צפה בגרסא המלאה : ארואנה אסייתית באורך מטר

amnon
Sunday 02/12/2001, 22:14
אתמול בסיור חניות , הגעתי לחנות שנמצאת שמאלה מאלמוג , לכיוון רחובות .
היתה שם באקווריום לתצוגה, ארואנה אסייתית באורך מטר, עוביה כ-15 ס"מ ,פשוט מדהים .
שווה לראות. :smile:

קובי
Sunday 09/12/2001, 01:12
מוזר שכולם אומרים שזו "ארואנה אסייתית". השגיאה נובעת מן העובדה שמוכרים רבים מכנים את הארואנה "דרקון המזל הסיני".

מוצאה של הארואנה מן האמזונאס.

אני מצרף קישור לדף באתר שלי על הארואנה.

(ד"א - ראיתי את הארואנה שעליה דיברת - היא באמת מוצג מרשים למדיי. וסיבה מצויינת למה לא מגדלים את הבהמה החולבת הזאת באקווריום הביתי :-).

http://aquaria.topcities.com/arowana.html

Wild Blue
Sunday 09/12/2001, 02:11
דג זאב היקר
מקורות הארואנה הם מכל העולם יש באסיה מינים שונים, באפריקה, באוסטרליה, וכמו שצינת גם בדרום אמריקה.
הסוג שנקרא דרקון מזל סיני/ ארואנה אסיאתית/ ארואנת זהב, היא כן מאסיה.
תבדוק במקורות שונים ותראה שיש מלא זנים של ארואנות.

וד.א.
אם משהוא מעונין בכל זאת לנסות לגדל דג מדהים זה בבית לי יש אחת שאני מעונין למכור.

קובי
Sunday 09/12/2001, 03:39
אתה מדבר על הכלל ואני מדבר על הפרט.
בפטי בר מצויה ארואנה כסופה שמוצאה באמזונאס. הם קוראים לה "מלכה" אם אני לא טועה.

אם היית מעיין בדף שצירפתי - היית רואה שהתייחסתי לארואנת הכסף ולא לארואנה המוזהבת/השחורה (שהן נכחדות ואסורות בגידול בארץ).

<font size=-1>[ הודעה זו נערכה על-ידי: דג זאב 1 בתאריך 2001-12-08 19:40 ]</font>

fish in heaven
Sunday 09/12/2001, 03:43
מתוך סקרנות, באיזה אקווריום מגדלים אותה ? אני מניח שגם האקווריום הוא משהו מפחיד :smile:

עמירם ש.
Sunday 09/12/2001, 04:13
הוא מפחיד בעיקר את הארואנה. הרוחב שלו הוא בקושי חצי האורך שלה, והיא יכולה להסתובב רק כשהיא מעגלת את הגוף באופן שלא היה מבייש נערת גומי בקרקס. נדמה לי שאפילו בצינוק נותנים לבנאדם די מקום להסתובב, לא?

עמירם ש.
Sunday 09/12/2001, 04:29
זה המקום לציין, אגב, למי שעוד לא יודע, שאפללו מגדל ארואנה ודיסקוסים באותו אקווריום, שיהיה מעניין.

fish in heaven
Sunday 09/12/2001, 06:27
אני יכול להיכנס כאן לדיון ארוך על כך שזה פשע חמור בעיני להכניס דג כזה גדול לאקווריום כזה קטן (יחסית) אבל אני אסתפק בזה
:evil: :evil: :mad: