צפה בגרסא המלאה : יחס בין הכתר העליון לתחתון (?)

DuDu.S
Wednesday 28/04/2010, 17:35
אז אני מתחיל לברר לגבי עלויות של פלטות סנדוויץ , חיתוך , פורמייקה , וכד'ו .
תוך כדי בירור העלויות אני רוצה בקרוב להכין סכמה (שרטוט) של השולחן , והכתר תחתון והכתר עליון .

הרעיון הוא לבנות שולחן + כתר , לאקווריום (האקווריום יגיע לאחר מכן) .

רציתי לדעת מה אמור להיות היחס במידות בין הכתר העליון לתחתון , כמו גם כמה מהאקווריום החלק העליון אמור לכסות , וכמה החלק התחתון .
כלומר בכתר (העליון) חלק מהעץ יכסה את הזכוכית , וחלק יהיה למעשה 'באוויר' כלומר מעל לזכוכית , ובו ישב הפלורסנט ושאר הירקות .
אותו דבר בתחתון , הכתר התחתון אמור לעטוף את השולחן (כאשר יהיה מוכן) ולעלות כמה ס'מ בודדים כדי ליצור כתר תחתון שבתוכו למעשה האקווריום יתלבש .

אני מעוניין שזה יראה בפרופורציות , ויהיה כמה שיותר דומה לאלו מעץ סגנון ה Juwel ודומיו .
http://www.juwel-aquarium.de/en/lido437.htm

אם יש למישהו כל טיפ כלשהו , אשמח לשמוע .

עוזי.פ.
Wednesday 28/04/2010, 20:08
תלוי....

בטעם האישי,
בתאורה / ובפילטרים שאמור להסתיר,
באורך האקווריום,
בצבע: כהה / בהיר.

בכל מקרה (לדעתי / טעמי):
10-15 ס"מ יתאים לרוב האקווריומים.
היחס בין כתר תחתון לעליון יפה כאשר 1:1

בהצלחה :up:

DuDu.S
Wednesday 28/04/2010, 22:23
הרעיון לבנות אקווריום שישמש לצמחיה (טבעי) ללא פילטר (אבל עם הכנות כמו חורים מאחורי הכתר) , אורך 50 , גובה 45 , עומק 35 , אלו המידות המתוכננות כביכול .

אשמח לשמוע עוד דעות .

עריכה : אם מישהו בבית מחזיק Juwel , או כל אקווריום עם חיפוי עץ , ויכול לתת את המידות של הכתר העליון והתחתון אני אודה לו . (כמו גם מידות האקווריום) .

DuDu.S
Thursday 29/04/2010, 15:10
הרעיון לבנות אקווריום שישמש לצמחיה (טבעי) ללא פילטר (אבל עם הכנות כמו חורים מאחורי הכתר) , אורך 50 , גובה 45 , עומק 35 , אלו המידות המתוכננות כביכול .

אשמח לשמוע עוד דעות .

עריכה : אם מישהו בבית מחזיק Juwel , או כל אקווריום עם חיפוי עץ , ויכול לתת את המידות של הכתר העליון והתחתון אני אודה לו . (כמו גם מידות האקווריום) .

רק התייחסות אחת אנשים ?
עזרה נוספת , טיפ נוסף כל דבר , יש לציין שעברתי על כל המאמרים בנושא (המון מהם חסר תמונות או הלינק למאמר לא טוב , כנ'ל בחיפושים)

SHAI221984
Thursday 29/04/2010, 15:26
באקווריום שלי עשיתי כתר של 14 ס"מ אבל כתר תחתון אין לי מכיוון שהאקווריום נכנס לארון.
הכתר העליון יורד 5 ס"מ מתחת לחלק העליון של הזכוכית כדי לכסות את קו המים .
בסופו של דבר יש לי בין 8-7 ס"מ (הפחתה של עובי עץ... ) של מרחב בתוך הכתר בשביל מנורות מאווררים וכדומה לי זה עובד מצוין.
מידות האקווריום לפרופורציה הם 110*55*60
מקווה שעזרתי
שי

http://i1002.photobucket.com/albums/af149/SHAI221984/PICT0073.jpg

yaur
Thursday 29/04/2010, 15:34
תסתובב בחנויות, תראה אקוורימים ממותגים ותמדוד את היחס של זה שהכי מצא חן בעיניך.

DuDu.S
Thursday 29/04/2010, 15:35
שי תודה , אגב יצא לי לקרוא את דיון הקמת האקווריום שלך , פשוט עבודה יוצאת מן הכלל (שלך ושל האבא) .
בעניין הכתר תחתון , ממה שאני זוכר בדיון אצלך האקווריום יושב על סטנד ברזל , ואז החיפוי עץ למעשה מה שיצר את הכתר (התחתון) .
אתה יכול לבדוק כמה למעשה הכתר התחתון , כלומר כמה ס'מ הרמתם מעל גובה הסטנד כדי ליצור כתר תחתון .

תסתובב בחנויות, תראה אקוורימים ממותגים ותמדוד את היחס של זה שהכי מצא חן בעיניך.

עשיתי זאת , לא כולם (באזור שלי) מחזיקים אקווריומים עם חיפוי עץ מה שמקשה על הבדיקה .

עוזי.פ.
Thursday 29/04/2010, 15:41
באקווריום שלי עשיתי כתר של 14 ס"מ אבל כתר תחתון אין לי מכיוון שהאקווריום נכנס לארון.
מקווה שעזרתי
שי

כתר תחתון: תלו למה אנחנו קוראים...
שים לב שרוחב העץ מעל לדלתות זהה לעובי הכתר

בכל מקרה למידות קטנות יותר 40-80 ס"מ אורך
היתי הולך על כתר של 7-8 ס"מ

SHAI221984
Thursday 29/04/2010, 15:46
אצלי זה בערך 3 ס"מ כדי להסתיר את הזכוכית בחלק התחתון. כמובן שהעץ של הכתר העליון והארון הוא אותו עובי.

עוזי יש אנשים שלא מכנים את מה שאני עשיתי כתר תחתון . בטח אתה מכיר את האקווריומים שעל הארון מוסיפים פסים של עץ.

DuDu.S
Thursday 29/04/2010, 15:47
כתר תחתון: תלו למה אנחנו קוראים...
תלוי במה ? יש כתר עליון (חיפוי הזכוכית) ויש כתר תחתון (חיפוי הזכוכית בחלק התחתון) ככה שלא הבנתי בדיוק במה זה תלוי .

שים לב שרוחב העץ מעל לדלתות זהה לעובי הכתר
ברור , זה עשוי מאותו עץ , אין טעם ליצור כתר תחתון מעץ בעובי מסוים , וכתר עליון מסוג אחר , זה סתם יכער .

בכל מקרה למידות קטנות יותר 40-80 ס"מ אורך
היתי הולך על כתר של 7-8 ס"מ

הכוונה לחלק עליון ?
וכמה בערך החלק העליון והתחתון אמורים לכסות מהזכוכית במקרה של אקווריום במידות עד 80 ס'מ . ?

SHAI221984
Thursday 29/04/2010, 15:53
תסתכל על הכתר diver בנה ותסתכל על שלי ותבין את ההבדל . תבחר את מה שמוצא חן בעינך.

http://img695.imageshack.us/img695/2931/10562828.jpg

DuDu.S
Thursday 29/04/2010, 16:03
שונה אצלכם , במקרה שלו הוא הלך על עיצוב שונה לגמרי ממה שאני מתכנן , כלומר גם שלו יושב על סטנד ברזל כמו שלך , אבל בגלל העצים הדקים שהוא חיפה מסביב (הלוחות עץ שמתחברים) הכתר התחתון שלו למעשה מקובע לברזל עצמו .

