צפה בגרסא המלאה : מסנן חדש.

M
Sunday 09/12/2001, 15:36
יש לי אקווריום כחדשיים וחצי, היו לי כ70 דגים מכל מיני סוגים כולל סקלרים ובעיקר דגים קטנים.
לפני כשבוע קניתי מסנן חדש של חברת EHEIM מאז שהתקנתי אותו, היה לי קטל באקווריום ומתו כ20 דגים 7 מהם סקלרים. החלפתי מים כ25% שלשה ימימ רצוף ועדיין מתים דגים אמנם הרבה פחות, מצב האמוניה אפס,וגם הניטרית, האם יש למישהו מושג מה גורם לזה.
תודה מאיר.:love:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: M בתאריך 2001-12-09 07:37 ]</font>

elminister
Sunday 09/12/2001, 17:03
קשה לי להאמין שהמסנן החדש קטל אותם
הדבר היחיד שאני יכול להעלות על דעתי היא העובדה שלא היו חיידקים "טובים" במדיה החדשה
אבל אז אין לי הסבר לרמות הנמוכות של המוניה וכ"ו.

יש אופציה מוזרה אחרת שהיה איזהו רעלן (כמו דטרגנט=סבון) בפילטר והשתחרר למיים...

אבל אילו כל הרעיונות...
ELMINISTER

קובי
Friday 14/12/2001, 23:10
יכולות להיות סיבות רבות, אבל היינו מודים לך (ולכל שאר שואלי השאלות בפורום) אם תוכל לפרט יותר על האקווריום שלך ועל מדיניות גידול הדגים שלך. להלן כמה שאלות בסיסיות:

נפח האקווריום שלך (ומידות פיזיות)
סוג הדגים שאתה מגדל
רמות במים (טמפרטורה, חומציות, ניטריטים וכו')

יש צמחייה ?
הוספת איזו תרופה או חומר חדש למים לאחרונה ? (ללא קשר לפילטר).
דאגת לנקות את הפילטר בטרם הכנסת אותו למים (מאבק וכל הליכלוך שהוא תופס כתוצאה מעמידה על מדף מי יודע כמה זמן) ?

fish in heaven
Saturday 15/12/2001, 03:20
חברים יקרים, אתם מסתכלים בכיוון הלא נכון
M היקר, כנראה הוציא את המסנן הישן שלו עם כל הבקטריה הטובה שבו, והכניס ישירות את המסנן החדש, בלי טיפת בקטריה עליו,
דבר אשר גרם לחוסר קריטי בבקטריה, ושבר את מחזור החנקן, אשר גרם לעליית אמוניה וניטריט במים, שלבסוף הרג את הדגים -
לקח - לא להוציא את הפילטר הישן עד שהחדש עובד איזה שבוע שבועיים, או להעביר את המדיה מהישן לחדש

ואם אתם שואלים למה לא הייתה אמוניה - בקטריה מכפילה את עצמה כל 20-30 דקות, לכן תוך יום-יומיים המצב חזר לשליטה, הבעייה עם אמוניה היא שמספיק ריכוז קטן לזמן קצר (יום) כדי לפגוע.

זה בכל מקרה התיאוריה שלי

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: fish in heaven בתאריך 2001-12-14 19:22 ]</font>

עמירם ש.
Saturday 15/12/2001, 03:40
דניאל, אני לא יודע מה קצב ההתחלקות של בקטריות החנקן, אבל אני יודע שהן מתרבות באופן איטי מאוד יחסית לחיידקים אחרים. המצב לא חוזר לשליטה תוך יום-יומיים - מחזור חנקן אורך שבועיים עד חודש.

fish in heaven
Saturday 15/12/2001, 16:26
מחזור החנקן זה שונה מכיוון שהרי יש שתי סוגי בקטריה שצריכות להתחיל לגדול מאפס, אני פשוט מאמין שהיה כאן AMMONIA SPIKE, תופעה מוכרת שבד"כ נעלמת אחרי יום-יומיים.

וזה באמת היה לי מוזר למה לוקח כלכך הרבה זמן למחזור החנקן מכיוון שבקטריה באמת אמורה להתחלק כל 20 דקות.....
אבל מחזור החנקן כאן לא היה צריך להתחיל מהתחלה - הרי כבר יש בקטריות במים גם על החצץ.

השאלה הגדולה בתיאוריה שלי היא כמה זמן אחרי שהוא הכניס את המסנן הוא בדק אמוניה.

M
Sunday 23/12/2001, 22:12
צר לי לשבור את התאוריה של fish in heaven, אבל הוא טועה בגדול, לא רק שלא הוצאתי את הפילטר הישן לפני הפילטר החדש, עד היום עדיין לא הוצאתי את הפילטר הישן ואני מתלבט אם לעשות זאת בכלל אשמח לקבל את עצתכם בעניין. בתשובה לדג זאב 1 .
1. נפח האקווריום 230 ליטר.
2. סוגי הדגים:
א. סקלרים.
ב. כריש מוכסף.
ג. כריש קשת.
ד. גורמי ננסי וגדול.
ה. אף אדום.
ו. דולפינים.
כפי שציינתי האמוניה 0, ניטרית 0 .
הph היה 8.5 ,היום 7.5. טמפ' 27-28 מעלות. קיימים צמחים באקווריום.
האקווריום של חברת juwel.
מידות 120x55x41.
הפילטר החיצוני שהוספתי 2224 EHEIM מתאים לאקווריום עד 260 ליטר,אשמח לקבל יעוץ האם אפשר להוציא את הפילטר הישן נניח בעוד שבועיים ולהישאר רק אם הפילטר החיצוני כניזכר מעלה.:love:

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: M בתאריך 2001-12-23 14:15 ]</font>

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: M בתאריך 2001-12-23 14:30 ]</font>