צפה בגרסא המלאה : האם פלסטיק מפריש רעלים במים באק'?

אסימן
Sunday 25/04/2010, 17:07
שלום לכולם
היום הלכתי למשתלה וקניתי 4 אדניות .
החלטתי להיפטר מהסלעים הכבדים ולעשות מסלעה נטו מפלסטיק. רק החיפוי החיצוני שלהם יהיה מסלעים שאשעין על האדניות.
השאלה היא האם פלסטיק רעיל באק' ויכול להרעיל לי את הדגים? בהתחשב בעובדה שרכשתי אדניות לא צבועות ומפלסטיק אחד שלם באותו צבע.

gil.
Sunday 25/04/2010, 20:44
גם אם האדניות לא צבועות, חו"ג ממנו הם עשויוות מכיל פיגמנט שבהחלט יכול להיות רעיל. קשה לקבוע אם המינון מסוכן או לא, אבל אני חושב שלא כדאי לקחת סיכון.
באופן כללי ישנם תקנים לחו"ג פלסטיים שאמורים להכיל מזון או מי שתיה וניתן לקנות מכלים העומדים בתקנים אלו. שם רוב הסיכויים שהחומר מנו עשוי הצבע לא יזיק לדגים.

אסימן
Sunday 25/04/2010, 21:21
מה זה חו"ג?

אסימן
Sunday 25/04/2010, 21:24
קצת מוזר לי . כי יש אצלי פלסטיקים באק' כמו הראש כוח או הצינורות של הפילטר והפילטר עצמו גם עשוי מפלסטיק אז מה השתנה פה?

gil.
Sunday 25/04/2010, 21:48
חו"ג - חומר גלם.

מן הסתם אם יצרן ראש הכח או הפילטר מייצר ציוד יעודי לאקווריומים הוא דואג להשתמש בחומרים וצבעים שלא יהיו רעילים לדגים.

תראה, יש סיכוי טוב שהכנסת האדנית לאקווריום זה OK ולא יעשה כלום למים או לדגים, אבל אתה לא באמת יכול לדעת בלי לנסות אז למה לקחת סיכונים.

אסימן
Sunday 25/04/2010, 23:01
הבעיה היא שאפילו אם אני אבצע ניסוי על דגי זהב עם האדניות מי יוכל להבטיח לי שלדגי זהב אולי זה לא משפיע אבל על פרונטוזות זה משפיע ?!!
אם אני אצפה את כל האדניות בסיליקון לאק'? זה יהיה יותר טוב?