צפה בגרסא המלאה : לרגל נסיעה לחו"ל-כמה שאלות לגבי ציוד לאק' שלי:

benrokh
Sunday 14/07/2002, 11:14
שלום לכולם!
כיוון שאני נוסע לחו"ל בעוד כמה ימים רציתי לברר שם מחירים של כמה דברים ואולי לקנות אותם...
ברצוני לברר שם לגבי:
תאורה טובה לאק' שלי
קירור לאק'
מנורת UV (אולי...)
קלציום ריאקטור (אולי...)
מפרק חלבונים חזק
תוספים למים

עכשיו לשאלות:
1) כמה וואט אהיה צריך למטר פנורמי? (אומרים שזה 120 ליטר-אני אומר שזה לא הגיוני...)
איזה תאורה תהיה הכי טובה לכל האלמוגים למיניהם (נגיד אם ארצה בעתיד הרחוק צדפות טרידכנה ואקרופורות...)? מטל? PC בוואטג' חזק? אחר? (כידוע לי במטל על נפח אק' כזה קטן יכולות להיות בעיות...)
2) איזה קירור אהיה צריך לנפח שיש לי? כמה הוא עולה בממוצע פה?
איזה חברה לחפש?
3) לגבי מחירים אני יודע אז רציתי לדעת:
איזה עוצמה לחפש? איזה חברה?
4) איזה מפרק חלבונים עליי לחפש (דגם) ? הייתי רוצה counter current
האם כולם מפלצתיים בגודלם או שיש גם קטנים יותר? או שעדיף לי קטנים ופשוטים כמו פריזם וכדומה?
5)איזה תוספים עליי לחפש? איזה כמות תספיק לי ולכמה זמן היא תספיק? איזה חברה כדאי?
6)איזה בדיקות אהיה צריך לריף טוב? קלציום? פוספאטים? יוד?

עם כל זה לאיזה תוצאה מקסימלית אוכל להגיע?

סליחה על כל השאלות ותודה מראש לעונים!
בן

קובי
Sunday 14/07/2002, 20:55
תשמע - אתה בבעייה קשה אחת: אפשר להכניס לארץ עד 200 דולר לאדם (בקניית מוצרים וכיוצא בזאת). זכור שבגלל שאתה מתעסק עם ציוד "ביולוגי" יכול להיות גם שיקחו אותך הצידה לבדוק מה אתה בדיוק מחזיק שם בכל הפלסטיקים והמיכלים הללו.

בעייה שלישית שכדאי לחשוב עליה: לאיזו מדינה אתה נוסע ? האם הוואט שם מתאים לוואט בארץ ?

אקווריום מטר פנורמי מכיל קצת פחות מ - 120 ליטר. (הערת אגב)

אני לא יכול לענות על כל השאלות אבל מוטב שתשקול למשל קירור אלקטרוני ולא קירור מכאני, זה יותר קטן ויותר זול, פחות רועש נדמה לי.
UV יכול להיות מאד זול בחו"ל, הבעייה היא עם מנורות ההחלפה שלו. תנסה לחפש ציוד שדורש כמה שפחות החלפה: סקימר, ריאקטור לסידן וכו'
ערכות בדיקה יכולות להיות פתרון טוב, הערכים שלהן טובים ללא קשר לחשמל, אבל סיוט להכניס כימיקלים דרך הגבול.

benrokh
Sunday 14/07/2002, 21:09
אם זה עוזר לך במשהו אני נוסע לאוקראינה.

עכשיו לגבי החלפות-אולי אקנה שם כמה נורות להחלפה ישר?
ציוד "ביולוגי"? למה הכוונה? אם הכוונה לחיות אז זה אפשרי בכלל להעביר אותן?

כימיקלים הבנתי שתהיה בעיה להעביר אז האם כדאי לשכוח מזה?

קירור אלקטרוני (עם המוליך למחצה) זה מה שהתכוונתי לחפש-אבל איזה דגם יתאים?

כמה וואט צריך של תאורה? (אגב הוואטג' כזכור לי מתאים לארץ)
100-200 יספיק? מטל או לא?

200 דולר לאדם? שוב למה הכוונה? ציוד ב200 דולר? איך בדיוק יבדקו אם אפשר לשאול כמה הוא עלה לי?

סקימר-ושוב איזה הכי כדאי? (כיוון שאני מצפה שהמחיר שם לסקימר לאק' שלי יהיה נמוך מאוד (בגלל הכלכלה שם-המבין יבין) הייתי כבר רוצה את הטוב ביותר-כמה הוא כבר יעלה לי שם? 50 דולר? הרי אני לא צריך חזק מדי לנפח כזה...)

קלציום ריאקטור-דבר שיהיה כדאי לראות שם אבל שוב: מה לחפש ואיך לדעת איזה מתאים לנפח שלי? (בשביל לא לקנות סתם מפלצת בגובה מטר+ )

באותה הזדמנות לכל מי שנתקל בבעיות העברה של ציוד (וחיות?) איזה בעיות יכולות לצפות לי???

שוב תודה
בן

asaf
Sunday 14/07/2002, 22:18
אני לא ממש יכול לעזור לך בכל הנוגע לציוד שאתה צריך אבל אני חייב לומר לך שאבא שלי היה כמה פעמים בארה"ב, ולא נתקל ביותר מחנות או 2, וגם שם היה מבחר מצומצם מאוד.
אני במקומך הייתי מחפש באינטרנט חנויות באוקראינה לפני שהייתי הולך.
לא כדאי שתתקע שם ולא תמצא איפה לקנות :wink:

fish in heaven
Sunday 14/07/2002, 23:29
הי בן,
אכן כדאי לברר איפה יש חנויות דגים שם, וזה משימה לא קלה (אני חיפשתי חנויות דגים במינכן ללא הצלחה ברשת)
בקשר לציוד, על מנורות זה בעייתי - יש סיכון לא קטן שיישברו בשלב זה או אחר, וזה יכול להיות לא נעים. תוספים, ודברים כאלה הייתי ממליץ משתי סיבות, בד"כ המחיר בארץ יקר יחסית, וקל לקחת את זה איתך.
בקשר לשאר הציוד, מצטער, זה מים מלוחים.

ותהנה בנסיעה :green:

benrokh
Sunday 14/07/2002, 23:56
לגבי עבודת הגישוש-למזלי יש לי גששים במקום אליו אני מגיע :brow: אז יש לי סיכוי למצוא את מה שאני מחפש בקלות רבה

לגבי תוספים הרי אמרו שתהיה בעיה להעביר כימיקלים לא?
אם לא אז הרי שאחזור עם מזוודה מלאה בתוספים וטסטרים :brow:

לגבי זה שנורות יכולות להשבר-גם אפשר לפתור בעיה זו במיוחד אם מדובר בנורות קטנות וקומפקטיות

עוד הצעותהערות?

benrokh
Monday 15/07/2002, 22:37
אין עוד הזהרותהמלצותהצעותעצות???

benrokh
Wednesday 17/07/2002, 22:20
מחר בערב אני נוסע

תודה על כל התגובות (לצערי המעטות) שקיבלתי!

אם יש עוד מישהו שיוכל לכתוב לי עוד המלצה או משהו לפני הנסיעה זה יעזור לי מאוד!