צפה בגרסא המלאה : רביית דג רמירז

Ronshp
Thursday 16/09/2010, 09:00
יש לי באקווריום 60 ליטר בערך 15 דגים ומתוכם 3 רמירזים (2נקבות, זכר 1)
הם הטילו ביצים פעמיים (כל נקבה פעם אחת) פעם אחת ביום ראשון או שני שהיו השבוע ופעם אחת אתמול.
מכיוון שאכלו את הביצים בשתי הפעמים החלטתי לקנות אקווריום להשרצות והטלות בנפח 38 ליטר.
שמתי בו גזע ועליו צמח ג'אווה מוס.
יש באקווריום פילטר עליון (עם קרמיקה ועוד כמה דברים), חמצן ותאורה.
אמרו לי שלא צריך טרמוסטט בקיץ אז אין לי.
השאלה שלי אם יהיו עוד השרצות לדעתכם ומתי?

Y_S_I
Thursday 16/09/2010, 09:18
סביר שהיו אם היה לך בקובוצי.. אתה יכול לעביר את הביצים לאינקובטור..

Ronshp
Thursday 16/09/2010, 09:20
מה זה אינקובטור?
והאם יהיו עוד השרצות לדעתך ומתי?

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Thursday 16/09/2010, 11:27
עובר לפורום אמריקאים.

בני

Sprungster
Thursday 16/09/2010, 12:56
אין שום קשר לאינקובטור ועדיף לא לרשום אם לא יודעים את התשובה.

כדי להרבות רמירז אתה צריך מים רכים, קרי, מים שאין בהם משקעים כגון סידן. כדי לקבל מים כאלו צריך מערכת אוסמוזה הפוכה שעולה כמה מאות שקלים.
במי-ברז, מים קשים, אתה לא תראה בקיעה היות והביצים לא מתפתחות במים כאלו.

הנה מדריך לרביית רמירז:

http://www.cichlidae.com/article.php?id=368

Ronshp
Thursday 16/09/2010, 13:11
תודה רבה אבל לצערי גם אם אתה לא בטוח אז אל תרשום משום שהייתה לי השרצה וכל הביצים נאכלו למעט 3 ואחת מהשלוש בקעה אבל זה היה בתא השרצה אז הוא נעלם, עזוב סיפור ארוך... אבל לא נורא אנחנו בני אדם:wink:
בכל מקרה רציתי לדעת כל כמה זמן רמירזים יכולים להטיל ומתי לדעתכם תתרחש ההטלה הבאה?*

Sprungster
Thursday 16/09/2010, 13:58
תודה רבה אבל לצערי גם אם אתה לא בטוח אז אל תרשום משום שהייתה לי השרצה וכל הביצים נאכלו למעט 3 ואחת מהשלוש בקעה אבל זה היה בתא השרצה אז הוא נעלם, עזוב סיפור ארוך... אבל לא נורא אנחנו בני אדם:wink:
בכל מקרה רציתי לדעת כל כמה זמן רמירזים יכולים להטיל ומתי לדעתכם תתרחש ההטלה הבאה?*

:lol:חבר,
תהיה בטוח שכל מה שרשמתי בדוק ב-100%.

דגיג שבוקע פה ושם ממש לא משקף את התנאים לרבייה. אמור להיות שם ענן שלם של דגיגים ששוחים בצורה חופשית.
גם הבודדים שבוקעים לא שורדים ולא מתפתחים טוב היות וההתפתחות שלהם לקויה עוד בשלב המוקדם שבו הם מתפתחים לפני הבקיעה. לכן אני מניח שלא ראית אותו ממש שוחה או משהו כזה, אולי ראית זנב מבצבץ...

הם יכולים להטיל כל חודש בתנאים טובים. כפי שציינתי, ללא מים רכים - הסיכוי הינו 0.

Ronshp
Thursday 16/09/2010, 14:01
אה טוב תודה נראה מה יהיה בהטלה הבאה
אבל עדיין לא עניתם לי כל כמה זמן רמירזים יכולים להטיל?

Sprungster
Thursday 16/09/2010, 14:03
אה טוב תודה נראה מה יהיה בהטלה הבאה
אבל עדיין לא עניתם לי כל כמה זמן רמירזים יכולים להטיל?

את הנבואה שלי כבר קיבלת. הייתי אומר בהצלחה אבל היות והסיכוי הינו 0 - אין טעם :lol:

מערכת אוסמוזה הפוכה עולה סביבות ה-500 ש"ח ותוכל אולי להשיג גם בפחות.

asherwow
Thursday 16/09/2010, 14:03
:lol:חבר,
תהיה בטוח שכל מה שרשמתי בדוק ב-100%.

דגיג שבוקע פה ושם ממש לא משקף את התנאים לרבייה. אמור להיות שם ענן שלם של דגיגים.
גם הבודדים שבוקעים לא שורדים ולא מתפתחים טוב היות וההתפתחות שלהם לקויה עוד בשלב המוקדם שבו הם מתפתחים לפני הבקיעה.

הם יכולים להטיל כל חודש בתנאים טובים. כפי שציינתי, ללא מים רכים - הסיכוי הינו 0.

צודק ב 100 % :up:
גם אם ישרוד בהתחלה הוא לא יעריך ימים!!

Ronshp
Thursday 16/09/2010, 14:21
טוב תודה לשניכם

dan_h
Thursday 16/09/2010, 15:10
אני לא רציתי להתערב אבל מאחר והנושא הזה צץ כל פעם מחדש,החלטתי בכל זאת לרשום כמה מילים:

מי ברז,זהו מושג ריק מתוכן!!אין לו שום משמעות עבורנו מאחר ולא מכיל כל מידע מלבד העובדה שהמים יצאו מהברז!!אנחנו לא יודעים כלום על הרכב המים :לא יודעים אם מהברז יצאו מים רכים או קשים ואם רכים אז באיזו דרגת רכות,לא יודעים אם יצאו מים חומציים או בסיסיים....וכו'...
אצלי בדרום יוצא מהברז "חצץ"(1400 מיקרוסימנס).במס' מקומות במרכז יוצאים מהברז מים בדרגות רכות שונות(800 ,600 וגם פחות מזה מיקרוסימנס)....וככה נולדת האגדה:"הצלחתי להרבות דיסקוסים במי ברז!!"....הוא רק שכח לבדוק שאצלו בברז יוצאים מים רכים שכדי להגיע אליהם ,אני בדרום צריך 2 מערכות אוסמוזה!!....
אז אני לא מבין על מה הוויכוח בהודעות 5 ו-6 בעץ הזה!

צודק מיכאל,ראמירז מתרבה במים רכים(הרביתי אותם באלפים),לא חייב רכים מאד(600-700 מיקרוסימנס היה בסדר גמור)ואם אצלך היתה בקיעה אז תבדוק כמה מיקרוסימנס יש לך במי הברז שלך :אולי המים אצלך בברז יחסית רכים אם כי לאור הבקיעה המינימלית,יכול להיות שלא מספיק רכים:wink:

נקודות נוספת:
לא ציינת איזה מופע צבע של רמירז אתה מנסה להרבות.אם זה מופע טבע,רגיל אז לא צריכה להיות בעיה.לגבי המופעים החדשים שיש היום בשוק(אדום,כחול וכו')יש לעתים בעיות של פוריות בגלל השימוש בהורמונים ובגלל ה-line breeding .
גם אם תצליח להרבות את הדג,עדיין תצטרך מזון מיוחד לדגיגים בשבוע הראשון:הם מתקשים בדרך כלל לקחת ארטמיה וללא אלטרנטיבה ,בדרך כלל %התמותה גבוה...
...והערה כללית:לא לשכוח שתוחלת חייו של הראמירז היא שנתיים!אם הדגים שלך מתרבים=בוגרים=הרבה פחות משנתיים לחיות!

bigo2005
Thursday 16/09/2010, 15:26
הכן במדינת ישראל יש מיים רכים

Ronshp
Thursday 16/09/2010, 15:27
תודה רבה רבה דן.
איך אני בודק רכות מים? ומשפיע עליה?
ודרך אגב זה לא שהיתה בקיעה מינימלית אלא הביצים נאכלו ונשארו 3 ש2 נמעכו והאחת שנותרה בקעה.
אני מנסה להרבות רמירז כזה http://www.petpig.com/fish/fish/Cichlid-Blue-Ram.jpg
איזה מזון מיוחד? מה מחירו? איפה ניתן להשיג באיזור חיפה?
מערכת אוסמוזה יש בתמי 4? שאני עושה החלפות מים כדאי לשים מים מתמי 4 ולא להוסיף אנטי כלור?

dan_h
Thursday 16/09/2010, 17:46
תודה רבה רבה דן.
איך אני בודק רכות מים? ומשפיע עליה?
ודרך אגב זה לא שהיתה בקיעה מינימלית אלא הביצים נאכלו ונשארו 3 ש2 נמעכו והאחת שנותרה בקעה.
אני מנסה להרבות רמירז כזה http://www.petpig.com/fish/fish/Cichlid-Blue-Ram.jpg
איזה מזון מיוחד? מה מחירו? איפה ניתן להשיג באיזור חיפה?
מערכת אוסמוזה יש בתמי 4? שאני עושה החלפות מים כדאי לשים מים מתמי 4 ולא להוסיף אנטי כלור?

1)כדי לבדוק קשיות מים אתה צריך לקנות מד מוליכות.
2)הרמירז שאתה מנסה להרבות הוא הרמירז הרגיל.אין שום בעיה להרבות אותו.
3)עדיף לקנות מע' אוסמוזה.....
4)לגבי מזון....תגיע קודם לשלב הזה ונחשוב על משהו....תוכל לנסות לסחוט דרך בד צפוף/אגד חלמון ביצה קשה.....אבל יותר טוב יהיה אם תשיג תולעי מיקרו או רוטיפרים או אבקת רוטיפרים מלאכותית....

Ronshp
Thursday 16/09/2010, 17:51
תודה רבה וענקית לך דן! שמעתי עליך הרבה מאוד המלצות בהרבה מאוד פורומים!
אז אתה אומר שכדאי לקנות מד מוליכות?
הרמירז שאני מנסה להרבות פשוט לרבייה והבקיעה יכולה להתרחש בקלות יותר?
מערכת אוסמוזה זה בשביל שהמים יהיו מאוד צלולים? רק לזה? אם כן נראה לי שאני יעשה זאת באקווריום הבא שלי בעוד שנה שאני מתכנן אותו ליותר מ-200 ליטר!
שוב פעם תודה רבה לך עזרת לי מאוד!!!

dan_h
Thursday 16/09/2010, 20:43
אז אתה אומר שכדאי לקנות מד מוליכות?
הרמירז שאני מנסה להרבות פשוט לרבייה והבקיעה יכולה להתרחש בקלות יותר?
מערכת אוסמוזה זה בשביל שהמים יהיו מאוד צלולים? רק לזה? אם כן נראה לי שאני יעשה זאת באקווריום הבא שלי בעוד שנה שאני מתכנן אותו ליותר מ-200 ליטר!
שוב פעם תודה רבה לך עזרת לי מאוד!!!

1)אני אומר שאם אתה רוצה לדעת כמה רכים(או קשים )המים שלך,אז אתה צריך מד מוליכות:הוא מודד בדרך עקיפה(דרך מוליכות)את קשיות המים.זה לא יקר וניתן להזמין אצל הסוחרים באתר.
2)הרמירז הרגיל(המקורי)הוא דג שיחסית קל לריבוי.המופעים החדשים שפותחו ממנו(אדום וכחול)פחות פוריים והסברתי מדוע.
3)מע' אוסמוזה הפוכה אינה מיועדת לעשות את המים יותר צלולים אלא יותר רכים(סינון המלחים)
4)בעוד שנה...תצטרך רמירזים חדשים :wink:

בהצלחה:up:

Ronshp
Thursday 16/09/2010, 23:00
אוקיי תודה רבה אני אקנה מד מוליכות.
ברגע שנוצר זוג רמירז להעביר אותו לאקווריום להטלות?

tawtaw
Thursday 16/09/2010, 23:06
אחינו
דג רמירז לא יתפתח לך יפה עם PH סטנדרטי .. הו צריך PH7.0 וכנראה שאין לך את זה אם לא עשית פעולות למען זה ..
העניין ברמירז שזהו דג עדין : אם תגדל אותו עם רמת PH לא מתאימה אז הוא יפגם ( צבעים , סרידות , יכולת של דגיגים לגדול .. ) וברגע שהוא נפגע הוא לא חוזר לעצמו גם אם "תתקן " את האיכות של המיים .. ולכן זהו דג שלא מתאים לאוכלוסיה שאתה מגדל ..

Ronshp
Thursday 16/09/2010, 23:35
למה לא מתאים?
יש לי "כבול מגורען יבש" בפילטר העליון שבאקווריום הרבייה.
וד"א הצבעים של הרמירזים שלי משתנים כל הזמן כמעט! לפעמים הם חלשים יותר ולפעמים חזקים יותר.
למשל בתקופת הרבייה הצבעים של הזכר והנקבה חזקים ושל הנקבה השנייה חלשים יותר וכך ההפך.
אני חושב שהצבעים משתנים מראים את מצב הרוח של הדג

aviad.syd
Friday 17/09/2010, 01:55
למה לא מתאים?
יש לי "כבול מגורען יבש" בפילטר העליון שבאקווריום הרבייה.
וד"א הצבעים של הרמירזים שלי משתנים כל הזמן כמעט! לפעמים הם חלשים יותר ולפעמים חזקים יותר.
למשל בתקופת הרבייה הצבעים של הזכר והנקבה חזקים ושל הנקבה השנייה חלשים יותר וכך ההפך.
אני חושב שהצבעים משתנים מראים את מצב הרוח של הדג

זה נכון, אבל עדיין, לדעתי אם תעשה סקר לגבי הדג הזה תמצא שלא שווה להשקיע בו כל כך...

אבל אם תבחר שכן אז בהצלחה!!!

Ronshp
Friday 17/09/2010, 11:49
למה לא שווה?
אני אוהב אותו מאוד חוץ מזה שההורים חרא בתקופת הרבייה (בהתחלה מגינים על הביצים וגם לא ממש טוב, לפעמים אוכלים את הביצים ולפעמים נוטשים קן) אבל!!: הכל שווה בשביל לראות את ההורים שוחים מוקפים בקטנטנים:love:

אליאב אלגרסי
Wednesday 29/12/2010, 02:49
אחי רמירזית נקבה כל חודש וחצי מביצת כמעט אם את שומר על מים צלולים מאוד אבל כמו שאמרו החברה הדג הזה אינו מעריך חיים ואתה אמור להוציא תביצים ולעביר אותם למקום מבטחים אני פעם הרבתיי אותם מותך 300 דגיגם יוצאו 40 אבל בגלל שלא הזנתי תמים שלהם טוב לא יוצא להם צבע רגיל היו בודדים ואם את רוצה מיי גשם טובים להרבייה :D