צפה בגרסא המלאה : משאבה לבריכת דגים ממשאבת מים של מכונת כביסה

guy.jewels
Tuesday 06/04/2010, 19:56
שלום לכולם

עשיתי בריכת דגים בחצר ואני מעוניין להשתמש במשאבת מים של מכונת כביסה כמשאבה לבריכה
שתשאב מים מהבריכה ותעביר אותם דרף פילטר שעשוי מכד חרס עם טוף ומסננים עם חור בחלקו העליון של הכד ומשם המים יזרמו כמפל חזרה לבריכה.
האם למישהו יש ניסיון עם משאבות כאלו? יש לי 3 משאבות כאלו וניסיתי את שלושתן ולמרות שהן פעלו (המאוורר שאמור ליצור את היניקה- הסתובב) הן לא שאבו מים!!
אני יודע שאפשר פשוט לקנות משאבה אך אני נהנה לעשות ולבנות לבד.
תודה מראש
גיא

משה25
Tuesday 06/04/2010, 20:07
מצטער שזה ארוך שיהיה בהצלחה
אם אני לא טועה מש' של מכונת כביסה זו מש' צנטריפוגלית שלא יודעת ליצור מספיק ואקום כדי להתחיל לשאוב
דהיינו אתה צריך לשים אותה מתחת לפני המים או למלא אותה במים כדי שתתחיל לשאוב
אבל אז כל הפסקת חשמל תצטרך לעשות לה פעולת "פריימינג" כדי שהיא תתחיל לשאוב או שתשים לה שסתום אל חוזר
כדי שגם בזמן הפסקת חשמל היא תישאר מלאה במים :up:

shai63
Tuesday 06/04/2010, 20:19
לא הייתי מסתכן לחבר משאבה לא יעודית במקום שיש בו מים זורמים. מה גם שמשאבה של מכונת כביסה אמורה לעבוד רק לפרקי זמן קצרים יחסית ומשאבת בריכה עובדת 24/7.
הייתי מנסה (בשביל העניין כמובן....) רק במידה ואתה מחבר אותה רחוק מהבריכה עם צינור יניקה ארוך.

אולי חיברת את הצינורות הפוך? בדר"כ יש סימון על כיוון זרימת המים.

סגלית
Tuesday 06/04/2010, 21:31
אני משתמשת במשאבה של מכונת כביסה להוצאת מים מהאמבטיה למיכל טיהור שנמצא בחוץ. אסור להרטיב את המשאבה. צריך להרים את הצינורות משני הצדדים כדי למלא אותה ואותם במים ואז להוריד את קצה הצינור בצד השואב לתוך הברכה בלי שיכנס אויר ואז זה מתחיל לשאוב. אבל נראה לי שבאמת כמו שאמרו לך, המשאבה לא מתאימה לעבוד זמן ארוך.

quest
Tuesday 06/04/2010, 23:27
לא מתאימה לעבודה רציפה.

guy.jewels
Wednesday 07/04/2010, 00:11
תודה רבה לכולם

אני אנסה למלא את הצינורות כפי שהוצע כאן

ואדווח בהמשך

erby
Wednesday 07/04/2010, 19:35
לא מתאימה לעבודה רציפה.
לחץ נמוך.
עדיף כבר משאבה של מדיח כלים. אצלי, מערכת החלפת מים מזרימה מי אקווריום למיכל וממנו באמצעות משאבה כזו משקה את כל הגינה.

oyogev
Thursday 08/04/2010, 06:32
וותר תחשוב על משהו אחר....