צפה בגרסא המלאה : בניית מערכת פיצוי אידוי.

saar_1997
Tuesday 21/12/2010, 14:24
אני יכול לבנות מערכת פיצוי אודוי שפועלת כמו שואב רפש (ששואב מים) לא חשמלי (שאתה מכניס אוויר לצינור ואז המים נשאבים) רק הפוך זאת אומרת שמפלס המיים ירד בגלל כוח הכבידה המיים יפלו ממיכל הפיצוי אידוי?

קיפודג
Tuesday 21/12/2010, 14:45
והמיכל חייב להיות אטום לחלוטין , קצת קשה לבנות כזה דבר שיחזיק יותר מבקבוק של 2 ליטר

saar_1997
Tuesday 21/12/2010, 15:02
חשבתי להגביהה בקבוק של מי עדן (הענק הזה) ליד הסטנד של האקווריום זה יהיה טוב?

קיפודג
Tuesday 21/12/2010, 15:16
בעיקרון זה יהיה טוב , רק כך בחשבון שהוא די כבד כשהוא מלא ואתה עוד צריך לתלות אותו הפוך... כשתבוא להוריד או לתלות אותו באופן טבעי ישפכו מעט מים לאקווריום , כדי למנוע זאת תצטרך להוסיף ברז למיכל.

saar_1997
Tuesday 21/12/2010, 15:37
כמה ליטר צריך במיכל פיצויי אידוי ל-40 ליטר? חשבתי לחבר המון בקבוקים של ליטר וחצי הפוכים, לחבר אותם אם פיצול כזה של טפטפות ביחד ואז לחבר את כולם לצינור אחד לתוך האקווריום

YosiAzulay
Tuesday 21/12/2010, 15:58
שלם 300 שקל גמור עם הסיפור ואם אתה רוצה לבנות את זה לבד (בגלל זאתה אוהב ולא בגלל הכסף) אייתי ממליץ לך לקרוא את המאמרים שמדברים על איך להכין מערכת פיצויי אידויי DIY

אני בונה אחת עכשיו ואני חייב לומר שזה לא יותר זול זה פשוט יותר כיף

ואם אתה מחפש לחסוך אז אחי אתה לא בתחביב הנכון

saar_1997
Tuesday 21/12/2010, 16:07
אני לא מחפש לחסוך אני פשוט חשבתי אם אפשר לעשות מערכת פיצוי אידוי שלא עובדת על חשמל.... זה נראה לכם רעיון טוב? (חיבור של כמה בקבוקים ביחד ומה שכתבתי שם..)

קיפודג
Tuesday 21/12/2010, 16:08
חשבתי לחבר המון בקבוקים של ליטר וחצי הפוכים, לחבר אותם אם פיצול כזה של טפטפות ביחד ואז לחבר את כולם לצינור אחד לתוך האקווריום
לא כדאי , אם כבר לכל אחד טפטפת נפרדת לאקווריום , כדי לאפשר החלפת בקבוק אחד בנפרד. רק תחשוב איך זה יראה מבחינה עיצובית

כמה ליטר צריך במיכל פיצויי אידוי ל-40 ליטר?
קשה לחשב , תלוי במיקום האקווריום , בעונה , בחום שמצטבר בפנים וכדומה. לדעתי תוכל להתחיל עם בקבוק אחד ואם לא מספיק תוסיף עוד אחד

saar_1997
Tuesday 21/12/2010, 16:20
חשבתי לשים מלא בקבוקים והם יהוו רק לאקווריום (עם תמונה או משהו) וגם מדף, אני רוצה ליהיות מוכן לקיץ אז כמה בקבוקים של ליטר וחצי צריך?

מטי
Tuesday 21/12/2010, 16:42
אם אפשר להציע לך משהו הרבה יותר פשוט ונוח לתפעול (וגם פחות מועד לתקלות).
בהנחה שיש לך אפשרות למקם בקבוק מי עדן של 20 ליטר במקום שהוא מעל גובה פני המים של האקווריום/סאמפ- תוציא ממנו צינור שבקצה שלו יש ברז מצוף.
כשמפלס המים יורד המצוף יורד (עובד בדיוק כמו מצוף של ניאגרה בשירותים) ופותח את הברז, כשהמפלס עולה- הברז נסגר.

ככה אני עובד עם הריף שלי, ה-20 ליטר של המיכל מספיקים לריף של 500 ליטר לבערך שבוע פיצוי ואז אני ממלא את המיכל באוסמוזה ושוכח ממנו לעוד שבוע.

