צפה בגרסא המלאה : פילטר חיצוני או ביולוגי? ושאלה בקשר לעווי הזכוכית.

gura
Tuesday 23/07/2002, 11:21
עברתי בין חנויות כדי לראות היכן כדאי לקנות, ו 2 חנויות הציעו לי לקחת פילטר ביוגלו מאשר
חיצוני. הם אמרו שביולוגי 1000 ליטר לשעה יספיק לאקווריום הציקלידים 220 ליטר 105X35X60.
הביולוגי עולה קצת מעל 100 והחיצוני בסביבות ה400, הם אמרו שזה רק משתלם לי לקחת ביולוגי ושהם רק ירויחו יותר על חיצוני. כמעט כל החנויות צחקו עליי ששאלתי אם אפשר להכניס אטמן 3338 לאקווריום כזה. רובם אמרו שהזרם יהיה יותר מדיי חזק לדגים באקווריום כזה.

בקשר לעווי הזכוכית, רוב החנויות לא הבינו מדוע אני צריך עווי זכוכית 12 מ''מ לאקווריום כזה,
רובם אמרו ש8 מ''מ זה מעל ומעבר ומספיק, ההבדל בין 10 מ''מ ל12 מ'מ עצום.
כמעט 300 ש''ח הבדל, השאלה אם אני באמת צריך את זה?

תודה.

עומרי ע
Tuesday 23/07/2002, 11:44
קודם כל לא ברור לי למה הם אמרו לך לקחת פילטר ביולוגי ובכלל למה הם התכוונו כשאמרו פילטר ביולוגי?
פילטר תת קרקעי? פילטר שנדבק על כל הזכוכית הצדדית?
לי באקווריום שלי בנפח של 150 ליטר יש פילטר חיצוני אטמן 3338 ובנוסף פילטר פנימי לגיבוי (לא מזיק אף פעם).
אתה צריך להבין כשמגדלים ציקלידים צריך לקחת פילטר חזק מאוד היות והציקלידים הם דגים מלכלכים מאוד שדורשים פילטרציה מאוד חזקה וסינון חזק של המים.
פילטר פנימי מוגבל מאוד מבחינת הנפח, גם אם הוא מחליף 1000 ליטר בשעה אין מה להשוות אותו אפילו לפילטר חיצוני שמחליף 800 ליטר בשעה.
בפילטר חיצוני יש הרבה יותר מקום למצע הבקטריות ואפשר לשלב בו יותר ויותר סוגים של מצע ומדיות אחרות לסינון (כגון פחם פעיל).
אני התחלתי את האקווריום שלי לפני כעשרה חודשים, עם פילטר פנימי, ידעתי שאני אוסיף פילטר חיצוני בעתיד אבל בגלל שהתקציב שלי בהתחלה לא איפשר לי זאת השתמשתי בפילטר פנימי וקניתי ציקלידים קטנים שלא העמיסו על המערכת יותר מידי.
לאחר כ-3 חודשים קניתי את האטמן, והעסק דופק כמו שעון.
אני מניח שעוד הרבה מאוד מחברי הפורום ימליצו לך ללכת על פילטר חיצוני גדול, בטח לאקווריום כמו שלך.

לגבי הזכוכית- 8 מ"מ נראה לי מעט מידי, בקטע הזה ממש לא כדאי להתפשר גם אם זה עולה יותר, בסך הכל אלא דגים שישתוללו באקווריום, וזכוכית דקה מדיי עלולה להיסדק, ואתה יודע מה קורה לזכוכית שנסדקת..
ד.א אני לא זוכר אם אתה זה שרוצה רק אקווריום תוצרת חוץ או שזה היה מישהו אחר שמפחד שאקווריום ישראלי יתפוצץ- אתמול הייתי בחנות דגים ובדיוק הגיע לשם מישהו עם אקווריום של ג'אוול שהתחיל לנזול מלמטה (הבסיס לא החזיק כנראה את העומס והזכוכית נסדקה), ככה שגם אקווריומים מחו"ל לא חסינים בפני נזילות...

gura
Tuesday 23/07/2002, 12:29
כן אני מניח שזה הייתי אני,
פחדתי לקנות בהתחלה מהארץ.

