צפה בגרסא המלאה : צנרת ירידה לסאמפ עזרה בבקשה

tomer1902
Saturday 10/03/2012, 13:55
שלום לכולם
יש לי אקווריום
אורך 120 גובה 80 רוחב 40 בצד שמאל של האק למעלה יש לי תיבת אוברפלו וקדח 5 ס'מ (לא יודע איך מודדים קוטר)
אני מעוניין לעשות סאמפ למטה בארון
אני רוצה לקנות צנרת ירידה מהקדח אל הסאמפ הבעיה היא שביררתי אצל בוניי אקווריומים והם רוצים על זה בין 350 ש'ח ל600 ש'ח
אז חיפשתי באינטרנט ומצאתי את האתר של פלסאון
אז כמה שאלות
1) האם לפי דעתכם זה יצא לי יותר זול?
2) האם מישהו מוכן להיכנס ללינק שאתן ולהגיד לי איזה דברים אני צריך לקנות על מנת שאבקש הצעת מחיר.?? http://www.plasson.co.il/Index.asp?CategoryID=50
תודה רבה לכולם אשמח לעזרה
תומר

אלי הרפז
Saturday 10/03/2012, 17:43
1. מה שזול עולה בסופו של דבר ביוקר
2.תוציא כמה מאות ותן למישהו מקצועי לבנות לך

tomer1902
Saturday 10/03/2012, 18:24
מה הבעיה לחבר כמה צינורות?

אלי הרפז
Saturday 10/03/2012, 19:58
מה הבעיה לחבר כמה צינורות?

אין בעיה,קפוץ להידרה תקנה צנרת
חלקים ודבק ותדביק לבד

אלון.ו
Saturday 10/03/2012, 20:07
חלקים מפלסאון ללא הנחת סוחר יעלו לך כ200 ש"ח ומעלה
דבק לPVC קופסא קטנה כ100 ש"ח
צינור גמיש (צינור ג'קוזי) מינ' חבילה של 30 מטר, אלא אם יש לך חבר שיש לו עודפים. (חבילה עולה כ1000 ש"ח)

(אתה מבין את הכיוון הכללי)

רגע יש עוד...

הדבקה טובה... אחלה תהנה..

הדבקה גרועה... תתחיל לשטוף את הבית ולראות את ההשקעה שלך נוזלת לרצפה ...

אם אין לך גישה ונסיון עם המוצרים הללו
350 ש"ח נשמע לי זול מאוד - לך על זה.

מטי
Saturday 10/03/2012, 20:32
שמע, על פניו- 350 ש"ח נשמע לי זול מאוד לחומרים ועבודה.

אני קניתי את כל החומרים בעצמי (עם הנחה מאוד גדולה שהיתה לי בהידרה) לאקווריום בערך במידות שלך, יצא לי חומרים בלבד למיטב זכרוני כ-200 ש"ח (שוב- לאחר הנחה לא קטנה, מחיר מחירון של מה שקניתי היה יוצא פי 2 מזה להערכתי), את המדידות, חיתוך וההדבקה עשה לי בעל מקצוע שהוא גם חבר ואת העלות שלו אני לא ארשום פה אבל ברור לנו שאין אף בעל מקצוע שאתה מביא הביתה לכמה שעות טובות של עבודה בפחות מהפער בין הסכום שרשמת לעלות החומרים.

קח בחשבון שמעבר לעבודה המדויקת והמקצועית שעושה בעל מקצוע- הוא גם יודע להימנע מטעויות שעולות לא מעט כסף וגם אם הוא עשה טעויות- הוא נושא בעלות שלהן.

כשהדבקתי בעצמי את הצנרת פיויסי של המקרר בשלב מאוחר יותר לא שמתי לב ועשיתי טעויות שכללו מדידה לא נכונה של הצנרת והדבקתה והדבקה של זוית 90 מעלות לרקורד (הברגה של ברז) כשההברגה (האום) נשכחו בחוץ ולא ניתן היה להשחילם על הזוית.

ברור לך שכל טעות כזאת משמעה לזרוק את החלק לפח מאחר ומרגע שהדבקת צנרת פיויסי הדרך היחידה לחזור אחורה היא לחתוך את הצנרת, אי אפשר לשחרר את ההדבקה.

לדעתי- לך על בעל מקצוע שיעשה לך את העבודה, ה"חיסכון" הבכלל לא וודאי של ה-100-200 ש"ח האלה לא שווה את הסיכון בנזילות או בזה שתמצא את עצמך קונה את אותם חומרים שוב ושוב.

להזיז אקווריום מלא מים חודש אחרי שמילאת אותו כדי לתקן נזילות בצנרת זה סרט רע שאתה לא רוצה להיכנס אליו

tomer1902
Sunday 11/03/2012, 08:31
תודה לכם
לגבי המחיר שאמרתי התכוונתי רק לחלקים ללא עבודה
אלון. למה הצינור גמיש שדיברת עליו משמש?
ושאלה לי אליכם
איך נקרא החלק שמתחבר לקדח?
לפי מה שתיכננתי אני צריך את החלק שמתחבר לקדח-משם זווית 90 מעלות-צינור-ברז-עוד צינור-זווית 90-צינור לתוך הארון -עוד זווית 90 -וצינור לתוך הסאמפ
מה דעתכם?

or13
Sunday 11/03/2012, 11:11
החלק שמתחבר לקדח נקרא באלקהד או בעברית מחבר חבית ,
עם יש לך ידיים ואתה יכול להשיג את החומרים בזול יחסית תבנה לבד , :up: