צפה בגרסא המלאה : עץ הקמה - האוקיינוס הקטן שלי - RSM 250 - יום 293 - רגע של הסתכלות בטבע

עמודים : [1] 2 3 4 5

גור
Tuesday 06/09/2011, 21:32
בשעה טובה ומוצלחת אני שמח לפתוח את עץ ההקמה שלי.
אחרי ציפייה וחיכייה נחת אצלי אתמול האוקיינוס הקטן שלי, Red Sea Max 250.
כבר שבועיים אני בעבודות הכנה שהחלו בהעברת אקווריום הצמחייה שלי לבית אחר, פרוייקט מורכב בפני עצמו והמשיכו בהכנת תשתית לקראת בואו של ה-RSM. אין שריר בגוף שלא כואב לי, אך חיוך גדול על פני.
זוהי כניסתי הראשונה אל עולם המלוחים אחרי יותר מ-8 שנים במתוקים, צמחייה לאו-טק וצמחייה הייטק, חלמתי על הרגע הזה במשך 3 שנים פחות או יותר והנה זה הגיע. כבר מספר חודשים אני קורא, לומד, מחכים ועוקב אחרי ריפים בארץ ובעולם, אני מרגיש מוכן והצטיידתי בהמון סבלנות.
מחר מגיע אלי חבר ממעמקי המים המלוחים,המסלעה תוקם ואז אכנס לתקופת סייקל ארוכה ומלאה עד לתחילת איכלוס.
אפתח את עץ ההקמה במספר צילומים של התשתית שהכנתי.

ארון החשמל, צמוד לאקווריום:
http://img24.imageshack.us/img24/5919/electricityr.jpg

מערכת האוסמוזה, בחוץ בתוך ארון:
http://img841.imageshack.us/img841/4504/osmosis.jpg

מקרר, בחוץ:
http://img39.imageshack.us/img39/9198/chillerg.jpg

איזור העבודה בחוץ, ארון האוסמוזה והפיצוי ומתקן המקרר:
http://img607.imageshack.us/img607/1482/chillerosmosis.jpg

הסלעים:
http://img685.imageshack.us/img685/4100/rockso.jpg

והאוקיינוס הקטן שלי:
http://img857.imageshack.us/img857/9127/prersm.jpg

שיהיה לי בהצלחה !

patish88
Tuesday 06/09/2011, 21:37
התשתית נראית מוצלחת, עכשיו מגיע החלק החשוב של סידור המסלעה

בהצלחה!

מאיה
Tuesday 06/09/2011, 21:45
גור תתחדש ותהנה,
נראה מוכן ומזומן...
האם יש הכנה. למע פיצוי אידוי?
:up:

גור
Tuesday 06/09/2011, 21:51
גור תתחדש ותהנה,
נראה מוכן ומזומן...
האם יש הכנה. למע פיצוי אידוי?

תודה מאיה !
יש הכנה ויש כבר מערכת שיושבת במיכל אגירה בארון של מערכת האוסמוזה, חסר לי רק צינור שאמור להגיע אלי בימים הקרובים.

מאיה
Tuesday 06/09/2011, 21:52
מעולה!! :up:

אלכס.ז
Tuesday 06/09/2011, 23:34
תתחדש, יפה מאוד, הייתי נותן לו עוד כמה ס"מ מהקיר.

לפני שאתה בונה מסלעה וממלאה מים הייתי ממליץ לשים מתחת לארונית את הפלסטיקים העגולים האלה (שכחתי את שמם), כדי ליצור רווח קל בין הרצפה לארונית.

גור
Tuesday 06/09/2011, 23:38
התשתית נראית מוצלחת, עכשיו מגיע החלק החשוב של סידור המסלעה

בהצלחה!

תודה פטיש :up:

מאיה
Tuesday 06/09/2011, 23:39
אלכס צודק - תזיז אותו מס ס"מ מהקיר ,
אבל לא הייתי שמה כלום מתחת לארונית -
אתה מתכוון להגבהה של הארונית ? ממש לא
יאבד את היציבות

גור
Tuesday 06/09/2011, 23:40
תתחדש, יפה מאוד, הייתי נותן לו עוד כמה ס"מ מהקיר.

לפני שאתה בונה מסלעה וממלאה מים הייתי ממליץ לשים מתחת לארונית את הפלסטיקים העגולים האלה (שכחתי את שמם), כדי ליצור רווח קל בין הרצפה לארונית.

תודה,
יש כרגע 5 ס"מ מהקיר, יש סיבה ליותר ? למה צריך רווח בין הרצפה לארונית ?

מאיה
Tuesday 06/09/2011, 23:45
אלכס חושב על שהארונית לא תרטב בשטיפה ....

מיותר - מנסיון - לא קורה כלום .

כשתפתח את המכסה -יהיה מקום , אחרת עלול להסגר ...

גור
Tuesday 06/09/2011, 23:50

רצפת פרקט כך שהשטיפה היא עם מעט מאד מים אז לא תהיה בעיה.
המכסה נפתח לי כרגע עד הסוף (השלב השלישי) בלי שום בעיה עם הרווח הקיים.

מאיה
Tuesday 06/09/2011, 23:52

:up::up:

אלכס.ז
Wednesday 07/09/2011, 00:10

מניסיון שלי (וגם לי יש רצפת פרקט) אין דבר כזה אקווריום בלי מים מסביב.

סתם דוגמא מהשבוע - הוצאתי את הפלסטיק שתופס את הפרלון, וכדי להוציא אותו הייתי צריך לשלוף מהחור את הצינורית של המיי פיצוי אשר נמצאת בתא השמאלי יחד עם המצוף.

בכל אופן, שמתי את הצינורית לרגע בתא השמאלי הצמוד לפורק, החלפתי פרלון, ושכחתי להחזיר את הצינורית למקומה הייעודי ולתפוס אותה (בתא השמאלי ביותר).

באמצע הלילה, בעודי צופה בסרט כוכב הקופים, קיבלתי אפקטים של זרימת מים מהקומה למטה. את השאר אני אתן לך לדמיין לבד (אצלי המיכל פיצוי הוא בנפח של 20 ליטר).

גם הפרקט, וגם הארונית היו מלאים מים. מלאכת הייבוש ערכה כשעה, ועדיין היו "תקועים" הרבה מים מתחת לארונית. בסופו של דבר, עם הזמן, ועם הרבה טעויות אינטלגנטיות כמו שלי, הציפוי השחור של הארונית מתחיל לקבל "גלים" ונפיחות מכוערת. שלא נדבר על הפרקט. שלא נדבר על המכות שאתה חוטף מהאישה.

אני חושב שניתן להצמיד 4 פלסטיקים כאלה לפינות (אלה שנדפקים עם המסמרים פנימה), וזאת כדי לעשות את החיים "קלים" יותר כשיש מים מסביב וצריך לייבש, ולא להתחיל לנסות לדחוף סמרטוטית בעובי מילמטר מתחת לארונית כדי לנסות ולייבש.

אישית אני לא עשיתי זאת מחוסר מחשבה על אפשרויות כאלה, אבל אני לא חושב שהדבר יפגע ביציבות כאשר יושבים על הפלסטיקים האלה כ-300 קילו - מקסימום ניתן לתמוך בעוד שניים באמצע.

לגבי להזיז מהקיר, בדיוק מהסיבות שמאיה ציינה + במידה ותרצה להשתמש בסופחים או מכשירים ש"נתלים" על האקווריום, שיהיה לך מרחב בשביל זה וגם בשביל לעבוד/לסדר/להצמיד חיווט/ כל עבודה אחרת מאחורי האקווריום.

רווח של 10-15 ס"מ אידאלי לדעתי, וגם תמנע השפעה של טמפ' שמקרין הקיר לאקווריום.

אלכס.ז
Wednesday 07/09/2011, 00:15

מאיה את אישה, את הרבה יותר מסדורת ממני, באחריות! הניסיון שלי מראה להיפך.

אגב, אני לא שובניסט, גם אם היית גבר, 90% שאת יותר מסודרת ממני.

גור
Wednesday 07/09/2011, 00:28
מניסיון שלי (וגם לי יש רצפת פרקט) אין דבר כזה אקווריום בלי מים מסביב.

סתם דוגמא מהשבוע - הוצאתי את הפלסטיק שתופס את הפרלון, וכדי להוציא אותו הייתי צריך לשלוף מהחור את הצינורית של המיי פיצוי אשר נמצאת בתא השמאלי יחד עם המצוף.

בכל אופן, שמתי את הצינורית לרגע בתא השמאלי הצמוד לפורק, החלפתי פרלון, ושכחתי להחזיר את הצינורית למקומה הייעודי ולתפוס אותה (בתא השמאלי ביותר).

באמצע הלילה, בעודי צופה בסרט כוכב הקופים, קיבלתי אפקטים של זרימת מים מהקומה למטה. את השאר אני אתן לך לדמיין לבד (אצלי המיכל פיצוי הוא בנפח של 20 ליטר).

גם הפרקט, וגם הארונית היו מלאים מים. מלאכת הייבוש ערכה כשעה, ועדיין היו "תקועים" הרבה מים מתחת לארונית. בסופו של דבר, עם הזמן, ועם הרבה טעויות אינטלגנטיות כמו שלי, הציפוי השחור של הארונית מתחיל לקבל "גלים" ונפיחות מכוערת. שלא נדבר על הפרקט. שלא נדבר על המכות שאתה חוטף מהאישה.

אני חושב שניתן להצמיד 4 פלסטיקים כאלה לפינות (אלה שנדפקים עם המסמרים פנימה), וזאת כדי לעשות את החיים "קלים" יותר כשיש מים מסביב וצריך לייבש, ולא להתחיל לנסות לדחוף סמרטוטית בעובי מילמטר מתחת לארונית כדי לנסות ולייבש.

אישית אני לא עשיתי זאת מחוסר מחשבה על אפשרויות כאלה, אבל אני לא חושב שהדבר יפגע ביציבות כאשר יושבים על הפלסטיקים האלה כ-300 קילו - מקסימום ניתן לתמוך בעוד שניים באמצע.

לגבי להזיז מהקיר, בדיוק מהסיבות שמאיה ציינה + במידה ותרצה להשתמש בסופחים או מכשירים ש"נתלים" על האקווריום, שיהיה לך מרחב בשביל זה וגם בשביל לעבוד/לסדר/להצמיד חיווט/ כל עבודה אחרת מאחורי האקווריום.

רווח של 10-15 ס"מ אידאלי לדעתי, וגם תמנע השפעה של טמפ' שמקרין הקיר לאקווריום.

תודה על ההסבר המפורט אלכס, אשקול את הצעותיך ואחליט מחר בבוקר.
דרך אגב, מאיפה נכנס צינור הפיצוי אצלך לתא השמאלי? הפתח היחיד שראיתי הוא בתא הימני איפה שצנרת המקרר נכנסת.

אלכס.ז
Wednesday 07/09/2011, 00:37
תודה על ההסבר המפורט אלכס, אשקול את הצעותיך ואחליט מחר בבוקר.
דרך אגב, מאיפה נכנס צינור הפיצוי אצלך לתא השמאלי? הפתח היחיד שראיתי הוא בתא הימני איפה שצנרת המקרר נכנסת.

המערכת שלי פתוחה גם מקדימה (המכסה כל הזמן למעלה) וגם מאחור (אני לא משתמש במכסה האחורי), וזאת על מנת לאוורר כמה שיותר, ולא ליצור סיר בישול כשהתאורה עובדת.

I.P.L ייעוץ ומכירות
Wednesday 07/09/2011, 02:17
http://www.gurziv.com/images/Aqua/RSM/Osmosis.jpg

גור,

ראשית תתחדש.

הערה קטנה,

את ה-IN של אלטרודת המד TDS ממליץ למקם אחרי המימברנה ולא לפניה (כפי שהיא ממוקמת אצלך).מצב זה יאפשר לך לקבל אינדיקציה על הערכים היוצאים מהמימברנה.

(במצב הנוכחי אתה מקבל מה-IN אינדיקציה על מי הברז לפני הכניסה למימברנה).

נ.ב.

גם את השאט-אוף הייתי מרכיב בצורה שונה במיקצת.

ישראל

ניסו.פ
Wednesday 07/09/2011, 08:12
איזה כייף :up: תהנה והרבה הצלחה והנאה!

גור
Wednesday 07/09/2011, 08:50
http://www.gurziv.com/images/Aqua/RSM/Osmosis.jpg

גור,

ראשית תתחדש.

הערה קטנה,

את ה-IN של אלטרודת המד TDS ממליץ למקם אחרי המימברנה ולא לפניה (כפי שהיא ממוקמת אצלך).מצב זה יאפשר לך לקבל אינדיקציה על הערכים היוצאים מהמימברנה.

(במצב הנוכחי אתה מקבל מה-IN אינדיקציה על מי הברז לפני הכניסה למימברנה).

נ.ב.

גם את השאט-אוף הייתי מרכיב בצורה שונה במיקצת.

ישראל

היום אני אעביר את האלקטרודה אחרי הממברנה. איך היית מחבר את השאט-אוף ?

גור
Wednesday 07/09/2011, 08:51
איזה כייף :up: תהנה והרבה הצלחה והנאה!

תודה ניסו :up:

I.P.L ייעוץ ומכירות
Wednesday 07/09/2011, 09:24
היום אני אעביר את האלקטרודה אחרי הממברנה. איך היית מחבר את השאט-אוף ?

היציאה של המים "הטובים" מחוברת נכון.

את היציאה של המים "הרעים" הייתי ממקם בדיוק היכן שנמצא היום ה-"IN" של מד ה-TDS.

ישראל

גור
Wednesday 07/09/2011, 09:51
היציאה של המים "הטובים" מחוברת נכון.

את היציאה של המים "הרעים" הייתי ממקם בדיוק היכן שנמצא היום ה-"IN" של מד ה-TDS.

ישראל

לא כל כך הבנתי, כנראה שנצטרך לקיים מפגש בנושא... :wink:

המים הרעים יוצאים מגליל כזה שמורכב על צינור היציאה מהממברנה, שם זה מחובר, אני לא מצליח לחשוב על רעיון הגיוני אחר... הרי יש רק יציאה אחת של מים רעים מהממברנה והיא מחוברת ישירות לשאט-אוף.