הרשה לי לשאול אותך, האם זכוכית 10 מ''מ ו12 יתאים לאקווריום כמו שלי?
כמובן שאבצע חיזוקים וכדומה...
בקשר לפילטר הביולוגי, הם התכוונו לפילטר שעומד בתוך האקווריום.
הציעו לי פילט של פרוג'קט 1200 ליטר לשעה כולל כל המצע. מחיר טוב?
המוכר אמר לי שהוא מתעסק רק עם מוצרים מאירופה ולא מסין, אבל אני עדיין יכול להזמין את אטמן, אז מה עדיף?
כמו כן, אם אני לוקח את הפרוג'קט או את האטמן 1200 לש איזה פילטר ביולוגי לקחת?
אני מחפש משהו לגיבוי אבל שלא יעלה יותר מדיי.

תודה לך.

קובי
Tuesday 23/07/2002, 13:16
עכשיו אנחנו יכולים גם לדעת למה המוכר צחק לך בפנים כשביקשת "אטמן" - הוא לא מוכר אותם. אני חוזר ואומר - אל "תדבר" עם מוכרים ואל "תשאל אותם שאלות" אם אתה לא מספיק מלא בביטחון עצמי להוכיח את העמדה שלך.

במקרה הזה - גש לחנות - תאמר למוכר מה אתה צריך, קבל הצעת מחיר ותגיד תודה. פילטר "ביולוגי" (שאני יוצא מנקודת ההנחה שמדובר בפילטר "טריקל" פנימי) הוא פיתרון חלקי, זמני וממש לא מספק לאקווריום בסדר גודל כמו שלך. אני ממליץ לך להשתמש בפילטר פנימי - תת קרקעי, עם שני ראשי כוח גדולים - אחד מכל צד (רצוי של 1000 ל"ש מכל צד) ובנוסף על זה גם פילטר חיצוני גדול (אטמן 3338 למשל) - זה לא "יערבל" וזה לא "יסחרר" את הדגים שלך. זה בטוח שלא יהיה "חזק מדיי בשבילם". תראה פעם ציקליד אוכל ותבין למה.

לעובי הזכוכית - לך לפי הטבלה אצלי באתר. אני חושב ששמענו פה מספיק סיפורים עצובים על נזילות דליפות וסדקים בשביל לדעת שבזכוכית, בניגוד למשהו אחר - הגודל כן קובע.

gura
Tuesday 23/07/2002, 13:29
אני לא מבין את הנקודה שלך,
שאלתי אם יש אטמן, הבן אדם שלא! מה קרה חסרות חנויות במדינה?
כמה צריך לעלות הפילטר התת קרקעי שדיברת עליו עם שני ראשי כח, שכל אחד 1000 לש.
תן לי מחיר משוער, בערך.

תודה.

עומרי ע
Tuesday 23/07/2002, 13:35
אם אני לא טועה פילטר תת קרקעי עם שני ראשי כוח יעלה בסביבות 100 שקל אולי קצת יותר.
זה לא סיפור יקר בכלל, התת קרקעי זה בסך הכל רשת עם צינור בקצה שאליו מחברים את הראש כוח.

gura
Tuesday 23/07/2002, 13:38
וגם אליו צריך להכניס מצע?
מסובך לטפל בו כיוון שהוא מתחת לחצץ...? :?

עומרי ע
Tuesday 23/07/2002, 14:04
אין מה לטפל ואין מצע.
הרעיון הוא לשים את החצץ מעליו, ראש הכוח ישאב מים שיעברו דרך החצץ.
במצב הזה למעשה מרוויחים את החצץ כמצע בקטריות, ומונעים אפשרות של כיסים אנארוביים בחצץ.

Aquario
Tuesday 23/07/2002, 15:43
קובי, יש מוכרים שכשאתה נכנס לחנות, במיוחד אם אתה בגיל היותר צעיר ומבקש לדעת מחיר ופרטים על משהו הם ישר מתחילים לחקור אותך במטרה להפעיל עליך את הידע המקצועי הרב שלהם ואת כל הכישורים האינטלקטואליים. הם ישר שואלים איזה אקווריום יש לך, איזה דגים ואז מתחילים לדחוף לך כל מיני בולשיט. ואם אתה לא אומר סליחה, אני יודע מה אני רוצה, יש לך או אין לך? סביר להניח שסתם תבזבז זמן ובסוף תצא גם עם משהו שאתה לא צריך. מצד שני זה קורה בחנויות שאתה מבקר בהם פעם ב- ולא בחנויות שאתה מכיר את המוכר והולך אליהם הרבה וכבר יודעים מה אתה מבין. אז gura תדע בפעם הבאה לגשת לחנות כשאתה יודע מה אתה רוצה ואל תיתן למוכרים לדחוף לך כל מיני שטויות שאתה לא צריך.

ההצעה של קובי ניראת לי הכי אפקטיבית ורלוונטית בשבילך - לך על פילטר תת קרקעי ועל אטמן 3338 ותהיה לך פילטרציה של קינג. כדאי גם לשמוע לעומרי ולא להתפשר בעניין עובי הזכוכית, במיוחד עם אוסקרים ופקואים.
ובכל מה שאתה מחליט כדאי שתתייעץ איתנו לפני שאתה הולך לקנות או לעשות, לנו אין שום אינטרס חוץ מלעזור לך. ורצוי גם לפני שקונים לעשות סקר שוק :up: ...

gura
Tuesday 23/07/2002, 17:24
ברור...
למה אתה חושב שהלכתי לחנויות? כדי לערוך סקר שוק. יש חנויות שבהם מצאתי הבדלים
של למעלה מ100 ש''ח.
למשל באפללו באור יהודה הוא יכול למכור אטמן 3338 עם כל המצע בפחות מ400 ש''ח
(ככה הוא אמר לפחות, יכול להיות שהוא טעה) ובחנות איפה שאני גר אטמן כזה עולה 450
ללא המצע.
בקשר לעווי הזכוכית חשבתי על אופציה ד' בטבלת הזכוכית, אתה חושב שזה מספיק לאקווריום כזה?

תודה

עומרי ע
Tuesday 23/07/2002, 21:01
אתה עוד מצאת את זה בזול.
אצלנו בירושלים רק אחרי ויכוחים הצלחתי להוריד את המחיר ל-400 שקל.
המחיר הרגיל בירושלים נע בין 450 ל-550 שקל עבור אטמן 3338!.

fish in heaven
Tuesday 23/07/2002, 22:27
הי
בקשר לעובי זכוכית, זה מאוד תלוי בחיזוקים, בכל מקרה הטבלה היא מדד טוב.
בקשר לפילטר, כמו שנאמר, המוכר לא יודע מהחיים שלו, פילטר ביולוגי היה מספיק, (אולי) אם הייתי מתעסק עם אקווריום מאוכלס בדלילות
אם מדובר בציקלידים, כמו שאתה רוצה, חיצוני גדול זה בשבילך.

Bersa
Tuesday 23/07/2002, 23:06
שלום .להגיד לכם את האמת אני קצת מודאג.
קראתי שהמלצת לעשות עובי 10 ממ' זכוכית לאק.. שתכולתו 150 ליטרים .
אני מקווה שלא יהיו לי בעיות כי אצלי עובי הזכוכית 10 ממ'בלבד :? והתכולה של האק.. כ500 ליטרים
קיבלתי את האקוריום לפני מספר ימים ,עדיין לא התחלתי איתו
אני מתכוון להריץ אותו עוד כמה ימים.אקווריום עשוי מסליקון שחור והחיזוקים ניראים מסיביים. בעיניי....
אז מה דעתכם????

קובי
Tuesday 23/07/2002, 23:15
אני חושב שאם אתה דואג לסטנד מאסיבי, מיושר "פלס", ויש לך חיזוקים מלמעלה ומבפנים מסביב למסגרת - אין לך מה לדאוג.

Bersa
Tuesday 23/07/2002, 23:37
שלום קובי . תודה על התגובה המהירה
הסטנד הוא אכן מסיבי ( עשיתי ארונית מעץ מלא )עכשיו אני רגוע!!??

קובי
Wednesday 24/07/2002, 00:21
אני בניתית את הסטנד שלי משלד של מתכת שעליו דיקטים צבועים "בשביל היופי". המתכת לדעתי הרבה יותר חזקה וגמישה להתמודד עם משקל האקווריום. יחד עם זאת לא ראיתי את מבנה הארונית שלך ויכול בהחלט להיות שאם יש בו קורות רוחב פנימיות במרווחים סבירים (וקרובים!) שיחלקו היטב את משקל האקווריום - העסק גם יחזיק וגם יראה מצויין.

אני חושב שהרבה פה זה שיפוט שלך - והכל בסופו של דבר עומד "במבחן הזמן" כמו שאומרים.