צפה בגרסא המלאה : נראה לי הכי יפה בפלאורים זה ליצור אותם מהבסיס לא ? אני טועה?

מורדי
Monday 21/09/2009, 23:11
אני לא יודע איך מתחילים ליצור את הדג הזה אבל זה נראה לי מאד מעניין ליצור פלאור מהתחלה אני משער שזה עבודה קשה כל פעם להכליא זה עם ההוא אבל בסוף כשמצליחים ליצור דג כזה שדומה לאחרים אבל בכל זאת מיוחד ושונה במשהוא מהם, הסיפוק אמור להיות עצום לא? אולי אני מדבר כמו בור ועם הארץ ואין אפשרות לעשות את זה באק' ביתי אבל אם כן אפשר והייתי רוצה ללכת על הדג הזה הייתי מחליט לקחת כמה שנים ולהתמקד בליצור משהוא מיוחד ומעניין שהוא רק פרי הכלאה שלי שאמנם דומה לאחרים אבל שונה מהם...
עכשיו באמת שאלה של בור... איך מתחילים ליצור את הדג הזה ? הכלאה של מי עם מה?

פיליפ
Tuesday 22/09/2009, 00:06
יש רק בעיה קטנה מורדי, לדעתי כמה מאבות הפלאוור לא מיובאים לארץ.

לדעתי זה סיפור של שנים של ריבוי סלקטיבי ושוב היברידיזציה....

קנה מוכן :D, גם ככה אין 2 דגים שדומים בדיוק אחד לשני.

Sprungster
Tuesday 22/09/2009, 00:18
מורדי,
"הצד האפל" של הפלאוורים הוא שבדרך לייצר פלאוור אחד "יפה" מושמדים אלפים בדרך תוך כדי מיון במהלך הגדילה של הדגיגים...אני לא מדבר על דגיגים "לא כל כך יפים"...אני מדבר על דגים מכוערים/מעוותים שאין סיכוי שמישהו ירצה לגדל כחיית מחמד/נוי.
הם נגרסים בתאילנד והופכים בחזרה למזון דגים באלפיהם :wink:

אם אתה מוכן להקים סטנד אק' גדול ולהשמיד אלפי דגים כל הטלה כל כמה חודשים...שיהיה בהצלחה.
אני לא מתעסק עם הדגים הללו רק בגלל תהליך "הייצור" הלא סימפטי הזה.

אם יש לך סבלנות ורצון לגדל אמריקאים לא חסרים זנים שאפשר לגדל ולהשביח. הצאצאים שיגדלו אצלך באק' הביתי יהיו ב-99% יותר יפים מההורים שלהם.

מורדי
Tuesday 22/09/2009, 01:35
יש רק בעיה קטנה מורדי, לדעתי כמה מאבות הפלאוור לא מיובאים לארץ.

לדעתי זה סיפור של שנים של ריבוי סלקטיבי ושוב היברידיזציה....

קנה מוכן :D, גם ככה אין 2 דגים שדומים בדיוק אחד לשני.
פיליפ : לפי מה שאני הבנתי על הדג הזה עד היום, זה לא יצור שמסתובב באגם כלשהוא אלא זה יצור שאנשים עשו בהכלאה של לא יודע מה (עדיין לא ענו לי על זה) ולא נראה לי שמדובר בהרבה שנים כל הסיפור הזה של הפלאוור זה להיט של השנים האחרונות...
עכשיו לא מעניין אותי לגדל את אבי אבות הפלאוור כדי לקבל פלאוורים קטנים אלא אני רוצה לדעת מה המתכון הבסיסי איך יצרו את הדג הזה? אם אתה אומר שזה סוד שעדיין אף אחד לא פיצח אז אוקיי, אבל נראה לי שכן יודעים בגדול איך עושים אותם אז מה המתכון הבסיסי ??? אני חושב שקראתי פעם משהוא שמערבבים תוכי עם טקסס וגם שטן אדום קשור לעניין אני כבר לא זוכר מי ומה ...

Sprungster :לגבי זה שהרבה דגים מומתים עד שיוצא פלאוור אחד טוב, נראה לי שבאק' ביתי ממילא הדגים המסכנים והמעוותים לא יצליחו לשרוד הרבה זמן

בכל אופן לגדל דג כזה לבד באק' ממש לא מעניין אותי (חוץ מזה שאני עדיין בכלל לפני הטרופאוסים...) אפי' שממה שראיתי בסרטים של הוזמי מדובר בדג מאד מעניין שהוא ממש כמו כלבלב...

אגב יש פה משהוא מאד מעניין להבדיל מטרופאוסים, שכשיש רביה המטרה היא להשתדל כמה שיותר להישאר צמוד למקור כדי שהצאצאים יצאו הכי קרובים כמו שההורים מהטבע ...
בדג הזה "הפלאוור" המטרה היא בדיוק הפוכה כשיוצאים מהבסיס.. אזי ההמשך צריך להיות כמה שיותר שונה מהמקור לפחות עד שמצליחים ליצור את הפלאוור האיכותי הראשון...

Sprungster
Tuesday 22/09/2009, 01:38
יכולים לצאת מושטים בריאים מאוד אבל מכוערים...ישרדו יותר טוב מהפלאוור הכי יפה...
פיגמנטציה לא חייבת להיות קשורה לבריאות הדג. מבחינה אנטומית הדגים יצאו בסדר אבל לא יהיה מה לעשות איתם מלבד לזרוק לאסלה.

מורדי
Tuesday 22/09/2009, 02:22
יכולים לצאת מושטים בריאים מאוד אבל מכוערים...ישרדו יותר טוב מהפלאוור הכי יפה...
פיגמנטציה לא חייבת להיות קשורה לבריאות הדג. מבחינה אנטומית הדגים יצאו בסדר אבל לא יהיה מה לעשות איתם מלבד לזרוק לאסלה.
לפני שיוצאים המושטים... אתה יודע אולי לענות לי מאיזה הכלאה מתחילים ליצור את הפלאוור ???
אני רוצה לקבל הסבר ותמונה בסיסית איך יוצרים את הדג הזה ששמו "פלאוור"

ElctroFish
Tuesday 22/09/2009, 02:33
מורדי פעם גם שאלתי על זה כסקרן...
ואמרו לי שאחד מהזנים שממנו יוצרים את הפלאוור זה טרי מאק..
אבל האמת שאין לי בכלל מושג בדגים האלה, אז מה שאני יכול להגיד לך שזה רק מה ששמעתי.

Sprungster
Tuesday 22/09/2009, 03:08
הטריימאק הוא אחד מהאבות, האב המרכזי כנראה.
לא חקרתי את העניין יותר מדי אבל ישנם מספר זנים והכלאות...קוקטייל של טריימאק, מידאס, ויאג'ה ועוד.
לוקח דורות - שנים - להגיע לפלאוור איכותי.
כל דור צריך סביבות החצי שנה להגיע לבגרות כדי ליצור דור המשך....קח בחשבון שמדובר בהטלות של מאות/אלפים...זאת חתיכת אופרציה. בדיוק מהסיבה הזו הם עולים הרבה, כל פלאוור יפה מגלם בתוכו עוד אלפים של אחים שמצאו את דרכם לפח הזבל.
אתה יכול לראות מה קיבלת מהדג רק אחרי שהוא מגיע לגודל מסויים (וגם אז לא בטוח) ההוצאות עצומות.

מורדי
Tuesday 22/09/2009, 03:59
הטריימאק הוא אחד מהאבות, האב המרכזי כנראה.
לא חקרתי את העניין יותר מדי אבל ישנם מספר זנים והכלאות...קוקטייל של טריימאק, מידאס, ויאג'ה ועוד.
לוקח דורות - שנים - להגיע לפלאוור איכותי.
כל דור צריך סביבות החצי שנה להגיע לבגרות כדי ליצור דור המשך....קח בחשבון שמדובר בהטלות של מאות/אלפים...זאת חתיכת אופרציה. בדיוק מהסיבה הזו הם עולים הרבה, כל פלאוור יפה מגלם בתוכו עוד אלפים של אחים שמצאו את דרכם לפח הזבל.
אתה יכול לראות מה קיבלת מהדג רק אחרי שהוא מגיע לגודל מסויים (וגם אז לא בטוח) ההוצאות עצומות.
אוקיי תודה אני מתחיל להבין משהוא וזה... שאין טעם לנסות להתחיל ליצור את הגלגל מהתחלה כי זה סיפור ארוך וצריך חווה רצינית בשביל זה, ובפרט שהיצור הזה כבר בעצם קיים בהמוניו ולכן היום העבודה (בעיקר של החוות) היא יותר ליצור ממה שכבר קיים ווריאציות שונות של צבעים וצורות כאלו ואחרות.
ולכן אם נתקדם לשלב השני אזי הייתי מנסה למצוא סוגים שמהם אוכל ליצור המשך בצבעים שונים מהסטנדרט (אני כרגע לא נכנס לעניין צורת הדג שממה שקראתי פה קצת זה גם תורה שלמה בפני עצמה... ) מכיון שאני רואה בתמונות או בקישורים שמעלים מידי פעם מהרשת שלדג הזה יש אין ספור אפשרויות של שילוב צבעים , השאלה היא האם בשביל זה מכליאים רק פלאוורים בצבעים שונים או שלוקחים פלאוור קיים ומזווגים אותו שוב עם אחד מאבי אבותיו בכדי לקבל צבע מסויים
בסיכום : מעניין אם יש מישהוא שעשה דוקטורט שלם על כל צורת התפתחות הדג הזה מראשיתו ועד הלום והעלה את זה לרשת היה מעניין לראות פעם את כל התהליך איך הוא קורה אבל בטח זה הסוד המקצועי של כל אותם החוות... כך שאין להם עניין לפרסם את זה...

יואב הוזמי
Tuesday 22/09/2009, 17:13
מורדי, תשקיע קצת כסף באחד יפה ועזוב אותך מניסויים, תקשיב למה שאמרו לך פה עמיתיי, הם צודקים 100 אחוז.
המלאזים והתיאלנדים השקיעו המון שנים וניסויים בנושא.

בעיקרון יש 5 אבות לפלאור שמהם התחיל הסיפור באמצע שנות התשעים:
1. טריימאק
2. מידאס
3. רד טרור
4. סנספילום
5. תוכי אדום

רבייה וסלקצייה של דורות שלמים לקח עד שיצא פלאור ברמה גבוהה, הראשונים היו יפים, אך חסרה להם הבליטה הגדולה.
עם השנים המשיכו בהשבחה עם זנים נוספים של אמריקאיים וגם בין הפלאורים השונים לבין עצמם וכך הגיעו לעשרות רבות של וריאציות וצורות לדג המדהים הזה.

אח"כ גם יצרו את הקמפא שזה כבר הפך עוד יותר ללהיט.

זהו בקצרה על קצה המזלג.

ושוב, ממליץ לך בחום, אל תתחיל עם הנושא, סתם תבזבז הרבה זמן, מים, חשמל ואוכל והכי הרבה צפוייה לך אכזבה.:wink:

שנה טובה וגמר חתימה טובה.

תמונת אילן יוחסין
הערה: התמונה היא לייחוס ולא הכי מדוייקת בצילומי הדגים השונים
היכן שרשום רד טרור, התמונה לא נכונה(כנראה שעורך התמונה לא מצא תמונה נורמאלית)

http://www.pic.co.il/Files/7C59970BA74B4DC985CCFF3226C1896E/orig_74D945F8C3EC4DB782392A2BBAA573DA.JPG

מורדי
Tuesday 22/09/2009, 20:04
תודה הוזמי החכמת אותי מאד :up:
ובפרט כשאני מסתכל על התמונה זה נראה הרבה יותר ברור כמו שנאמר תמונה אחת שווה וכו'
מה שאני לא מבין זה מה התוכי והסנספילום תרמו כי הפלאוור יותר דומה לאחרים...
וסתם מעניין אותי מה יוצא מתוכי וטכסס נראה לי שמישהוא בפורום פעם הכליא בניהם עד כמה שאני זוכר אולי מישל ?

matan27
Tuesday 22/09/2009, 20:21
אין משהו אחיד שיוצא מטקסס ותוכי- דגים שונים, חלקם יהיו מאוד יפים כנראה..חלקם פחות.

אני בדעה של מיכאל, התהליך הזה של ייצור הפלאוור מאוד לא סימפטי לדעתי- הרוב מתפשרים כי זה רחוק להם,
ובאק' מגיע דג יפה. אם תתחיל לייצר תחווה את תהליך ההשמדה על בשרך. שלא נדבר על העלויות העצומות והחוסר
רווחיות שבגידול או ייצור פלאוורים איכותים בצורה מסחרית בארץ.

אבל הנה רעיון- אם כבר פרוייקט, אז אפשר לקחת שני פלאוורים סופר איכותים (יש כאלה) להרבות אותם..
ברמות גבוהות הרבה דגיגים יוצאים מסחרים. אלו שלא אתה יכול לתת לחנות, או למכור במחיר זול..

יואב הוזמי
Tuesday 22/09/2009, 20:26
תודה הוזמי החכמת אותי מאד :up:
ובפרט כשאני מסתכל על התמונה זה נראה הרבה יותר ברור כמו שנאמר תמונה אחת שווה וכו'
מה שאני לא מבין זה מה התוכי והסנספילום תרמו כי הפלאוור יותר דומה לאחרים...
וסתם מעניין אותי מה יוצא מתוכי וטכסס נראה לי שמישהוא בפורום פעם הכליא בניהם עד כמה שאני זוכר אולי מישל ?

הפלאורים הראשונים קוטלגו לשני קבוצות: ZZ(רד דרגון, בלו דרגון וכדו') ו-JK(גוף צהוב עם ראש אדום כתום)

לאחר כמה שנים הופיעה הקמפא והיא תוצאה של הכלאה של קבוצת ה-ZZ עם סנספילום ותוכי אדום.

למישל יצאו דגים מזכר טקסס ונקבת תוכי דומים להכלאה שידידי מקס עשה עם רד דרגון וטקסס.

זכר של מישל מהכלאה של תוכי וטכסס.
http://www.pic.co.il/Files/7C59970BA74B4DC985CCFF3226C1896E/orig_4837384B114B4C97848F3E1D54BD6770.JPG

וזאת האחות, שם לב לצבע אחר בכלל. מזכיר רד טקסס רק עם צבעים בהירים יותר.
http://www.pic.co.il/Files/7C59970BA74B4DC985CCFF3226C1896E/orig_05E649DD67AE4AE39287A3D2EA0BCBD0.JPG

killer
Tuesday 22/09/2009, 21:02
כל התהליך עצמו מסובך , עדיף לתת לאחינו במזרח לעשות את העבודה השחורה , ורק לקנות על המוכן פלאור יפה ומיוחד :D

יואב , מה עם איזה מאמרון בנושא ?
הבטחת פעם משהו , לא ? :hair:

פיליפ
Tuesday 22/09/2009, 21:03
אם שואלים לדעתי, הכי מעניין הוא להרבות פלאוור איכותי עם אמריקאי גזעי אחר ולנסות לקבל מגוון צבעים יפים יותר.

קצת יותר כתמים לבנים או שחורים למשל לא היה מזיק לפלאוור.

יואב הוזמי
Tuesday 22/09/2009, 21:34
כל התהליך עצמו מסובך , עדיף לתת לאחינו במזרח לעשות את העבודה השחורה , ורק לקנות על המוכן פלאור יפה ומיוחד :D

יואב , מה עם איזה מאמרון בנושא ?
הבטחת פעם משהו , לא ? :hair:

לפני כמעט שנה, שהבאתי מאמר שכתבתי, עיכבו אותו במשך חודשיים בגלל זכויות יוצרים של תמונות שהיו במאמר ומאז לא פורסם.
בזמנו, שלא הייתי נוכח בפורום הנ"ל נתתי את המאמר לפורום המתחרה ופורסם במיידי.

יש עוד כ-8 מאמרים מעודכנים הרבה יותר בנושא הפלאורים שכתבתי, תרגמתי ,ערכתי מחדש והתאמתי לשפה עברית פשוטה ומובנת לקהל הישראלי, כולל תמונות ועוד, אבל נמצאים באתר מיוחד לפלאורים והבטחתי בלעדיות לבעל האתר... ואם הספקת להכיר אותי, אז מילה שלי זו מילה.:wink:

בכל אופן, אם אתה שם לב, מידיי פעם אני מטפטף לפי השאלות שנשאלות ותורם בכיף מנסיוני ומהידע שלי בתחום הפלאורים, גידולם וכד'.

לילה טוב.

יואב הוזמי
Tuesday 22/09/2009, 21:37
אם שואלים לדעתי, הכי מעניין הוא להרבות פלאוור איכותי עם אמריקאי גזעי אחר ולנסות לקבל מגוון צבעים יפים יותר.

קצת יותר כתמים לבנים או שחורים למשל לא היה מזיק לפלאוור.

זה לא מספיק שחור ולבן בשבילך??? :yeah::yeah::yeah:

http://www.pic.co.il/Files/7C59970BA74B4DC985CCFF3226C1896E/orig_8D589FB57AB84E1099B151C4DD835D8F.JPG

פיליפ
Tuesday 22/09/2009, 21:41
כן, אבל תספר להם כמה כאלו ראית בתמונות ברשת?:wink:

יואב הוזמי
Tuesday 22/09/2009, 21:44
כן, אבל תספר להם כמה כאלו ראית בתמונות ברשת?:wink:

בגלל זה עולה 2000 דולר לא כולל משלוח ומכס לארץ.:up:

בכל אופן, אני שאלתי את עצמי, שמרוב שאני ואתה מדברים על הקמפא הזאת, האם היא עוד בחיים בכלל?????:dancer::dancer::dancer::dancer::dancer:

matan27
Tuesday 22/09/2009, 21:47
פיליפ למה דווקא עם גזעי? רוב הדגים הגזעים דיי פשוטים בבסיס..לא נראה לי שיהיה להם הרבה דברים
טובים לתרום לטקסטורה על הדגים..

הרב יותר יעיל לדעתי יהיה להרבות נקבה עם מצח גדול, פרצוף יפה, פיגמנטציה יפה וכו', עם זכר כמו הרד דראגון
הגדול של שני, או הדג השני שנמצא אצלו..שם בטוח יהיו הפתעות יפות.

פיליפ
Tuesday 22/09/2009, 21:48
את זה יש במזרח.....אני רוצה משהו ישראלי :wink:

יואב הוזמי
Tuesday 22/09/2009, 21:51

אז יש את בר רפאלי, הכי ישראלי.

פיליפ, אתה פספסת הזדמנות הפעם.:hair:

אני אחפש לך עוד הזדמנות לפעם הבאה ידידי.

matan27
Tuesday 22/09/2009, 21:54
אז יש את בר רפאלי, הכי ישראלי.

