צפה בגרסא המלאה : הוספת פילטר תת-קרקעי

אלנה
Monday 01/07/2002, 11:36
שלום

הפעם יש לי שאלה בנוגע לפילטר תת-קרקעי. יש לי אקווריום 180 ליטר של ג'אוול שבו מופעלים הים 2 פילטרים:

פנימי של ג'אוול 600 ליטר/שעה
חיצוני היידור 600 ליטר/שעה

כיוון שהגיע זמן לעשות טיפול חצי שנתי, במסגרת הטיפול אני רוצה להוסיף פילטר תת-קרקעי (אין לי צמחיה חיה ואני לא מתכננת להוסיפה בזמן הקרוב). אני לא רוצה להוסיף משאבת אוויר נוספת, לכן הפילטר יופעל על ידי ראש כח.
וכאן השאלה:
מהי עוצמתו המומלצת של ראש כח (כמה ליטר/שעה), כך שזה יהיה יעיל?
האם לכסות את כל הקרקעית עם הפילטר, או רק חלק?

תודה

יב
Monday 01/07/2002, 14:28
לעניות דעתי את מכוסה מבחינת סינון. ופילטר תת מצעי הוא מיותר אצלך.

אם את מתעקשת, תניחי את רשת הפילטר על כל שטח ריצפת האקווריום ותשתמשי בראש כח בספיקה נמוכה ביותרץ זה יספיק מבחינת הסינון וימנע זירמי מים חזקים באקווריום.

asaf
Monday 01/07/2002, 14:53
את יכולה להוסיף פילטר תת קרקעי אם את מעוניינת, אבל זה עד כדי כך נחוץ.
אם את כבר הולכת על הפילטר הזה, אז הייתי מוציא את הפילטר הפנימי, גם כי יש לך סינון מספיק וגם כי התת קרקעי יעזור בפירוק הרעלים, אבל בכל מקרה הפילטר החיצוני הוא טוב מאוד, והוצאת הפילטר הפנימי יפנה לך מקום נרחב.
רצוי שהלוחות יכסו שטח גדול ככל האפשר.
מה גודל החצץ שלך, ואיזה דגים יש באקוריום?
לי יש ראש כח של hydor שקניתי לפני כ-4 שנים בשביל הפילטר התת קרקעי שהיה לי, עושה 450 ליטר בשעה, ועובד מצוין עד היום (למטרות שונות) - עלה 100 ש"ח.

אלנה
Monday 01/07/2002, 15:13
חצץ גדול יחסית (כ-5 מ"מ), בעובי של 4 ס"מ בערך - נראה לי, זה אמור להספיק.
יש לי כ-30 דגים, כאשר הגדולים הם זוג סקלארים וזוג גורמי פנינה, וכל השאר קטנים יחסית (פלטי, קורי, בוטיה ליצן קטנים, דניו). הבעיה שכל הזמן יש לי ניטריט ברמות נמוכות - לא יותר מ-0.1, אבל זה אמור להיות 0. לכן אני רוצה בכל זאת להוסיף עוד פילטר בנוסף לאלה שיש לי.

יב
Monday 01/07/2002, 20:12
לפני הוספת פילטר תת מצעי, כדאי לך אולי לבדוק למה ערכי הניטרית מעל אפס. או שהערכה/צורת המדידה אינם תקינים או שבאמת יש ניטרית ואז לבדוק למה מושבות החידקים לא מתפקדות. מצע מספיק עבור מושבות חיידקים יש לך.

נקודות לבדיקה - איך הפילטר מטופל תקופתית
- האם שטיפת הפילטר נכונה
- מה הרכב המדיות בפילטרים