צפה בגרסא המלאה : דגיגי אוסקר רבים - עזרה

Hilel
Wednesday 06/10/2010, 22:03
בהמשך לעץ הקודם, הדגים רבים.
במקרים הקודמים הצלחתם להרגיע אותי - אבל עכשיו המצב החמיר.

בהאכלת ערב שמתי לב שאחד האוסקרים, שקטן מהשני בקצת (אבל לא קשה להבחין שהשני חזק ממנו) הותקף, וכל החלק הקדמי משני הצדדים מלא נשיכות.
הוא ננשך גם בסנפירים ורואים שקשה לו לשחות.
הלכתי לרגע למצוא מחיצה או משהו שאני יוכל להפריד ביניהם, בדרך שאני חוזר אני שומע קפיצות מחוץ למים ואני רואה את הדג הגדול שוב תוקף אותו והדג הנתקף סופג בחוסר אונים.

בניתי מעין מחיצה, מקווה שהם לא יצליחו לפרוץ אותה.

הדג אינו פצוע במצב חמור, אבל יחסית לגודל שלו זה פציעה יחסית קשה לדעתי.
בגלל שעכשיו קשה לו לברוח, ולשחות כמו שצריך החלטתי להפריד, אני לא רוצה שהדג השני יכסח אותו.

אני בדילמה מה לעשות - הפרדתי אוקיי, מה עכשיו ?
לתת להם כמה ימים ככה על מנת שהדג הפצוע יחלים ? ואח"כ מה ?

בקיצור אני צריך עזרה.

kfir.s
Wednesday 06/10/2010, 22:10
נסה קודם כל לטפל בדג הפצוע בנפרד ולאחר מכן תעביר את הדג שתוקף לכלי אחר אבל שיהיה טיפה מרווח (דלי או משהו) תשנה את כל הדקרוציה ותעשה בלאגן באקווריום

Hilel
Wednesday 06/10/2010, 22:12
אני לא רוצה להשאיר אותו כל הלילה בכלי ללא פילטרציה וחימצון,
אני יכול לחכות עם זה למחר ?

KinG DragoN
Wednesday 06/10/2010, 22:14
תוסיף בינתיים כף מלח גס לכל 20 ל' במידה ואין שוכני קרקעית .

פיליפ
Thursday 07/10/2010, 08:16
הפתרון הוא להוסיף עוד 5-6 אוסקרים.

פאנק רויאל
Thursday 07/10/2010, 14:02
תגרום לצפיפות באקווריום

Hilel
Thursday 07/10/2010, 14:51
הוספת אמריקאים אחרים שיסתדרו עם אוסקרים תיהיה גם פתרון ?

(dan)
Thursday 07/10/2010, 14:56
הפתרון הוא להוסיף עוד 5-6 אוסקרים.

....................

Hilel
Thursday 07/10/2010, 15:51
שחזרתי היום ראיתי שהדג הפצוע עבר לצד של הדג התוקף, היה לי קצת מוזר.
בכל מקרה לא נוספו עוד פציעות והדג ניראה קצת יותר טוב, הורדתי את המחיצה ושיניתי את הדקורציה.
נקווה שהמצב ישתפר. בנתיים אני יחפש פריטים בגודל הזה.

יואב הוזמי
Thursday 07/10/2010, 16:04
שחזרתי היום ראיתי שהדג הפצוע עבר לצד של הדג התוקף, היה לי קצת מוזר.
בכל מקרה לא נוספו עוד פציעות והדג ניראה קצת יותר טוב, הורדתי את המחיצה ושיניתי את הדקורציה.
נקווה שהמצב ישתפר. בנתיים אני יחפש פריטים בגודל הזה.

הילל ידידי....
כלל ידוע הוא שבאמריקאים אגרסיביים התוקפנות עולה כאשר המקום צפוף או כאשר יש מס' מועט של דגים על שטח גדול , הפתרון הוא אכלוס יתר של דגים על מנת להוריד אגרסיביות.
במקרה שלך, רוב הסיכויים ששני הדגיגים הם לא זוג, ולכן גדולים הסיכויים שאחד מהם יתפתח יותר ויתקוף באופן רציני את החלש יותר.

