צפה בגרסא המלאה : כדי חרס

Wild Blue
Saturday 24/07/2004, 22:01
יכול להיות שאני בקרוב יקים "ברכה" בחצר שתעוצב מכדי חרס גדולים.
עוד לא הוחלט עם יהיו דגים בברכה אבל צמחים יהיו (הצמח המבוקש הינו בעיקר נמפאות)
רציתי לדעת אם למשהוא יש מוסג אם אני מצפה את הכד מבפנים בחומר דמוי זפת האם זה יזיק לדגים או יותר חשוב לצמחים.
אני לא מעונין להשתמש ביריעות אלא לשתול את הצמחים במצע שיונח בכד עצמו הכדים הינם מחומר שנראה לי שאיננו החרס הטרה קוטי המקורי.

ATLANTIS
Monday 26/07/2004, 07:33
שלום Wild Blue
1. כדאי לצפות את הכד בחומרים ייעודיים למניעת חדירת מים שיש להם תקן לציפוי מאגרי מי שתיה ולא בדמויי זפת או חומרים אחרים שעשויים לפלוט רעלים למים.

2. אקסיומה- אם לא יהיו דגים, יהיו יתושים. תחזיק לפחות כמה דגי גמבוזיה כדי לפתור את הבעייה.

3. נימפאה מגיעה ממגדלים עם עציץ מצע, אין צורך בשלב ראשון למצע את קרקעית הכד, פשוט תכניס פנימה את העציץ (או שתעביר לעציץ גדול יותר על מנת להשאיר מקום להתפשטות).

בהצלחה

Wild Blue
Monday 26/07/2004, 10:20
תודה על התגובה
בקשר למצע בקרקעית התיכנון הוא לשטול עוד דברים בכדים כגון סוף אוכינדורס ועוד מה בקשר לשטילה שלהם?

בקשר ליתושים :oops: שכחתי עכשיו אני ידאג שיהיה משהוא. דגי קוי יאכלו זחלי יתושים בצורה יעילה?

Cobalt
Monday 26/07/2004, 10:56
צחוק בצד,
שקלת לשים דיסקוסים? אמנם הדיסקוס הכי יפה מהצד, מה שהפוך לגמרי מדג זהג או קוי.

לדעתי בבריכה מוחממת היטב של 500 ליטר אפשר לשים הרבה דיסקוסים.
למה שתרצה דיסקוסים זה סיפור אחר..

Wild Blue
Monday 26/07/2004, 15:39
הלוואי שיכולתי ה"ברכה" אם היא תוקם תהיה בעיקר בשביל צמחי מים ובעיקר בעיקר נמפאות ככה שדגים זה משני בעסק הזה
ובשלב הראשון אפילו פילטר לא יבנה אלא אם יהיה ממש צריך.

ATLANTIS
Monday 26/07/2004, 22:15
דגי קוי עלולים לעשות שמות בצמחייה, עדיף דגי זהב (זה גם יותר זול..)

לגבי שתילת צמחים נוספים, כמעט כל צמח בריכה שתרכוש יגיע עם מצע (בניגוד לצמחי אקווריום המגיעים ברשת פלסטית.
אין צורך בהכנת מצע נוסף מראש.

נ.ב. - כל דג טרופי שתכניס, יחזיר ציוד בתחילת החורף, לדעתי לא כדאי.

necrosis
Tuesday 27/07/2004, 00:39
אני לא מורח שום דבר על הדפנות של הכד.
הכדים אטומים.
צמחים עדיף לשתול בנפרד בעציץ כדי שתוכל לפקח על השתלטותם.

Wild Blue
Tuesday 27/07/2004, 00:48
תודה על התגובות הכדים אינם מטרה קוטה אלא מבטון או גבס או משהוא בסיגנון והם מלאים סדקים וחורים ככה שציפוי פנימי כל שהוא הינו מחייב
אם הפרויקט יוקם אז ההצעה של החומר איטום למאגרי מי שתיה היה ממש במקום והיה מאוד חשוב פרח לחלוטין מזכרוני לבדוק אם הזפת הזו היתה יכולה להיות רעילה לדגים או לא.

לא התכוונתי בכלל להכניס דגים טרופיים אלא או קוי או דגי זהב

בקשר לצמחים אם כולם באים בעציצים למה בכל הבריכות הרגילות מארגנים מצעים וכו' זה לא הופך את המצע למיותר?

ty
Sunday 30/01/2005, 16:04
כדאי לצפות את הכד בחומרים ייעודיים למניעת חדירת מים שיש להם תקן לציפוי מאגרי מי שתיה

היי השאלה שלי היא כזאת איך קוראים לחמורים האלה ואיפה אני יכול להסיג אותם?