צפה בגרסא המלאה : שליטה מרחוק על האכלה באק'

FishDude
Monday 08/03/2010, 16:39
הכותרת היא רק כדי להיות עניינית, אבל תכל'ס אני רוצה לראות אם מישהו הצליח להגיע לרמה הכי גבוהה של שליטה באק'-החלפות מים והאכלה בלחיצת כפתור-האם מישהו הצליח להגיע לרמה הזאת?האם מישהו אי פעם עשה את זה? במקרה שלא-מה ממליצים? הכוונה היא להשגיח על האק' שלי כשאני לא נמצא בבית. אני לא מדבר על תקופה של שבוע כשמישהו מבקר, אני מדבר על תקופה של חודשיים שאני לא בארץ, בלי אף אחד שמשגיח עליו, ולכן מאוד חשוב לי לדעת אילו פתרונות יש. נכון שהאק' ישרוד חודשיים ללא החלפת מים, אבל בכל זאת, אני רוצה לדעת מה האפשרויות.

מטי
Monday 08/03/2010, 18:19
יש פה מישהו שיש לו בקרה מרחוק לאקווריום לכמעט הכל, דישון, תאורה, האכלות, החלפות מים והתראות לסלולרי כשיש בעיות.
אני לא זוכר את שמו (אולי עפר?) אבל אני בטוח שמישהו פה ייזכר.
עדיין, לא נראה לי שלנטוש את האקווריום לחודשיים זה מצב אפשרי, מה אתה עושה אם מת לך דג? אם יש מחלה?
לכזאת רמה של שליטה מרחוק לא נראה לי שאפשר להגיע

FishDude
Monday 08/03/2010, 18:47
האמת עכשיו כשהזכרת, גם אני זוכר שמישהו באמת עשה משהו כזה עם הכל אוטומטי, ואתה צודק, גם אני חושב שקראו לו עופר, אז עופר, תענה, זקוקים לך פה:hair:
בכל מקרה,לא התכוונתי לזרועות רובוטיות שיגזמו את הצמחים, יחליפו מים ויוציאו דגים. במקרי חרום, אני כן יוכל לקרוא למישהו, אבל הכוונה לדברים שבשגרה, כמו האכלות והחלפות מים.

EG101
Monday 08/03/2010, 20:56
בתור הנדסאי אין בעיה להכין מע' כזאת
ניתן לבנות מע' המבוססת על מיקרופרוססור
ולחבר לכניסות לדוגמא :רמת PH רמת הניטראט וכו'
ויציאות ניתן לחבר את כול המערכת שקימות כיום
וכול השאר הוא תכנות המיקרופרוססור
בתור פרויקט להנדסאי אלקטרוניקה זה אחלה רעיון.

shiko
Monday 08/03/2010, 21:27
איך אתה יכול לדאוג לרמת פוספאט ונירטראט וכו קבועים??
את הPH ברור לי שזה כבר לא בעיה
אבל שאר הדברים??

חוץ מלהכין תמיסות דישון ודישון אוטומטי מה עוד אפשר לעשות
אשמח אם תוכל להסביר למה התכוונת:up:

lirann
Monday 08/03/2010, 21:58
אני לא יודע אם זה אמיתי או לא אבל פעם ראיתי איזה סרטון שמישהו שולט דרך האייפון על האכלה, משאבת אוויר, מצלמות שיש לו מכוונות לאקווריום

ofird
Monday 08/03/2010, 22:01
לעופר המנהל הטכני יש שליטה אבסלוטית על האק

תחפש עץ שלו בנושא