ממליץ לך להוסיף אוסקרים נוספים כמו שפיליפ אמר ובמקביל להוסיף גם מס' תוכים קטנים שידועים(לא מבחינה מדעית) כמורידי אגרסיביות.

לידיעתך, המלח נועד לחטא את הפצעים, אבל הבעייה אצלך בעינה עומדת.:cry:

בהצלחה.

Hilel
Thursday 07/10/2010, 17:36
הילל ידידי....
כלל ידוע הוא שבאמריקאים אגרסיביים התוקפנות עולה כאשר המקום צפוף או כאשר יש מס' מועט של דגים על שטח גדול , הפתרון הוא אכלוס יתר של דגים על מנת להוריד אגרסיביות.
במקרה שלך, רוב הסיכויים ששני הדגיגים הם לא זוג, ולכן גדולים הסיכויים שאחד מהם יתפתח יותר ויתקוף באופן רציני את החלש יותר.

ממליץ לך להוסיף אוסקרים נוספים כמו שפיליפ אמר ובמקביל להוסיף גם מס' תוכים קטנים שידועים(לא מבחינה מדעית) כמורידי אגרסיביות.

לידיעתך, המלח נועד לחטא את הפצעים, אבל הבעייה אצלך בעינה עומדת.:cry:

בהצלחה.

אני מבין שאין לי כ"כ ברירה אלא להוסיף כמו שאמרתם.
הבעיה היא שבמספר חנויות בסביבה שלי בדקתי ואין להם אוסקרים בגודל הזה, הכי קטן שמצאתי זה 9 ס"מ, שלי כאמור 7-6 ס"מ.

לגבי התוכים, אני ממש לא אוהב אותם =/,
איזה עוד דגים אני אוכל להכניס, אני מדבר על דגיגים, וכמובן שעד שהם יגדלו אני יוציא כמה אוסקרים כי אני מודע לזה שהאקווריום שלי לא יכול לאכלס מספר כזה של אוסקרים.

עדכון : במחשבה שנייה אני אקפוץ מחר או מחרתיים לאחת מן החנויות על מנת לבדוק מה גודולו, (עד עכשיו שאלתי בטלפון), לפי המראה אני אקח מה שהכי קרוב בגודל.

shlomo012
Thursday 07/10/2010, 18:52
לא ניראה לי שתהיה בעיה לשים אוסקר קטן אם אוסקר גדול לדודו שלי היה אוסקרים של 30-35 אם 2 של 12 סנטימטר

יואב הוזמי
Thursday 07/10/2010, 20:46
אני מבין שאין לי כ"כ ברירה אלא להוסיף כמו שאמרתם.
הבעיה היא שבמספר חנויות בסביבה שלי בדקתי ואין להם אוסקרים בגודל הזה, הכי קטן שמצאתי זה 9 ס"מ, שלי כאמור 7-6 ס"מ.

לגבי התוכים, אני ממש לא אוהב אותם =/,
איזה עוד דגים אני אוכל להכניס, אני מדבר על דגיגים, וכמובן שעד שהם יגדלו אני יוציא כמה אוסקרים כי אני מודע לזה שהאקווריום שלי לא יכול לאכלס מספר כזה של אוסקרים.

עדכון : במחשבה שנייה אני אקפוץ מחר או מחרתיים לאחת מן החנויות על מנת לבדוק מה גודולו, (עד עכשיו שאלתי בטלפון), לפי המראה אני אקח מה שהכי קרוב בגודל.

אתה לא חייב אותו גודל, תגוון , רוב הסיכויים שלא יקרה כלום.
אני בעבר גידלתי אוסקרים ביחד מגדלים של 10 ס"מ ועד 30 ס"מ, כולם באותו אקווריום והכל בסדר.

Sprungster
Thursday 07/10/2010, 22:24
גרין טרור קטנים גם יכול ללכת עם אוסקרים.

Hilel
Friday 08/10/2010, 17:01
גרין טרור זה אקרה ירוקה ?(ומה זה אקרה כחולה ?) - רק בשביל למנוע אי הבנה,
וחוץ ממנו קיים עוד דג שיוכל להסתדר איתם ?