צפה בגרסא המלאה : שיפצור פילטר עילי

רועי1982
Saturday 15/05/2010, 05:00
שלום לכולם,
מה דעתכם על הרעיון הנ"ל:
לקחת פילטר עילי סטנדרטי סטייל ג'בו
לסתום את חורי היציאה לאקו'
לחלק את החלל למעלה ל 3 תאים
ולהפוך את הפילטר העילי לפילטר בסגנון סאמפ
תא ראשון - כניסת מים - ספוג+פרלון
תא שני - גדול - מדיה ביולוגית
תא שלישי - קטן - ירידת מים
מה דעתכם?

-Alon-
Saturday 15/05/2010, 05:38
כמה מחשבות:

דבר ראשון תמיד יש את הבעיה של הראש כוח עצמו. הוא תופס המון מקום ולעומת זאת השטח למעלה יחסית צנוע היעילות אפסית לעומת, למשל, פילטר מפל ג'בו 505 שנותן שטח עצום לסינון עם חדירה צנועה ביותר לאקווריום. בקושי מורגש, מתלבש על האקווריום יפה מאוד וניתן לשים אותו במקום החלק של הפילטר העליון מבלי לפגוע במראה האקווריום כלל.

דבר שני יש את בעיית העוצמה של מים. הם זורמים בקצב מהיר והנפח קטן. רוב הסיכויים שזה סתם יזרום בלי אפקטיביות. אי אפשר לעשות הפרדה מפלסית כמו בסאמפ ואני בספק עד כמה מפלס המים ישאר גבוה מספיק בשביל לבצע את מה שאתה רוצה שיעשה מבלי לנזול או לפחות להוות סיכון לנזילה.

כמו כן יש לקחת בחשבון את עוצמת נפילת המים. מנסיוני היא מסוגלת להעיף חצץ ולגרום לזרמים רציניים. זאת, כמובן, כאשר יש רק פתח יציאה אחד. המים היוצאים שווים לנכנסים כך שהזרימה אמורה להיות די חזקה.

דבר אחרון - אם משתמשים במדיה טובה שלא תופסת הרבה מקום אין סיבה שלא תצליח לשים אותה בתחתית, מעליה הספוג / פרלון ולעשות את אותו דבר שרצית עם הפילטר כמו שהוא. עבדתי כך עם ג'בו במשך תקופה ארוכה.

בהצלחה בפרוייקט :up:

רועי1982
Saturday 15/05/2010, 12:33
עדיין לא בהצלחה :D
חבר שלי ביצע את השינוי הנ"ל ואני תוהה עד כמה זה טוב יותר/יעיל יותר
את בעיית הנפילה לאקו' פותרים עם חליל/ליליפייפ
הבעיה הגדולה יותר כמו שציינת היא נזילת מים...
בגלל זה אני תוהה אם בכלל שווה להתעסק עם הפילטר הנ"ל

רועי1982
Saturday 15/05/2010, 17:46
עוד מישהו?

מטי
Saturday 15/05/2010, 17:51
אני מצטרף להמלצה של אלון.
אצלי היתה קונפיגורציה דומה למה שתיארת ובסוף הבנתי שזה פשוט לא זה ושמתי פילטר מפל של אהיים.
יש לא מעט שמוכרים בכיכר השוק פילטרי מפל פה ובפורום השני ולדעתי עדיף, גם יעלה כמו/פחות מראש כוח.
אני חושב שדגשמח מוכר פילטר מפל של ג'בו ב-50 ש"ח.
שלא לדבר על עניין האסטתיות...

רועי1982
Saturday 15/05/2010, 18:00
מתי, לא הבנתי למה אתה מתכוון באסטטיות