארץ מוכרים דגים שנולדו בשבי בעיקר ליצנים מסוג פרקולה וסיבא. בנוסף יצא לי לראות גם סוגים שונים של אלמוגיות מהרבייה בשבי אולם יש לזכור דגים אלו יקרים בעשרות עד מאות אחוזים מדגים שנתפסו בטבע.

עודד
Thursday 27/12/2001, 22:20
ובכן תיקון קטן
דגים ממשפחות הליצנים,אלמוגיות,גובי וסוסני ים התרבו בשבי.ואכן ניתן להשיג את חלקם בארץ במחירי עתק.
דגים ממשפחות נצרנים-trigers ,מלאך-pomacanthusפרפרונים- chaetodon נדחנים-zebrazoma ועוד רבים וטובים לא יתרבו לעולם בתנאי שבי עקב תנאים סביבתיים שונים ואופי הרביה שלהם.
ניתן אולי להרבותם אך לא באופן טבעי.

fish in heaven
Thursday 27/12/2001, 22:32
ממה נובע ההבדל הגדול במחירים בין שבי לבין רבייה בחוות ? הרי במים מתוקים זה הפוך... ליצנים הבנתי שאפשר גם להרבות באקווריום ביתי, אז לפי ההיגיון שלי אין צורך לתפוס אותם מהטבע... :???:
ומה לגבי שושנות ים ?
וסרטנים ?

(מצטער על כל השאלות :smile: אבל זה פשוט מסקרן אותי :up:)

ד.א. עודד קיבלת את ההודעה שלי ?
וכמעט שכחתי, ברוך הבא לפורום DOLPHITEC :grin:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2001-12-27 14:33 ]</font>

עודד
Saturday 29/12/2001, 01:38
לדניאל- עניתי על שאלתך הקודמת ב"פרטיות"
לגבי הדגים שנחשבים "בטוחים".
יש לקנות דגים רק מחנויות שאתה מכיר ,שעובדות עם ספקים סבירים .במהלך הזמן אתה לומד להכיר את סוגי הדגים .ישנם דגים שמופיעים באזורים שהדיג ברעלנים אסור .כלל זה לא תמיד עובד אך מבט יסודי על התנהגות הדג,גופו,אכילה וניקיון המים יכולים לשמש מדד לא רע.
שימוש בקרנטינה לא מזיק ואפילו מומלץ למי שיכול.

fish in heaven
Saturday 29/12/2001, 02:04
אז אולי תוכל להמליץ על חנויות טובות למים מלוחים ? בהחלט יעזור למתחילים בתחום... מכיוון שאני בטוח שלא כל חנות מים מתוקים היא חנות טובה למים מלוחים, ולהיפך.

עודד
Saturday 29/12/2001, 03:54
דניאל שלום
יש מספר מצומצם ביותר של יבואנים בתחום בארץ ושאר החנויות קונות מהם.לדעתי לא כדאי לשלם פערי תווך.בכל מקרה באיזה סוגי דגים אתה מעוניין?

קריב קריבנסיס
Saturday 29/12/2001, 04:44
דוליטל

יש לו שם 2 אקווריומים עם דגים
מגוון נחמד מאוד
ואני חושב שהוא מתחיל למכור עכשיו גם אלמוגים..

שם אתה תקבל את כל המידע שצריך על אק' מים מלוחים בעל החנות הוא שלמה אדם מאוד נחמד שלא ינסה אף פעם אבל אף פעם לרמות את הלקוחות שלו

עודד
Saturday 29/12/2001, 14:36
כשרכשתי דגים תמיד העדפתי לרכוש אצל היבואנים-מבחר גדול יותר ומחירים יותר אטרטיביים.למרות שלעיתים ניתן למצוא דג זה או אחר בחנות כלשהיא במחיר ובמצב טוב.התנאים החשובים ביותר הם תחזוקת האק' בחנות ומצבו של הדג.

הסניק סקין
Saturday 29/12/2001, 15:47
מסכים עם קריב אני מכיר את שלמה שנים ואני חושב שהוא זן נדיר בקרב בעלי החנויות אני ממליץ בחום לבקר פעם אחת בחנות שלו ולראות איך מחזיקים חנות באהבה ואני גם מציע לשאול אותו שאלות מכשילות בקניה של דגים מה מתאים למה או לבקש תרופות ואז להתרשם מהאיש (אני קונה אצלו כמעט הכל זה למען ההגינות)אבל תנסו ותכתבו

עודד
Saturday 29/12/2001, 16:07
מאד יתכן ואתם צודקים לגבי החנות הספציפית הזאת.לי אין ניסיון איתה. אבל צריך גם להבחין בין קליינט בעל ניסיון לבין חובב מתחיל.
לי אישית בשורה התחתונה חשוב כמו שהדגשתי מצב הדגים ניקיון האק' בחנויות והמבחר.

הסניק סקין
Saturday 29/12/2001, 16:16
אז מומלץ שתכנס לחנות

עודד
Sunday 30/12/2001, 00:39
יכול להיות שאבקר שם-עקב המלצותיכם.
רק שנראה לי שבתחום המלוחים 2 אק' בחנות זה בהחלט לא מספק.

קריב קריבנסיס
Sunday 30/12/2001, 03:50
שמע..
הוא רק ליפני כמה חודשים התחיל את העסק ובמקור זו חנות למים מתוקים... יש לו 2 אקווריומים למכירה..
ואחד גדול לתצוגה שלא הזכרתי, הם עסק לא זול כפי שאתה יודע....

עודד
Sunday 30/12/2001, 15:02
על עלויות ניתן תמיד להתווכח.
אני מבין שהחנות ברחובות.

הסניק סקין
Monday 31/12/2001, 02:40
החנות נמצאת ברחובות רחוב עזרא 3

עודד
Monday 31/12/2001, 13:31
תודה על האינפורמציה