אצלי הרעיון מתוכנן להיות שונה , הסטנד כולו הולך להיות מעץ (אותו סוג , צבע עץ) ובפלטה העליונה (היכן שיושב האקווריום) בדיוק כמו אצלו ישב הכתר התחתון שיוברג מסביב לפלטה .

מה שאני מחפש למעשה זה את היחס שצריך להיות בין שני הכתרים .

כלומר במה זה תלוי (נורות , מידות האקווריום , או שיש איזשהו יחס מסוים) .
כמו גם , כמה מהחלק התחתון בד'כ זה אמור לכסות (מהקרקעית) , וכמה מהחלק העליון של הזכוכית .
(אתה הבאת את הדוג' שלך , השאלה כמובן האם זה הנורמה , או שיש עוד וריאציות)

SHAI221984
Thursday 29/04/2010, 16:07
המראה הטבעי ביותר הוא 1:1 בין הכתרים. כמובן שעדיף כמה שפחות אבל עם מחשבה על הציוד שאתה תכניס בפנים.

DuDu.S
Thursday 29/04/2010, 16:13
המראה הטבעי ביותר הוא 1:1 בין הכתרים. כמובן שעדיף כמה שפחות אבל עם מחשבה על הציוד שאתה תכניס בפנים.

גם למעלה קיבלתי תגובה שיחס 1:1 הוא הטבעי ביותר , אבל זה נראה לי שגוי .
אם מסתכלים על רוב האקווריומים מעץ (סגנון ג'אוול , או בניה עצמית) הכתר התחתון לרוב קצר יותר.

נאמר אם אני אעשה כתר עליון בערך 15 ס'מ , מתוכו בערך 3 - 4 ס'מ יכסו זכוכית , ובערך 12 ס'מ יהיה 'באוויר' כלומר בחלק מעל זכוכית האקווריום , ובתוכם תשב כל ציוד התאורה , הכנות לפילטר (אם יהיה צורך) וכו' וכו' .

עכשיו אם אני אקח כתר תחתון ואעשה אותו 15 ס'מ הוא יכסה לי את כל הקרקעית ומעבר לזה .
כלומר במידה והוא מתחיל להיות מולבש מהפלטה עליה יושב האקווריום אז יורד ממנו 2 ס'מ בערך (בגלל עובי הפלטות , סנדוויץ רגיל זה 1.7מ'מ) , אז מה שיוצא זה שהוא יכסה לי לאחר הורדת עובי הפלטה התחתונה עוד 13 ס'מ , שזה המון ...
מה שהופך את כל העסק ללא הגיוני , הרי הוא אמור לכסות בערך 80% מגובה המצע , כך שיוצא שרואים את המצע בחלקו העליון , ולא להעלים אותו (המצע) לגמרי בגלל כתר תחתון גבוה ..

SHAI221984
Thursday 29/04/2010, 18:34
המראה "טבעי" רק שהכתרים דקים ולא עבים תחשוב טוב מה יש לך בתוך הכתר העליון מבחינת ציוד ותנסה לצמצם אותו מבחינת הגובה כמה שיותר . את הכתר התחתון תצמצם ב 5-8 ס"מ וזה יראה טוב.
רק אל תעבור את ה15 ס"מ בעליון כי זה פשוט לא נראה טוב באקווריום סטנדרטי (גובה 50-60).

שי

DuDu.S
Thursday 29/04/2010, 22:35
או קיי .
אני ככל הנראה אנסה להאריך את אורך האקווריום מ 50 ל 55 (הייתי רוצה ל 60 אבל זה בעייתי מבחינת מיקום) .

המידות המתוכננות הם 55א , ע35 ג50 .
כתר תחתון 6 ס'מ , כתר עליון עד 15 ס'מ (וכאמור אולי אפילו פחות לאחר חישובים) .

מה נראה לך , יראה פרופורציונלי האקווריום ?
או אולי להנמיך ל 45 ?