אם צריך הסבר נוסף אשמח להרחיב

YosiAzulay
Tuesday 21/12/2010, 16:51
אני עדיין לא דוגל בעניין הבקבוקים אבל
אם אתה מתעקש אז תדאג לקנות שסתום עם מצוב לאק' (דומה למה שיש בניאגרה של השירותים)
יש כאלה שעובדים בדיוק כמו המצוף בשירותים כשהמים יורדים ניפתח השסתום וכשעולים הוא ניסגר

לא צריך חשמל רק לחץ או כוח המשיכה
בנוגע לכמות הייתי אומר לך לפי דעתי ומומחים ממני אוליי יחלקו עליי
לי יש 80 ליטר ולי מתאדה בערך 10% בשבועיים וכפי שקיפוד אמר קשה לחשב כמה זה יהיה אצלך אתה צריך לבדוק את זה על פני שבוע שבועיים
לפי זה תחשב כמה בקבוקים אתה צריך ותחבר במקביל
אני אישית חושב שיכול להיות לך בעיה עם זה בגלל שבכול בקבוק יהיה לך לחץ שונה ועד שהם יתהזנו אחד לשני אתה תשפוך לא מאט מים

אם אתה רוצה אתה יכול להישתמש במיכל יותר גדול אבל אחד ואז לא תושפע מהפרשי לחץ.

ותעלה תמונות במהלך העבודה

בהצלחה :yeah:

saar_1997
Tuesday 21/12/2010, 17:02
מוטי, אשמח אם טפרט לי על שלבי ההקמה (אני יודע שאין פו כל כך הרבה...) ואם תוכל לפרט יותר על המצוף איך לחבר אותו ומאיפו להשיג ואיפו לשים אותו זה יהיה נהדר... ואם תוכל להוסיף תמונה להמחשה..

ruslan6669
Tuesday 21/12/2010, 19:55
http://www.fish-street.com/auto_water_filler?category_id=82

מטי
Tuesday 21/12/2010, 20:07
http://www.fish-street.com/auto_water_filler?category_id=82

:up:

זה בדיוק המצוף (במקרה או שלא במקרה, גם את שלי הזמנתי מפישסטריט, בדיוק אותו אחד).

אני ממליץ לך לשים ברז על הצינור עם חיבור/ניתוק מהיר, לפעמים כשמטפלים או עושים החלפת מים אתה רוצה לבטל את פעולת הפיצוי. עכשיו רק צריך לחבר לו צינור אוסמוזה שנכנס לתוך המיכל מי עדן, לתת שאיבה חזקה כדי להתניע את הפעולה של הכלים שלובים ולחבר חזרה לברז.

ככה זה נראה אצלי-
http://grab.by/80Em

saar_1997
Tuesday 21/12/2010, 21:02
שאני אבין, פשוט לחבר את הברז לצינור ואת מיכלהמים של הפיצוי מעל האקווריום?

קיפודג
Tuesday 21/12/2010, 21:10
לדעתי , המצוף מתאים לסאמפ , טיפה מכוער להכניס אותו לאקווריום.

YosiAzulay
Tuesday 21/12/2010, 21:21
יש גם קטנים יותר ואסטטים יותר
חפש באינטרנט

מטי
Tuesday 21/12/2010, 22:43
א. אצלי הוא בסאמפ, בשום שלב לא צוין פה אם הפתרון המבוקש הוא לסאמפ או ישירות לאקווריום.

ב. בנאנו שלי לפני הפירוק שלו הרכבתי מצוף כזה לתוך המכסה שיפצה ישר לתוך האקווריום, זה ממש לא מכוער, בקושי רואים אותו אם הוא מוסתר היטב, תלוי בסיטואציה

קיפודג
Wednesday 22/12/2010, 09:03
א. אצלי הוא בסאמפ, בשום שלב לא צוין פה אם הפתרון המבוקש הוא לסאמפ או ישירות לאקווריום.
הוא כתב שיש לו אקווריום 40 ליטר , הבנתי שכנראה אין לו סאמפ:wink:

Y_S_I
Monday 27/12/2010, 17:54
יש גם את המדריך של אלון אם משאבת אוויר על סוללות ומצוף חשמלי,
הרעיון אם הברז מצוף הזה גם אחללה של רעיון.

* סימו לב שאין לכם חילזון שיכול לתפס לאט לאט על המצוף ולגרום להצפה :up: