צפה בגרסא המלאה : אמריקאים סחירים ולא סחירים ???

ramgeva
Sunday 11/10/2009, 18:53
אני קורא הרבה פה בפורום ורואה הרבה מקרים של הטלות ושאין מה לעשות עם הדגיגים, אני מתכוון קצת לשנות את האוכלוסיה באקווריום שלי ואני לא רוצה שיקרה לי מצב כזה.
האם יש איפשהו באתר מקום שהוא כמו מחירון של דגים או משהו שמתאר את הסחירות שלהם?
אם לא הייתי רוצה לקבל קצת מושג מה האמריקאים הסחירים ביותר גם היקרים וגם כאלה שלא כל כך יקרים אבל עדיים קונים אותם וכמובן גם מהם הדגים הכי לא סחירים שסתם זה כאב לב לזרוק את הדגיגים שלהם.
תודה רבה לכל העוזרים.

talm
Sunday 11/10/2009, 19:16
לא קיים מחירון שכזה.
סחירות זה דבר משתנה וכל הזמן נע ונד לפי טרנדים, אופנה וזמינות.
בדרך כלל דגים אמריקאים שקיימים בחנויות והרבייה שלהם קלה, יהפכו להיות מה שאתה מגדיר, "בילתי סחירים". (רוב החובבים מעדיף לרכוש מחנות ולא מחובב - אפילו שלדעתי האישית במיקרים רבים כדי ואפילו עדיף לרכוש מחובב)
דברים מיוחדים שתגדל ותהיה על ה"גל" של הטרנד ויהיה לך בילעדיות, יהפכו מבוקשים. (אבל כשהשוק יוצף, גם יהפכו לבילתי סחירים)

הדבר נכון לא רק לדגים אלא לכל סחורה שקיימת ולא חשוב איזה.

תן לי לתת לך דוגמא: (טקסס אדום שמופיע בסמל האישי שלך)
כיום הדג דיי נדיר בשווקים, וידוע לי שיש לו ביקוש.
במידה ותרבה אותו היום ותוציא למכירה, תהיה בילעדי והדג יהיה סחיר.
תציף את השוק + יקומו מתחרים שרוצים לגלוש על הגל (אפילו מהצאצאים שלך) --> הדג יהפוך לבליתי סחיר אצל החובבים כי יהיו אותו במחירים שווים לכל נפש גם בחנויות. (יהיה לך קשה להתחרות מול שוק מוצף)
מי שיודע "לגלוש" על הגל מרוויח ולכן צריך חוש לדברים האלו וכאן באתר לא עשו מחירון "טרנדים" שכזה. (אתה צריך לדעת לזהות טרנדים ולקחת סיכונים)

תראה את מקרה הפלאורים או הוויאג'ות המוזרות שפיליפ גידל פעם. :D

מזכיר במידה כלשהי את העץ המצחיק הבא:
http://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=180680

ramgeva
Sunday 11/10/2009, 19:42
תודה רבה על התשובה המפורטת.
בקיצור נראה לי לפני שקונים משהו אפשר להתייעץ פה ואני מאמין שיהיה אפשר להבין אם כדי או לא.

sergeyal
Sunday 11/10/2009, 19:50
על תשכח שאתה "מתחרה" עם מגדלים ממקומות כמו מזרח אירופה ואסיה ,שם כוח אדם זול ,הוצאות על מים, חשמל, קרקע מחיה וכו . ,כמו כן יש להם ניסיון רב יותר בגידול מהיר וכמויות גדולות, יותר מזה יש סבסוד ממשלתי כי זה מכניס מטבע זר.
אומנם עלויות ההובלה מייקרות את המוצר שלהם ,עדיין המחיר הסופי יוצא זול.

killer
Sunday 11/10/2009, 19:52
לא קיים מחירון שכזה.
סחירות זה דבר משתנה וכל הזמן נע ונד לפי טרנדים, אופנה וזמינות.
בדרך כלל דגים אמריקאים שקיימים בחנויות והרבייה שלהם קלה, יהפכו להיות מה שאתה מגדיר, "בילתי סחירים". (רוב החובבים מעדיף לרכוש מחנות ולא מחובב - אפילו שלדעתי האישית במיקרים רבים כדי ואפילו עדיף לרכוש מחובב)
דברים מיוחדים שתגדל ותהיה על ה"גל" של הטרנד ויהיה לך בילעדיות, יהפכו מבוקשים. (אבל כשהשוק יוצף, גם יהפכו לבילתי סחירים)

הדבר נכון לא רק לדגים אלא לכל סחורה שקיימת ולא חשוב איזה.

תן לי לתת לך דוגמא: (טקסס אדום שמופיע בסמל האישי שלך)
כיום הדג דיי נדיר בשווקים, וידוע לי שיש לו ביקוש.
במידה ותרבה אותו היום ותוציא למכירה, תהיה בילעדי והדג יהיה סחיר.
תציף את השוק + יקומו מתחרים שרוצים לגלוש על הגל (אפילו מהצאצאים שלך) --> הדג יהפוך לבליתי סחיר אצל החובבים כי יהיו אותו במחירים שווים לכל נפש גם בחנויות. (יהיה לך קשה להתחרות מול שוק מוצף)
מי שיודע "לגלוש" על הגל מרוויח ולכן צריך חוש לדברים האלו וכאן באתר לא עשו מחירון "טרנדים" שכזה. (אתה צריך לדעת לזהות טרנדים ולקחת סיכונים)

תראה את מקרה הפלאורים או הוויאג'ות המוזרות שפיליפ גידל פעם. :D

יפה דיברת טל :up:

"The trand is your friend" 8)
(משפט משוק ההון אבל מתאים גם כאן)

ramgeva
Sunday 11/10/2009, 20:24
על תשכח שאתה "מתחרה" עם מגדלים ממקומות כמו מזרח אירופה ואסיה ,שם כוח אדם זול ,הוצאות על מים, חשמל, קרקע מחיה וכו . ,כמו כן יש להם ניסיון רב יותר בגידול מהיר וכמויות גדולות, יותר מזה יש סבסוד ממשלתי כי זה מכניס מטבע זר.
אומנם עלויות ההובלה מייקרות את המוצר שלהם ,עדיין המחיר הסופי יוצא זול.