I.P.L ייעוץ ומכירות
Wednesday 07/09/2011, 11:08
לא כל כך הבנתי, כנראה שנצטרך לקיים מפגש בנושא... :wink:

המים הרעים יוצאים מגליל כזה שמורכב על צינור היציאה מהממברנה, שם זה מחובר, אני לא מצליח לחשוב על רעיון הגיוני אחר... הרי יש רק יציאה אחת של מים רעים מהממברנה והיא מחוברת ישירות לשאט-אוף.

גור,

נסה לחשוב,שהשאט-אוף אינו סוגר את המים הרעים אלא את ההזנה למערכת.

ישראל

גור
Wednesday 07/09/2011, 11:15
גור,

נסה לחשוב,שהשאט-אוף אינו סוגר את המים הרעים אלא את ההזנה למערכת.

ישראל

עכשיו הבנתי, יבוצע היום,

תודה

I.P.L ייעוץ ומכירות
Wednesday 07/09/2011, 11:18
קבל תרשים של מערכת מחוברת.

במערכת זו השאט אוף אמריקאי,אך העיקרון אותו עיקרון.

http://www.hydronamicengineering.com/images/ASV2000sch.jpg

ישראל

גור
Wednesday 07/09/2011, 17:27
קבל תרשים של מערכת מחוברת.

במערכת זו השאט אוף אמריקאי,אך העיקרון אותו עיקרון.

http://www.hydronamicengineering.com/images/ASV2000sch.jpg

ישראל

בוצע בהצלחה.

תודה

ליאל מזוז
Wednesday 07/09/2011, 17:37
רגע זה ההתחלה??
יאוו אני מת לראות את הסוף!!בהצלחה

momra
Wednesday 07/09/2011, 17:42
גור,
תתחדש,התכנון ותשומת הלב לפרטים מרשימים מאוד.:up:
ממתינים לעוד תמונות ועדכונים.
:wink:

גור
Wednesday 07/09/2011, 18:07
תודה רבה לכל המברכים, הקמת המסלעה תתחיל בשעה הקרובה...
התרגשות... :clap5:

אלכס.ז
Wednesday 07/09/2011, 18:50
תודה רבה לכל המברכים, הקמת המסלעה תתחיל בשעה הקרובה...
התרגשות... :clap5:

בהצלחה, תכין פולידין לשריטות בכף היד.

גור
Wednesday 07/09/2011, 23:21
אז היו אצלי עד עכשיו שניים מהאנשים הכי מקסימים שאני מכיר ושלב הקמת המסלעה מאחורי. לטעמי יצאה אחת המסלעות היפות ביותר שיצא לי לראות וזה בזכות מעצב מדהים בשם אורן מרקוס שרובכם ודאי מכירים דרך הפורום, יחד איתו ישב אצלי ישראל בתור יועץ ואחראי על ההווי והיה ערב קסום שבסיומו זורמים מים אל תוך האוקינוס הקטן שלי. אורן, תודה אמיתית, אין אנשים כמוך, לא יכולתי לייחל לפתיחה טובה יותר בכניסתי אל עולם המים המלוחים ותודה לישראל שעל כוס קפה אצלו יצא לי להכיר את אורן, זכיתי. :bananaog1:

ועתה לתמונות:

איזור העבודה:
http://img840.imageshack.us/img840/5290/workingarea.jpg

תהליך העבודה:
http://img221.imageshack.us/img221/2492/workingprocess.jpg

התוצאה מימין:
http://img23.imageshack.us/img23/1401/reefright.jpg

התוצאה משמאל:
http://img51.imageshack.us/img51/9383/reefleft.jpg

התוצאה מלמעלה:
http://img15.imageshack.us/img15/9922/reeftop.jpg

התוצאה מימין למעלה:
http://img832.imageshack.us/img832/9806/reeftopright.jpg

והקסם מלפנים, האוקינוס הקטן שלי:
http://img204.imageshack.us/img204/8377/reeffront.jpg

אין מאושר ממני :clap5:

מודה על כך שיצא לי להכיר אנשים כמוכם :clap5:

קדימה, לתחילת הסייקל.

אבינועם
Wednesday 07/09/2011, 23:37
מדהים! איזה ריף אתה מתכנן?
כל הכבוד לחברה שעזרו. אתה בידיים טובות. ..

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk

גור
Thursday 08/09/2011, 00:08
תודה אבינועם,
אני מתכונן לבסוף להגיע ל SPS אבל ללכת מהקל אל הכבד לאט לאט

אלכס.ז
Thursday 08/09/2011, 00:11
יצא יפה מאוד. מה היה השיקול שלך להשתמש במתז הרחב יותר דווקא בתא הימני?

גור
Thursday 08/09/2011, 00:13
יצא יפה מאוד. מה היה השיקול שלך להשתמש במתז הרחב יותר דווקא בתא הימני?

המשאבה הגדולה יותר (2700) מחוברת למקרר בתא הימני והמתז שהולך איתה הוא הרחב

אלכס.ז
Thursday 08/09/2011, 00:17
המשאבה הגדולה יותר (2700) מחוברת למקרר בתא הימני והמתז שהולך איתה הוא הרחב

צריך יהיה לבדוק את זה כשהמים יתמלאו, אבל אני מניח שהזרימה מהמתז הזה תהיה חלשה יותר, לא עדיף "לחזק" אותה עם מתז צר יותר?

גור
Thursday 08/09/2011, 00:28
והוא מתמלא :
http://img841.imageshack.us/img841/729/waterfilling.jpg

elady
Thursday 08/09/2011, 00:32
נראה ממש ממש יפה!!!
שיהיה המון הצלחה והמון סבלנות:up:

הסלע המרכזי הגדול לא נותן צל גדול מידי?

אלעד

גור
Thursday 08/09/2011, 00:33
צריך יהיה לבדוק את זה כשהמים יתמלאו, אבל אני מניח שהזרימה מהמתז הזה תהיה חלשה יותר, לא עדיף "לחזק" אותה עם מתז צר יותר?

נראה שתתחיל הזרימה, מקסימום נחליף

אביעד
Thursday 08/09/2011, 00:45
לא טוב חיבור המשאבות- אתה יורה לעצמך ברגל....
המתז השמאלי החזק יותר קובע כמה מים יחלפו בתא המרכזי והימני- זה מה שקובע בכמה מים מטפל הפורק.
אתה הפחתת מהיעילות של הפורק.
להוסיף חטא על פשע חיברת את המשאבה של הMAX250 למקרר והפחתת מהספיקה שלה.
בקיצור הורדת פעמיים את היעילות של הזרימות באק'.
עכשיו הכדור במגרש שלך:wink:
אהבתי מאד את המסלעה.
רק תבדוק שהסלע המרכזי לא קרוב מידי לזכוכית ומאפשר להגיע לקרקעית עם היד ולנקות את הזכוכית עם מגנט.

אלכס.ז
Thursday 08/09/2011, 00:53
המתז השמאלי החזק יותר קובע כמה מים יחלפו בתא המרכזי והימני- זה מה שקובע בכמה מים מטפל הפורק.
.

אתה מדבר על העובדה שהמתז השמאלי צר (חזק) יותר, או שהמשאבה החלשה יותר נמצאת בתא השמאלי?

גור
Thursday 08/09/2011, 01:00
נראה ממש ממש יפה!!!
שיהיה המון הצלחה והמון סבלנות:up:

הסלע המרכזי הגדול לא נותן צל גדול מידי?

אלעד

נותן צל אבל לא גדול מדי, משאיר מספיק מקום חשוף לאור

גור
Thursday 08/09/2011, 01:01
לא טוב חיבור המשאבות- אתה יורה לעצמך ברגל....
להוסיף חטא על פשע חיברת את המשאבה של הMAX250 למקרר והפחתת מהספיקה שלה.
בקיצור הורדת פעמיים את היעילות של הזרימות באק'.
עכשיו הכדור במגרש שלך:wink:
אהבתי מאד את המסלעה.
רק תבדוק שהסלע המרכזי לא קרוב מידי לזכוכית ומאפשר להגיע לקרקעית עם היד ולנקות את הזכוכית עם מגנט.

אביעד, מה ההמלצה שלך לחיבור המקרר ?

גור
Thursday 08/09/2011, 01:02
אתה מדבר על העובדה שהמתז השמאלי צר (חזק) יותר, או שהמשאבה החלשה יותר נמצאת בתא השמאלי?

המשאבה החלשה יותר בתא השמאלי

אלכס.ז
Thursday 08/09/2011, 01:03
המשאבה החלשה יותר בתא השמאלי

הבנתי את זה, לא הבנתי לגבי מה אביעד מדבר, על המשאבה או המתז עצמו.

רפאל
Thursday 08/09/2011, 02:30
וואו יצא מדהים תתחדש ובהצלחה תעדכן על הסייקל ובמתפתח.:up:

אבינועם
Thursday 08/09/2011, 02:38
תודה אבינועם,
אני מתכונן לבסוף להגיע ל SPS אבל ללכת מהקל אל הכבד לאט לאט

הרשה לי לתת לך כמה עצות מחובב לחובב:

אל תכניס אלמוגיות!!!!!!
אמץ לך שיטה: במהלך הסייקל תמצא את עצמך עומד מול אק' סטטי ולא מעניין. נצל את הזמן כדי ללמוד את השיטות השונות (רד בס/ברייטוול/קורלן זוכט וכו'....) והחלט על הדרך שהכי נראית לך.
השקעה נכונה: הכל בעולם המלוחים הוא יפה. אבל גם באלמוגים יש דרגות יופי. אתה תגלה מאוד מהר שהנדל"ן אצלך באקוואריום הוא בעל ערך עליון ולכן בחר את האלמוגים בקפידה. תגיע למשלוחים/לחנויות עם אנשים שיכווינו אותך (לפחות בהתחלה...).
דגדגת סייקל: במהלך הסייקל אתה תמצא את עצמך עם המון דגדודגים ברגליים שיובילו אותך לחנויות (סתם כדי לראות! ברור שלא בשביל לקנות:banghead2:) ואז תמצא את עצמך חוזר עם שקיות הבייתה כי המוכר אמר... וכי הדג הזה לא יגיע לעולם שוב לארץ.... וכי אם אתמול הניטריט היה על 0.1 אז בטוח היום הוא על 0... בקיצור, תחסוך לעצמך הרבה עוגמת נפש. במהלך הסייקל (וגם קצת לאחריו...) תשקיע בעיקר בציוד ותוספים שייתמכו בשיטה שאיתה תלך....
קודם תשאל אחר תעשה: לפני כל פעולה (גם אם נראית לך הזניחה ביותר) תתיעץ פה עם אנשי הפורום. כי באמת שאין חכם כבעל נסיון, יש פה באנשים המון ידע!!!
אם תקפיד על חמשת ההמלצות הנ"ל, אתה תגלה שלא תצטרך להתחיל מהקל אל הכבד (ולא תצטרך להתקע עם סרקופיטון חום ענק וזאונטידים חומים - כמו עבדך הנאמן) ולהגיע לתוצאה שאתה רוצה מוקדם יותר ממה שציפית.
בהצלחה!!!
054-4910402 - אבינועם
אשמח לעזור בכל שאלה\תמיכה נפשית במהלך הסייקל...

סייקל נעים.

רפאל
Thursday 08/09/2011, 02:42
כל הכבוד אבינועם על ההסבר כן ירבו כמוך :up:

שלו קורל
Thursday 08/09/2011, 03:44
כל מילה של אבינועם בסלע , ישנם כאן אנשים בעלי ניסיון רב , ודגש על - לא להכניס אלמוגיות ! בפקודה חחח
סבלנות סבלנות היא המפתח , ייצב את האקווריום שלך ותחשבו שעוד כחודש ( לפחות) תוכל להתחיל לחשוב על אכלוס מינימלי ותבנה את עצמך לאט לאט כי ההשקעה והתוצאה שהבאת עד עכשיו מרשימה ויפה וחבל שהדברים לא ימשיכו לפי הספר .

מאחל לך בהצלחה רבה , המסלעה יצא מדהימה לדעתי , סלעים מעולים .

אביעד
Thursday 08/09/2011, 07:02
אביעד התכוון גם וגם.
המתז הקטן עם המשאבה החלשה יותר, הופ ימינה.
המשאבה החזקה+ המתז הגדול מקומם בצד שמאל.
איזה מקרר יש לך?
יש כמה פתרונות...
נתפור לך אחד בול :wink:

ניסו.פ
Thursday 08/09/2011, 08:13

אל תכניס אלמוגיות!!!!!!
אמץ לך שיטה: במהלך הסייקל תמצא את עצמך עומד מול אק' סטטי ולא מעניין. נצל את הזמן כדי ללמוד את השיטות השונות (רד בס/ברייטוול/קורלן זוכט וכו'....) והחלט על הדרך שהכי נראית לך.
השקעה נכונה: הכל בעולם המלוחים הוא יפה. אבל גם באלמוגים יש דרגות יופי. אתה תגלה מאוד מהר שהנדל"ן אצלך באקוואריום הוא בעל ערך עליון ולכן בחר את האלמוגים בקפידה. תגיע למשלוחים/לחנויות עם אנשים שיכווינו אותך (לפחות בהתחלה...).
דגדגת סייקל: במהלך הסייקל אתה תמצא את עצמך עם המון דגדודגים ברגליים שיובילו אותך לחנויות (סתם כדי לראות! ברור שלא בשביל לקנות:banghead2:) ואז תמצא את עצמך חוזר עם שקיות הבייתה כי המוכר אמר... וכי הדג הזה לא יגיע לעולם שוב לארץ.... וכי אם אתמול הניטריט היה על 0.1 אז בטוח היום הוא על 0... בקיצור, תחסוך לעצמך הרבה עוגמת נפש. במהלך הסייקל (וגם קצת לאחריו...) תשקיע בעיקר בציוד ותוספים שייתמכו בשיטה שאיתה תלך....
קודם תשאל אחר תעשה: לפני כל פעולה (גם אם נראית לך הזניחה ביותר) תתיעץ פה עם אנשי הפורום. כי באמת שאין חכם כבעל נסיון, יש פה באנשים המון ידע!!!
אם תקפיד על חמשת ההמלצות הנ"ל, אתה תגלה שלא תצטרך להתחיל מהקל אל הכבד (ולא תצטרך להתקע עם סרקופיטון חום ענק וזאונטידים חומים - כמו עבדך הנאמן) ולהגיע לתוצאה שאתה רוצה מוקדם יותר ממה שציפית.
בהצלחה!!!
054-4910402 - אבינועם

סייקל נעים.

