צפה בגרסא המלאה : תליית גוף תאורה מעל אקווריום .

שלו קורל
Wednesday 15/06/2011, 01:50
שלום ,

האם יש בעיה כלשהי לתלות גוף תאורה , 15-20 ס"מ מהמים , ללא הגנה כלשהי ממים ? הכוונה לגוף T5 רגיל נגיד DIY .
כמובן שיהיה לו את המכסה זכוכית עליו .

תודה לעוזרים ומביני החשמל .

אביעד
Wednesday 15/06/2011, 07:22
לתלות ממש אין בעייה.
הבעיה תתחיל כשיגיעו לשם מים....
למה לסכן את החיים בחלטורות זולות?

שלו קורל
Wednesday 15/06/2011, 08:02
איך יגיעו לשם מים בדיוק , זאת השאלה ?
אם לא מגיעים ( מלבד אידוי וזה נשמע לי כבר הגזמה פראית ) אז אין פה בעיה מבחינת חשמל .
אולי הסביבה מעט לחה יותר אבל לא מאמין שתהיה סכנה .

דן זדה
Wednesday 15/06/2011, 08:34
שלום ,

האם יש בעיה כלשהי לתלות גוף תאורה , 15-20 ס"מ מהמים , ללא הגנה כלשהי ממים ? הכוונה לגוף T5 רגיל נגיד DIY .
כמובן שיהיה לו את המכסה זכוכית עליו .

תודה לעוזרים ומביני החשמל .

מצד אחד אתה כותב שלא תהיה לו הגנה כלשהי מהמים ומצד שני אתה כותב שיהיה לא מכסה זכוכית...

בנוסף, האם ה-end cups מוגני מים או רגילים?

אביעד
Wednesday 15/06/2011, 08:43
יגיעו!
אתה מוכשר מספיק, לא מאידוי.:hair:

אם אתה כ"כ בטוח שלא יגיעו אז למה אתה שואל?

שלו קורל
Wednesday 15/06/2011, 10:04
אסביר את עצמי - תהיה לו הגנה של זכוכית על כל הנורות .
יהיו END CUPS מוגני מים , למרות שגם את זה לא נראה לי חייב בגובה 20 ס"מ מעל המים .

אני שואל את השאלות כדי לקיים דיון , וכדי שאנשים נוספים ילמדו .
אני יודע שזאת שאלה קצת בעייתית .
אבל ,ניתן לבנות גוף תאורה מצויין באופן פרטי אצל חנות שלא יהיה מורכב יותר מדי ויכול לספק אחלה של תאורה נתלית , לאו דווקא תארוה ייעודית לאק' ופשוט להסב אותה לאק' עם כמה שיפצורים ,END CUPS מוגני מים , חיווט מושקע יותר ועוד דברים שאני מניח שאם תסביר לחשמלאי הוא יעשה מאמץ .

כך או כך , הסכומים שעולה גוף מקצועי לעומת הסכומים שתשקיע בגוף ( מתוכנן כמובן ובטיחותי ) שאתה תבנה רחוקים אחד מהשני מאוד .

מאיה
Wednesday 15/06/2011, 10:46
שליו ,
אתה מעלה סוגיה .
כאשר אתה מקבל תשבות - שלא בדיוק תואמות את ציפיותך - אתה מתרעם או מנסה להצדיק את המהלכים שאתה רוצה לעשות .

וכדי לראות כיצד עושים את זה כמו שצריך ....
ראה כאן (http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=243296)

עובר לפורום DIY

Oz
Wednesday 15/06/2011, 11:19
גופי התאורה המקצועיים בעולם לא עובדים עם אנדקפס מוגני מים משיקולי מאסה ונפח של האנדקפס ומשיקולי נוחות תפעול.
רובם (גיזמן, ATI ועוד) עובדים עם אנדקפס רגילים (קטנים) ומגנים על הנורות והאנדקפס באמצעות פלטה אקרילית או זכוכית שמגנה על כל הגוף מחלקו התחתון (אנדקפס + נורות).
ישנם יצרנים (לדוגמא EasyLife) שמגנים על האנדקפס בלבד באמצעות הנחת שתי פלטות זכוכית (/אקרילי) בצידי הגוף מחזית האק' לעורף (מגן על החיבורים בלבד והנורות חשופות).
הגנה חלקית היא היעילה ביותר לדעתי האישית מאחר וזכוכית / פרספקס או כל פתרון מלא אחר, בולם ומפחית את עוצמת התאורה. הצטברות המלח עם הזמן מוריד את שקיפות הפלטה ועוצמת התאורה יורדת אף יותר.
מצד שני, היעדר פלטה שמגנה על הנורות, יגרום להצטברות מלח על הנורות ועל הרפלקטורים, דבר שיפגע בעוצמת ואפקט הנורות גם כן.

הגנה (צדדית במינימום) חובה!
בפרוייקט שלי (לינק צורף על ידי מאיה) התווספה הגנת זכוכית בצידי הגוף (לא מופיע בתמונות).

כך או כך, יש צורך לנקות את הפלטה / נורות ורפלקטורים בתדירות קבועה על מנת לשמור על עוצמת הארה מספקת.

Oz

אבינועם
Wednesday 15/06/2011, 11:33
גופי התאורה המקצועיים בעולם לא עובדים עם אנדקפס מוגני מים משיקולי מאסה ונפח של האנדקפס ומשיקולי נוחות תפעול.
רובם (גיזמן, ATI ועוד) עובדים עם אנדקפס רגילים (קטנים) ומגנים על הנורות והאנדקפס באמצעות פלטה אקרילית או זכוכית שמגנה על כל הגוף מחלקו התחתון (אנדקפס + נורות).
ישנם יצרנים (לדוגמא EasyLife) שמגנים על האנדקפס בלבד באמצעות הנחת שתי פלטות זכוכית (/אקרילי) בצידי הגוף מחזית האק' לעורף (מגן על החיבורים בלבד והנורות חשופות).
הגנה חלקית היא היעילה ביותר לדעתי האישית מאחר וזכוכית / פרספקס או כל פתרון מלא אחר, בולם ומפחית את עוצמת התאורה. הצטברות המלח עם הזמן מוריד את שקיפות הפלטה ועוצמת התאורה יורדת אף יותר.
מצד שני, היעדר פלטה שמגנה על הנורות, יגרום להצטברות מלח על הנורות ועל הרפלקטורים, דבר שיפגע בעוצמת ואפקט הנורות גם כן.

הגנה (צדדית במינימום) חובה!
בפרוייקט שלי (לינק צורף על ידי מאיה) התווספה הגנת זכוכית בצידי הגוף (לא מופיע בתמונות).

כך או כך, יש צורך לנקות את הפלטה / נורות ורפלקטורים בתדירות קבועה על מנת לשמור על עוצמת הארה מספקת.

Oz

היי חיים,
כרגיל התשובה הכי פוגעת (בול)!!!

אשמח אם תעלה תמונות לעץ המקורי שלך של איך ביצעת את ההגנה...

קיפודג
Wednesday 15/06/2011, 11:34
מים ומלח תמיד יגיעו לחשמל , על ידי התזה , אידוי , דגים שמעיפים וכו'.
השאלה איך הרכיבים יתמודדו עם הרטיבות והמלח (המלח עלול לגרום לקורוזיה ברכיבים חשמליים).
אני בד"כ שם סיליקון ובידוד היכן שניתן ומשתמש בקופסאות חשמל מוגנות.

שלו קורל
Wednesday 15/06/2011, 12:10
לא מתרעם ולא כלום ... שואל מתוך סקרנות , לצורך העניין רכשתי גוף חדש והכול פיקס של חברה מקצועית.
אחרי הכול העסק יצא יקר ועניין אותי לדעת האם אפשר ליצור גוף , לא ברמה כמובן של OZ שיצר גוף מדהים ומקצועי ( יקר ואיכותי ועומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר) , אך גוף שישרת את החובב בצורה טובה ולא בצורה שתעשה לו חור בכיס .

ממה שאני מבין הדבר כן אפשרי ועם קצת סיוע בצד חשמלאי ניתן להשיג תוצאות טובות .

קיפודג
Wednesday 15/06/2011, 15:30
בוודאי שניתן אולם טעות קטנה ויהיה לך קצר דווקא בזמן שאתה לא ליד האקווריום, לכן אני מציע שאם אתה בספק אז אל תתחיל עם זה (כמו שאומרים אם יש ספק אז אין ספק)