צפה בגרסא המלאה : שאלה אוסקר

Hilel
Sunday 26/09/2010, 14:04
לפני יומיים קניתי זוג אוסקרים קטנים לאק' חדש (בקרוב אשכול הקמה :wink:),
האוסקרים הם גם הסטרטרים של האקווריום, וזה הדג הראשון באקווריום הראשון שאני מגדל - ככה שיש מקום לטעויות.
שמתי אנטי כלור, הפיטר ניראה שעובד כשורה.
יום וחצי לאחר הקנייה האוסקרים מתנהגים נורמאלי שוחים בכל האקווריום ואוכלים,
פתאום הם קיבלו (שניהם) כמה פסים בגוון לבן על הגוף - ניראה משהו רע.
ישר חשבתי שהבעיה בטמפ' של האקווריום, כי יש לי תחושה שהמד חם מזייף.
שמתי מאוורר קטן והוא ייצב את הטמפ' על 30 במד חום,
ואפילו שהגוף חימום מכוון ל27 מעלות אני רואה אותו מדי פעם מפעיל את הנורה שמראה שהוא מחמם, לכן חשבתי שאולי הטמפ' לא כמו שהמד חום מראה.

יש לי תחושה שאני עושה משהו לא טוב כי האוסקרים מקבלים גוון לבן, הייתי מצלם אבל אני לא מצליח לצלם באקווריום (לא מוצא תאפשרות המתאימה).

אשמח לעזרה,
תודה.

יואב הוזמי
Sunday 26/09/2010, 14:12
תמונות ידידי, בלי תמונות לא נוכל לעזור לך.

Hilel
Sunday 26/09/2010, 14:29
תמונות ידידי, בלי תמונות לא נוכל לעזור לך.

לא כ"כ מצליח לצלם, פה רואים טיפה על מה מדובר :

http://s57.radikal.ru/i158/1009/fc/b89bd2fc4cda.jpg

isralex
Sunday 26/09/2010, 14:36
מה נפח האק'?
מה הפילטרציה?
במה מאכיל?
ומה מידות האק?
כעקרון אצלי האוסקרים באותו צבע כמו שלך ושמתי לב שזה לפי המצב רוח שלהם אחרי החלפת מים ואו בזמן האכלות הם מקבלים צבעים חזקים

Hilel
Sunday 26/09/2010, 14:39
מה נפח האק'?
מה הפילטרציה?
במה מאכיל?
ומה מידות האק?
כעקרון אצלי האוסקרים באותו צבע כמו שלך ושמתי לב שזה לפי המצב רוח שלהם אחרי החלפת מים ואו בזמן האכלות הם מקבלים צבעים חזקים
אני גם שמתי לב שזה משתנה, ולקראת הערב הם משחירים, ויכול ליהיות שזה בסדר.
נפח האקווריום הוא 220 ליטר, מאמין שבערך 200 ליטר נטו.
מידות 110X40X50
פילטרציה ג'בו 1200 ליטר לשעה,
מאכיל בטטרה ביטס - עדיין לא מצאתי את המינון האכלה הנכון.

isralex
Sunday 26/09/2010, 14:46
אני מאכיל אותם פעמיים ביום טטרה ביטס פעם בשבוע תולעים חיות או קפאות ופעם בשבוע אצות נורי(אבל הם כמעט ולא אוכלים אותם)

isralex
Sunday 26/09/2010, 14:49
למען הנוחות הקטנתי את התמונה
http://s57.radikal.ru/i158/1009/fc/b89bd2fc4cda.jpg

(dan)
Sunday 26/09/2010, 15:04
נראה בסדר

פיליפ
Sunday 26/09/2010, 15:21
לא רואה מה הבעיה בכלל.

Hilel
Sunday 26/09/2010, 15:21
התכוונתי מה הכמות שצריך, אני זוכר שמישהו פעם אמר שמה שהם מספיקים בחצי דקה זה הכמות,
אבל אני רואה אותם כל הזמן מחפשים אוכל וכאילו רעבים, ושאני מאכיל הם כאילו מחכים לעוד.