עם כל האנשים פה אתה בידיים הכי טובות בארץ :up:
איך אמר חבר טוב שלי? אתה חמור גרם אם לא תקשיב להם :hair:

גור
Thursday 08/09/2011, 10:16

אל תכניס אלמוגיות!!!!!!
בהצלחה!!!
054-4910402 - אבינועם

סייקל נעים.

אבינועם, מודה לך מאד על כל הטיפים ועם ההכנה שעשיתי לעצמי לקראת הפרוייקט אני משוכנע שאצליח לעמוד במשימה.
1. מתחייב כאן שאלמוגית לא תתגנב אל הריף שלי.
2. כבר קראתי המון ואני הולך בשיטת ברייטוול.
3. ברכישת אלמוגים אסתייע בחברים ואבחר אותם בפינצטה, גם מתנות יעברו בידוק יסודי...
4. הסייקל יהיה מלא והכנתי עצמי נפשית לחודש של הנאה מבקטריות.
5. אני כבר מתייעץ עוד הרבה לפני ההקמה ואמשיך לעשות זאת, הפורום הזה הוא מתנה משמים (אם לומדים לסנן את המיותר...)

ושוב תודה לך אבינועם. :up:

גור
Thursday 08/09/2011, 10:17
עם כל האנשים פה אתה בידיים הכי טובות בארץ :up:
איך אמר חבר טוב שלי? אתה חמור גרם אם לא תקשיב להם :hair:

הקשבתי, מקשיב ואקשיב. יש כאן אנשים שהם נכס גדול !! :youRthe1:

גור
Thursday 08/09/2011, 10:18
אביעד התכוון גם וגם.
איזה מקרר יש לך?
יש כמה פתרונות...

מקרר הילאה 1/4, ממוקם בגובה האקווריום (משאבה נמצאת בגובה 0)

גור
Thursday 08/09/2011, 10:20
כל מילה של אבינועם בסלע , ישנם כאן אנשים בעלי ניסיון רב , ודגש על - לא להכניס אלמוגיות ! בפקודה חחח
סבלנות סבלנות היא המפתח , ייצב את האקווריום שלך ותחשבו שעוד כחודש ( לפחות) תוכל להתחיל לחשוב על אכלוס מינימלי ותבנה את עצמך לאט לאט כי ההשקעה והתוצאה שהבאת עד עכשיו מרשימה ויפה וחבל שהדברים לא ימשיכו לפי הספר .

מאחל לך בהצלחה רבה , המסלעה יצא מדהימה לדעתי , סלעים מעולים .

יש לי הרבה סבלנות...

תודה שלו :up:

גור
Thursday 08/09/2011, 10:21
וואו יצא מדהים תתחדש ובהצלחה תעדכן על הסייקל ובמתפתח.:up:

תודה רפאל, :up:
מבטיח לעדכן בהתקדמות

אביעד
Thursday 08/09/2011, 10:38
חבל על הרבע, חזק מידי לאק' הזה בייחוד לאור התא המזין, הקטן.
רבע מקרר אותו כ"כ מהר שהוא נכנס ללופ ולהשהייה.
אתה צריך משאבה חדשה, מזינה למקרר, אם אפשר חיצונית מה טוב.
יש אופציה לקחת משאבה חזקה מראש ולחברה למתז ולבטל בכלל את המשאבה הקטנה.
כך המים המזינים לא מתערבבים אם המים החוזרים.
במצב אידיאלי, מקרר שישית+ משאבת הזנה של 1500-2000 ל/ש הממוקמת חיצונית או תחת משאבת המתז.
כניסת מים מתחתית התא והחזרה מעל המשאבה של המתז.
המים הקרים מיד מסולקים דרך המתז ואין השהיה של המקרר ופעולות בפולסים.

גור
Thursday 08/09/2011, 10:57
חבל על הרבע, חזק מידי לאק' הזה בייחוד לאור התא המזין, הקטן.
רבע מקרר אותו כ"כ מהר שהוא נכנס ללופ ולהשהייה.
אתה צריך משאבה חדשה, מזינה למקרר, אם אפשר חיצונית מה טוב.
יש אופציה לקחת משאבה חזקה מראש ולחברה למתז ולבטל בכלל את המשאבה הקטנה.
כך המים המזינים לא מתערבבים אם המים החוזרים.
במצב אידיאלי, מקרר שישית+ משאבת הזנה של 1500-2000 ל/ש הממוקמת חיצונית או תחת משאבת המתז.
כניסת מים מתחתית התא והחזרה מעל המשאבה של המתז.
המים הקרים מיד מסולקים דרך המתז ואין השהיה של המקרר ופעולות בפולסים.

מקרר 1/4 כבר קיים ומותקן ונצטרך להסתדר איתו...
יש לי משאבה 2000 ל/ש שיכולה להיכנס לתא הימני, האם תספיק עבור המקרר ? ושוב אציין גובה 0
ע"פ הוראות היצרן - Rate of Flow - 1000~2500L/H
יכול לחבר אותה לקיט ולמקרר ואת החזרה ישירות למתז ולוותר על המשאבה הקטנה.

שמילי
Thursday 08/09/2011, 11:40
פשששש יצאה מסלעה מדהימה!!!

אביעד
Thursday 08/09/2011, 11:56
2000 לכל הסיבוב גבולי...
תנסה.
אם הוא עובד ונכבה בהפוגות של 10-20 דק' למס' דקות קצרות ומגיע לטמפ' שאליה מכוון ואז מפסיק, אז המשאבה חלשה מדי.
מה טמפ' המים ולמה כוון המקרר?

amfri
Thursday 08/09/2011, 11:59
הייתי הופך את הסלע המרכזי ב 180 מעלות .

גור
Thursday 08/09/2011, 12:17
2000 לכל הסיבוב גבולי...
תנסה.
אם הוא עובד ונכבה בהפוגות של 10-20 דק' למס' דקות קצרות ומגיע לטמפ' שאליה מכוון ואז מפסיק, אז המשאבה חלשה מדי.

עדיין לא הופעל, האקווריום מתמלא ויומלח הערב ואז אפעיל את המערכות, אכוון את המקרר ל 26.

אלכס.ז
Thursday 08/09/2011, 15:59
אביעד התכוון גם וגם.
איזה מקרר יש לך?
יש כמה פתרונות...

גור
Thursday 08/09/2011, 20:35
האוקינוס הקטן שלי מלא ומלוח, כל המערכות עובדות ואני לומד כעת את עניין הפורק, המסרק וגובה המים בסאמפ, מורכב אך בנוי יפה וחכם. צריך גם קצת תיקוני מליחות על מנת להגיע ל 1.026
אמוניה לתחילת הסייקל לא תחסר לי ואין כל צורך להוסיף פגר או מזון שירקב כי לפי ריח המים בסלעים יש הרבה מאד פגרים.
באופן מפתיע נתקלתי גם ב 2 קופיפודים חיים...
משאבה מספר 1, הגדולה, מרעישה הרבה יותר ממה שתארתי לעצמי, הויברציה שלה על המיכל מטרידה וגם הסילקון שהוסיפו בפינה שלה לא מצליח לעמעם את הטירטור, האם למישהו יש פיתרון קסם על מנת ולהשקיט אותה קצת ?
הפורק שקט יחסית והקציף לי מיד, כיוונוני זרימת האוויר שולטים בו יפה.
http://img577.imageshack.us/img577/7803/saltywater.jpg

אלכס.ז
Thursday 08/09/2011, 21:12
האוקינוס הקטן שלי מלא ומלוח, כל המערכות עובדות ואני לומד כעת את
משאבה מספר 1, הגדולה, מרעישה הרבה יותר ממה שתארתי לעצמי, הויברציה שלה על המיכל מטרידה וגם הסילקון שהוסיפו בפינה שלה לא מצליח לעמעם את הטירטור, האם למישהו יש פיתרון קסם על מנת ולהשקיט אותה קצת ?

ייתכן שנוגעת בדופן או משהו אחר שמפריעה לה. תנסה לשחק איתה קצת ולהצמיד את כבל החשמל כמו שצריך לתפס המיועד למעלה, שלא יהיה רופף מידי.

גור
Thursday 08/09/2011, 21:15
ייתכן שנוגעת בדופן או משהו אחר שמפריעה לה. תנסה לשחק איתה קצת ולהצמיד את כבל החשמל כמו שצריך לתפס המיועד למעלה, שלא יהיה רופף מידי.

נסיתי לשחק איתה לכל כיוון אך הטירטור ממשיך, אנסה שוב שעכירות המים תחלוף ואוכל לראות גם מה אני עושה. אולי אחבר לה גומיות על הבסיס איפה שיש חורים.

אלכס.ז
Thursday 08/09/2011, 21:17
נסיתי לשחק איתה לכל כיוון אך הטירטור ממשיך, אנסה שוב שעכירות המים תחלוף ואוכל לראות גם מה אני עושה. אולי אחבר לה גומיות על הבסיס איפה שיש חורים.

אתה מדבר על המשאבה ימנית כן? זאת של המקרר? אם זו השמאלית גם הספוג יכול להפריע אם הוא שקוע מידי מטה.

תנסה גם להצמיד את הכבל החשמלי שלה שיהיה מתוח וישר, אצלי הייתה אותה בעיה.

גור
Thursday 08/09/2011, 21:20
אתה מדבר על המשאבה ימנית כן? זאת של המקרר? אם זו השמאלית גם הספוג יכול להפריע אם הוא שקוע מידי מטה.

תנסה גם להצמיד את הכבל החשמלי שלה שיהיה מתוח וישר, אצלי הייתה אותה בעיה.

אני מדבר על השמאלית הגדולה, הספוג אמור להגיע עד המשאבה או לא לגעת בה כלל ?

אלכס.ז
Thursday 08/09/2011, 21:21
אני מדבר על השמאלית הגדולה, הספוג אמור להגיע עד המשאבה או לא לגעת בה כלל ?

לא אמור לגעת בה. כנראה שזו הבעיה - תבדוק. תמשוך את הספוג יותר למעלה.

אביעד
Thursday 08/09/2011, 21:48
הספוג אמור לשבת צמוד אליה אך לא ללחוץ עליה.
עכשיו בשלבים:
1. תוציא את הספוג, תכניס יד, ותחזיק אותה באוויר ללא מגע בקירות.
מרעיש?
2. אם כן פרק את המתז לגמרי, תכניס אותה לדלי או לתוך האק' ותפעיל שוב.
מרעיש?
3.פתח אותה וסלק את מה שתקוע שם.
אני לא מאמין שיש בעייה באימפלור או בציר.

אם הבעייה נפתרה בשלבים 1-2 הבעייה בכיוון המשאבה, סובב אותה כך שכבל החשמל יפנה ימינה, אם איני טועה, כך לא יהיה מגע בזכוכית השמאלית.
אין בעייה שהמשאבה תיגע בדופן הקדמית היות והסיליקון משתיק לגמרי.
מגע בכל אחת מהדפנות האחרות ויש לך סימפוניה.

לגבי המסרק והפורק, תיארתי כבר איך לכוון אותם, נסה למצוא, יש לי כבר נקע באצבע.:rotflfx2:

אביעד
Thursday 08/09/2011, 21:52
אם יהיה לי זמן השבוע, אולי אכתוב כמה מילים על איך לכוון בצירוף תמונות, אם יש למישהו מיכל ריק אשמח להנחות איזה תמונות אני צריך.
גור- רשות להשתמש בתמונות בעמוד 2, עוזרות חלקית.:wink:

גור
Thursday 08/09/2011, 22:15
אם יהיה לי זמן השבוע, אולי אכתוב כמה מילים על איך לכוון בצירוף תמונות, אם יש למישהו מיכל ריק אשמח להנחות איזה תמונות אני צריך.
גור- רשות להשתמש בתמונות בעמוד 2, עוזרות חלקית.:wink:

מיד אטפל במשאבה המרעישה, דווקא עם הפורק והמסרק הולך לי לא רע.
יש לך אישור להשתמש בכל תמונה שלי מהיום והלאה... (רק תמונות מחמיאות...:wink:)
קבל קישור עם צילומים שמסביר מצויין את העניין -
http://www.reefsanctuary.com/forums/red-sea-max-owners-club/66778-rsm-250-stock-skimmer-tips.html

אביעד
Thursday 08/09/2011, 22:21
טוב מאד, נמשיך בעץ הדביק בראש הפורום, יש כמה תמונות שם שמראות טוב מאד איך לא לכוון:rotflfx2:
בסוף התהליך תראה את ההבדלים:wink:

אלכס.ז
Thursday 08/09/2011, 22:32
\ש כמה תמונות שם שמראות טוב מאד איך לא לכוון:rotflfx2:
בסוף התהליך תראה את ההבדלים:wink:

נראה לי הגזימו שם קצת עם גובה מפלס המים בסאמפ.

אביעד
Thursday 08/09/2011, 22:35
אלכס יאללה תפוס מצלמה ונמשיך כאן (http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=253345)
תעזרו לי לעזור לכם....

אלכס.ז
Thursday 08/09/2011, 22:51
אלכס יאללה תפוס מצלמה ונמשיך כאן (http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=253345)
תעזרו לי לעזור לכם....

האקווריום שלי מלא מים, בכל אופן אצלם את הפורק וכל הנלווה ע"מ לתרום.

גור
Thursday 08/09/2011, 22:56
תודה אביעד ואלכס :up:, המשאבה המרעישה השתתקה לחלוטין, כעת אני שומע רק את משאבת הפורק, גם שם נראה לי שאפשר להשקיט יותר.

גור
Thursday 08/09/2011, 22:59
יש !!! 1.026

אלכס.ז
Thursday 08/09/2011, 23:09
יש !!! 1.026

עדיין מוקדם לדעת, יכול להיות שיעלה או ירד - תבדוק מחר.

I.P.L ייעוץ ומכירות
Friday 09/09/2011, 00:27
http://www.gurziv.com/images/Aqua/RSM/Reef_front.jpg

גור,

תתחדש ,נראה יפה מאוד.

ישראל

אביעד
Friday 09/09/2011, 00:43
שמח שהסתדר, גם את הפורק נשתיק.
אמשיך יותר מאוחר.

גור
Friday 09/09/2011, 09:52
2000 לכל הסיבוב גבולי...
תנסה.

איזו משאבה ובאיזה הספק אני צריך עבור המקרר ושגם נכנסת בתא הימני ? לפי פעולת המקרר כנראה ש 2000 ל/ש לא מספיק לו.

אבינועם
Saturday 10/09/2011, 00:03
איזו משאבה ובאיזה הספק אני צריך עבור המקרר ושגם נכנסת בתא הימני ? לפי פעולת המקרר כנראה ש 2000 ל/ש לא מספיק לו.

אומנם אין לי RSM אבל אצלי אותו רעיון. אני משתמש בניו ג'ט 2300 ל/ש. שיכולה להיות גם חיצונית וגם פנימית. אני כמובן משתמש בתצורה החיצונית שלה. משאבה מעולה ושקטה ומצליחה להעלות מים ל-1.7 מטר בלי בעיה....

גור
Saturday 10/09/2011, 00:52
אומנם אין לי RSM אבל אצלי אותו רעיון. אני משתמש בניו ג'ט 2300 ל/ש. שיכולה להיות גם חיצונית וגם פנימית. אני כמובן משתמש בתצורה החיצונית שלה. משאבה מעולה ושקטה ומצליחה להעלות מים ל-1.7 מטר בלי בעיה....

אני צריך רק לדעת אם אפשר להכניס אותה בתא הימני ב RSM, אני מעדיף להשתמש בה טבולה.

אביעד
Saturday 10/09/2011, 04:12
אפשר, מצריך פירוק של הרשת החיצונית.
תפעיל חיצונית, הרבה יותר טוב ופחות מחמם.
שים ברזים לפני ואחרי להקלה על הפירוק והתחזוקה.
חבר אותה אחרי המקרר.
פעולת משיכת מים ולא דחיפה.

גור
Saturday 10/09/2011, 23:07
האם מיכל הסודה שנוצר לי ע"י הפורק הוא תקין לשלב הראשון ?
האקווריום מתמלא בבועיות מיקרוסקופיות רק עם פעולת הפורק.

אביעד
Sunday 11/09/2011, 08:16
תקין, כל עוד הכל מכוון כהלכה.(פורק וגובה מים)

גור
Sunday 11/09/2011, 10:17
תקין, כל עוד הכל מכוון כהלכה.(פורק וגובה מים)

יופי.
לדעתי הכל מכוון נכון ממה שהצלחתי להבין מכמה פוסטים בנושא. אני עדיין ממתין לנעוץ שיצרת שאולי יסביר זאת באופן מסודר אחת ולתמיד.
כרגע הפורק מעלה את הבועות עד אמצע הדרך בערך, הן לא מגיעות לפתחים, הבועות נראות רטובות ונקיות. כרגע אין כמעט עבודה לפורק והוא גם בהרצה ראשונית ולכן לדעתי גם פעולתו כרגע תקינה. ווסת האוויר פתוח עד הסוף.

אביעד
Sunday 11/09/2011, 12:24
מעולה, שבוע שבועיים ראשונים ותלמד להכיר את המערכת.

globali
Sunday 11/09/2011, 12:39
תצורת המסלעה מאוד מעניינת.

תמיד ב"הצלחה.
.
.
.
.

ניר & סיון
Sunday 11/09/2011, 15:26
לפעמים בא לי להתחיל מחדש :lol:איזה כיף לך:lol: תהנה מזה . :up::up:

אלכס.ז
Sunday 11/09/2011, 15:47
האם מיכל הסודה שנוצר לי ע"י הפורק הוא תקין לשלב הראשון ?
האקווריום מתמלא בבועיות מיקרוסקופיות רק עם פעולת הפורק.

עוד שבוע הסודה תהפוך לקפה הפוך. כך או כך לא מומלץ לשתות.:hair:

גור
Sunday 11/09/2011, 16:03
תודה גלובלי וניר וסיון :up:

אכן אלכס ממש סודה מעודן, בועות קטנות קטנות הפורצות להן בחדווה מהמתז השמאלי, ממתין לקפה... :hair:

לפניכם עדכון יומי בליווי תמונות.

גובה המים במיכל:
http://img545.imageshack.us/img545/4131/dtlevel.jpg

גובה המים בסאמפ:
http://img689.imageshack.us/img689/8092/waterlevel.jpg

גובה המסרק:
http://img269.imageshack.us/img269/9703/watergate.jpg

כוס הפורק והבועות הרטובות והצחורות בפנים:
http://img35.imageshack.us/img35/7972/skimmercup.jpg

מקור הסודה בתא יציאת המים מהפורק:
http://img99.imageshack.us/img99/5769/sodasource.jpg

תקריב הסודה:
http://img849.imageshack.us/img849/1880/soday.jpg

כך נראה אוקיינוס הסודה הקטן שלי -
http://img838.imageshack.us/img838/2164/sodatank.jpg

ולמען השעשוע בדקתי אמוניה שנמצאת כרגע על 1.0 ppm

האם להוסיף Red Sea NitroBac ?

אלה עידכוני היום, אם למישהו הערות אשמח לשמוע.

ניר & סיון
Sunday 11/09/2011, 18:50
תודה גלובלי וניר וסיון :up:

אכן אלכס ממש סודה מעודן, בועות קטנות קטנות הפורצות להן בחדווה מהמתז השמאלי, ממתין לקפה... :hair:

לפניכם עדכון יומי בליווי תמונות.

גובה המים בסאמפ:
http://www.gurziv.com/images/Aqua/RSM/Water_Level.jpg

אני לא מבין גדול ב250 אבל ב130 יש לי נסיון
אני יודע שבגובה הזה הפורק לא יצליח להוציא את הג'יפה מהצוור לכוסית הייתי מעלה את המפלס עד הקו האחרון

כך נראה אוקיינוס הסודה הקטן שלי -

ולמען השעשוע בדקתי אמוניה שנמצאת כרגע על 1.0 ppm

האם להוסיף Red Sea NitroBac ?

אלה עידכוני היום, אם למישהו הערות אשמח לשמוע.

תקנו אותי אם אני טועה . :up:

I.P.L ייעוץ ומכירות
Sunday 11/09/2011, 21:25
תקנו אותי אם אני טועה . :up:

מתקן אותך,זהו הגובה המומלץ.:lol:

ישראל

ניר & סיון
Sunday 11/09/2011, 21:49

ישראל

אשמח לדעת אם גם ב 130 זה הגובה המומלץ

אלכס.ז
Sunday 11/09/2011, 22:41

ישראל

לא אתווכח עם מומחים גדולים ממני, בכל אופן אצלי גובה המפלס בסאמפ הוא בקו השלישי מלמעלה (אולי כמה מילימטרים מעל הקו השלישי) ובהתאם גובה המים בפורק.

גור
Sunday 11/09/2011, 22:51
לא אתווכח עם מומחים גדולים ממני, בכל אופן אצלי גובה המפלס בסאמפ הוא בקו השלישי מלמעלה (אולי כמה מילימטרים מעל הקו השלישי) ובהתאם גובה המים בפורק.

:up: גם אצלי הוא קצת מתחת לקו השלישי מלמעלה.

אלכס.ז
Sunday 11/09/2011, 22:55
לא יודע כמה זה קריטי, תצטרך לראות בעוד כמה ימים בהתאם לעבודת הפורק.

גם המסרק (לפי מה שניתן לזהות בתמונה) נראה לי קצת גבוה, ההמלצה שהייתה פה היא רווח של כ-2 אצבעות מהקצה העליון.

ניר & סיון
Monday 12/09/2011, 15:20
אשמח לדעת אם גם ב 130D זהו הגובה המומלץ

:questionwk3::questionwk3::questionwk3:

אביעד
Tuesday 13/09/2011, 04:18
תאזן את זה לפי גובה המים והפורק.
זו אינדיקציה לפיצוי אידוי.

גור
Tuesday 13/09/2011, 10:50
שאלה לי,
אני טס מחר לארבעה ימים ומשאיר את האוקיינוס לבדו.
מערכת הפיצוי תורכב רק היום עם קבלת צינור מתאים ואני קצת חושש כבר להשאירה עובדת ללא פיקוח.
האם הנמכה של המסרק ופתיחה של האוויר למקסימום בפורק היא דרך בטוחה להשאיר את המיכל עד שאחזור ?
האם יש פעולות נוספות שעלי לעשות לפני הטיסה ?

אורן מרקוס
Tuesday 13/09/2011, 11:05
שאלה לי,
מערכת הפיצוי תורכב רק היום עם קבלת צינור מתאים ואני קצת חושש כבר להשאירה עובדת ללא פיקוח.
האם הנמכה של המסרק ופתיחה של האוויר למקסימום בפורק היא דרך בטוחה להשאיר את המיכל עד שאחזור ?

כמה אידוי יש לך ?

אני אישית לא הייתי עושה כלום 4 ימים :up:

אבינועם
Tuesday 13/09/2011, 11:06
שאלה לי,

במידה ומדובר במערכת פיצוי חשמלית, אתה יכול להפעיל את מערכת הפיצוי רק ל 1-10 דקות ביום (תלוי בכמות האידוי) דבר שיפחית משמעותית את הסיכון להצפה.

גור
Tuesday 13/09/2011, 11:14
כמה אידוי יש לך ?

אני אישית לא הייתי עושה כלום 4 ימים :up:

האידוי הוא של שלושה קווים ביום במד גובה המים בסאמפ. הדבר היחיד שמלחיץ הוא שגובה המים ירד מתחת למסרק, מה שיגרום ליבוש הסאמפ ולמהומה עם המשאבות... האם הנמכת המסרק עלולה להזיק כעת, בשלב מוקדם כל כך של הסייקל ?

גור
Tuesday 13/09/2011, 11:16
במידה ומדובר במערכת פיצוי חשמלית, אתה יכול להפעיל את מערכת הפיצוי רק ל 1-10 דקות ביום (תלוי בכמות האידוי) דבר שיפחית משמעותית את הסיכון להצפה.

זה דווקא רעיון טוב, לחבר שעון שבת למערכת. אאמץ זאת באופן קבוע. מערכת הפיצוי תעבוד 3 פעמים ביום 5 דקות בכל פעם. גם ישמור על המשאבה במיכל האגירה במקרה שיתייבש.

אבינועם
Tuesday 13/09/2011, 11:45
זה דווקא רעיון טוב, לחבר שעון שבת למערכת. אאמץ זאת באופן קבוע. מערכת הפיצוי תעבוד 3 פעמים ביום 5 דקות בכל פעם. גם ישמור על המשאבה במיכל האגירה במקרה שיתייבש.

בדיוק כמו שעובד אצלי :icon_cool:

אחרי שהלכה לי משאבה אחת:fire:

גור
Saturday 17/09/2011, 16:56
חזרתי מאיטליה אחרי שהשארתי את האוקיינוס הקטן שלי להיסתדר לבד כמה ימים, הוא דווקא הסתדר לא רע, הבועות הקטנטנות נעלמו להן והמים צלולים ויפים.
היום עשיתי מספר בדיקות (9 ימים מתחילת הסייקל) והנה התוצאות לפניכם:

אמוניה - 0.5 (ללא שינוי 5 ימים)
ניטריט - 0.5 (ללא שינוי 5 ימים)
PH - 8.2
מליחות - 35 ppm
טמפרטורה - 26.2

האם יש צורך לגרום לאמוניה לתפס גבוה יותר ?
אם היא תתחיל לרדת ותתאפס מהרמה הזו זה תקין ?

מאיה
Saturday 17/09/2011, 17:00
האם שמת איזו חתיכה שרימפפ/ אוכל/דג ...
להתחלת הסייקל ?
אם לא - זה הזמן ....
(רק אל תשים לי זהרון:wink:)

גור
Saturday 17/09/2011, 17:05
האם שמת איזו חתיכה שרימפפ/ אוכל/דג ...
להתחלת הסייקל ?
אם לא - זה הזמן ....
(רק אל תשים לי זהרון:wink:)

לא שמתי עד כה כי חשבתי שכמות הגוויות בסלעים היבשים תספיק, ביחוד שגם גליתי אז 2 קיפופודים חיים והריח של המים הזכיר לי שוק דגים בסוף היום... :hair:
את ממליצה לי להכניס עכשיו שרימפ קפוא שממתין בפריזר לחזרתו לים ?
כמה ימים להשאירו במים ?

אלכס.ז
Saturday 17/09/2011, 17:11
כשקראתי את הערכים שלך לרגע ניגשתי לקיר :banghead2: ושאלתי את עצמי איך זה יכול להיות שאחרי 9 ימים אלו הערכים.

עד שהבנתי שעוד לא זרקת משהו לאקווריום:lol:

גור
Saturday 17/09/2011, 17:14
כשקראתי את הערכים שלך לרגע ניגשתי לקיר :banghead2: ושאלתי את עצמי איך זה יכול להיות שאחרי 9 ימים התאפסו אצלך הערכים.

עד שהבנתי שעוד לא זרקת משהו לאקווריום:lol:

:wink: ממש לא התאפסו כמו שהבנת, אני לא ממהר.
בזה הרגע אני מכניס שרימפ לאקווריום ונותן לערכים לתפס...

מאיה
Saturday 17/09/2011, 19:20
:up: טוב ... עכשיו תוכל לנסוע שוב ל 25 יום ... כדי שהערכים יתאפסו .... :hair:

גור
Saturday 17/09/2011, 19:46
:up: טוב ... עכשיו תוכל לנסוע שוב ל 25 יום ... כדי שהערכים יתאפסו .... :hair:

אני באמת טס שוב מחר בלילה לכמה ימים. :wink:
אני סבלני ורגוע גם אם אצטרך להמתין עוד חודשיים...
שאיפתי היא להתחיל בדרך הטובה והחלקה ביותר ולשם כך צריך לדחות סיפוקים.

מאיה
Saturday 17/09/2011, 20:03
:up:נסיעה טובה ....

I.P.L ייעוץ ומכירות
Saturday 17/09/2011, 20:04
צריך לדחות סיפוקים.

אתה עדיין מעשן?:yeah:

ישראל

גור
Saturday 17/09/2011, 20:15
אתה עדיין מעשן? :yeah:

ישראל

לא !! :lol:
אני לא מעשן כבר 8 ימים :bananaog1:

I.P.L ייעוץ ומכירות
Saturday 17/09/2011, 20:17

כל הכבוד

ישראל

גור
Thursday 22/09/2011, 17:05
שוב חזרה בארץ.
עידכון שוטף:
הותקנה משאבת New-Jet 3000 עבור המקרר, עושה עבודה מעולה ושקטה.
מערכת פיצוי הותקנה ופועלת על שעון שבת, 4 פעמים ביום 5 דקות בכל פעם מתוך מיכל אגירה.
תוצאות הבדיקות נכון להיום ב 22:30
אמוניה = 1.0
ניטריט = 0.5
ניטראט = 15
טמפרטורה = 26.5
מליחות = 35
PH = 8.1
שאלות ברשותכם.
1. המקרר מכוון על 26, בכל פעם שהטמפרטורה מגיעה ל 27 הוא מקרר עד שיורדת ל 26. מה שקורה באקווריום הוא שהטמפרטורה יורדת מ 26.8 ל 26.3 תוך רבע שעה בערך. האם מצב זה תקין ? שינוי של חצי מעלה בזמן קצר לא חד מדי עבור בע"ח ?
2. לפני 4 ימים הכנסתי שרימפס קפוא לאקווריום בכדי להעלות את האמוניה עבור הסייקל. האמוניה כבר הגיעה לשיא של 2 ppm וירדה ל 1. האם להוציא את גווית השרימפ מהמיכל ?

גור
Friday 23/09/2011, 12:45
המקרר מכוון על 26, בכל פעם שהטמפרטורה מגיעה ל 27 הוא מקרר עד שיורדת ל 26. מה שקורה באקווריום הוא שהטמפרטורה יורדת מ 26.8 ל 26.3 תוך רבע שעה בערך. האם מצב זה תקין ? שינוי של חצי מעלה בזמן קצר לא חד מדי עבור בע"ח ?

אלכס.ז
Friday 23/09/2011, 17:24
לא יודע לענות לך אם זה תקין, אבל אוכל לומר שאצלי הוא מקרר מעלה אחת (מ26, ל24.9) גם כן ברבע שעה-עשרים דקות. לפעמים אף יותר. המקרר שלי גם חלש משלך, 1/6.

גור
Friday 23/09/2011, 17:33
לא יודע לענות לך אם זה תקין, אבל אוכל לומר שאצלי הוא מקרר מעלה אחת (מ26, ל24.9) גם כן ברבע שעה-עשרים דקות. לפעמים אף יותר. המקרר שלי גם חלש משלך, 1/6.

שינוי של מעלה ברבע שעה מתרחש אצלך באקווריום או במקרר עצמו ?

אלכס.ז
Saturday 24/09/2011, 00:58
במקרר, וגם באקווריום. צריך שיהיה מכויל. לפעמים גם יותר מרבע שעה, היו פעמים שגם עבד חצי שעה.

ניסו.פ
Saturday 24/09/2011, 09:41

עדיין לא?....כל הכבוד !!! :up:

תן תמונות...של האקווריום.

גור
Saturday 24/09/2011, 16:23
עדיין לא?....כל הכבוד !!! :up:

תן תמונות...של האקווריום.

כבר שבועיים ללא עשן :bananaog1::bananaog1::bananaog1:

אין הרבה מה לראות בתמונות, היום ה-15 מתחילת הסייקל, אבל אם ביקשת אז קבל את ים המלח.
http://img88.imageshack.us/img88/4554/15day3.jpg
http://img585.imageshack.us/img585/9366/15day2.jpg
http://img17.imageshack.us/img17/2456/15day1.jpg

מאיה
Saturday 24/09/2011, 16:36
אהבתי את נהמסלעה ...

ועוד יותר קבל ח"ח על עמידה בחסך בעשן ...
אם אני הפסקתי - כל אחד יכול ... :up::up:

גור
Saturday 24/09/2011, 17:16
אהבתי את נהמסלעה ...

ועוד יותר קבל ח"ח על עמידה בחסך בעשן ...
אם אני הפסקתי - כל אחד יכול ... :up::up:

תודה מאיה,
כל אחד יכול להפסיק, הכל עניין של החלטה.
עיצוב המסלעה באדיבות אורן מרקוס האלוף !

בסריקה כללית נמצאו סימני חיים !!
מעולם לא התרגשתי כל כך מצמיחת ירוקת... :rotflfx2:

http://img42.imageshack.us/img42/1531/15dayalgea.jpg

שלו קורל
Saturday 24/09/2011, 18:17
מברוק ! נראה לי שיקום פה ריף לתפארת ! כל הכבוד על הפסקת העישון וכל הכבוד על ההתמדה והמקצועיות בהקמת המיכל =] :up:

גור
Saturday 24/09/2011, 18:32
מברוק ! נראה לי שיקום פה ריף לתפארת ! כל הכבוד על הפסקת העישון וכל הכבוד על ההתמדה והמקצועיות בהקמת המיכל =] :up:

תודה שלו :up::up:

ניר & סיון
Sunday 25/09/2011, 00:57
ממש אהבתי את המסלעה מעוצבת בסטייל .!! :youRthe1:

ניסו.פ
Sunday 25/09/2011, 07:15
עוד מעט יהיו באמת דברים זזים..תתרכז ותראה :up:
התחלה יפה מאוד :up:

גור
Sunday 25/09/2011, 09:14
ממש אהבתי את המסלעה מעוצבת בסטייל .!! :youRthe1:

תודה רבה :up:
עכשיו נשאר רק לאכלסה בתושבים סטייליסטים :wink:

גור
Sunday 25/09/2011, 09:15
עוד מעט יהיו באמת דברים זזים..תתרכז ותראה :up:
התחלה יפה מאוד :up:

לא קל לבהות באקווריום ריק כל כך הרבה שעות... לפעמים אני בורח קצת מריכוז :hair:

I.P.L ייעוץ ומכירות
Sunday 25/09/2011, 09:21
לא קל לבהות באקווריום ריק כל כך הרבה שעות... לפעמים אני בורח קצת מריכוז :hair:

זה בגלל הסיגריות.:hair::hair:תמשיך ככה....

ישראל

ניר & סיון
Sunday 25/09/2011, 14:38
זה בגלל הסיגריות.:hair::hair:תמשיך ככה....

ישראל

:rotflfx2::rotflfx2:

תיזהר לא לחטוף קריז פתאומי
העסק הזה שביר

גור
Sunday 25/09/2011, 14:46
:rotflfx2::rotflfx2:

תיזהר לא לחטוף קריז פתאומי
העסק הזה שביר

מאד, מאד מעייף להיגמל מעישון.
הקריז היחיד שמאיים עלי כרגע עלול לגרום לי לרוץ אל מקור המים המלוחים הקרוב ביותר אלי- ים, חנות או חובב אחר, לחטוף דג ולהביא אותו אלי לאקווריום... (ישראל, תיזהר, לדעתי אתה הקרוב ביותר כרגע...)

אורן מרקוס
Sunday 25/09/2011, 17:08
נראה מצויין

כול הכבוד על הסבלנות גם עם האקוריום וגם עם הסיגריות :up::up:

גור
Sunday 25/09/2011, 18:41
נראה מצויין

כול הכבוד על הסבלנות גם עם האקוריום וגם עם הסיגריות :up::up:

תודה אורן :up:
דרך אגב, זוכר שהיה לך כאן רגע של תהייה לגבי הצד של ההברגה בקיט הצנרת למקרר, לא הבנת מתי רד סי שינו את הקיט... אז שזהו, צדקת, אני הרכבתי בטעות את הקיט הפוך ולכן זה נראה לך מוזר ולכן גם לא הצלחנו לקבע אותו כמו שצריך... :hair:
מתוך שיעמום הבהייה, אתמול פתאום עליתי על זה והפכתי את הקיט לכיוון הנכון.

משה
Monday 26/09/2011, 03:18
עיצוב יפיפה שיהיה בהצלחה

גור
Monday 26/09/2011, 09:34
עיצוב יפיפה שיהיה בהצלחה

תודה רבה משה (אם אינני טועה בשם...) :up::up:

גור
Monday 26/09/2011, 20:55
היום ה 18 לסייקל.
עדכון שוטף משיגרת היום יום.
אמוניה בירידה וניטריט בעלייה.
נקודות ירוקת מציצות להן על גבי המצע ומקשטות אותו בירוק רענן.
הפורק החל להקציף קצת יותר, עדיין רטוב מאד, מצליח להוציא מעט נוזל צהוב אל תא האיסוף.
למרות שעוד רחוק היום בו יתחיל האיכלוס, בקרוב אתחיל לשאול אתכם לגבי בע"ח.
ישבתי לי עם אקווהדקס, הכנתי רשימות ועל מנת ולהעביר את זמן הסייקל אשמח להתייעץ איתכם.

הערכים נכון להערב:
אמוניה - 0.25
ניטריט - 1<
ניטראט - 20<
טמפרטורה - 26.8
מליחות - 35

נגיעות של ירוק
http://img846.imageshack.us/img846/8573/18dayalgea.jpg

יום 18 - כללי
http://img444.imageshack.us/img444/185/18day.jpg

ערב נפלא לכולם

Mor.L
Monday 26/09/2011, 20:56
:love::love:

גם אצלי התחילו עכשיו נגיעות ירוקות על המצע איזה ריגוש זה היה.

שיהיה בהצלחה ניראה יפה מאוד.

אלכס.ז
Monday 26/09/2011, 21:08
גור תתחדש (על האצות:approve:), תמשיך לעדכן אני אוהב את העץ הזה.

גור
Tuesday 27/09/2011, 09:33
:love::love:

גם אצלי התחילו עכשיו נגיעות ירוקות על המצע איזה ריגוש זה היה.

שיהיה בהצלחה ניראה יפה מאוד.

כן, הירוק שמבשר על תחילתם של חיים...
תודה מור :up::up:
בהצלחה גם לך

גור
Tuesday 27/09/2011, 11:48
אז בהמשך להכנה שעשיתי לכם אתמול ולקראת החג אני רוצה לשתף אתכם ברשימות שהכנתי המתייחסות לאוכלוסיה שתכנס לאוקיינוס הקטן שלי.
ידוע לי שהמיכל קטן יחסית וששווי הנדל"ן בו מרקיע שחקים ולכן אשמח לדעתכם בכדי שאוכל לבנות את תכנית האיכלוס בצורה מושכלת ונכונה.
הרשימות כוללות הרבה יותר בע"ח ממה שבסיכומו של דבר יכנס, פשוט הוספתי את כל מה שמשך אותי ושלדעתי עומד בתנאי הכניסה.
לגבי אלמוגים, עדיין לא רשמתי SPS, הדרך לשם עוד ארוכה ואני רוצה להתחיל עם אלמוגים קלים יחסית לגידול.
האיכלוס יפרש לאורך שנה בערך וידוע לי שחלק מבע"ח הרשומים דורשים ריף מבוסס ומלא כל טוב.
ולאחר ההקדמה הנה הרשימות (בסדר אקראי כמובן...:wink:)

אשמח שתעשו לי קצת סדר בראש, תעזרו לי להימנע מטעויות שיהיה קשה לתקן בהמשך ותנסו לעזור לי לבנות את האיכלוס בצורה נכונה.

תודה לכל מי שיש לו את הסבלנות עבורי ושנה טובה לכולם !

צוות ניקיון:
במבל בי סנייל X 2
טו?ר?ב??ן סנייל X 4
קונצ' מצוי
נ?ס?ר?יו?ס סנייל X 2
נחשון אדום מ?פ?ו?ס?פ??ס

חסרי חוליות:
שרימפ פס לבן (ליסמטה)
שרימפ פייר
שרימפ סקסי X 2
שרימפ בוקסר
ט?ר?יד?ק?נ?ה קרוסאה
מניפת קו?קו?
עץ קריסמס
כוכב לינקייה כחול
כוכב הים האדום
קיפוד טוקסידו

אלמוגים רכים
לובופיטום/יד השטן
נ?פ?ט?א?ה ירוקה זרחנית
ק?פ??נ?ל?ה /עץ קנייה
דנדרופיליה

LPS
א?ל?וופור?ה
אופילי?ה ג?ל?ב??ר?ס?ק?נ?ס
אופילי?ה פרוג ספון
אלגנט
ב??ל?ס?טומו?ס?ה
באבל
טו?ר?בינ?ר?י?ה כוס
לובופ?יל?י?ה-מוח
מוח פתוח
ס?קולומ?י?ה /כפתור
פו?נ?ג?י?ה
צ?ינ?רינ?ה
קנדי קורל

פוליפים ופיטריות
זאונטידים
טו?ר?ב??יפ?ור?ה מו?סיקה
עץ פוליפים
ריקורדיה יו?מ?ה
ריקורדיה פלורידה כחולה/ירוקה

דגים
ליצן פרקולה אמיתי X 2
זברזומה צהובה
נתחן 9
פרפרון קופרבנד
קרדינל בנגאי X 2
גובי ווטצ'מן כחול מנוקד
גובי צהוב מנוקד
גובי מגניפיקה X 2
מנדרין ירוק
פסדוכרומיס בי קולור
הוק פליים
פזית יפנית
יולית סקוט
גובי דקורה (סגול) X 2

שלו קורל
Tuesday 27/09/2011, 14:57
את הרוב הכולל ניתן להכניס ויש כאן רשימה יפה מאוד =]
לאט לאט , עזוב אותך מרשימות חחח =]
אל תשכח שלא תמיד יש את מה שתרצה , וממה שזכור לי - קשה לצאת בידיים ריקות מחנות אלמוגים :hair:
רשימה טובה , לא בטוח הקופרבנד - מאוד רגישים .

גור
Tuesday 27/09/2011, 18:47
את הרוב הכולל ניתן להכניס ויש כאן רשימה יפה מאוד =]
לאט לאט , עזוב אותך מרשימות חחח =]
אל תשכח שלא תמיד יש את מה שתרצה , וממה שזכור לי - קשה לצאת בידיים ריקות מחנות אלמוגים :hair:
רשימה טובה , לא בטוח הקופרבנד - מאוד רגישים .

