צפה בגרסא המלאה : שאלה על סקאלרים

amiel
Thursday 23/12/2010, 13:54
רציתי לדעת בבקשה, אחרי כמה זמן ההורים הסקלארים שוכחים שהילדים שלהם הם הילדים ואז הם מתחילים לאכול אותם? אחרי חודש צריך להפריד בערך לא?

shaytm
Thursday 23/12/2010, 14:22
לא מבין גדול אבל לפי דעתי כשאתה רואה שהשרצים יכולים להסתדר בכוחות עצמם טיפה..גם אם זה חודש עדיף שתיהיה עירני.

amiel
Friday 24/12/2010, 01:01
לא מבין גדול אבל לפי דעתי כשאתה רואה שהשרצים יכולים להסתדר בכוחות עצמם טיפה..גם אם זה חודש עדיף שתיהיה עירני.
סבבה תודה רבה!

אני מקווה שיהיו לי הרבה סקלארים בעתיד הלא רחוק בע"ה :D

BenAb90
Friday 24/12/2010, 01:21
בדרך כלל בשביל שרידה יפה, כשאתה רואה שהדגיגים שוחים באופן עצמאי, אתה יכול כבר להפריד אותם מההורים

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Friday 24/12/2010, 01:46
http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=185197

כל מה שרצית לדעת על רבייתם. :up:

בני

amiel
Monday 27/12/2010, 19:59
העניין הוא שפתאום נעלמו כמעט רוב הביצים! אין לי מושג איפה הם! מה קרה לדעתכם?! ובכלל למה הביצים לא גדלות?!

Angelina
Monday 27/12/2010, 20:47
אולי ההורים אכלו את הביצים?
קוראת כאן על הפרדת צאצאים מהורים כשהם מתחילים לשחות.
למה לא להפריד כבר בשלב הביצים בעצם?
למה צרך להשאיר את ההורים והלרוות ביחד?

amiel
Tuesday 28/12/2010, 13:36
אולי ההורים אכלו את הביצים?
קוראת כאן על הפרדת צאצאים מהורים כשהם מתחילים לשחות.
למה לא להפריד כבר בשלב הביצים בעצם?
למה צרך להשאיר את ההורים והלרוות ביחד?
אין מצב שההורים אוכלים את הצאצאים כאשר אין בכלל צאצאים כרגע.. וזה לא האופי של ההורים לאכול את הילדים ממה שאני יודע.

Angelina
Tuesday 28/12/2010, 17:49
ביצים. לא צאצאים. למרות שהם מסוגלים לאכול גם את הצאצאים במקרה שהתזונה שלהם לא מאוזנת.

השאלה שלי היתה: למה בעצם משאירים את הביצים והלרוות ביחד עם ההורים. האם לא כדאי להפריד אחרי ההפרייה?

פיליפ
Tuesday 28/12/2010, 20:57
השאלה שלי היתה: למה בעצם משאירים את הביצים והלרוות ביחד עם ההורים. האם לא כדאי להפריד אחרי ההפרייה?

מהסיבה שההורים מטפלים הכי טוב בבייצים, מאווררים אותן ואוכלות את אלו שנתקפו בפונגוס כדי שלא ידביקו אחרות.
אחרי הבקיעה ההורים מעבירים את הדגיגים ממקום למקום אחר שנוקה מראש מאותה סיבה.

כאשר הדגיגים שוחים חופשי, ניתן להפריד.

ברוכה הבאה לפורום.

Double Delta
Tuesday 28/12/2010, 21:02
כי ההורים מטפלים והם מסוגלים להבדיל טוב יותר מאיתנו מי מהביצים נגועות בפטרייה או בחיידקים או לא מופרות.
סיבה מאוד חשובה דווקא כן להשאיר את התטולות עם ההורים, היא שכאשר מפרידים מוקדם מידי מקבלים אחרי כמה דורות הורים שאינם מסוגלים ואינם יודעים איך לטפל והם יהיו אכלני תטולות סדרתיים. לרוב בהטלות הראשונות ההורים מפשלים ולפעמים אפילו בגדול... אם אחרי משהו כמו 5-6 הטלות ההורים לא מתאפסים על עצמם, אז יש צורך להפריד את התטולה מההורים לצורך שרידות הצאצאים.

פיליפ
Tuesday 28/12/2010, 21:07
התטולה

סאחטיין על העברית :wink:

Double Delta
Tuesday 28/12/2010, 21:10
אני משתדל...:roll:

Angelina
Tuesday 28/12/2010, 22:25
מעניין... תמיד לומדים משהו חדש. תודה:)

האם הנכם מודעים לעובדה שהדגים שמגיעים לחנויות הם מחוות מסחריות שם מפרידים את הביצים לאחר ההפרייה?
אולי הסקאלרים של amiel הם הורים שאינם מסוגלים לטפל בצאצאים ואולי הם אכלו את הביצים?
ומאיפה אתם קונים את הדגים אם לא מחנויות שייבאו מחוות מסחריות שם הופרדו הביצים? מי ערב לכך שהדגים שלכם מסוגלים לטפל בצאצאים?
ועוד שאלה שאולי אין עליה תשובה: אפשר להפוך את הגלגל? לגרום להורים שהם אוכלי ביצים להיות הורים מסורים? אולי על ידי שינוי תזונה?

פיליפ
Tuesday 28/12/2010, 22:39
כל דגיג נולד עם תכנות גנטי איך להתרבות.
כאשר הור מתבגר הוא מיישם את זה.
אם מתערבים ולא נותנים להם לצבור ניסיון, בהרבה מקרים ההורים לא ידעו איך להתנהג ובסופו של עניין יאכלו הבייצים.

זה לא מדע מדוייק, לפעמים המצב הפיך.

Angelina
Wednesday 29/12/2010, 19:27
מבינה שזה לא מדע מדוייק אבל הדברים הגיוניים.
מעניין אם הדגים מכירים אותם :-)

הפליאה שלי נובעת מפני שבחוות דגי נוי לא משאירים את הביצים אצל ההורים.

yael
Thursday 30/12/2010, 01:20
רציתי לדעת בבקשה, אחרי כמה זמן ההורים הסקלארים שוכחים שהילדים שלהם הם הילדים ואז הם מתחילים לאכול אותם? אחרי חודש צריך להפריד בערך לא?

אצלי יש כרגע דגיגוני סקלרים בני כחודשיים וחצי (גודל גוף כ 2-3 ס"מ) עדיין יחד עם ההורים- וההורים לא עושים להם כלום. להפך, לפעמים הדגיגונים מטרידים את ההורים, אבל אין לי כרגע אקווריום פנוי להפריד אותם.
באמת מפליא לראות עד כמה הסקלארים משפחתיים- לא רק שההורים מזהים את הילדים שלהם לאורך זמן ולא פוגעים בהם- הדגיגים גם מנסים להשאר בקרבת ההורים, לפחות בשבועות הראשונים.

רואי ג
Thursday 30/12/2010, 15:12
לסיכום עשה כל מה שכתבו לך פה ותני לטבע לעשות את שלו אני אומר לך את זה בתור אחד שגידל סקלרים