צפה בגרסא המלאה : רעיון קטן אשמח לשמוע את דעתכם

shaul_e
Sunday 18/03/2012, 13:34
יש לי איזה רעיון קטן להקים ננו ריף בבניה עצמאית (של בנאי לא שלי) אך שאני יגיד לא בדיוק מה לעשות (בעבר כבר עבדתי איתו על פרויקט נחמד מי שמכיר את האק' תיבה שלי).

הרעיון הוא אק' במידות של 50 אורך 40 גובה (גובה מים האק' עצמו יהיה קצת יותר גבוהה) 40 עומק של האק' כאשר 10 סנטים יתפוס הסאמפ.
חשבתי לעשות מכסה שעל המכסה אני יתלה תאורת לדים ומאווררים עוד לא יודע בדיוק כמה.
בתוך הסאמפ אני ישים אחד או שניי פורקי אוויר גם זה אני לא יודע בדיוק כמה, שאלתי בחנות והם אומרים שזה מספיק ל70 ל' אצלי הוא 80 ל' אז נראה לי אני ישים שתיים תכלס אני לא יודע בדיוק כמה העוצמה שלו.
בתכנון לקנות מע' אוסמוזה ולהתחיל מהתחלה בלי שטיקים ובלי תוספים (הספיק לי פעם אחת)

וזהו בכללי אייך נשמע לכם?
שאלה לגביי המאוורירים אני חשבתי ללכת על 120 ממ ועל שתיים (יהיה להם פתח יניקה ופליטה במכסה) אחד מכניס אחד מוציא נראה לכם שיספיק או כדאי להוסיף עוד אחד או לשנות ל80 ממ?
לגביי הפורקים מה כדאי שניים או אחד? ואם יש למישהו נסיון אשמח לשמוע.

שיהיה יום טוב שאול.

דעדוש רפי
Sunday 18/03/2012, 13:45
שאולי אצל מי אתה בונה?

אלי הרפז
Sunday 18/03/2012, 14:37
אי אפשר לשים במע' אחת 2 פורקים

rezervi1
Sunday 18/03/2012, 18:22
למה לקחת שתי פורקים , לא עדין לקחת פורק אחד טוב שיעשה את העבודה ?

shaul_e
Sunday 18/03/2012, 21:03
שאולי אצל מי אתה בונה?

אני ישלח לך פרטית

אי אפשר לשים במע' אחת 2 פורקים

למה אי אפשר ? אם אני ישים אחד בצד הזה ואחד בצד השני מה ההבדל? (אני באמת שואל)

למה לקחת שתי פורקים , לא עדין לקחת פורק אחד טוב שיעשה את העבודה ?

קצת יקר מדיי, נגיד פריזם יתאים לי אבל הוא ממש יקר אם אני ימצא יד שניה יש מצב שאני יקח.
תחשוב שפורק על אבן אוויר עולה משהו כמו 7-8 דולר וצריכים גם משלוח שעולה עוד 6 דולר לעומת פריזם שעולה בארץ באזור ה400 +

מה אומרים על הרעיון שיהיה מכסה לאק' ועל המאוורירים?

or13
Sunday 18/03/2012, 23:32
פריזם יד שניה יעלה לך באזור ה100-150 שקל

ראובן
Monday 19/03/2012, 15:56
אם פריזם יקר לך, אל תיכנס למלוחים.

rezervi1
Monday 19/03/2012, 18:38
תאכלס :up:

shaul_e
Monday 19/03/2012, 20:15
פריזם יד שניה יעלה לך באזור ה100-150 שקל

אם זה ככה אז ברור שאני מעדיף לקחת את פריזם על הפרוק עם האבן אויר.

אם פריזם יקר לך, אל תיכנס למלוחים.

קודם כל אני חייב להגיד שאני לא אוהב תגובות כאלו מאנשי המלוחים, אני מנסה לחסוך איפה שניתן ולא בכל דבר ואם פריזם יד שניה יעלה באזור ה100-150 אפילו 200 אני יקנה פריזם כי אין מה להשוות אותו אבל אם לא אולי אני יזמין משהו מאי ביי ראיתי שם כמה דברים נחמדים.
בתכנון לשים גם דברים כמו לדים שזה לא דבר זול אבל הרבה יותר טוב לדעתי מפלורסנטים שיחממו את המים בקיץ, מערכת פיצוי אידוי, מערכת אוסמוזה ועוד דברים שאצטרך ואיפה שאוכל לחסוך לדוגמא לקנות דברים מאי ביי או דברים יד שניה, אני יודע שמעבר לזה צריכים לקנות ערכות בדיקה ותוספים (חלק מהדברים יש כבר כמו מלח לריף, רפרקטומטר (לא מד מליחות), ערכות לאמוניה וניטריט)

ראובן
Monday 19/03/2012, 21:01
אם זה ככה אז ברור שאני מעדיף לקחת את פריזם על הפרוק עם האבן אויר.

קודם כל אני חייב להגיד שאני לא אוהב תגובות כאלו מאנשי המלוחים, אני מנסה לחסוך איפה שניתן ולא בכל דבר ואם פריזם יד שניה יעלה באזור ה100-150 אפילו 200 אני יקנה פריזם כי אין מה להשוות אותו אבל אם לא אולי אני יזמין משהו מאי ביי ראיתי שם כמה דברים נחמדים.
בתכנון לשים גם דברים כמו לדים שזה לא דבר זול אבל הרבה יותר טוב לדעתי מפלורסנטים שיחממו את המים בקיץ, מערכת פיצוי אידוי, מערכת אוסמוזה ועוד דברים שאצטרך ואיפה שאוכל לחסוך לדוגמא לקנות דברים מאי ביי או דברים יד שניה, אני יודע שמעבר לזה צריכים לקנות ערכות בדיקה ותוספים (חלק מהדברים יש כבר כמו מלח לריף, רפרקטומטר (לא מד מליחות), ערכות לאמוניה וניטריט)

תשמע, אני מבין למה אתה לא אוהב כאלה תגובות. זה נשמע יהיר ומתנשא. אבל אני מנסה לחסוך לך הרבה מאוד עוגמת נפש מיותרת.

shaul_e
Monday 19/03/2012, 21:36
כבר הייתי בסרט הזה כרגע יש לי ננו מרינה שיחסית דיי יציבה אבל אני רוצה להגדיל אותה קצת לננו ריף, ובגלל זה אני בודק משווה ואת הרוב אני יבנה וירכיב כדיי שיעלה לי פחות כמו שאמרתי איפה שניתן לחסוך אני יחסוך אני לא מליניור, במה שלא ניתן לחסוך אני לא יחסוך זה הכל.
אשמח לעוד המלצות לפורקים ולהתיחסות מעבר.

shaul_e
Tuesday 20/03/2012, 19:17
מה אתם אומרים על הפורק הבא מתאים ל95 ל' אצלי 80 ל' ברוטו.
http://www.ebay.com/itm/RESUN-Protein-Skimmer-marine-coral-tank-hang-on-back-/270742933184?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f09894ec0