צפה בגרסא המלאה : הוספת סלעים לאקוריום

asaf
Friday 19/07/2002, 00:31
אני מתכוון להוסיף סלע לאקוריום (לבה) הצמחייה.
רציתי לדעת (לאחר דיון קצר שלי עם אלעד ב-1 הפורומים) האם שטיפה יסודית של האבן מספיקה? אם לא אז הרתחה לא תצליח לסלק את כל המזיקים שעל האבן?

אנא אל תזרקו ניחושים, מי שעונה אני מקווה שיש לו בסיס לדבריו...

fish in heaven
Friday 19/07/2002, 11:07
אם האבן נלקחת מהטבע לא הייתי סומך על שטיפה בלבד שתעשה את העבודה, לעומת זאת הרתחה/אקונומיקה יעשו את זה מספיק טוב.

Wild Blue
Friday 19/07/2002, 13:18
אם האבן נלקחה מהטבע לא מתוך מקור מים אלא מאזור יבש אז שטיפה הרתחה ואולי אקונומיקה (לא לשכוח טבילה ממושכת ובריכוז גבוהה של אנטיכלור לאחר השטיפה באקונומיקה) יספיקו בהחלט.
אבל אם האבן נלקחה מתוך מקור מים (נחל זורם/ יבש, בריכה עונתית אגם עונתי הכינרת וכו') אז יש להשקיע יותר מאמץ בהכנת האבן לשימוש באקווריום יש לשוטפה היתב ולשפשף טוב את כל חלקיה להוריד חול אצות וכדומה, ואז להרתיח מספר פעמים לאורך כמה שעות בכל פעם אז לקרר ולהרתיח שוב וכך מספר פעמים, לאחר מכן כדאי לעשות טבילה ממושכת באקונומיקה, עוד הרתחה טבילה נוספת באקונומיקה הרתחה וטבילה ממושכת באנטי כלור.
ככה לפחות אני חושב שיש לנהוג בכדי למנוע החדרת יצורים וחידקים ושאר מרעין בישין לאקווריום.

eran_c
Friday 19/07/2002, 14:44
ולא לשכוח לקחת את האבן לרבי המקומי כדי לברך את האבן יש גם להגיד קדש "ג" פעמים לפני הכנסת האבן למים.

Wild Blue
Friday 19/07/2002, 15:00
ערן בשביל מה התגובה הזו? מה היא אמורה להביעה?

eran_c
Friday 19/07/2002, 17:31
אני רק מנסה לעשות את הפורום יותר מעניין אבל אם זה מפריע לך אז אני לא ארשום תגובות נוספות כאלו

סליחה

asaf
Friday 19/07/2002, 18:04
לא יודע אם זה עשה מעניין אבל היה בזה ציניות...

אלעד, כמה זמן צריך לטבול את האבן באקונומיקה ובאיזה ריכוז?