צפה בגרסא המלאה : בניית רקע/ מסלעה בדך קצת שונה

lisamiler
Thursday 14/01/2010, 11:07
http://www.aquatic-gardeners.org/TAG20-1pg25-31.pdf

Chen-D
Thursday 14/01/2010, 14:29
טוב לבעלי הציקלדיות

rimal
Thursday 14/01/2010, 14:38
ממש יפה יצא לו את יכולה לשלוח אותו גם אלי :D

lisamiler
Friday 15/01/2010, 10:13
ממש יפה יצא לו את יכולה לשלוח אותו גם אלי :D

זה ניראה ממש פשוט אם את באמת רוצה לבנות אני יכולה לעזור לך
את מוזמנת לקפוץ אלי גם ככה הבית שלי הפך להיות כמו בית מלאכה אחד גדול
ויש לי כאן גם ציוד וחומרים רבים לעבודה
דברי איתי בבפרטי

וחניש
Thursday 21/01/2010, 23:10
זה פלאוריטן?

UV
Thursday 21/01/2010, 23:31
הוא השתמש בחומר בשם sika top seal 107 חומר דומה לזה שאני השתמשתי בו (סיקה ככל הנראה טוב יותר),
אבל שימו לב: לא מתאים למי שהמים אצלו עם PH<7.2 החומרים הצמנטיים (בטונים למיניהם) לא עמידים בחומציות ולכן חובה לצפות אותם או לאטום אותם בעזרת חומרים אחרים (אפוקסי או סילר אקרילי כלשהו)

lisamiler
Friday 22/01/2010, 12:38
הוא השתמש בחומר בשם sika top seal 107 חומר דומה לזה שאני השתמשתי בו (סיקה ככל הנראה טוב יותר),
אבל שימו לב: לא מתאים למי שהמים אצלו עם PH<7.2 החומרים הצמנטיים (בטונים למיניהם) לא עמידים בחומציות ולכן חובה לצפות אותם או לאטום אותם בעזרת חומרים אחרים (אפוקסי או סילר אקרילי כלשהו)

אתה יכול לתת דוגמא לסילר אקרילי שבטוח לשימוש באקווריום?

UV
Saturday 23/01/2010, 11:42
אכן משימה לא פשוטה אם רוצים שהייצרן יצהיר "מותר למי-שתייה". יש לא מעט חומרים מבוססים אפוקסי שאולי יתאימו אבל לא מאושרים למזון או למי-שתייה.

אני בחיפושים מתמידים אחר חומר כזה. ולאחרונה מצאתי ואפילו רכשתי !
לא מדובר בסילר אלא בחומר המוגדר בקטגוריה של צבעים וציפויי הגנה. החומר משמש בריכות מים וחומרים כימיים לתעשיית המים, כציפוי הגנה אנטי קורוזיבי. מאושר למי שתיה ומזון.

לחומר קוראים "פרמקור" והוא מיוצר ע"י חברה שוויצרית. זהו סוג של אפוקסי, משחתי, שניתן גם לעצב בו.
היבואן הוא "גילאר" ועל האריזה מופיע "סיקה" אבל באתרים הרבים של החברה הגדולה הזו לא ניתן למצוא את ה PDF של המוצר, משום מה.

כואב לי להודות: דלי אחד של החומר (10 ליטר) עלה לי כמעט 1100 ש"ח והוא לא ניתן לגיוון בקלות.

lisamiler
Saturday 23/01/2010, 16:47
אכן משימה לא פשוטה אם רוצים שהייצרן יצהיר "מותר למי-שתייה". יש לא מעט חומרים מבוססים אפוקסי שאולי יתאימו אבל לא מאושרים למזון או למי-שתייה.

אני בחיפושים מתמידים אחר חומר כזה. ולאחרונה מצאתי ואפילו רכשתי !
לא מדובר בסילר אלא בחומר המוגדר בקטגוריה של צבעים וציפויי הגנה. החומר משמש בריכות מים וחומרים כימיים לתעשיית המים, כציפוי הגנה אנטי קורוזיבי. מאושר למי שתיה ומזון.

לחומר קוראים "פרמקור" והוא מיוצר ע"י חברה שוויצרית. זהו סוג של אפוקסי, משחתי, שניתן גם לעצב בו.
היבואן הוא "גילאר" ועל האריזה מופיע "סיקה" אבל באתרים הרבים של החברה הגדולה הזו לא ניתן למצוא את ה PDF של המוצר, משום מה.

כואב לי להודות: דלי אחד של החומר (10 ליטר) עלה לי כמעט 1100 ש"ח והוא לא ניתן לגיוון בקלות.

וואוו.... פשוט הזויי....
חייב להיות בשוק חומרים יותר זולים עם אפקט דומה
מה לגביי הסילרים של בי ג'י בונד?