צודק אבל המטרה שלי היא לא להיות סוחר אלה להינות מהדגים מהטלות מהדגיגונים החדשים שיצאו, אבל לדעת שיכול להיות להם בית, ולא לזרוק חס וחלילה.

sergeyal
Sunday 11/10/2009, 20:27
אה הבנתי ,
אז המחיר לא צריך להטריד אותך ,ברוב המקרים אתה יכול לזכות את הדגים לחנות בכחצי מהעלות שלהם על המדף

matan27
Sunday 11/10/2009, 20:31
אני לא מבין מה ההתלהבות להרבות ולהרבות. הדגים התרבו פעם אחת, סבבה..היה נחמד. מה עכשיו?
ממליץ לך לא לקנות דגים ע"פ מדד סחירות או שוק. גם אם דג יחסית סחיר- ניקח לדוגמא ג'ק דמפסי
כחול..על כל דמפסי כחול יצאו לך 3 רגילים...מה תעשה איתם? וגם אם תתרום אותם ותחליט למכור
את הדמפסים הכחולים...במחיר "שוק" אני מבטיח לך שלא תהיה נהירה המונית, אפילו בשליש ממחיר
שוק אני בספק אם לא תישאר עם כמה עשרות..ובזמן הזה לא נשכח הוצאות מים,אוכל,אק' נוספים וכו'..

תקנה דגים ע"פ פרמטרים אחרים שאתה אוהב, אם תהיה רביה סבבה..רק תיזהר שלא לגרום עוול לדגיגים.

אסף חנונה
Sunday 11/10/2009, 20:32
אפילו פחות מחצי
יצא לי למכור גם ב15% ממחיר המדף

העדפתי כבר למסור חינם

פיליפ
Sunday 11/10/2009, 20:43
כל האמריקאים בסופו של דבר לא סחירים.

ramgeva
Sunday 11/10/2009, 23:23
תקנה דגים ע"פ פרמטרים אחרים שאתה אוהב, אם תהיה רביה סבבה..רק תיזהר שלא לגרום עוול לדגיגים.

מה שאתה אומר נשמע לי פתאום ממש ממש הגיוני.:up:

Sprungster
Monday 12/10/2009, 00:04
גרין טרור, פה אש, טקסס, ג'ק דמפסי, אוסקר, סקלר...אם תרבה אותם כמו שצריך ותפיק מהם דגים יפים החנויות יקנו אותם- אלו דגים נפוצים אבל סחירים...גם אם תקבל 5 ש"ח על כל דגיג עדיין זה לא לאסלה...

גם מרבייה של מאלווים/טרופאוסים (שלא לדבר על טנגניקות אחרות) לא תרווה נחת - לא כלכלית ולא מהביקוש - הדגיגים גדלים לאט יותר, צריך לרדוף אחרי נקבות מחזיקות......לפחות באמריקאים יש מכה של כמה מאות דגיגים שגדלים כמו קרנפים ואתה מעיף את כולם לחנויות עד המכה הבאה.

ציקלידים בלי רבייה...עדיף להקים מרינה של מלוחים...

ramgeva
Monday 12/10/2009, 00:30
לפחות באמריקאים יש מכה של כמה מאות דגיגים שגדלים כמו קרנפים ואתה מעיף את כולם לחנויות עד המכה הבאה.

צודק במאה אחוז בגלל זה אני אוהב אותם :up: וכמובן בגלל שהם גם יפים.

מורדי
Monday 12/10/2009, 04:36
הכי טוב תגדל פרונטוזות מגיל אפס ככה מובטח לך הרבה שנים שלא תהיה לך שום בעיה עם דגיגים...:D
אני מדבר מנסיון :evil:

פריגו
Monday 12/10/2009, 08:11
הכי חשוב שתאהב את הדג . כל השאר פרמטרים משתנים .
זה נעים גם להיות במצב שברוב רבייה אתה לא מוצא מקום לדגיגים או שלהיפך מוסיף עוד ועוד אקווריומים .

גיסי במצב שבחינם בקושי באו . בחנות יקחו גם בשקל , רק דורשים גודל מסוים ועד אז .....

שיהיה בהצלחה בכל דרך שתבחר

יואב הוזמי
Monday 12/10/2009, 08:24
כמו שאמרו חבריי מקודם, בסופו של דבר השוק מוצף.
מדגיש, שקשה למגדל פרטי להתחרות בחוות לריבוי דגים מסיבות של עלויות מים, חשמל וכדו'.

הדבר שאני עשיתי בעבר ועושה כיום עם חבר שלי, מגדלים את הדגיגים לגדלים של 5-10 ס"מ.. חלק קטן נשאר אצלינו, חלקם נמכר לחברים ורובם המכריע נמכר לחנויות או מוחלף בחנויות תמורת דגים אחרים, או תמורת מזון, ציוד וכדו'.
בדרך זו או אחרת זה קצת משתלם.

בהצלחה.:up:

ramgeva
Monday 12/10/2009, 09:28
תודה חברים על כל העזרה.

aviad.syd
Tuesday 13/10/2009, 00:37

'תכלס עץ מצחיק. שאלתי כמו מפגר...:oops:

אבל העץ הנוכחי נתן גם לי תשובה אז תודה!:D

ramgeva