צפה בגרסא המלאה : קצת גישושים כי מדגדג - צנרות ירדה ואוברפלו

IZ.O
Wednesday 21/09/2011, 19:00
העניין האמור מתייחס לקוביה 50*50 גובה 45 או 55*55 גובה 45.
מועד סיום או התחלה - לא ידוע.
שלב נוכחי - תכנון וסקירת שטח ראשונית.

ועכשיו לפרוט נורמלי מעט, מתוכננת קוביה RIMLESS באחת המידות הנ"ל.
הבעיה שבה כרגע מתחבטים היא כיצד לבנות אוברפלו עם צנרת ירידה שקטה וגם לשמור על אסטטיות.

חשבתי על לבצע אובפרלו במרכז עם קדח תחתון כאשר האוברפלו יהיה בצורה כזו /__\.

יצא לי לראות מעט צנרות ירידה והשאלה הנשאלת היא כיצד לבצע זאת עם מינימום רעש?

מתוכנן כי יהיה צינור ירידה מרכזי לידו צינור חזרה שיופצל ל -2 (בדומה למה שעשה ראובן בהקמה של הריף הגדול) צינור שלישי נגד הצפה.

איזה קוטר צינור בירידה יש לקחת בחשבון?

היכן למקם את ברז הוויסות על הצינור במידה ותא ירידת המים בסאמפ ישב מימן למיקום האוברפלו?

תודות

ראובן
Wednesday 21/09/2011, 23:49
א. רעיון טוב להקים ריף...

ב. צינור ירידה מקובל לעשות 50 ממ, עליה 32 מ"מ. בנפח שלך יכול להיות שאתה יכול לרדת מספר (40,25 בהקבלה).

ג. הברז צריך להיות כמה שיותר קרוב לתחתית.

ד. אתה יכול לבצע דורסאו (Durso) שמפחית משמעותית את רעש הנפילה.

ה. במקרה שלך, נראה לי שצינור הביטחון מיותר. אם אתה עושה אחד, מספיק שיהיה 32 ממ.

IZ.O
Thursday 22/09/2011, 00:01
ראובן עדיין בגדר רעיון. התלבטות אם לטבול את ידי שוב בקטנה כרגע או לחכות לתקופות רגועות יותר ובנתיים להסתפק בעוד אק' מתוק.

א. הרעיון תמיד קיים - הזמן והלימודים הם אלה שהכריעו - תואר מורחב לא מגיע ברגל לצערי.

ב. זאת אני יודע הבעיה שלי / שאלה היא איך אני מאריך את צינור התחתית לפני השבירה לסאמפ בכל זאת מדובר במקום מוגבל.

ד. לזאת בדיוק כוונתי איזה סוג דורסאו לבצע? לי היה בקודם פשוט דורסאו פתוח מלמעל ללא "ברך".

ה. מדוע מיותר?

תודה רבה :-)

מטי
Thursday 22/09/2011, 00:40
אם אני יכול להציע לך על מה שיש אצלי-
2 צינורות ירידה, האחד מרכזי ובתחתיתו ברז סכין, השני משני וממוקם גבוה יותר, ממש מעט מתחת לקו המים של האובר פלו.
אתה מכוון את גובה המים באובר פלו עם הברז סכין כך שהצינור הראשי תמיד יהיה מתחת לקו המים והמים כמעט יגיעו או מקסימום ירדו בזרזיף מהצינור המשני.

ככה אין לך בכלל רעש של ירידת מים ובמקביל יש לך גיבוי למקרה שהצינור הראשי נסתם או משהו כזה.

בהצלחה!

IZ.O
Thursday 22/09/2011, 00:47
matty - יש מצב לתמונה בהזדמנות. זה פחות או יותר התכנון אבל רק כדי לסגור לעצמי את הפינה בראש.

IZ.O
Saturday 24/09/2011, 20:18
כרגע בגישוש בטרם סגירת תוכנית.

דעתכם, אוברפלו לכל האורך במרכז הקוביה או בצד?

על כל מקרה קדחים יהיו בתחתית ע"מ לשמור על אסטיות ושהאק' יהיה צמוד לקיר בשתי פאות.

ראובן
Saturday 24/09/2011, 20:25
יש יתרון לפתח קטן יחסית באוברפלו, בצורה הזו, הזרימה של המים פנימה היא חזקה יחסית וגורפת איתה את הרפש.

מאיה
Saturday 24/09/2011, 20:25
וגובה האק' תעשה 55 לא 45 ....

IZ.O
Saturday 24/09/2011, 21:28
מאיה המידות כנראה הם 50X50 טרם החלטתי גובה עדיין מתלבט. האק' הנוכחי של המתוקים והריף הקודם הם 55.

האם זכוכית של 10 מ"מ מספיקה לרימלס 55?

ראובן,

פתח קטן זה אומר שעדיף אוברפלו פניתי לדבריך?

כמו כן הפחד שלי הוא מיחס לא טוב של ירידה לעומת עליה של המים.

מטי
Saturday 24/09/2011, 21:52
אני לא מצליח לצלם תמונה נורמלית (שילוב של אובר פלו מטונף, זוית לא נוחה לצילום ותאורה לא אידיאלית) אבל אנסה לעבוד עם מה שיצא-

https://lh6.googleusercontent.com/-TfieU_Te8SU/Tn4jsSaWCAI/AAAAAAAAACo/3VZGRDpy09Y/s512/IMG_2995.jpg

תתעלם מהצינור למעלה- זה צינור חזרת מים ולא קשור כרגע.
מפלס המים באקווריום בגובה מסוים (זה גובה המסרק), מפלס המים באובר פלו מכוון לבערך סנטימטר מתחת למפלס המים שבאקווריום (ככה גם מכוון הצינור העליון- בגובה המסרק) ולכן אין רעש של נפילת מים.
צינור החזרה הגדול כולו מתחת למפלס המים- אין רעש של יניקת מים ו/או אויר.
באמצעות הברז שעל צינור הירידה הגדול אתה שולט במפלס המים באובר פלו ומכוון ככה שירדו ממש מעט מים מהצינור העליון, ממש טיפטוף, ככה אין רעש של נפילת מים ויש לך את ה"רשת ביטחון" למקרה של סתימה בצינור.

מקווה שברור

IZ.O
Saturday 24/09/2011, 22:02
קיצר סיגדור הצינורות בגובה

|
| |
| |

צינור ימין הראשי. צינור שמאל המשני זה ברור כשמש, לגבי החזרה אני מעוניין לפצל ל- 2 מתזים קטנים כפי שראובן עשה אצלו בהקמה.

ראובן
Saturday 24/09/2011, 22:49
אני חושב שבחשבון הזרימות, עדיף אוברפלו פינתי עם מתז אחד בלבד. הזרימות של שתי מתזים מפריעות לרפש לגלוש פנימה.

IZ.O
Sunday 25/09/2011, 00:57
לקחתי לתשומת לבי.

שאלה נוספת ברשותכם, כיצד אנו יודעים מה יהיה גובה המים באובר פלו? האם כל מה שיקבע הינו גובה הצינור המשמש לירידה?

בנוסף לכל מי שיתקע על רעיונות לאוברפלו שקט (http://reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1541946&page=3).

קובי_ק
Sunday 25/09/2011, 17:06
יש לי חבר שמוכר בדיוק מה שאתה צריך
אם תרצה אני אשלח לך את הנייד שלו לפרטי
הכל חדש ולא עבד עדיין - הבחור פשוט עבר תאונת דרכים ולא הספיק
אם אני לא טועה אין תיבת אובר פלו במערכת שלו
אני יכול לעזור עם הקדח ואת התיבה תבנה לבד אם זה יעזור
אם לא - שיהיה בהצלחה בתכנון ובעשיה

מטי
Sunday 25/09/2011, 18:31
לקחתי לתשומת לבי.

שאלה נוספת ברשותכם, כיצד אנו יודעים מה יהיה גובה המים באובר פלו? האם כל מה שיקבע הינו גובה הצינור המשמש לירידה?

בנוסף לכל מי שיתקע על רעיונות לאוברפלו שקט (http://reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1541946&page=3).

לא בדיוק,

שילוב של ההספק של משאבת ההעלאה והקוטר הסופי (אחרי ששיחקת עם הברז)של צינור הירידה.
לגובה של הצינור אין קשר לגובה מפלס המים באובר פלו

IZ.O
Sunday 25/09/2011, 18:33
קובי - תודה רבה על ההצעה, אך לצערי זה פרויקט מתגלגל ויש לי כמה דסרים בראש שאני מעוניין לבצע.

מטי - קפיש :up:

מטי
Sunday 25/09/2011, 21:29
אני מתקן את שכתבתי-
הנ"ל רלוונטי רק אם עובדים בשיטה שדומה למה שיש אצלי (2 צינורות- וויסות עם ברז על הצינור הראשי).
אם עובדים עם צינור ירידה בלי ברז שמגביל את הזרימה (בד"כ בכזה מצב יהיה שימוש בדרסאו) אז גובה המים באוברפלו כן נקבע לפי גובה הצינור ירידה

or13
Monday 26/09/2011, 00:32
אני ממליץ לך בחום בתור מי שיש לו קוביה 60 וצפוף לו להגדיל את המערכת כדי שיהיה לך מקום לסאמפ יותר גדול ונוח לתפעול סאמפ של קובייה 50 הוא פיצי וממש ממש ממש לא נוח לתפכול כדאי לך לשקול ברצינות לפני שאתה מתחיל

IZ.O
Monday 26/09/2011, 05:22
הכל יגיע אח"כ לחבר שישרטט בתוכנת שירטוט ויבנה מודל מארגז קרטון.

את הטעויות בריף הקודם אני לא חוזר.

הפעם בקטנה (בתקווה).

bookey
Monday 26/09/2011, 07:46
א. רעיון טוב להקים ריף...

ב. צינור ירידה מקובל לעשות 50 ממ, עליה 32 מ"מ. בנפח שלך יכול להיות שאתה יכול לרדת מספר (40,25 בהקבלה).

ג. הברז צריך להיות כמה שיותר קרוב לתחתית.

ד. אתה יכול לבצע דורסאו (Durso) שמפחית משמעותית את רעש הנפילה.

ה. במקרה שלך, נראה לי שצינור הביטחון מיותר. אם אתה עושה אחד, מספיק שיהיה 32 ממ.

+1

בדיוק ! :up: