צפה בגרסא המלאה : בניית אקווריום חדש--מחירים

shoonra
Tuesday 11/12/2001, 00:15
שלום
אני מעונין באקוריום חדש בגודל 150X40X80
ההצעה הכי זולה שקיבלתי בצפון זה 4500 שקל
כשזה כולל מצע,פילטר חיצוני (לא פורט איזה)
חימום,תאורה רגילה עם רפלקטור אחד,שלוש גזעי עצים בגודל של 50 ס"מ בערך כל אחד וכמה צמחים ודגים פשוטים לבחירתי
את האקווריום יבנו מזכוכית 12 מ"מ כשהתחתית 15 מ"מ וזה כולל הרכבה והובלה לצפת,

ועכשיו לשאלה שלי :smile:
לפי טווחי המחירים שראיתי כאן על ציוד גילתי שבצפון פשוט עושקים את האקווריומיסטים
אני מפנה כאן בקשה/משאלה לכל מי שנימצא קבוע בחנויות מיקצועיות וותיקות (כמו אפללו וכו):
אולי תוכלו להעריך כמה יעלה לי אם אני אזמין את הציוד הנ"ל מחנויות שאתם מכירים והאם הם יובילו לי את כל הציוד הנ"ל לצפת, או לפחות תנו דעתכם על המחיר האם הוא הוגן לפי הסטנדרטים שלכם

תודה מראש ומצטער על האורך של השאלה :smile:

ברקודה
Tuesday 11/12/2001, 00:35
אני בספק אם יהיה מישהו שיסכים להוביל לך אקווריום מהמרכז- ההובלה נעשית בדרך כלל ע"י
חברות הובלה חיצוניות ולא החנויות עצמן התעריף
של חברות ההובלה הוא בערך דולר לארבע קילו
ויש גם פקטור של מרחק- אם תעשה חשבון תיוכח
שהעניין לא כדאי

shoonra
Tuesday 11/12/2001, 00:44
חששתי שזה כך
אולי עדיף לי לקנות את המיכל בצפון
אבל את שאר הציוד במרכז ?

כניראה שאנחנו בצפון "אוכלים אותה בהכל" גם איכות המים שלנו על הפנים:קשים כמו סלע ובסיסיים כמו צריפין (איך המישפט? :smile: )
גם כל הציוד אצלנו יקר כי הוא עובר 1000 ידיים עד שהוא מגיע לחנויות בצפון
גם בחורף מי הברז שלנו קרים כמו הקוטב
וגם אנחנו מרוחקים מרוב החבר'ה כאן שהם במרכז

אכן קשים הם חיי האקווריומיט
וחיי האקווריומיסט הצפוני קשים שבעתיים
:smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile: :smile:

ברקודה
Tuesday 11/12/2001, 01:17
גם במרכז הכל יקר- ככה זה יהודים אוהבים כסף

הסניק סקין
Tuesday 11/12/2001, 02:25
אני קניתי אקוריום בדיוק במידות שצינת עלה לי בהזמנה 1800 שקל .אתה לא מצין עם יש שולחן או לא שלי ללא שולחן .ללא הובלה .תוסיף פילטר אטמן שהוא בינוני ומעלה600 שקל חצץ 150 שקל חימום 120 שקל .מנורה אחת לא תספיק לך בכל מיקרה צא וחשב לבד

shoonra
Tuesday 11/12/2001, 02:53
נשמע לי זול מידי
לאקווריום הקטן שלי (60 ס"מ) החצץ עלה לי 70 שקל והחימום 120

תוכל לימסור לי מאיפה קיבלת את ההצעה??

הסניק סקין
Tuesday 11/12/2001, 03:19
אקוריום הזמנתי אצל קלמי טל-089422589 קלמי הוא יצרן אקוריומים (ולא קרוב שלי)

shoonra
Tuesday 11/12/2001, 03:22
תודה
אני אתקשר איתו

fish in heaven
Tuesday 11/12/2001, 03:45
בקשר למחירי החימום, הבדל המחיר בין מחמם 25W למחמם 250W הוא אולי 30 ש"ח, אז לכן אין הבדל ממש, והערה קטנה, הודעות תודה, בקשות טלפונים וכדומה, (חוץ אם מדובר במשהו חדש - אבל את קלמי מכירים) אפשר להעביר בהודעות פרטיות - בשביל זה הן קיימות

-דניאל
שקיים כדי להציק למשתמשים בפורום :wink:

הסניק סקין
Tuesday 11/12/2001, 04:46
סליחה אבל לא נראה לי ששונרא מכיר את קלמי .פשוט הבחור שאל שאלה ועניתי לוכי הכל אצלי טרי גם הטלפון וגם המחיר

עמירם ש.
Tuesday 11/12/2001, 05:59
לגבי האקווריום עצמו, לא נראה לי שיש לך הרבה ברירה. אתה לא יכול לסחוב אותו בעצמך, והפיתרון היחיד הוא להרים כמה טלפונים ולברר מה ההצעה הזולה ביותר כולל הובלה. רק תביא בחשבון ש:

1. אקווריום בגובה 80 ס"מ הוא קשה מאוד לתחזוקה - לא ניתן להגיע בקלות לתחתית.

2. אקווריום כזה שוקל מעל 600 ק"ג - חשוב לוודא שהרצפה יכולה להחזיק מעמד.

3. לא משנה איזה סוג אקווריום אתה עומד לבנות כעת, בעתיד אולי תרצה לגדל צמחייה טבעית. לצורך זה אתה זקוק באקווריום רגיל לפחות ל-2 נורות לרוחב כל האקווריום (שזה 4 נורות ברוחב שלך), ובאקווריום עמוק כמו שלך - לפחות ל-3 נורות לכל הרוחב (שזה 6 בסה"כ). אקווריום כזה עם נורה אחת ישמש רק לדגי לילה. :eek:

בקשר לשאר הרכיבים, אם יש לך רכב, כדאי מאוד שתגיע לאחת החנויות הזולות באזור המרכז - אתה יכול לחסוך לפחות כמה מאות שקלים. תביא בחשבון שאתה זקוק לפחות לשני גופי חימום (בעיקר בצפת, אלא אם אתה מגדל דגי זהב), לשני פילטרים, ל-40 עד 50 ק"ג חצץ, למשאבת אוויר עם כל התוספות (חשובה מאוד לאקווריום גבוה), לנורות, למדחום, וקרוב לוודאי שתרצה גם רקע, צמחים (אמיתיים/מלאכותיים), קישוטים (עצים?), חומרים נוספים לפילטר, טיימר לתאורה ועוד ועוד; וכל זה בהנחה שכבר יש לך אקווריום. לא זול, וכמו שאמרת - כנראה יותר זול במרכז.

shoonra
Tuesday 11/12/2001, 14:43
זה ברור לי שאני אצתרך עוד המון ציוד , פשוט שאלתי על ההצעה שנתנו לי
אגב, שני פילטרים חיצוניים? זה לא יעשה לי קצת יותר מידי בלגן? (צנרת , הרבה צנרת)
חשבתי על פילטר חיצוני גדול עם פיזור מקסימלי של נקודות השאיבה והפליטה , ועל פילטר ביולוגי תת קרקעי לכל אורך המיכל עם כמה ראשי כוח
אני לא מתכוון להעמיס את האקווריום בדגים מלכלכים כמו אוסקרים אלא רק בדגי להקה קטנים ואולי כמה סקלרים, לגבי צמחיה חיה אני לא כל כך אוהב אותה אבל אני לא חושב שיש לי כל כך ברירה,היא תיתרום רבות לאיזון הביולוגי ולפירוק תירכובות החנקן

עמירם ש.
Tuesday 11/12/2001, 21:04
צריך שני פילטרים, לא בהכרח שניהם חיצוניים. מאידך, פילטר תת-קרקעי יכול להיות בעייתי אם יש לך צמחייה. באקווריום בגודל כזה ניתן להתקין פילטר חיצוני אחד בכל צד בלי שיפריעו אחד לשני. הפילטרים של אטמן, למשל, חוץ מזה שהם זולים, גם באים עם צינור מחורר להוצאת המים, וניתן להתקין אחד כזה על כל אחת מן הדפנות הצדדיות.

קובי
Tuesday 11/12/2001, 23:20
אני לא מציע לאף אחד לגדל צמחייה "כי אין לו ברירה". שמע - זה חתיכת השקעה, המון עבודה, צריך לדאוג לתאורה, לתוספות, למצע דשן תת קרקעי, להחלפות קבועות של מדיה במערכת פחמן דו חמצני (אני מחשיב גם תערובת שמרים/סוכר כמדיה) ועוד הרבה דברים אחרים.

אל תכניס צמחייה כי היא מטפלת בניטרטים - מכיוון שבמילא תצטרך לעשות החלפות מים שבועיות כמו כל אחד אחר :-). המצב האופטימלי שבו צמחייה באמת עובדת היא באקווריום ענק (כמו שיש לך) עם המון צמחים ומעט דגים. אם בהזדמנות תהיה באיזור המרכז - גש לראות את "המקדש הירוק" של דני בחנות שלו בראשון. יש שם ביוטופ שמחזיק לא רע (אקווריום מתומן של איזה 150 - 200 ליטר, עם המון צמחייה ואיזה 10 דגים בערך).

shoonra
Wednesday 12/12/2001, 00:29
אלו בעיקר הסיבות שאני לא רוצה צימחיה טבעית באקווריום,מה גם שאני לא רוצה תאורה חזקה אלא אור מעומעם מה שגם יקטין משמעותית את בעית האצות, כניראה שאני באמת אוותר עליה
חשבתי על עיצוב של סלעים גזעי עצים ואולי כמה צמחי פלסטיק גבוהים בשביל הסקלרים
הרבה פחות בלגן והרבה יותר נוח

fish in heaven
Wednesday 12/12/2001, 01:04
צמחייה באקווריום בגובה שאתה רוצה זה אכן לא מומלץ, משתי סיבות - אחת מאוד קשה לטפל בה, שתיים האור נחלש עם העומק.

בכל מקרה אפשר לעשות גם אקווריום סלעים, גזעי עץ וצמחי פלסטיק בקלות :smile: וגם הוא יכול להיות יפה, ובטח הרבה פחות כאב ראש.

בקשר לשני פילטרים, אני חושב שזה בגלל גודל האקווריום, פשוט אין פילטר בודד שיספק את
צרכייך.
בקשר למכסה עם מנורות, מאוד כדאי מכסה איכותי ! ואני בספק שהמכסה עם מנורה אחת שווה משהו, פשוט בד"כ בגודל כזה מכסה טוב בא לפחות עם 2 בתי נורה.