צפה בגרסא המלאה : יצירת מערות מקלקר

lirann
Sunday 14/02/2010, 18:27
לאחר שחיפשתי סלעים יפים עם מקומות מסתור ולא ממש התלהבתי ממה שיש וגם אני לא רוצה להעמיס יותר מדי משקל החלטטתי ליצור מערות בעזרת קלקר.
מה צריך בשביל ליצור מערות מקלקר? קלקר (כמובן), סיליקון לאקווריום, צבע שלא פולט רעלים (איזה יש?), ואז לחמם את הקלקר בעזרת פן. שחכתי\טעיתי במשהו?

עוזי.פ.
Sunday 14/02/2010, 18:56
רעיון מעניין
אבל
מה תעשה בשביל להשקיע אותן ?

נדב.ל
Sunday 14/02/2010, 19:08
אתה יכול לצפות את הקלקר בסוג הקוורץ הקיים אצלך באקווריום בעזרת הסיליקון, זה יכול להיות נחמד ואולי גם לשקוע, אם לא מקסימום תדביק לו בתחתית אבן קטנה שתשקיע את העסק :wink:

רק שים לב שאתה משתמש בסיליקון מיועד לאקווריומים :up:

lirann
Sunday 14/02/2010, 19:36
באמת לא חשבתי על זה שזה יצוף.
אם אני יעשה לו בסיס בולט יותר ויכסה את הבסיס הזה בחצץ קוורץ שיש זה יכול לעזור? או אם אני יצפה את זה זה לא יצוף? אם לא יש לי אבן נחמדה עם צורה יפה שאני ישים אותה מעל והיא כבר תשקיע את זה.

avi.lavi
Sunday 14/02/2010, 19:48
אם אתה משתמש בבלוק של קלקר, תעשה בו שקע מתאים לאבן בה תשתמש וככה זה לא יבלוט.

lirann
Sunday 14/02/2010, 20:07
טוב יש לי רעיון בקשר לאיך להשקיע את זה. אני יעשה באמצע את אחת המערות נמוכה יותר, ולמעלה אני ישים את האבן ועוד שתי מערות לידה שלא יהיה סתם פתאום אבן זרוקה למעלה.
מישהו יכול לעזור לי עם המצרכים?

dorgravits
Sunday 14/02/2010, 20:17
בעיקרון אתה צריך קוביית קלקר צפופה (אם תקנה קלקר לא צפוף הוא יתפורר לך ולא ייחתך טוב).
תצטרך סכין יפנית או מסור קטנטן.יש גם חותך קלקר שזה כמו חוט דק שמתחמם וחותך בקלות.
חיתוך באמצעות כלי חם יהיה יעיל יותר.קח בחשבון שבתאוריה הכל פשוט וקל,אבל לחתוך קלקר ולרוקן אותו כרוך בהרבה סבלנות וכמות אדירה של ליכלוך..
יש בחנויות יצירה קלקר בצורת עיגול-ייקל עליך מאשר לחתוך מקוביה גדולה.

lirann
Sunday 14/02/2010, 20:24
למה עיגול\קובייה? דווקא חשבתי על פלטת קלקר ולחתוך אותה ואז לחבר עם הסיליקון ליצירת מערה עגולה, וגם לא את כולם אני מתכוון לעשות עגולות יש כאלה שאני יצטרך רק פלטה וזהו. אני יודע שככה זה נשמע יותר קל וזה יהיה קשה לעשות את זה אבל אני ינסה

yair7
Sunday 14/02/2010, 21:03
אבן לבד לא תצליח להשקיע א"ז לקלקר יש התנגדות מטורפת כלפי מעלה תצטרך להדביק אותו עם סיליקון לקרקעית האק'.

מספיק שדג אחד החליט ל"הכנס" באבן והיא טיפה זזה ויש לך טיל שמשורג מלמטה ומעיף לך את המכסה...

lirann
Sunday 14/02/2010, 21:10
אין מצב שאני ידביק לקרקעית איך אני יוציא אחר כך? ואני ישים את האבן במצב שלא יהיה אפשר להזיז אותה. אני אפילו יכין לה מקום אני יוסיף קלקר מסביב לאיפה שאמורה להיות האבן.. חוץ מזה לא נראה לי שהדגים יוכלו להזיז אותה בגלל זה לא אבנים כל כך קלות. אם אני יצפה את זה בחצץ במשקל חצי קילו + 2 אבנים מעל במשקל של יותק מקילו נראה לי זה לא יספיק? ההתנגדות כל כך מטורפת?

איך האנשים ששמים רקע תלת ממידי מקלקר שמים את זה בלי שזה יתחיל לצוף?

dorgravits
Sunday 14/02/2010, 21:17
מציע לך פשוט לנסות עם אחד ולראות/ללמוד ממנו לגבי ההמשך.

lirann
Sunday 14/02/2010, 21:22
אחד מה? אני מתכוון לעשות את כל המערות מחוברות.
אין לאף אחד נסיון עם דבר כזה? המים בתוך המערות, החצץ עליהם, ועוד סלעים לא יחזיקו את זה במקום?

אולי לפני שאני יבנה את המערות אני יקח את הבלוק, ימלא קצת מים באמבטיה שיכסו את זה ויבדוק אם זה מתרומם או לא. או שזה לא כל כך כדאי כי אם זה יתרומם זה יעיף את הסלעים ויסדוק את האמבטיה..

dorgravits
Sunday 14/02/2010, 21:26
ראיתי מערות שעשו מקליפות קוקוס (ציפו אותם במצע),מערות מכלי חרס שונים..קלקר קצת בעייתי בגלל יכולת הציפה שלו..לפני שאתה בונה את כל המערות מחוברות פשוט תיקח חתיכה, תצפה אותה במצע או מה שאתה מתכנן ותבדוק האם החתיכה צפה ומה דרוש כדי לגרום לה לשקוע.

lirann
Sunday 14/02/2010, 21:29
כל מה שאני רוצה לעשות בסוף מסתבך כמו לא יודע מה..
טוב אני יקנה קלקר, ישים אותו בתוך מים + הסלעים מעל ואני יראה מה קורה

lirann
Sunday 14/02/2010, 21:45
איך אנשים שמים רקע פנימי מקלקר בלי שהוא יצוף? סיליקון?

עוזי.פ.
Sunday 14/02/2010, 23:17
כל מה שאני רוצה לעשות בסוף מסתבך כמו לא יודע מה..
טוב אני יקנה קלקר, ישים אותו בתוך מים + הסלעים מעל ואני יראה מה קורה

יקירי !
רק מי שלא עושה - לא טועה !

yair7
Monday 15/02/2010, 16:46
איך אנשים שמים רקע פנימי מקלקר בלי שהוא יצוף? סיליקון?

ודאי!... שמים סיליקון והרבה ומצמידים חזק בלחץ.
תעשה ניסוי לפני כן במקום שאין לך בעיה של סדק או בלגן ותראה את כושר הציפה של הקלקר.

יניב 8
Monday 15/02/2010, 18:48
לא לשכוח תמונות בתחילת התהליך ובסופו:up:

lirann
Monday 15/02/2010, 18:53
יש לי את בריכה קטנה מפלסטיק זה של הילדים הקטנים, אני ימלא שם מים, ישים את הקלקר, ויבדוק כמה אבנים אני יצטרך כדי להטביע את זה אם בכלל אני יצליח.
תמונות אם הכל יסתדר אז יהיו :) בנתיים אני צריך לחפש קלקר כזה

yair7
Monday 15/02/2010, 19:00
קח אפילו חתיקת קלקר ממוצרי חשמל חדשים שבאים עם קלקר באריזה או שפשוט לך לטמבור הקרוב או חנות יצירה ותקנה קלקר

lirann
Monday 15/02/2010, 19:05
שמתי לב לבעיה באקווריום, זה אקווריום של JEBO אז יש משהו באמצע המכסה של האקווריום שבגללו אני לא יוכל להכניס את כל המערות כיחידה אחת שלמה.
אפשר לראות את זה בתמונה פה:
http://s53.radikal.ru/i139/0909/78/343794849ca2.jpg

אה בעתם באלכסון אני חושב שאני יצליח. אם לא אני יחתוך את המערות לשתי חלקים למרות שהייתי מעדיף שזאת תיהיה יחידה אחת.
כמה אמור לעלות בלוק קלקר 70*70 בערך?

בר קפלן
Sunday 21/02/2010, 14:11
יש לי רעיון יותר טוב (עשיתי את זה) בניתי מסלעה מקלקר ציפיתי במלט הידראולי ואחרי זה שרפתי את הקלקר מבפנים
ויצקתי מלט בחור שנשאר :up:8) אם תרצה יעוץ שלח לי בפרטי ואני יעזור בכייף

lirann
Sunday 21/02/2010, 16:51
וזה שקע בלי בעיה?
ד"א אפשר תמונה של זה? :roll:
לפי מה שמישהו שדי מבין נראה לי אמר אז זה ישקע עם האבנים מעל
הבעיה שעדיין לא קניתי קלקר :o

lirann
Tuesday 02/03/2010, 15:39
טוב יש לי חתיכת קלקר גדולה 3ס"מ עובי . אני ינסה לעשות משהו. אם מה אפשר להדביק חתיכות? רק סיליקון? ואיזה צבע צריך בשביל לצבוע את זה?

lirann
Friday 05/03/2010, 08:15
כבר חתכתי את הקלקר וסידרתי מערות אבל איך אני מדביק את זה עכשיו? יש לי איזה דבק בבית שכתוב עליו מדביק קלקר, אפשר להשתמש בו? כי זה גם ככ לא יגע במים. או רק בסיליקון לאקווריום?

lirann
Friday 05/03/2010, 16:19
מישהו בבקשה?

lirann
Saturday 06/03/2010, 17:44
אל תענו גם אין תמונות :cry::evil:
סתם.
הדבקתי את זה איך שאני רוצה שיהיה. עם מה אני מצפה את זה וצובע את זה?

lisamiler
Saturday 06/03/2010, 21:54
מדביק עם סיליקן לאקווריום צובע עם מלט ועושה השפרה

globali
Saturday 06/03/2010, 22:13
היי lirann

אפשרי גם ליצור מיבנים מפוליגל
ולצפות אותם בקוורץ ו/או בסוג
המצע שאתה משתמש בו באק'.

הריון של פילה - לאוטק צמחיה
300 ליטר, סצינה תלת מימדית
U R B A N HARDSCAPING
(http://www.aqua.org.il/forums/showpost.php?p=1721546&postcount=244)
ב"הצלחה.

lisamiler
Sunday 07/03/2010, 13:06
יש בחנויות יצירה כדורי פלסטיק שקופים וחלולים שמתפרקים לחצי
גם איתם אפשר ליצור מערות ולצפות בקוורץ, מצע, חלוקי נחל ועוד....

lirann
Wednesday 10/03/2010, 21:35
מדביק עם סיליקן לאקווריום צובע עם מלט ועושה השפרה
עם מלט? מאיפה אני יביא מלט :o
היי lirann

אפשרי גם ליצור מיבנים מפוליגל
ולצפות אותם בקוורץ ו/או בסוג
המצע שאתה משתמש בו באק'.

הריון של פילה - לאוטק צמחיה
300 ליטר, סצינה תלת מימדית
U R B A N HARDSCAPING
(http://www.aqua.org.il/forums/showpost.php?p=1721546&postcount=244)
ב"הצלחה.
זה יותר טוב לדברים ישרים יותר, מערות כאלה עדיף מקלקר כדי שלא יהיה בצורה ישרה ויראה יותר אמיתי.
אולי נבדוק את זה..
תודה

lisamiler
Wednesday 10/03/2010, 23:10
עם מלט? מאיפה אני יביא מלט :o

חנויות לחומרי בניין

lirann
Thursday 11/03/2010, 16:38
טוב בסוף וויתרתי על זה,
יכל היה לצאת יפה אבל אני לא רוצה להדביק את זה את עם סיליקון לאקווריום וגם אני לא רוצה להוציא את הסלעים שיש לי כדי לבדוק אם זה יצליח להשקיע את זה כמו שצריך כי הם כבר מסודרים בצורה יפה ואני לא רוצה להרוס

RASTA
Friday 12/03/2010, 11:13
יש בחנויות יצירה כדורי פלסטיק שקופים וחלולים שמתפרקים לחצי
גם איתם אפשר ליצור מערות ולצפות בקוורץ, מצע, חלוקי נחל ועוד....
מחלוקי נחל הייתי מתרחק, במיוחד הלבנים כי יש להם נטייה להקפיץ את רמת הפוספטים במים ואז אצה חוטית תבוא וחליע לאללה...
את הרקע אצלי הדבקתי עם סיליקון, שחור, הרבה... וגם אז הוא נפתח!!!:fire:
הרעיון עם הקוקוס נשמע מדליק!
ותמיד אפשר לעבוד קצת עם טוף OVERSIZE וסיליקון שחור וליצור לעצמך מערות יפות וטבעיות, אתה גם יכול להסוות את חיבורי הסיליקון עם פיזור של טוף גרוס שידבק לסיליקון הגלוי, תאמין לי שעם קצת סבלנות אתה תקבל תוצאות מדהימות ובעלות מאוד נמוכה יחסית לקניית סלעי בזלת, מה גם שבמידה ויש לך סירקולציה טובה במים, הטוף ישמש כמושבה בקטריאלית ויתרום המון לסינון המים!

globali
Friday 12/03/2010, 11:19
... ותמיד אפשר לעבוד
קצת עם טוף OVERSIZE ...

הרעיון נשמע מעניין,
אבל לפי מה שהבנתי
כאן (http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=197083&highlight=%E8%E5%F3+%E0%E9%F0%F8%E8%E9) הוא לא אינרטי.

RASTA
Friday 12/03/2010, 11:34
זה בזלת... בדיוק כמו הסלעי בזלת שקונים בחנויות אקווריומים לפי קילו במחירים הזויים, יש אפילו מארזים של חברות גרמניות בהגדרה של "סלעי לאבה", שזה ת'כלס אבני בזלת יפות או בקיצור טוף גדול מאוד.

כמובן שתמיד רצוי להרתיח לפני השימוש. אני משתמש באבנים כאלה כבר 20 שנה באקווריומים שלי וגידלתי איתן כמעט הכל! צימחייה, שרימפסייה, דובייסי, דיסקוסים, מורנות, ציקלידים אפריקאיים ומה לא בעצם.

בשורה התחתונה - אבני לאבה = טוף.

ובאשר לקישור שהעברת... אינרטי זה מושג יפה, אבל לא צריך לפחד מכל מה שהוא "לא אינרטי", תלוי מה זה משחרר, באיזה כמות ומה ההשפעה על המים. דווקא ברזל באקווריום צמחייה יכול להיות מועיל, לא ככה?

globali
Friday 12/03/2010, 11:37
... אני משתמש באבנים כאלה
כבר 20 שנה באקווריומים שלי ...

היי RASTA,

יש מצב שאתה מעלה לינק
לאשכול היצירות שלך כדי
שכל העם יוכל להתרשם,
תמיד מעניין לצפות וללמוד.

... תלוי מה משתחרר, באיזה כמות
ומה ההשפעה על המים. דווקא ברזל
באק' צמחייה יכול להיות מועיל, לא ככה?

למיטב ידיעתי מה שיותר אינרטי
הוא יותר חיובי מהרבה סיבות.

RASTA
Friday 19/03/2010, 14:18
בשמחה, תמונות יגיעו אחרי שהאקווריום ישוקם, נהרס קצת בגלל מעבר דירה... :evil:

alasry
Sunday 04/04/2010, 17:53
אני את הקלקר שלי הדבקתי עם סיליקון לתחתית האקווריום. אמנם אין סיכוי שזה יזוז, אבל אין שינויים בעיצוב אלא אם כן אני חופר במצע. כנס לקישור בחתימה שלי אני מדבר על חמשת ה"סלעים" הורודים- חומים.

אביאל
Monday 05/04/2010, 13:10
פעם בניתי מערה כזו מקלקר
בישביל שתשקע עשיתי כל מיני שקעים ובתוכם הכנסתי משקולות קטנות (שהיו מאיזה משחק ילדים) שעטפתי טוב עם סיליקון כדי שלא ישחררו שום דבר למים
את הקלקר עצמו מרחתי בסיליקון ושפחתי עליו מהון קוורץ
התוצאה הסופית הייתה די נחמדה ולאחר כמה שנים של שימוש נמאס לי והחלפתי לאבנים טבעיות
בהצלחה