צפה בגרסא המלאה : מחלות (שאלות של מתחילים)

David
Tuesday 25/12/2001, 00:24
שתי שאלות של מתחילים (אני מקווה שזו הבעיה)
זברה ציקליד אלבינו צעיר (5 ס"מ) חולה אצלי כמעט שבועיים במימית (בטן נפוחה) הוא בבידוד ומטופל בפורן 2 ובטמפ. גבוה יותר (28 מעלות). בתחילה נראה כאילו המצב משפר אבל עכשיו (בשבוע האחרון) נראה כאילו המצב ללא שינוי. האם יש תרופה אחרת אפקטיבית יותר? להפסיק את הבידוד? ייתכן שמדובר במעין סרטן (דיק מילס)?

תודה מראש

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: David בתאריך 2001-12-31 15:10 ]</font>

David
Monday 31/12/2001, 23:13
בינתיים אין שינוי במצבו לטובה או לרעה. בחנות "האחים נחום" טענו שייתכן שהדג בהריון למרות גודלו. יכול להיות דג בגודל 5 ס"מ בהריון?

shoonra
Tuesday 01/01/2002, 00:15
אולי אתה מאכיל אותו יותר מידי?

fish in heaven
Tuesday 01/01/2002, 00:40
כמה זמן הדג אצלך ? האם יש זברות אחרות יחד איתו ?
מה מצבו חוץ מזה ? איך הוא אוכל, מגיב לסביבה וכיו"ב ? באיזה אקווריום הוא נמצא...

אם מדובר ב מיימת = DROPSY, אז זאת מחלה מאוד קשה לריפוי, והיא לא מהירה. הטיפול באנטיביוטיקה היא האופציה היחידה - אבל אם הדג עדיין אוכל עדיף אוכל עם אנטיביוטיקה.

David
Tuesday 01/01/2002, 01:04
הדג בסדר פרט לבטן - אוכל טוב ופעיל. הוא בבידוד (50 ליטר) והיה עם זברה נוספת לפני זה.
סה"כ דג חדש (כחודש וחצי) מתוכם כמחצית מהזמן בבידוד - יכול להיות שנכנס להריון עוד בחנות.
בכל אופן לגבי מיימת שאני כל כך חושש ממנה, נראה שהבטן לא גדלה יותר (מצב קבוע או נראה קבוע) והקשקשים שלו לא בולטים.
טיפלתי ב"פורן 2" ועכשיו ב"נלה גרם" בכל מקרה נראה כאילו אין שינוי משמעותי.
לגבי האכלת יתר - הייתי מצפה שאם זה המקרה כל הדגים יושפעו במידה בערך שווה וזה לא המצב.
רעיונות יתקבלו בברכה

קריב קריבנסיס
Tuesday 01/01/2002, 01:57
המידע שנתנו לך בחנות הוא שגוי לגבי הריונו של הדג...
דג הזברה ציקליד ושאר סוגי הציקלידים והדגים לא ניכנסים להריון...
לתהליך ההתרבות שלהם קוראים ביוץ זהו הריון חוץ גופי כלומר ההריון מיתקיים מחוץ לנקבה..
הנקבה מטילה את הביצים והזכר מפרה אותם בעזרת הזרע שלו...

David
Tuesday 01/01/2002, 02:03
כן ברור, הציטוט המדויק: "ממלאה בביצים ולפעמים קשה להם להטיל אותם".
בכל מקרה יכול להיות שדג בגודל כזה בביוץ?

LIKO
Tuesday 01/01/2002, 06:53
בהחלט כן!
הזברות שלי הטילו לראשונה בגודל הזה.
בקשר למיימת עוד דבר שאתה צריך לראות על הדג הם הקשקשים מזדקרים כך שתוכל לוודא זאת אם לא כנראה שזה לא מיימת במיוחד אם הדג מתנהג כרגיל כי במיימת הוא בורח לצד לא אוכל ונראה די מסכן השחיה נהיית לו קשה בגלל הבטן הנפוחה.
אם הזברה שברשותך היא נקבה תסתכל על תחתית הבטן אם היא ורודה כתומה זו נקבה ויתכן מאוד שהנפיחות היא אכן מביצים.