Hilel
Sunday 26/09/2010, 15:23
לא רואה מה הבעיה בכלל.
יכול ליהיות שזה באמת לא בעיה, פשוט רצתי לוודא שזה בסדר, שהם משנים את הגוון שלהם מדי פעם.
עכשיו החלק העליון שלו בהיר יותר, ואתמול לדוגמה הוא היה כולו שחור חוץ מהכתמים הכתומים.

tangi
Sunday 26/09/2010, 20:27
התכוונתי מה הכמות שצריך, אני זוכר שמישהו פעם אמר שמה שהם מספיקים בחצי דקה זה הכמות,
אבל אני רואה אותם כל הזמן מחפשים אוכל וכאילו רעבים, ושאני מאכיל הם כאילו מחכים לעוד.

אוסקרים אוכלים כמו חזירים,כל הזמן רעבים ויש להם עיניים גדולות .
לאחר האכלה תזרוק להם שוק של עוף ,גם את זה יחסלו :wink:

יואב הוזמי
Sunday 26/09/2010, 20:48

אמת ויציב.:up:

מגדלים בעבר היו מאכילים אותם גם בבונזו של כלבים, סיפרו על גדילה יפה מאוד של הדגים.
אפקט נלווה, הרבה לכלוך במים...ולכן לא הייתי ממליץ.

Hilel
Sunday 26/09/2010, 21:45

אז כמה בערך צריך להאכיל אותם ? וכמה פעמים ביום ?

אמת ויציב.:up:

מגדלים בעבר היו מאכילים אותם גם בבונזו של כלבים, סיפרו על גדילה יפה מאוד של הדגים.
אפקט נלווה, הרבה לכלוך במים...ולכן לא הייתי ממליץ.

כרגע אני מאכיל רק בטטרה ביטס, איזה עוד אוכל מומלץ להכניס להם ?

תופעה מוזרה שראיתי את האוסקר עושה לאחר האכלה :
האוסקר אוכל בשקיקה ותחרה בחברו מי יאכל יותר, ברגע שכל האוכל נגמר הוא יורד לקרקעית ומתחיל לאגור בפיו מספר אבני חצץ ואז פולט אותם. לפעמים פולט איזה גרגר אוכל. חשבתי הוא מנסה להקיא או משהו ואז ראיתי שהוא מצא בקרקע חתיכת אוכל והוא אכל אותה, לאחר מכן הוא עלה לפני המים ובזווית 90 מעלות לקרקע הוא קפץ החוצה כאילו הוא רוצה לקחת אוויר.

isralex
Sunday 26/09/2010, 21:54
זה נורמלי שהם קופצים למעלה תדאג שהמכסה יהיה סגור וגם זה שהוא לוקח את החצץ לפה ככה הוא בעצם מחפש אוכל וחופר בחצץ

Hilel
Sunday 26/09/2010, 21:58
זה נורמלי שהם קופצים למעלה תדאג שהמכסה יהיה סגור וגם זה שהוא לוקח את החצץ לפה ככה הוא בעצם מחפש אוכל וחופר בחצץ
המכסה פתוח =/
חשבתי שככה אני אקרר את המים, עכשיו הלחצת אותי כי במכסה השני שסגור שמתי מאורר :hair:

tangi
Monday 27/09/2010, 13:46
אז כמה בערך צריך להאכיל אותם ? וכמה פעמים ביום ?

תאכיל ברגש (ע"פ כמות הדגים-כרגע הבנתי שיש לך 2) 3-4 האכלות ביום ושוב בכמויות קטנות.
אני מאכיל את הדגים שלי 3-5 פעמים ביום בכמויות נורמליות שיחסלו תוך דקה מקסימום ללא שאריות.להאכיל ברגש זו מילת המפתח כי האכלה מופרזת מזמינה צרות ומחלות.

כרגע אני מאכיל רק בטטרה ביטס, איזה עוד אוכל מומלץ להכניס להם ?
אני מאלה שמעדיפים רק אוכל יבש (ולא חי).טטרה ביטס מספיק אך אתה יכול לגוון בבשריים אחרים כמו jbl וסרה .אוכל צמחי אתה גם יכול (לא כעיקרי) כמו גרנו גרין של סרה-מעולה.

תופעה מוזרה שראיתי את האוסקר עושה לאחר האכלה :
האוסקר אוכל בשקיקה ותחרה בחברו מי יאכל יותר, ברגע שכל האוכל נגמר הוא יורד לקרקעית ומתחיל לאגור בפיו מספר אבני חצץ ואז פולט אותם. לפעמים פולט איזה גרגר אוכל. חשבתי הוא מנסה להקיא או משהו ואז ראיתי שהוא מצא בקרקע חתיכת אוכל והוא אכל אותה, לאחר מכן הוא עלה לפני המים ובזווית 90 מעלות לקרקע הוא קפץ החוצה כאילו הוא רוצה לקחת אוויר.

.

Hilel
Tuesday 28/09/2010, 20:21
שמתי לב היום שיש לאחד האוסקרים 3 נקודות לבנות זעירות שלא היו קודם,
יש סיכוי שזה התחלה של נקודות לבנות ?
איזה פעולה אני צריך לעשות כדי שהם יעלמו - במידה והן מזיקות ?

gil12
Tuesday 28/09/2010, 23:24
יש סיכוי.
תעלה את הטמפרטורה ל 30 מעלות ואם אין לך בוטיות ומנקים אז תשים מלח גס.

(dan)
Wednesday 29/09/2010, 01:41
הלל, אני חושב שרוב הסיכויים הם פרנויות מיותרות וחיפוש אחר בעיות בגלל שאתה בתחילת הדרך (אני רגיל לחפש בעיות עד היום, אבל זה כבר סיפור אחר :hair: )
לדעתי האוסקרים שלך בסדר, הטמפ' לא נראה לי נפלה, ורוב הסיכויים שהם לא היו רגישים ב אקלום (בכל זאת, זה אוסקר...)

ליתר בטחון הכי טוב לדבר בתמונות וזהו :wink:

Hilel
Wednesday 29/09/2010, 03:46
אני בטוח שזה פרנויות, אבל אני מעדיף בהתחלה ליהיות קצת היסטרי לפני שאני יהרוג אותם.
אם זה יחמיר אני יצלם תמונה.
אני מפחד שהם יתבשלו ויהיה להם חם מידי, אז שמתי כמה מאווררים, על כמה בדיוק לכוון את הטרמוסטט ?

(dan)
Wednesday 29/09/2010, 03:50
אין לך מה לפחד. אוסקר אמריקאי חזק. אני מניח שהטמפ' לא תעבור את ה 32 בלחץ, טמפ' שהוא לא ימות ממנה
(טרמוסטט לא מקרר, כן?)

יואב הוזמי
Wednesday 29/09/2010, 07:04
אין לך מה לפחד. אוסקר אמריקאי חזק. אני מניח שהטמפ' לא תעבור את ה 32 בלחץ, טמפ' שהוא לא ימות ממנה
(טרמוסטט לא מקרר, כן?)

יפה דן, הגענו לזמנים טובים שאתה מרגיע אנשים מפרנויות.:wink::up:

והילל, תקשיב לדן, הוא צודק, אתה סתם נלחץ,אבל אני חוזר שוב, תעלה תמונות למען שנסיר דאגה מליבך.:wink:

חג שמח.

zarfatis
Wednesday 29/09/2010, 15:23
תכבה תחימום לא צריך עדין .

Hilel
Wednesday 29/09/2010, 16:30
יפה דן, הגענו לזמנים טובים שאתה מרגיע אנשים מפרנויות.:wink::up:

והילל, תקשיב לדן, הוא צודק, אתה סתם נלחץ,אבל אני חוזר שוב, תעלה תמונות למען שנסיר דאגה מליבך.:wink:

חג שמח.
עזוב זה כ"כ קטן שהמצלמה לא תקלוט

תכבה תחימום לא צריך עדין .
אני מעדיף שיהיה דולק, פשוט כיוונתי אותו על 27 מעלות, ויש 2 מאווררים שמקררים.

ישאלה קטנה על אוכל, ראיתי אנשים שמאכילים אמריקאים בירקות חיים, כמו חסה (ואם אני לא טועה גם מלפפון),
בגלל שבנתיים אני מאכיל רק בטטרה ביטס בא לי לגוון להם קצת, הם יאכלו חסה ? - אם כן זה באמת מביא להם משהו שהטטרה ביטס לא מביא ?

תודה, וחג שמח.

(dan)
Wednesday 29/09/2010, 16:38
לא חושב שאוסקרים זקוקים לחסה או מלפפון ,וכמעט בטוח שאפילו לא ייגעו בה

פיליפ
Wednesday 29/09/2010, 16:45
אוסקר כמו שניתן לראות לפי פיו אינו צמחוני, לא להאכיל בירקות.....זרוק להם חתיכות שרימפ קפוא, או בוא אלי אתן לך שרימפ יבש, יש לי המון......יגדלו מהר מאוד.

יואב הוזמי
Wednesday 29/09/2010, 16:52
מסכים בהחלט עם דברי פיליפ ודן, אין צורך להוסיף לדיאטה של האוסקרים ירקות.

חג שמח.

Hilel
Wednesday 29/09/2010, 17:42
אוסקר כמו שניתן לראות לפי פיו אינו צמחוני, לא להאכיל בירקות.....זרוק להם חתיכות שרימפ קפוא, או בוא אלי אתן לך שרימפ יבש, יש לי המון......יגדלו מהר מאוד.

מטעמי כשרות אני מעדיף לא להחזיק שרימפ בתוך המקרר, שרימפ יבש נשמע כבר יותר טוב.
האוסקרים שלי הם די קטנים, באיזה צורה בא השרימפ הזה ? הם יצליחו לאכול אותו ?
ותודה על ההצעה.

פיליפ
Wednesday 29/09/2010, 18:41
יצליחו בלי בעיה, המיובשים קטנטנים.

אגב....אצלי במקרר יש גם כשר :lol:

Sprungster
Thursday 30/09/2010, 01:21
הטטרה ביטס אחלה אוכל אבל כמזון יחיד הוא לא מספיק לדעתי.
תוסיף להם אחד מאלו ואתה מכוסה:
היקרי מרין או ציקליד גולד.
NLS THERA A
OCEAN NUTRITION FORMULA 1

Hilel
Saturday 02/10/2010, 15:10
היום ראיתי את האוסקרים נושכים אחד את השני בפה, אבל הם לא היו נראים כאילו הם נלחמים הם שחו כזה לאט ולא עשו תנועות מהירות.
עכשיו שמתי לב שלאחד האוסקרים יש סימנים של נשיכות, הסנפיר העדין ליד הזימים - קרוע קצת ורואים שננגס, וליד יש כמה סימנים של נשיכות קלות.

זה טבעי ? צריך לפעול באיזהשהי צורה ?

simsim
Saturday 02/10/2010, 20:20
קודם כל שבוע טוב לכולם פה .
דבר שני : הילל תרגיע , והכל יהיה בסדר גמור . קנית בשעה טובה שני דגים עמידים מאוד , אף על פי שכאשר הם קטנים הם מאוד פגיעים .
כבר הכל נאמר פה , ועוד מהחברה - שיודעים לגדל דגים , ילדים , ואף כלבים והכל לתפארת .
שים בינתיים את הגוף חימום בצד אינך זקוק לו עדיין . הטמפ' בחוץ גבוהה מאוד .
כמו שראיתי יש לך שני דגים יפים מאוד . לפעמים הם יתחילו קצת בקטטות וזהו . הם צריכים את מרחב השחיה שלהם.
ובינתיים יש להם את זה .
האוסקר הוא אוכלכל . אבל הוא יעדיף ארוחה בשרית על פני ירקות , אתה יכול לתת להם בבוקר אוכל ,וגם לקראת ערב. האוסקר יאכל אך אל תעמיס יותר מידי . ואתה כבר תראה את זה , ברגע שהם אכלו יותר מידי הם פולטים את האוכל ומזהמים את המים , לכן כאשר יש דגים כאלו הנך זקוק לשאיבות רפש מרובות כנ"ל החלפות מים תכופות .
ועכשיו שתהיה לנו רק שנה טובה .

Hilel
Saturday 02/10/2010, 22:00
קודם כל שבוע טוב לכולם פה .
דבר שני : הילל תרגיע , והכל יהיה בסדר גמור . קנית בשעה טובה שני דגים עמידים מאוד , אף על פי שכאשר הם קטנים הם מאוד פגיעים .
כבר הכל נאמר פה , ועוד מהחברה - שיודעים לגדל דגים , ילדים , ואף כלבים והכל לתפארת .
שים בינתיים את הגוף חימום בצד אינך זקוק לו עדיין . הטמפ' בחוץ גבוהה מאוד .
כמו שראיתי יש לך שני דגים יפים מאוד . לפעמים הם יתחילו קצת בקטטות וזהו . הם צריכים את מרחב השחיה שלהם.
ובינתיים יש להם את זה .
האוסקר הוא אוכלכל . אבל הוא יעדיף ארוחה בשרית על פני ירקות , אתה יכול לתת להם בבוקר אוכל ,וגם לקראת ערב. האוסקר יאכל אך אל תעמיס יותר מידי . ואתה כבר תראה את זה , ברגע שהם אכלו יותר מידי הם פולטים את האוכל ומזהמים את המים , לכן כאשר יש דגים כאלו הנך זקוק לשאיבות רפש מרובות כנ"ל החלפות מים תכופות .
ועכשיו שתהיה לנו רק שנה טובה .

כל תגובה שנייה מתחילה ב"הלל תרגיע" כנראה אני יותר מדי היסטרי =],

בנתיים אני מאכיל אותם 4 פעמים ביום בכמויות קטנות יחסית - עוד לא ראיתי אותם אף פעם פולטים.
קראתי בכל מיני מקומות שהם אלופים בלהתחנן לאכול - וזה ממש ככה, כל פעם שהם רואים אותי הם נדבקים מול הזכוכית הכי קרובה אלי וכמו גור גלבים שרוצה שישחקו, הם משתוללים מולי ופותחים פה כזה .
שיהיה שבוע טוב, ושנה טובה.

AnakonDa
Saturday 02/10/2010, 23:52
אוסקר הוא דג שבמידה ואוכל הרבה גדל מהר מאד.
היות והאקווריום שלך לא גדול הייתי מצמצם את האכלות לאחת סבירה ביום.

נכון שהם קטנים היום אך קח בחשבון שזהו דג אגרסיבי ותצטרך לשלב דגים באותה רמה פחות או יותר ולא רצוי שיגדל מהר אחרת השותפים שיתווספו יצטרכו להיות באותו הגודל.

בהצלחה :up:*

אוסקרון
Sunday 03/10/2010, 23:32
כל תגובה שנייה מתחילה ב"הלל תרגיע" כנראה אני יותר מדי היסטרי =]

שלום לכולם..עבר יותר מידי זמן ולא הייתי פה...
אני אמשיך ברצף,הלל תרגע!:D
אני ארכז עבורך מספר נושאים ואברך אותך בדרך צלחה!
קודם כל האוסקרים הם דגים מדהימים לדעתי,"הנשיקות" הם טבעיות מאחר שהדג הינו טריטוריאלי מאוד, הדבר טבעי ואין לך מה לחשוש.
לגבי התזונה,האוסקר אכן רעב תמיד ומומלץ להגביל את מס' הארוחות ל3-4 בכמויות קטנות שהם מסיימים תוך דקה עד דקה וחצי(אין צורך לעמוד עם סטופר).
גוף החימום כרגע מיותר אולם אם ברצונך להשאירו מחובר תדאג לכייל אות כמו שצריך.
עניין הנקודות הלבנות פחות שכיח בתקופת הקיץ משום שהבדלי הטמפ' הם לא כאלה קיצוניים בכל אופן אני מציע לך להמשיך לעקוב ולעדכן אם אתה רואה התפתחות בנושא ולא לרוץ ולפזר מלח כמו שמישהו כתב פה למעלה.
(ככלל,תמנע מלדחוף חומרים מיותרים למערכת)
ולגבי השאלה שהתחילה את העץ הזה,האוסקרים משנים את הצבעים שלהם בהתאם למצב הרוח,לפעמים כהים יותר ולפעמים בהירים מאוד עד אפור,טעי ולעיתים אף מעיד על איקלום טוב והרגשת נוחות של הדג.
לסיכום,ברוך הבא!

Hilel
Monday 04/10/2010, 23:02
שלום לכולם..עבר יותר מידי זמן ולא הייתי פה...
אני אמשיך ברצף,הלל תרגע!:D
אני ארכז עבורך מספר נושאים ואברך אותך בדרך צלחה!
קודם כל האוסקרים הם דגים מדהימים לדעתי,"הנשיקות" הם טבעיות מאחר שהדג הינו טריטוריאלי מאוד, הדבר טבעי ואין לך מה לחשוש.
לגבי התזונה,האוסקר אכן רעב תמיד ומומלץ להגביל את מס' הארוחות ל3-4 בכמויות קטנות שהם מסיימים תוך דקה עד דקה וחצי(אין צורך לעמוד עם סטופר).
גוף החימום כרגע מיותר אולם אם ברצונך להשאירו מחובר תדאג לכייל אות כמו שצריך.
עניין הנקודות הלבנות פחות שכיח בתקופת הקיץ משום שהבדלי הטמפ' הם לא כאלה קיצוניים בכל אופן אני מציע לך להמשיך לעקוב ולעדכן אם אתה רואה התפתחות בנושא ולא לרוץ ולפזר מלח כמו שמישהו כתב פה למעלה.
(ככלל,תמנע מלדחוף חומרים מיותרים למערכת)
ולגבי השאלה שהתחילה את העץ הזה,האוסקרים משנים את הצבעים שלהם בהתאם למצב הרוח,לפעמים כהים יותר ולפעמים בהירים מאוד עד אפור,טעי ולעיתים אף מעיד על איקלום טוב והרגשת נוחות של הדג.
לסיכום,ברוך הבא!

תודה רבה :D,
בעית הנקודות הלבנות כבר לא על הפרק.
כרגע האוסקרים לפעמים רבים, אבל לי קשה לראות את זה כי יש לי תחושה שברגע שהם מזהים אותי בחדר הם פשוט עסוקים בלהתחנן לאוכל.
ההוכחה היחידה למריבה היא הסימנים של הנשיכות על גופם.
לשניהם יש סימנים של נשיכות קלות בכמה נקודות בגוף, בנתיים זה לא משהו רציני, אבל אני מקווה שהמריבות לא ימשיכו.

ליתר ביטחון אני יארגן מחיצה שתוכל לשמש אותי במידת הצורך.

חוץ מזה רציתי לדעת מה יקרה במידה ואני מכניס דג אמריקאי אחר בגודל זהה. הבנתי שהותיקים תוקפים אותו. מה עליי לעשות כדי לאקלם באקווריום עוד דגים ?

יואב הוזמי
Monday 04/10/2010, 23:08
תודה רבה :D,
בעית הנקודות הלבנות כבר לא על הפרק.
כרגע האוסקרים לפעמים רבים, אבל לי קשה לראות את זה כי יש לי תחושה שברגע שהם מזהים אותי בחדר הם פשוט עסוקים בלהתחנן לאוכל.
ההוכחה היחידה למריבה היא הסימנים של הנשיכות על גופם.
לשניהם יש סימנים של נשיכות קלות בכמה נקודות בגוף, בנתיים זה לא משהו רציני, אבל אני מקווה שהמריבות לא ימשיכו.

ליתר ביטחון אני יארגן מחיצה שתוכל לשמש אותי במידת הצורך.

חוץ מזה רציתי לדעת מה יקרה במידה ואני מכניס דג אמריקאי אחר בגודל זהה. הבנתי שהותיקים תוקפים אותו. מה עליי לעשות כדי לאקלם באקווריום עוד דגים ?

איזה אמריקאי את מתכוון להכניס?

(dan)
Tuesday 05/10/2010, 01:37
האקווריום עוד לא בן חודש וכבר מחיצות ועניינים?.........:roll:
לא תהנה מאקווריום עם מחיצה. מנסיון. עדיף שתוציא אחד או שתכניס קבוצה והאגרסיביות תרד

אוסקרון
Tuesday 05/10/2010, 07:52

כרגע הייתי ממליץ להמנע מהכנסת דגים נוספים משתי סיבות,האקווריום שלך נמצא בתהליך הסייקל והעמסה על המערכת הביולוגית אינה מומלצת כרגע.
סיבה שניה היא נפח האקווריום,220 ליטר ברוטו עם שני אוסקרים זה גם ככה גבולי.

אם תבחר בסופו של דבר להוסיף אתה יכול להוציא את האוסקרים,לשנות את סדר הדקורציה ולהכניס את הדגים ביחד(צפה בימים הראשונים למריבות על טריטוריה)

Hilel
Tuesday 05/10/2010, 14:29
חשבתי סוורומים צהובים בגודל זהה לאוסקרים, לתת להם לגדול, הסווום הבנתי שיוכל להסתדר בנפח, האוסקר יהיה לו טיפה צפוף, שהוא יגיע למימדים ללו אני יוציא אותו.

(dan)
Tuesday 05/10/2010, 14:30
לא ממליץ סוורום ואוסקר

Hilel
Tuesday 05/10/2010, 14:40
לא ממליץ סוורום ואוסקר
אז אשמח לקבל הצעות לאוכלוסיה שתשתלב לפחות בגיל הצעיר עם האוסקרים.

(dan)
Tuesday 05/10/2010, 14:41
עוד אוסקרים. מהם תשאיר זוג