תודה על תגובתך שלו,
ברור שלא הכל יעבוד ע"פ הרשימה, אבל אני משתדל כדי שגם סדר האיכלוס יעשה נכון.
חוץ מזה, צריך איכשהו להעביר את הזמן בסייקל בלי לאבד את השפיות :hair:
ההתעסקות באקווה דקס וברשימות עושה פלאים :wink:

בוא נתחיל לאט,
מה דעתך על צוות הניקוי ? מספיק מגוון ? כמויות נכונות ? כולם נכנסים יחד ?

igal.ez
Tuesday 27/09/2011, 19:45
היי גור,
לדעתי הרשימה שלך קצת עמוסה לאק' שלך וגם יש כמה אי התאמות.

לדוגמא: קופרבנד ינשנש לך את הקוקו וורם בשמחה
נתחן 9 במקרים רבים כאשר גדל יתחיל לנשנש מוחות ועוד סוגי lps

הכי חשוב לאכלס לאט לאט ובהתאם למצב המערכת, למשל מנדרין וקופרבנד דורשים מערכת מאוד יציבה.

שתהיה לך שנה טובה.

גור
Tuesday 27/09/2011, 20:32
היי גור,
לדעתי הרשימה שלך קצת עמוסה לאק' שלך וגם יש כמה אי התאמות.

לדוגמא: קופרבנד ינשנש לך את הקוקו וורם בשמחה
נתחן 9 במקרים רבים כאשר גדל יתחיל לנשנש מוחות ועוד סוגי lps

הכי חשוב לאכלס לאט לאט ובהתאם למצב המערכת, למשל מנדרין וקופרבנד דורשים מערכת מאוד יציבה.

שתהיה לך שנה טובה.

הרשימה אכן עמוסה, ציינתי שאיני מתעתד להכניס את כל הרשימה אלא שרק רשמתי את המועמדים ולאחר שאשמע דעתם של חובבים מנוסים כמוך אז אדע את מי לנפות מהרשימה. כמו כן האיכלוס יערך לפחות שנה שרק בסופה יכנסו בע"ח הדורשים מערכת יציבה כמו המנדרין.
לגבי הנתחן, יתכן ומתי שיתחיל לנשנש מוחות יהיה בזמן הנכון בו המערכת תתחיל להתאים עצמה ל SPS או שאחליף אותו בנתחן קטן.
אז קופרבנד נראה שיושעה מהרשימה לעת עתה... :wink:
מה לגבי צוות הניקוי ?
תודה יגאל :up:

שלו קורל
Tuesday 27/09/2011, 21:12
הייתי מוותר על השרימפס בוקסר - נראה לי שהוא יכול להיות אגרסיבי , יתקנו אותי אם אני טועה .
בנוסף הנחשון - שמעתי שמעל גודל כלשהו עלול לאכול ח"ח ואף דגים קטנים, יתקנו אותי אם אני טועה .

בהקשר לנתחן 9 , ייתכן שינשנש אלמוגים אבל יש כאלו שה9 לא נוגע להם באוכלוסייה ויש כאלו שמעידים שכן , מי יודע על איזה 9 תיפול ? אני מעדיף להמנע מסיכונים .
הצוות ניקיון בסדר , תתחיל 2 קונצים 2-3 טורבו , רק אחרי שיהיה מספיק אצות לכולם תכניס שלא יגעוו מרעב .

גור
Tuesday 27/09/2011, 22:10
הייתי מוותר על השרימפס בוקסר - נראה לי שהוא יכול להיות אגרסיבי , יתקנו אותי אם אני טועה .
בנוסף הנחשון - שמעתי שמעל גודל כלשהו עלול לאכול ח"ח ואף דגים קטנים, יתקנו אותי אם אני טועה .

בהקשר לנתחן 9 , ייתכן שינשנש אלמוגים אבל יש כאלו שה9 לא נוגע להם באוכלוסייה ויש כאלו שמעידים שכן , מי יודע על איזה 9 תיפול ? אני מעדיף להמנע מסיכונים .
הצוות ניקיון בסדר , תתחיל 2 קונצים 2-3 טורבו , רק אחרי שיהיה מספיק אצות לכולם תכניס שלא יגעוו מרעב .

אשמח לשמוע עוד דעות לגבי הבוקסר והנחשון. הנתחן, אכניס קטן ואקווה שישתף איתי פעולה...
צוות ניקיון יצוות בהדרגה עם התפתחות האצות.
תודה שלו :up:

ניר & סיון
Tuesday 27/09/2011, 22:39
איכלוס בכמות כזאת יכול לקחת שנתיים חחח
בהצלחה ,
ותקשיב לחברה הם מנוסים :wink:

גור
Wednesday 28/09/2011, 15:38
איכלוס בכמות כזאת יכול לקחת שנתיים חחח
בהצלחה ,
ותקשיב לחברה הם מנוסים :wink:

לא כל החברים ברשימה יעברו סלקציה... אני די בררן...:nono:
בהחלט אקשיב לבעלי הניסיון ולכן אני כאן בעצם.
שנה טובה ! :cheers:

מאיה
Wednesday 28/09/2011, 16:26
[quote=Gur;2346257]

צוות ניקיון:
במבל בי סנייל X 2 - בכייף - מייד לאחר הסייקל .
טו?ר?ב??ן סנייל X 4 - תן איזה חודש - כדי שיצטבר ירוק - שלא ימותו מרעב ...
קונצ' מצוי -בכייף - מייד לאחר הסייקל
נ?ס?ר?יו?ס סנייל X 2 - אפשר גם 4 - בסיום הסייקל
נחשון אדום מ?פ?ו?ס?פ??ס - בסיום הסייקל

חסרי חוליות:
שרימפ פס לבן (ליסמטה) - בסיום הסייקל
שרימפ פייר - בסיום הסייקל
שרימפ סקסי X 2 - בסיום הסייקל
שרימפ בוקסר הייתי מוותרת עלול להיות אגרסיבי לדגים קטנים
ט?ר?יד?ק?נ?ה קרוסאה - לפחות לא בחצי שנה הראשונה
מניפת קו?קו? - בסיום הסייקל
עץ קריסמס - בסיום הסייקל
כוכב לינקייה כחול לפחות לא בחצי שנה הראשונה
כוכב הים האדום - כשתמצא - תביא 2 :wink:- אבל חכה לפחות חצי שנה אם לא יותר
קיפוד טוקסידו - בסיום הסייקל

אלמוגים רכים
לובופיטום/יד השטן -בסיום הסייקל
נ?פ?ט?א?ה ירוקה זרחנית - בסיום הסייקל
ק?פ??נ?ל?ה /עץ קנייה -בסיום הסייקל
דנדרופיליה -בסיום הסייקל

LPS
א?ל?וופור?ה
אופילי?ה ג?ל?ב??ר?ס?ק?נ?ס
אופילי?ה פרוג ספון
אלגנט
ב??ל?ס?טומו?ס?ה
באבל
טו?ר?בינ?ר?י?ה כוס
לובופ?יל?י?ה-מוח
מוח פתוח
ס?קולומ?י?ה /כפתור
פו?נ?ג?י?ה
צ?ינ?רינ?ה
קנדי קורל

פוליפים ופיטריות
זאונטידים
טו?ר?ב??יפ?ור?ה מו?סיקה
עץ פוליפים
ריקורדיה יו?מ?ה
ריקורדיה פלורידה כחולה/ירוקה

דגים
ליצן פרקולה אמיתי X 2 - בסיום הסייקל
זברזומה צהובה במקס אפשר פריט קטן - בעייתי אח"כ כאשר גדל
נתחן 9 - הייתי מוותרת - בגלל חיבלו לאלמוגים וגם מקס יהיה לו צפוף כמו לצהובה
פרפרון קופרבנד - דג קשה לאיקלום - לא לנסות לפני שהמערכת תרוץ שנה לפחות
קרדינל בנגאי X 2 - אם אתה מוצא זוג שאוכל - בכייף דג מדליק
גובי ווטצ'מן כחול מנוקד - הדג הכי הכי שווה - תמצא זוג ....
גובי צהוב מנוקד - הדג הכי הכי שווה - תמצא זוג ....
גובי מגניפיקה X 2 - בסיום סייקל
מנדרין ירוק - לא לפני שהמערכת תרוץ שנה לפחות
פסדוכרומיס בי קולור - אגרסיבי - לא מומלץ
הוק פליים - דג מדליק
פזית יפנית - אפשרי - אישית לא אוהבת
יולית סקוט - יש יוליות לא פחות יפות ויותר זולות
גובי דקורה (סגול) X 2 - דג מדהים
[
/quote]

גור
רשמתי ליד כל אחד מה"בעייתיים" התייחסות .
לא ממליצה לך להכניס נתחנים לרד סי מקס ,
תהיה לך בעיה להוציא כשתרצה ....

גור
Wednesday 28/09/2011, 17:44
גור
רשמתי ליד כל אחד מה"בעייתיים" התייחסות .
לא ממליצה לך להכניס נתחנים לרד סי מקס ,
תהיה לך בעיה להוציא כשתרצה ....

תודה מאיה, אז כך זה נכון ? מבחינת הקצב והתיזמון ?

מיד בסיום הסייקל:
במבל בי סנייל X 2
קונצ' מצוי
נ?ס?ר?יו?ס סנייל X 4
נחשון אדום מ?פ?ו?ס?פ??ס
שרימפ פס לבן (ליסמטה)

לאחר שבועיים נוספים:
ליצן פרקולה אמיתי X 2
שרימפ פייר
מניפת קו?קו?
עץ קריסמס

לאחר חודש:
שרימפ סקסי X 2
לובופיטום/יד השטן
נ?פ?ט?א?ה ירוקה זרחנית

לאחר 6 שבועות:
ק?פ??נ?ל?ה /עץ קנייה
דנדרופיליה
גובי מגניפיקה X 2

מאיה
Wednesday 28/09/2011, 17:50
תראה הלו"ז בערך נכון ,
אל תלך "על היום" הכל תלוי בערכי המים ....
אבל בגדול ... כן

גור
Wednesday 28/09/2011, 17:53
תראה הלו"ז בערך נכון ,
אל תלך "על היום" הכל תלוי בערכי המים ....
אבל בגדול ... כן

ברור שזה לא יהיה "על היום", הכל ילווה במעקב וניטור, רק שכך לפחות תהיה לי מסגרת כללית.
תודה מאיה :up:

מאיה
Wednesday 28/09/2011, 17:55
בכייף ... :up: בהצלחה ....

גור
Thursday 29/09/2011, 11:52
האם יש צורך להוסיף סלעון חי קטן בשלב הזה על מנת ולזרוע עוד חיים במערכת ?

מאיה
Thursday 29/09/2011, 11:56
עדיין לא ... כל זמן שיש אמוניה וניטריט - סלע חי לא ממש יתרום

גור
Thursday 29/09/2011, 11:58
עדיין לא ... כל זמן שיש אמוניה וניטריט - סלע חי לא ממש יתרום

אחלה, בהמתנה...:sleep:

גור
Saturday 01/10/2011, 19:15
היום ה 23, הרבה לחדש אין לי, הערכים יציבים מאד כבר מספר ימים, לא עולים ולא יורדים.

אמוניה = 0.25
ניטריט = 1<
מליחות = 35
טמפרטורה = 27.2

הירוקת מתפשטת באיטיות על המצע.

http://img263.imageshack.us/img263/3914/day23algea.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/4866/day23algea3.jpg

הסלעים נקיים לחלוטין ואין כל סימן לאצות, אני ברגשות מעורבים לגבי זה, אצות אמורות להיות סימן טוב בסייקל אך אצות הן אצות וקשה לצפות לבואן...

http://img268.imageshack.us/img268/3033/day23rock.jpg

http://img88.imageshack.us/img88/6051/day23rock2.jpg

מקור האמוניה עדיין במיכל, שני בייבי שרימפס שגופותיהם מחזיקות מעמד באופן מרשים...

http://img205.imageshack.us/img205/3349/day23shrimp.jpg

מה שכן זמן הסייקל הוא התמודדות נפשית לא קלה ואימון טוב של המיינד בדחיית סיפוקים...
עד כדי כך קשה שאני כבר חולם 4 לילות ברציפות על סלעים חיים, בחיי... :sSc_jawdrop:

ניסו.פ
Saturday 01/10/2011, 19:40
אני הייתי מכניס ליצן אחד לטובת הסייקל לא שרימפסים מתים

גור
Saturday 01/10/2011, 19:51
אני הייתי מכניס ליצן אחד לטובת הסייקל לא שרימפסים מתים

הדעות מאד חלוקות בנושא, אני בחרתי בדרך של מינימום סבל לבע"ח גם אם יקח קצת יותר זמן, השרימפסים כבר לא רגישים כל כך לרעלים במים...

שמילי
Sunday 02/10/2011, 11:09
הייתי מוציא את השרימפסים ומכניס סלע חיי, לדעתי כבר מחר בבוקר תראה שינוי לטובה בערכים.
אחרי זה הייתי מתחיל לאכלס צוות ניקיון ואיזה ליצן או שניים

גור
Sunday 02/10/2011, 11:25
הייתי מוציא את השרימפסים ומכניס סלע חיי, לדעתי כבר מחר בבוקר תראה שינוי לטובה בערכים.
אחרי זה הייתי מתחיל לאכלס צוות ניקיון ואיזה ליצן או שניים

שמילי, להכניס סלע חי עכשיו ? כשהניטיריט גבוה מ 1 ? לא כדאי לחכות לאיפוס ?

מאיה
Sunday 02/10/2011, 11:56
שמילי, להכניס סלע חי עכשיו ? כשהניטיריט גבוה מ 1 ? לא כדאי לחכות לאיפוס ?

חכה לאיפוס ....

כרגע לא תהיה שום תועלת מסלע חי .

שמילי
Sunday 02/10/2011, 14:39
אין לך מה להפסיד אני מדבר מניסיון. תכניס היום אפילו סלע קטן ואני מבטיח לך מניסיון שכבר מחר תראה שינוי בערכים.
מאיה אני חלילה לא חולק עלייך ואת יודעת שאני אוהבת אותך אבל זה מניסיון שלי לפחות בשני אקווריומים שהתחלתי :)

גור
Sunday 02/10/2011, 15:28
הניטריט בשמיים, אני אמתין עוד יומיים שלושה לירידת הניטריט בכדי לתת איזשהו סיכוי לדיירי הסלע להתאקלם... לא זול סלע חי איכותי...

ניסו.פ
Sunday 02/10/2011, 16:53
עדיף סלע חיי מחובב,ללא טרפיסטים וגם זול

גור
Sunday 02/10/2011, 17:04
עדיף סלע חיי מחובב,ללא טרפיסטים וגם זול

ניסו אתה שוב צודק ! :wink:
מיד אפרסם מודעה בככר השוק...
וגם כאן -
מחפש סלע חי, קטן, מלא בכל טוב וחף מכל רע, מריף מבוסס ובריא.

שמילי
Sunday 02/10/2011, 23:46
גור ניטריט לא יהרוג לך כלום בסלע חיי אל תדאג! מה אתה חושב שכבר אין מלא בקטריות חיות באקווריום? סלע חיי ייתן חיזוק רציני

Sent from my Xperia ARC With ZipIT v3 using Tapatalk

גור
Sunday 02/10/2011, 23:50
גור ניטריט לא יהרוג לך כלום בסלע חיי אל תדאג! מה אתה חושב שכבר אין מלא בקטריות חיות באקווריום? סלע חיי ייתן חיזוק רציני

Sent from my Xperia ARC With ZipIT v3 using Tapatalk

תודה שמילי, אני מחפש כעת סלע חי קטן מחובב...

גור
Monday 03/10/2011, 10:16
אחרי מספר פעמים לא מבוטל בו נתקלתי בבעלי RSM בעולם שממליצים בחום על החלפת גוף החימום המסופק עם המערכת בגוף חימום אמין יותר הייתי שמח לשמוע דעתכם לקראת החורף הממשמש ובא.
האם מומלץ להחליף ?
ואם כן איזה גוף חימום כדאי לרכוש ?

אלכס.ז
Monday 03/10/2011, 12:57
אחרי מספר פעמים לא מבוטל בו נתקלתי בבעלי RSM בעולם שממליצים בחום על החלפת גוף החימום המסופק עם המערכת בגוף חימום אמין יותר הייתי שמח לשמוע דעתכם לקראת החורף הממשמש ובא.
האם מומלץ להחליף ?
ואם כן איזה גוף חימום כדאי לרכוש ?

אני אישית משתמש ביאגר גם במתוקים ושמתי אחד גם בRSM. נחשב גוף מאוד אמין.

גור
Monday 03/10/2011, 13:00
אני אישית משתמש ביאגר גם במתוקים ושמתי אחד גם בRSM. נחשב גוף מאוד אמין.

200W ? נכנס בתא היעודי ?

אלכס.ז
Monday 03/10/2011, 13:01
בהחלט.

גור
Monday 03/10/2011, 13:08
בהחלט.

אחלה, תודה, ארכוש לי אחד.

גור
Tuesday 04/10/2011, 21:11
אז אקדים ואומר שיש כמה חובבים שיכעסו עלי אך אנא חוסו עלי, לא יכולתי לסרב...

היום ה-26, הבדיקות מצביעות על איפוס האמוניה ותחילת ירידת הניטריט.
אמוניה=0
ניטריט= <1
ניטראט=50
PH=8.2
טמפרטורה=26.8

לפני יומיים הכרזתי כי אני מחפש סלע חי ממערכת מבוססת על מנת ולזרוע את הסלעים אצלי, יצר איתי קשר "רועי1982" על מנת ולתרום לי סלעון מהמערכת שלו.
אתמול בלילה קפצתי אליו, לא אכנס לפרטי הסיפור אך מסתבר שאני בעצם מכיר אותו די טוב בדרך עקיפה... כך שהיה מפגש נעים ומעשיר.
בהיתי בשתי המערכות החיות והצבעוניות שלו וליבי פעם בהתרגשות מהריפים שיצר.
בשלב מסויים הביא שקית והחל לשלוף לי קצת סוכריות ממעמקי הריף שלו. אני מתנצל אך לא היה לי כל סיכוי לסרב או לדחות את קבלת הסוכריות... :sFun_drool2:
יצאתי אל ביתי שמח וטוב לבב ובשעות הקטנות של הלילה לאחר איקלום סבלני זרעתי את זרעי החיים הראשונים באוקיינוס הקטן שלי, אחד מהרגעים המאושרים בחיים... :luxhelloif3:

ועתה אשתף אתכם בקסם שמציץ אלי כעת מהאוקיינוס הקטן שלי -

איזור זריעת הסוכריות:
http://img515.imageshack.us/img515/4585/day26sweets.jpg

סלע עם פיטריה:
http://img856.imageshack.us/img856/2861/day26mushroom2.jpg

http://img171.imageshack.us/img171/5686/day26mushroom3.jpg

סרקופיטום:
http://img804.imageshack.us/img804/826/day26sarcophyton2.jpg

http://img822.imageshack.us/img822/5738/day26sarcophyton3.jpg

סלעון זאונטידים:
http://www.gurziv.com/images/Aqua/RSM/Day_26_Zoanthids3.jpg

http://img560.imageshack.us/img560/3033/day26zoanthids4.jpg

קיבלתי ממנו גם מספר אצות טובות אך הן לא מצטלמות כל כך טוב כעת...
אז זה העידכון שלי להיום, מרגש, הדיירים החדשים נראים די מבסוטים, אני מקווה שיחזיקו מעמד עד לאיפוס הניטריט...

ואלף אלפי תודות לרועי, האוקיינוס הקטן שלי אסיר תודה !!! מבטיח לטפח את זרעי החיים שזרעת אצלי :cheers:

אביעד
Tuesday 04/10/2011, 21:20
יפה מאד, לא כועסים.:up:

גור
Tuesday 04/10/2011, 22:21
יפה מאד, לא כועסים.:up:

תודה אביעד :up:

אלכס.ז
Tuesday 04/10/2011, 23:54
גור יפה מאוד תתחדש.

אתמול גם אני הבאתי סלעון חי ועוד הפתעה - אעדכן בהמשך בעץ שלי.

רועי1982
Tuesday 04/10/2011, 23:57
בואנה, אצלי נראו סתם חומים בתאורה של ה 130...
אם הייתי יודע שהזואונטידים כאלה יפים לא היית מקבל אותם :rotflfx2:

תהנה :up:
טיפ קטן, לא הייתי טורח לאקלם את האלמוגים הרכים או ה LPS
הם בע"ח הרבה יותר חזקים ממה שנראה לך.
השמות הם ריקורדיה וסקרופיטום, כולם מאוד חזקים ונראים מעולה באקו' :up:
התחלת לעקוב אחרי סימנים לאסטרינות (הכוכבים הקטנים) וקופיפודים/אמפיפודים?

ד"א,
אם אתה רוצה, תביא אלי כמה סלעים יבשים בגודל סביר, אחרי חודש תקח אותם חזרה ויהיו לך עוד סלעים חיים.
(זה רעיון לסטארט אפ...)

גור
Wednesday 05/10/2011, 00:10

ד"א,
אם אתה רוצה, תביא אלי כמה סלעים יבשים בגודל סביר, אחרי חודש תקח אותם חזרה ויהיו לך עוד סלעים חיים.
(זה רעיון לסטארט אפ...)

כן, הצבעים הפתיעו אותי מאד, טוב שלא שמת לב לצבעים, היית מכניס אותם לכלוב האוסף הפרטי שלך...:lol:
עדיין לא רואה סימנים לאסטרינות או פודים למינהם, ממשיך לעקוב...
הסרקופיטום נסגר פתאום, מתי הם נסגרים/נפתחים ? ע"פ שעות, תאורה, מזון ?
בכלל יש איזשהו צורך כעת להאכיל את הדיירים החדשים ?
רעיון טוב עם הסלעים, ייתכן ואפקיד אצלך כמה, תפתח מטע לסלעים...

גור
Wednesday 05/10/2011, 00:10
גור יפה מאוד תתחדש.

אתמול גם אני הבאתי סלעון חי ועוד הפתעה - אעדכן בהמשך בעץ שלי.

בשעה טובה, ממתין לעידכון

שמילי
Wednesday 05/10/2011, 01:34
אל תדאג גור שום דבר לא אמור למות בטח לא האלמוגים החזקים שקיבלת.
תמדוד ערכים ותגיד אם צדקתי או לא

רועי1982
Wednesday 05/10/2011, 08:27
אין מה להאכיל אותם בנתיים

נכתב מהסלולרי שלי :-)

ניסו.פ
Wednesday 05/10/2011, 10:26

ד"א,
(זה רעיון לסטארט אפ...)

מניסיון שלי הוספה של סלעים יבשים פותחת סייקל חדש אם כל מה שכרוך
בזה...אצות ועוד ,אז שתחשבו על זה.....

ניסו.פ
Wednesday 05/10/2011, 10:29
ותתחדש על התוספות :up:
היית סבלני עד עכשיו תמשיך ככה ותן לאקווריום להרגע ולהתאזן.

תהנה ניראה מקסים ויפה.

שמילי
Wednesday 05/10/2011, 10:40
האלמוגים שהוא קיבל לא אמורים להזיז למערכת מבחינת עומס, הסלע דווקא אמור לתת בוסט רציני לבקטריות

גור
Wednesday 05/10/2011, 10:41

תהנה ניראה מקסים ויפה.

תודה ניסו, ממשיך להיות סבלני, מחכה לאיפוס הערכים ורק אז יגיע צוות החלוץ של הניקיון

גור
Wednesday 05/10/2011, 10:42
האלמוגים שהוא קיבל לא אמורים להזיז למערכת מבחינת עומס, הסלע דווקא אמור לתת בוסט רציני לבקטריות

שמילי, הערב אבדוק אם יש שינוי בערכים ואודיע...

אורן מרקוס
Wednesday 05/10/2011, 11:03
היי
תוריד את הסרקופיטום מהמסלעה :up:

שים אותו על סלע קטן שנשאר לך (עם גומיה )
אחרי שהוא יתפס על הסלע תוכל להזיז אותו מקום למקום :up:

רועי1982
Wednesday 05/10/2011, 12:08
אורן, הסרקו' הגיע עם סלע קטנצ'יק ככה שאפשר להזיז אותו.
ניסו - כל מה שאתה מכניס למערכת גורר מיני סייקל, כמה סלעים קטנים לא ישפיעו על המערכת.

גור
Wednesday 05/10/2011, 12:15
היי
תוריד את הסרקופיטום מהמסלעה :up:

שים אותו על סלע קטן שנשאר לך (עם גומיה )
אחרי שהוא יתפס על הסלע תוכל להזיז אותו מקום למקום :up:

כמו שרועי אמר, הוא אכן מחובר כבר לסלע קטן אותו הנחתי על המסלעה.
הנדל"ן יקר מאד בשכונה בו הוא מוצב כעת, הוא זמנית שם עד שיועבר לשיכונים בדרום העיר... :lol:

מאיה
Wednesday 05/10/2011, 12:57
תודה אביעד :up:

תהנה ניראה מקסים ויפה.

+1

רועי1982
Wednesday 05/10/2011, 19:52
הממזר הזה נתפס מהר לסלעים, קח בחשבון... נדלן יקר רק לאלמוגים יפים :-)

גור
Wednesday 05/10/2011, 20:02
הממזר הזה נתפס מהר לסלעים, קח בחשבון... נדלן יקר רק לאלמוגים יפים :-)

הורד מאקירוב לפרדס כץ...

גור
Wednesday 05/10/2011, 21:47
אל תדאג גור שום דבר לא אמור למות בטח לא האלמוגים החזקים שקיבלת.
תמדוד ערכים ותגיד אם צדקתי או לא

שמילי, בדקתי ערכים כעת, אין עדיין שינוי בולט, האמוניה מאופסת והניטריט במגמת ירידה, ירד מ 1 אך עדיין לא הגיע ל 0.5
ממשיך בהמתנה...

avivaviv
Wednesday 05/10/2011, 22:31
תמונות מהממות!!:love:
בהצלחה!
אגב..איזו באיזה פטרייה מדובר?

גור
Wednesday 05/10/2011, 22:38
תמונות מהממות!!:love:
בהצלחה!
אגב..איזו באיזה פטרייה מדובר?

תודה אביב :up:
נאמר לי שהפטרייה נקראת ריקורדיה

שמילי
Wednesday 05/10/2011, 23:10
נו לא נשאר לך עוד הרבה :)
דרך אגב קראתי פעם מאמר שניטריט במים מלוחים לא פוגע בבעלי חיים, בטח לא ברמה כמו אצלך ככה שאתה יכול להיות רגוע לגמרי ביחס לאלמוגים והסלע החי שהבאת

גור
Wednesday 05/10/2011, 23:36
נו לא נשאר לך עוד הרבה :)
דרך אגב קראתי פעם מאמר שניטריט במים מלוחים לא פוגע בבעלי חיים, בטח לא ברמה כמו אצלך ככה שאתה יכול להיות רגוע לגמרי ביחס לאלמוגים והסלע החי שהבאת

כן, גם אני קראתי שניטריט הוא פחות רעיל במים מלוחים אך הוא עלול לפגוע ברמות גבוהות.
אני רגוע לגמרי, הכל נראה מצויין, הזיאונטידים הופכים צבעוניים יותר ויותר מרגע לרגע וזרועות הסרקופיטום מנפנפות לי לשלום...
לא נראה שמישהו סובל כרגע...

גור
Thursday 06/10/2011, 01:21
הדיירים החדשים מאושרים, הצבעים שלהם התחזקו והם מחייכים...

http://img96.imageshack.us/img96/8168/day27zoanthids1.jpg

http://img263.imageshack.us/img263/9263/day27sarcophyton.jpg

גור
Thursday 06/10/2011, 12:37
האם הגיע הזמן להוציא את פגרי השרימפס מהמיכל ?

שמילי
Thursday 06/10/2011, 12:56
תוציא אבל אתה כדאי להכניס משהו חיי שגם מלכלך (דג או משהו) כדי שהמערכת תמשיך לרוץ

רועי1982
Thursday 06/10/2011, 14:03
יללה פרקולות :hair:

גור
Thursday 06/10/2011, 14:20
תוציא אבל אתה כדאי להכניס משהו חיי שגם מלכלך (דג או משהו) כדי שהמערכת תמשיך לרוץ

יללה פרקולות :hair:

וואלה, אתם הורגים אותי, מותחים אותי עד קצה גבול יכולת האיפוק... :hair::hair::hair:
אני מת להכניס 2 פרקולות אבל ההגיון ועוד עשרות חובבים צועקים לי עצור !! חכה לאיפוס הערכים... :banghead2:
מאבק פנימי מתחולל בי כעת ולא יודע מי ינצח לבסוף...
הם - :yikeskr8::yikeskr8::yikeskr8:
או הם - :sHa_thumb2::sHa_thumb2::sHa_thumb2:

דקות יגידו...

שלו קורל
Thursday 06/10/2011, 14:22
תכנסי יום ראשון שני , אני חושב שהפרקולה תשרוד , אצלי היא שרדה במצב קשים במיוחד .

איך הוא מתרגשששששששששששששששש =] תהנה אחי ! ללא ספק תהליך כיפי מאוד .

אלכס.ז
Thursday 06/10/2011, 14:42
גור אצלי במיכל יש שני אוסולאריס שבי שחיים מהשבוע הראשון של הסייקל עד היום.

שמילי
Thursday 06/10/2011, 15:37
גור לא אמורה להיות שום בעיה להכניס שתי פרקולות...

רועי1982
Thursday 06/10/2011, 16:40
זה דג חזק והאקו' לא במצב גרוע

גור
Thursday 06/10/2011, 18:36
כצפוי, הם ניצחו - :sHa_thumb2::sHa_thumb2::sHa_thumb2:

אין צורך במילים...

http://img823.imageshack.us/img823/1616/day28conch1web.jpg

http://img831.imageshack.us/img831/6001/day28percula2web.jpg

rezervi1
Thursday 06/10/2011, 18:44
החילזון קצת פוזל משום מה :lol::lol::lol:
איך זה שהסלעים שלך מבריקים ? :sSc_jawdrop:
אצל אלכס הכל ירוק והוא מקדים אותך רק בכמה ימים

אלכס.ז
Thursday 06/10/2011, 18:53
קודם כל תתחדש גור! ברגע שהפסקת להגיב לפוסט הבנתי שאתה בדרך להביא דגים.

ברגע שתתחיל ירקת ויירד הניטראט נראה לי שאפשר להוסיף עוד איזה קונץ' וטורבו שניים.

יוסי, אני התחלתי סייקל משהו כמו 3 שבועות לפני גור. בשבוע הבא אני מאמין שתראה רק "ירוק" אצל גור.

rezervi1
Thursday 06/10/2011, 18:55
אוף באלי כבר גם ,
אבל אני לא מבין את הקטע של הפורק הזה ,
יש לי מלא סודה :flamingmad:

גור
Thursday 06/10/2011, 19:06
קודם כל תתחדש גור! ברגע שהפסקת להגיב לפוסט הבנתי שאתה בדרך להביא דגים.

ברגע שתתחיל ירקת ויירד הניטראט נראה לי שאפשר להוסיף עוד איזה קונץ' וטורבו שניים.

יוסי, אני התחלתי סייקל משהו כמו 3 שבועות לפני גור. בשבוע הבא אני מאמין שתראה רק "ירוק" אצל גור.

תודה אלכס, לא עמדתי בלחץ... :hair:
איזה עונג, יש גם 4 נסריוסים, במבל בי אחד ונזיר אלקטריק בלו...
המצע כבר די מפוצץ בירוקת כך שיש להם מזון לימים הקרובים, הסלעים הופכים ירוקים מרגע לרגע והתפרצות האצות היא עניין של שעות כעת...

אוף באלי כבר גם ,
אבל אני לא מבין את הקטע של הפורק הזה ,
יש לי מלא סודה :flamingmad:

יוסי, הסודה הייתה גם אצלי, יעלם תוך מספר ימים.

אלכס.ז
Thursday 06/10/2011, 19:13
יפה, אני מקווה שהח"ח יעמדו בבומבה של הניטראט.

רועי1982
Thursday 06/10/2011, 19:17
הניטראט לא יזיז לאלה, הם הרבה יותר חזקים ממה שנותנים להם קרדיט

תתחדש גור :hair:

עכשיו באמת תעצור ותמתין

avivaviv
Thursday 06/10/2011, 19:28
תתחדש!:clap5:
תביא קצת תמונות של הנסריוסים והאלקטריק בלו

שמילי
Thursday 06/10/2011, 19:57
אלקטריק בלו חיי אצלי במרינה עם קופר אז לא נראה לי שקצת ניטראט יזיז לו...
תתחדש גור ובהצלחה!!!

גור
Thursday 06/10/2011, 20:13
הניטראט לא יזיז לאלה, הם הרבה יותר חזקים ממה שנותנים להם קרדיט

תתחדש גור :hair:

עכשיו באמת תעצור ותמתין

תודה רועי,
מלא חיים באוקיינוס הקטן שלי, אני עוצר ממש עכשיו עד שייתייצב.

תתחדש!:clap5:
תביא קצת תמונות של הנסריוסים והאלקטריק בלו

תודה אביב, זה בשבילך:

נסריוס מתכונן לשינה:
http://img837.imageshack.us/img837/2886/day28nassarius1web.jpg

נסריוס טועם את האדום:
http://img401.imageshack.us/img401/425/day28nassarius2web.jpg

נסריוס עם אורח מבחוץ:
http://img14.imageshack.us/img14/2792/day28nassarius3web.jpg

במבל-בי וקונץ' בפייסטה:
http://img26.imageshack.us/img26/7317/day28conchbumblebeeweb.jpg

אלקטריק בלו משתלב בסביבה החדשה:
http://img21.imageshack.us/img21/2765/day28electricbluehermit.jpg

avivaviv
Thursday 06/10/2011, 22:50
תמונות מדהימות!
מקווה שגם אני אוכל להתחיל מסע שכזה בקרוב(אומנם לא עם הRSM,אבל משהו בסגנון)

גור
Thursday 06/10/2011, 23:30
אלקטריק בלו חיי אצלי במרינה עם קופר אז לא נראה לי שקצת ניטראט יזיז לו...
תתחדש גור ובהצלחה!!!

תודה שמילי, עזרת לי מאד !

תמונות מדהימות!
מקווה שגם אני אוכל להתחיל מסע שכזה בקרוב(אומנם לא עם הRSM,אבל משהו בסגנון)

תודה אביב, מאחל לך מסע כזה בקרוב, מסע מרתק...

גור
Friday 07/10/2011, 13:08
האם הגיע הזמן להחלפת מים או שיש להמתין לאיפוס הניטריט ?

הפרמטרים היום:
אמוניה = 0.25 (עלה קצת עם האיכלוס)
ניטריט = ~0.75
ניטראט = 50
PH = 8.2
אלקלינטי = 7.3
טמפרטורה = 27.1

igal.ez
Friday 07/10/2011, 13:58
חכה לאיפוס

רועי1982
Friday 07/10/2011, 14:18
לגבי החלפת המים,
כל מטרת הסייקל היא להעלות את האמוניה לרמה בה יתחילו להווצר בקטריות בכמות שתחזיק את הדגים שלך (מבחינת פירוק חנקות)
החלפות המים באקו' משמשות לחידוש מינרלים (במידה ולא מתסף) ולשיפור ערכי המים (הפחתת ריכוז חנקות באקו')
כשאתה בסייקל ואין לך צרכני מינרלים כבדים או בע"ח בכמות נכבדה,
אין צורך בהחלפת מים.
חכה ותן לבקטריות לאכול :up:

גור
Saturday 08/10/2011, 18:20
במהלך יום כיפור החלטתי לבדוק את כישוריי בצילום וידאו תת-מימי באוקיינוס הקטן שלי...
אז זוהי הצלילה הראשונה לתוכו ביום ה-28 להקמתו.

http://www.youtube.com/watch?v=qGjNSg-SbPE

רועי1982
Saturday 08/10/2011, 22:06
הזואונטידים ב 0:50 מדהימים :up:

גור
Saturday 08/10/2011, 22:16

הגיעו עם צוות הניקוי והפרקולות ביום ה' מפרשריף...
תרצתי את זה לעצמי כעוד סלע חי שנכנס לסייע לצבא הבקטריות... :hair:

ואם אנחנו כבר כאן, את הפרקולות מספיק להאכיל פעם ביום ? רק ביבש ?

Mor.L
Saturday 08/10/2011, 22:29
:love::love::love:

יפה מאוד שיהיה בהצלחה בהמשך :up:

avivaviv
Saturday 08/10/2011, 22:56
הגיעו עם צוות הניקוי והפרקולות ביום ה' מפרשריף...
תרצתי את זה לעצמי כעוד סלע חי שנכנס לסייע לצבא הבקטריות... :hair:

ואם אנחנו כבר כאן, את הפרקולות מספיק להאכיל פעם ביום ? רק ביבש ?

את הקטנטנים שהיו לי(3 סמ') הייתי מקפיד להאכיל פעמים ביום באוכל יבש מפורר(היו מתקשים לבלוע בביס אחד)

גור
Saturday 08/10/2011, 22:59

קבל תקריב :lol:

http://img19.imageshack.us/img19/7986/day30zoanthidsroy.jpg

גור
Saturday 08/10/2011, 23:02
:love::love::love:

יפה מאוד שיהיה בהצלחה בהמשך :up:

תודה מור

את הקטנטנים שהיו לי(3 סמ') הייתי מקפיד להאכיל פעמים ביום באוכל יבש מפורר(היו מתקשים לבלוע בביס אחד)

הם בגודל הזה פחות או יותר, הם בולעים את הפלייקס כמו אריות, תודה אביב

רועי1982
Sunday 09/10/2011, 00:13
עכשיו אל תתבייש להאכיל אותם, כשיהיו עוד דגים תחזור לכמויות יחסית נורמאליות

גור
Sunday 09/10/2011, 09:57
עכשיו אל תתבייש להאכיל אותם, כשיהיו עוד דגים תחזור לכמויות יחסית נורמאליות

יאללה, נפנק אותם, יזכו גם לארוחת לילה עד שיגיעו דיירים נוספים...
הסלעים הפכו כל כך צבעוניים ב 48 שעות האחרונות, אף פעם לא ראיתי כל כך הרבה גוונים של ירוק, חום וצהוב באיזור כל כך מצומצם...

אלכס.ז
Sunday 09/10/2011, 13:56
הפקה יפה =)

גור
Sunday 09/10/2011, 16:22
הפקה יפה =)

תודה, זוהי רק בדיקת כלים לקראת זמנים בהם האוקיינוס הקטן שלי יהיה פחות דליל...

רועי1982
Sunday 09/10/2011, 16:44
יאללה, נפנק אותם, יזכו גם לארוחת לילה עד שיגיעו דיירים נוספים...
הסלעים הפכו כל כך צבעוניים ב 48 שעות האחרונות, אף פעם לא ראיתי כל כך הרבה גוונים של ירוק, חום וצהוב באיזור כל כך מצומצם...

תנסה שווארמה עם עמבה ואז טקילה :hair:

גור
Sunday 09/10/2011, 16:52

שמעתי שוודקה עובד טוב... :bananaog1:
הלילה נלך על פסטה פרוטי דל מרה ווודקה קפואה...

I.P.L ייעוץ ומכירות
Sunday 09/10/2011, 20:43

ישר יודעים שאתה מרמת גן....:hair:

ישראל

רועי1982
Sunday 09/10/2011, 23:09
אוהו, אתה החלמת כבר תגיד לי? העץ שלך עוד מעט יפיל את שרתי אקווה :hair:

I.P.L ייעוץ ומכירות
Monday 10/10/2011, 01:57
אוהו, אתה החלמת כבר תגיד לי? העץ שלך עוד מעט יפיל את שרתי אקווה :hair:

חחחח....

העמבה תפיל אותם יותר מהר....:hair::hair:

ישראל

גור
Monday 10/10/2011, 20:36
היום ה 32, ב 48 השעות האחרונות התכסו המסלעה והמצע בשדות של אצות מכל מיני מינים ובכל מיני צבעים, מדהים לראות באיזו מהירות זה קורה. אמנם ציפיתי לזה אך זה בכל זאת הצליח להפתיע אותי במהירות ובעצמה של התהליך. לפני 48 שעות המסלעה נראתה כאילו יצאה מאקונומיקה והיום מזבלה במלוא הדרה. יפה ונעים לראות שהכל הולך לפי הספר עד כה.

ומעט תמונות המתארות את יופיו של טבע גם כשצוללים אל הרפש שלו...

http://img842.imageshack.us/img842/9976/day32algaebloom1web.jpg

http://img27.imageshack.us/img27/5207/day32algaebloom2web.jpg

http://img10.imageshack.us/img10/2996/day32algaebloom3web.jpg

http://img41.imageshack.us/img41/3232/day32algaebloom4web.jpg

מאיה
Monday 10/10/2011, 20:47
תענוג .... מהר מאד גם תראה כל מיני יצורים - צצים פתאום ובאותה מהירות גם נעלמים .... :up:

אלכס.ז
Monday 10/10/2011, 20:49
יפה, הרפש עוד יהפוך לרפש יותר גדול.

מתפתח לך קצת ציאנו (בתמונה 2), אבל זה יעבור עם ההתקדמות.

גור
Monday 10/10/2011, 20:53
יפה, הרפש עוד יהפוך לרפש יותר גדול.

מתפתח לך קצת ציאנו (בתמונה 2), אבל זה יעבור עם ההתקדמות.

יש הרבה ציאנו וכל מיני חוטים ריריים ובועות תלויות עליהם, בגדול נראה כמו ביוב ...:hair:

גור
Monday 10/10/2011, 20:54
תענוג .... מהר מאד גם תראה כל מיני יצורים - צצים פתאום ובאותה מהירות גם נעלמים .... :up:

אתמול פתאום צצו שתי אסטרינות... אני בוהה בפיסת הביוב שלי... :hair:

Mor.L
Monday 10/10/2011, 20:55
אני בוהה בפיסת הביוב שלי... :hair:

:rotflfx2::rotflfx2::rotflfx2:

יפה מאוד בהצלחה

אלכס.ז
Monday 10/10/2011, 20:58
גור תבדוק ניטריט, אני מאמין שבמצב הנוכחי הוא שואף ל-0, ואז אתה מתחיל פרק חדש.