צפה בגרסא המלאה : ניטריט

דודו
Thursday 06/12/2001, 02:40
מה עושים במקרה של רמת ניטריט גבוהה עד כדי 0.25 ?

shoonra
Thursday 06/12/2001, 03:02
תחליף 30-20 אחוז מהמים
ותבדוק שוב בעוד יום יומיים
אם זה לא ירד תעשה זאת שוב

וככלל תבצע ריענון מים באופן תכוף יותר
5% פעמיים בשבוע זה מה שמומלץ

תבצע ניקוי למצע שלך (אולי יש שם הרבה שאריות מזון ושאר זבל נירקב??)

דודו
Thursday 06/12/2001, 03:07
אני מחליף % 5 מים בשבוע לפחות , באופן קבוע.
האם יתכן שזה נגרם עקב הוצאת הפחם מהפילטר למשך כמעט שבוע , מאחר וטיפלתי בתרופה ?

קובי
Thursday 06/12/2001, 03:21
לפחם הפעיל אין שום קשר לניטריטים (למרות ששמעתי על סוגים מסויימים של פחם פעיל שמסייעים להורדת כמות הניטריטים בעקיפין (ע"י עידוד התפתחות מצע בקטריות).

לעומת זאת - דווקא תרופות יכולות להזיק (ושים לב, לגמרי במקרה אמרת שהשתמשת בתרופה - בגלל זה אני מעודד אנשים לספר כמה שיותר פרטים על האקווריומים שלהם בזמן שהם שואלים שאלות - ככל שנדע יותר, הפיתרון יהיה מהיר יותר ומדוייק יותר).

בכל מקרה - אם התרופה שלך מיועדת לחסל סוג מסויים של מחלות, או טפילים - עליך לזכור שהבקטריות המצויות בפילטר ומפרקות את הניטריטים גם הן יכולות להפגע מן התרופה.

במקרה כזה תהיה עלייה באחוז הניטריטים ועם שיקומה של מושבת הבקטריות שלך, המצב יחזור לקדמותו. אתה יכול להשתמש בתכשירים כמו סייקל - שמעודדים התפתחות מהירה וטובה יותר של מושבת הבקטריות. להשתמש בדיוק כמו שכתוב על האריזה.

בהצלחה !

fish in heaven
Thursday 06/12/2001, 03:35
הייתי ממליץ על כמות יותר גדולה של החלפות מים, בחישוב קצר של 5% בשבוע לוקח לך 20 שבועות להחליף את כל המים באקווריום, אני אישית מאמין שצריך להחליף פעם בחודשיים את כל המים באקווריום, כלומר שאם מחליפים כל שבוע, אז לפחות 10% אם לא 15% מהמים.

ולבעיה עצמה - ניטריט לא אמור להיות באקווריום מבוסס, בן כמה האקווריום שלך ? ואם הוא יותר מ-6 שבועות האם הוספת כמות גדולה של דגים בזמן האחרון ? או קרה משהו קיצוני ?

דודו
Thursday 06/12/2001, 04:01
האקווריום דיי מבוסס (כ-3 חודשים).
למען האמת, טיפלתי בהקסמיטה אך ללא הצלחה.
אמרתי שאם כבר הוצאתי את הפחם מהפילטר אז נשתמש במלה-פיקס וכמו כן השתמשתי בחומר נגד אצות אך במשך השבוע האחרון החלפתי פעמים מים כ-10% בכל פעם.
לא הוספתי דגים בזמן האחרון ואין גם רפש על הקרקעית (אני שואב מים מהקרקעית בזמן החלפה).
יכול להיות שזה נובע מטבליות דישון לצמחים של סרה ?

סנייק סקין
Thursday 06/12/2001, 04:47
אם הבנתי נכון עשית טיפול הקסמיטה עם פלגיל וגם שמת מלפיקס גם אני עשיתי מזמן את הטעות הזו אסור לערבב שתי תרופות למרות שמלפיקס לא תרופה עצתי לך תחליף מים כל יום 10 אחוז במשך שלושה ארבעה ימים

דודו
Thursday 06/12/2001, 04:56
לא מדויק.
ביום חמישי וביום שישי ביצעתי טיפול בפלג'יל, אך מאחר והוא לא הצליח, התחלתי שימוש במלה-פיקס מיום שבת ועד אתמול. יתכן ומרווח הזמן ביניהם היה קצר.
קצת קשה לדעת מאחר והשתמשתי גם בנוזל נגד אצות, אולי זה הדשן לצמחים, הרבה גורמים יכולים לדעתי להשפיע.

אני הבנתי שהפעלת משאבת אויר ליומיים שלושה מורידה את רמת הניטריט לאפס.
מישהו יכול לאשר ?

fish in heaven
Thursday 06/12/2001, 23:11
נשמע לי מיתוס מצוי בהחלט :down: ניטריט יירד לבד תוך יומיים-שלושה בד"כ באקווריום מאוזן חוץ אם קיים גורם חדש שמייצר הרבה אמוניה. זה נדיר שניטריט ישאר לאורך זמן פשוט עקב העובדה שהבטקריה תתרבה בהתאם.
הבעיה עם ניטריט שגם ריכוז קטן יחסית בזמן קצר יחסית עושה נזק :sad:

הבעיה היא כשיש חוסר חמצן והבקטריה לא מתרבה.

קובי
Friday 07/12/2001, 00:13
לא נראה לי שבאקווריום יש בעיית מחסור בחמצן. בוא נודה באמת המרה: אבן אוויר לא מסייעת כמעט בכלל בחימצון של המים - הבועות שהיא ממוססת גדולות מדיי בשביל לעשות משהו. מלבד ספיגה מינימלית של אוויר לתוך המים, שתי ההשפעות היחידות של אבן אוויר הן אחת: בשביל היופי. השנייה - בשביל לעודד סירקולציה טובה יותר של המים - במקרה הזה היא באמת עוזרת ליותר חמצן להספג מפני המים לגוף המים.

הדרך הטובה ביותר שאני מכיר לאוורור מוצלח של האקווריום היא באמצעות ראש כוח שאליו מחברים צינור אוויר מבחוץ. למי שלא מכיר, מדובר בראש כוח שיש לו על יציאת המים מעין צינורית פלסטיק, שאליה אפשר לחבר צינור אוויר שיוצא אל מחוץ למים. הזרימה של המים מושכת אוויר דרך הצינור הזה לתוך האקווריום. כשיש ראש כוח שכזה, הוא מפיץ בועות מים רבות לתוך האקווריום והספיגה הרבה יותר טובה (מה גם שהנעת המים באקווריום מעודדת עוד ספיגה של אוויר).