צפה בגרסא המלאה : לא תאמינו מה קורה בציקלידיה שלי !!!!!

Wild Blue
Sunday 16/12/2001, 05:16
אז ככה התוכי שלי (שמסתבר שהוא תוכית בעצם :eek: ) והסוורום הבוגר שלי (שהוא זכר כי רואם עליו לפי הסימנים המזהים. שיש לי אותו כבר כמעט שנתיים וכבר פיתח HIHD מרוב זיקנה )
החליתו לנסות ולהקים משפחה :hair:
הם הטילו ביצים על החצץ ליד אבן האוויר וליד אבן שטוחה וגדולה שיועדה להטלה של אוסקרים (והחלק המפתיע שהם לא הטילו על האבן כמו שסוורום אמור).
טוב אז עכשיו יש לי הטלה של סוורום עם תוכי
באמצא אקווריום ששולט בו דג אוסקר צעיר שמכיל עוד שתי אוסקרים פסיביים מספר חתולים וזוג זברה ציקליד.
הכל באקווריום 120 ס"מ שמאוד מוזנח (אני מתביש בו ממש וברמת ההזנחה בו).
והתוכית מגינה על האתר כמו משוגעת מבריחה את כל הדגים בנגיחות והתראות חזותיות של "ניפוח" סנפירים וזימים.

אז מה אתם אומרים יצא מזה משהו? ומה?
והאם שווה בכלל לנסות ולהשקיע בהטלה זאת?
כרגע הפסקתי את פעולת שעון השבת כדי שיהיה אור כל הזמן שיהיה לתוכית יותר כל להגן על הביצים והעצמתי את עוצמת האוורר באבן האוויר שליד אתר ההטלה.

מר דג
Sunday 16/12/2001, 05:57
קודם כל מזל טוב...!

יצא מזה משהו אם ההורים לא יאכלו את הביצים או משהו בסגנון לגבי מה שיצא זה יהיה מעניין זה בטוח.
בהצלחה!

נ.ב אולי כדי שתוסיף קצת מטילן כדי למנוע פטריות

קובי
Sunday 16/12/2001, 06:42
אני מסכים עם דבריו של מר דג. זה מעניין מכיוון שהתוכי הוא בעצם הכלאה של פה אש וסוורום (ואני סבור שגם טקסס, אבל זה כבר דיון אחר) - ולכן יש סיכוי שתוכי יוכל להתרבות עם סוורום. השאלה כמובן היא, מה יצא מזה.

מסתבר שזיווג של אמנון הירדן עם אמנון הגליל (שהם דיי קרובים, וגם "גרים" לא רחוק זה מזה) מוציאה בדרך כלל תוצאות מעוותות לאללה - רובן מתות ומה שנשאר חי - יותר טוב לו שלא היה חי.

לגבי סוורומים ותוכים ייתכן שהתוצאה תהייה טובה יותר דווקא מכיוון שהתוכי הוא צאצא של הסוורום.

שקול להוסיף מטילן בלו. יותר מזה - שקול להעביר את האבן עם הביצים לאקווריום נפרד ולגדל אותן בעצמך עם מטילן בלו ואבן אוויר. הסיבה לכך היא שלהורים יש מנגנון שאומר בערך כך: "עדיף לי לאכול את הביצים ולהטיל עוד פעם אם יש בעיות באיזור".

שינוי במצב המים, שכנים מציקים לאקווריום, התבוננות יתר של המגדל (או מגדל שפתאום מחליט לבוא לבקר והדגים לא רגילים אליו) יכולים להלחיץ את ההורים ולעודד אותם לאכול את הביצים שלהם.

ו-ואללה, בהצלחה !

Wild Blue
Sunday 16/12/2001, 07:24
מטילן בלו אני אשקול להוסיף.
להעביר את הקן זה בילתי אפשרי הם הטילו את הביצים על החצץ עצמו ולא על אבן, כמו שחשבתי שאם זה כבר יקרה אז זה יהיה על אבן כמו שסוורומים בעצם נוהגים (הסוורום והתוכי כבר חודשים עשו הצגות של אולי).
ככה שהמצב הנתון הוא כמעט לא ניתן לשינוי נראה עוד מה יהיה אני לא מתכנן על זה כלום.
(לא סופר את הביצים לפני שהם "ביד" ולא סופר את הציפורים של על העץ)

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: Wild Blue בתאריך 2001-12-15 23:26 ]</font>

ברקודה
Sunday 16/12/2001, 23:45
תודיע לי אם יש התפתחות מעניינת- את הטלפון שלי
יש לך

bigdarman
Monday 17/12/2001, 01:54
מזל טוב.

אם יצא מזה משהו תביא לי.

Wild Blue
Tuesday 18/12/2001, 18:24
טוב החדשות האחרונות הן:
לאחר כ72 שעות לא הופיעו במעט הביצים שלא פיתחו פנגוס שם סימנים לנקודות השחורות (עיני דגיגים שבתוך הביצים) שאופיניות לביצים של הטלות בריאות של ציקלידים. לאחר כ-12 שעות כל שאר הביצים פיתחו פונגוס והקן ננטש על ידי ההורים. וכעת אין שום סימן לפרשה המוזרה פרט לגומה קלה בחצץ.

FreeStyler
Tuesday 18/12/2001, 18:46
חבל..
דווקא יכל לצאת משהו מעניין מאוד

ברקודה
Tuesday 18/12/2001, 20:01
לא נורא הם כנראה יטילו עוד פעם בקרוב
הפעם אני מקווה שעל אחד הסלעים- אם כך יהיה
פשוט תעביר את כל הטולה לאקווריום קטן מחומם או כל כלי מחומם אחר בתוספת טיפת מטילן ל ליטר
מים- אז תוכל לדעת בוודאות אם אכן הביצים היו לא פוריות או שמא הן נהרסו בגלל הפונגוס