צפה בגרסא המלאה : תאונת דיסקוסים

צחי
Monday 02/12/2002, 11:32
השבוע רכשתי 6 דיסקוסים חדשים, אך כאשר הגעתי הביתה גיליתי שהגדולים "3 ושלושה מהקטנים "2 מתו.הגדולים בעודם בשקית ןהקטנים כשעתיים אחרי ההכנסה לאקווריום. לגדולים אפילו לא הספקתי לבצע טפטוף. פשוט זרקתי את השקית כמו שהיא.

אין לי מושג מה קרה: היה להם חמצן, מקום יציב ברכב ונרכשו במקום שאני מאוד סומך עליו, אז מה קרה?

אני לא מאשים את המקום שממנו קניתי אותם אבל משהו קרה.

הרכישה היתה ביום שישי האחרון במזג האויר הסוער (אם יש לזה משמעות).

אשמח לקבל השארות (אבל לא סתמיות אלא מבוססות על ידע בדסקוסים).

מההלם הכספי התאוששתי מהר - כפרה.

בנוסף, האם מישהו מגדל בוטיה ליצן עם דיסקוסים באקווריום צמחיה? אם כן האם זה בסדר? אני זקוק לבוטיה לחיסול חלזונות עגולים וקונכיות. יש לי כבר אוטויים אבל הם לא מתאימים לחלזונות ובנוסף הפינוק יוצא להם מהתחת.

צחי

elminister
Monday 02/12/2002, 11:51
אין שום בעיה לגדל דיסקוסים עם בוטיה ליצן,
אני אישית מחזיק כיתת ח"יר של 12 בוטיות ליצן בגדלים שונים כבר שנתיים, יש לי רק מחמאות לאמר על הדג הזה,
נעזוב את הבוטיות כי זה לא נשא העץ,
כואב לי על הדגים ועל הסבל שלך ושלהם...
מה בעצם קרה?
יכול להיות שבחנות היה חם וכאשר יצאת למזג אוויר סוער הייתה צניחת טמ"פ ב-6-7 מעלות ואפילו יותר מה שגרם שוק לדגים,גם ככה הטילטול הנוסף לא עושה להם טוב בלשון המעטה,
יכול גם להיות שהשקית היתה קטנה מידי ל5 דגים אשר פלטו אמוניה ולמעשה הרעילו אחד את השני,
האם הדגים נלקחו מאק' שונים והושמו באותה שקית, (מה שצריך לעשות הוא למעשה לשים בשקית מאותו אק' שנלקחו הדגים).
על אף כל האמור לעיל דיסקוס הוא דג רגיש בהעברות,
אני יודע שמה שאני כותב עכשיו יכול לעשות "גלים" אבל כשאני קונה דיסקוס חדש אני לוקח תרמוס גדול (כדי שלא יהיו שינוי טמ"פ), מכניס את הדג, שם חומר אשר נקרה STRESS COAT אשר שומר על השכבה הרירית של הדג בכדי למנוע שינויים אוסמוטים ברגולציה של חילוף החומרים שלו), בתרמוס הדג גם נמצא בחושך מוחלט מה שמקטין את הסבל שלו,
כאשר מגיעים הביתה (ובשיטה זו תמיד הדעתי בשלום), עושים עיקרון הטפטוף כפי שכתבת

נ.ב-מגיע CREDIT "לסנייק סקין" שלימד אותי שיטה זו.

מקווה שתצליח יותר בפעם הבאה
ELMINISTER

קובי
Monday 02/12/2002, 13:16
אני משתמש בשיטה קצת יותר פרימיטיבית (ובסופו של דבר הדגים שאני קונה והדגים שאתם קונים עולים פחות או יותר אותו הדבר...) אבל מאד יעילה ונוחה:

את השקיות אני משאיר בחנות ומבקש מהמוכר שימתין לי שנייה.
ניגש לאוטו ולוקח את ארגז הקלקר הלבן שלי (כן, ארגז כזה שבו מייבאים דגים לארץ. תבקשו בחנות וישמחו לתת לכם).
מכניס השקיות בזו אחר זו אל הארגז
סוגר הארגז
והיידה לדרך

ככה אתה מבטיח שרמות החמצן שהוכנסו לשקית תשארנה. בשיטת הטרמוס יש בתוכו רק אוויר, שהוא דבר נחמד מאד אבל אחוז החמצן בו נמוך יותר ולכן הדגים יוכלו להחזיק במילא מעמד זמן קצר יותר.

elminister
Monday 02/12/2002, 15:08
תוספת קטנה- אני מכניס את השקית (עם החמצן) לתוך התרמוס (הוא גדול מספיק)
SORRY
תודה דג זאב
ELMI

צחי
Monday 02/12/2002, 16:11
אני מקבל את הדיעה שזה כנראה כתוצאה ממפל הטמפ' אבל רציתי לשמוע דיעות נוספות.

בוטיה ליצן - תודה

צחי

שו
Monday 02/12/2002, 19:00
שאני יבין

שלושה דיסקוסים גדולים בשקית אחת??? :o

שוני ז"ל
Monday 02/12/2002, 20:41
ההההההמממממ מגרד את הראש חזק .מה יכול לגרום מוות לדיסקוס בריא אני לא מאמין נפילת טמפרטורה .גם אם הטמפ תרד ב5 מעלות זה לא יהרוג אותם בשקית .מוזר מאד .האם השקית היתה חדשה לגמרי ? האם הדגים היו ממש מתים או מתו אם ההכנסה לאקוריום .חבל אבל זה מוזר

Wild Blue
Monday 02/12/2002, 21:35
כמה זמן היתה הנסיעה מהחנות לביתך?

לי אישית זה נשמע כמו הרעלת CO2 ו/או הרעלת pH.
ואולי גם טמפ'
בכל אופן כמה דגים הכנסת בכל שקית והאם היו כולם מאותו מיכל?

לי אין אפשרות להסתובב כל כך עם קלקרים או טרמוסים/ או צידניות (נהגי אוטובוסים לא אוהבים כאלה שטויות) אז אני כשאני קונה דיסקוסים בשביל לפחות לעזור בשמירה על תנאי מים טובים דואג שיארזו כל דג בנפר בשקית משלו עם 3/4 חמצן ל1/4 מים ואריזה כפולה (שקית בתוך שקית) ומקווה לטוב.

צחי
Wednesday 04/12/2002, 11:03
האריזות לדעתי היו בסדר, שקיות חדשות שני דיסקוסים גדולים בשקית אחת וחמש קטנים יותר בשקית גדולה מאוד.

זמן הנסיעה היה בערך 20 דקות.

סנייק אחד הגדולים מת בשקית והשני כרבע שעה לאחר מעבר לאקווריום הגדול.

מוזר אבל לא יודע מה קרה.

צחי