.

זה פלאוור שלא הייתי מתנגד לשים עליו את היד:yeah:

יואב הוזמי
Tuesday 22/09/2009, 22:12
פיליפ

הזדמנויות באקווה ביד לדגיגים בכמויות

10 דגיגי קמפא מלאו ב-50 דולר
http://www.aquabid.com/cgi-bin/auction/auction.cgi?fwflowerhorn&1253749207

דגיגי פלאור פלאטינים כסוף
http://www.aquabid.com/cgi-bin/auction/auction.cgi?fwflowerhorn&1253752204

וכאן הזדמנויות של דגים כבר בגדלים של 8-9 ס"מ

קמפא אדומה ומיוחדת בגודל של 9 ס"מ ובמחיר מציאה של 100 דולר
http://www.aquabid.com/cgi-bin/auction/auction.cgi?fwflowerhorn&1254238305

ומה דעתך על הקינג קמפא הזה במחיר של 200 דולר
http://www.aquabid.com/cgi-bin/auction/auction.cgi?fwflowerhorn&1254843306

וזה ב-400 דולר, אבל יש סיכוי שיצא כמו הקמפא שאתה אוהב, תראה כמה לבן יש לו מסביב לכתמים השחורים. יש מצב שיהיה לו ראש גדול יותר כי הוא עדיין קטן
http://www.aquabid.com/cgi-bin/auction/auction.cgi?fwflowerhorn&1253979390

killer
Tuesday 22/09/2009, 22:35
בכל אופן, אם אתה שם לב, מידיי פעם אני מטפטף לפי השאלות שנשאלות ותורם בכיף מנסיוני ומהידע שלי בתחום הפלאורים, גידולם וכד'.

יישר כח :up::up::up:

יואב , בקשר לקישורים שנתת , רואים איך איכות הדג עולה ביחס ישיר למחיר.
אם כבר קונים פלאור אז עדיף קצת להשקיע (עד גבול מסוים) ולקנות משהו איכותי , אומנם יקר , אבל יפה מיוחד ואיכותי.
2000 דולר זה קצת מוגזם לכל דג , למרות שהוא יפה מאוד :)

יואב הוזמי
Tuesday 22/09/2009, 22:59
יישר כח :up::up::up:

יואב , בקשר לקישורים שנתת , רואים איך איכות הדג עולה ביחס ישיר למחיר.
אם כבר קונים פלאור אז עדיף קצת להשקיע (עד גבול מסוים) ולקנות משהו איכותי , אומנם יקר , אבל יפה מיוחד ואיכותי.
2000 דולר זה קצת מוגזם לכל דג , למרות שהוא יפה מאוד :)

אייל...

ארואנה אדומה בגודל של 30 ס"מ , גם מגיעה למחיר של 20000 שקלים.

והכי יקר בינתיים שנראה בשוק הוא:
סטינגריי שנקרא "בלאק דיימונד" ובצבע שחור עם כתמים בהירים על הגוף, ונמכר במזרח במחיר של 20000 דולר, לא 2000, אלא 20000 דולר.

ותחשבו על זה!!!!!!

לילה טוב.

פיליפ
Tuesday 22/09/2009, 23:08
הדגיגים לא משהו, זה ב-90 גם לא, האחרון :love:

יניר-עובדיה
Tuesday 22/09/2009, 23:23
אם הייתי יכול לייבא את האחרון לארץ היתי עושה זאת גם בישביל 500 דולר לא כולל משלוח וכו'

killer
Tuesday 22/09/2009, 23:26

:up:

האחרון באמת מדליק :love:

שני.ד
Tuesday 22/09/2009, 23:48
אייל...

ארואנה אדומה בגודל של 30 ס"מ , גם מגיעה למחיר של 20000 שקלים.

והכי יקר בינתיים שנראה בשוק הוא:
סטינגריי שנקרא "בלאק דיימונד" ובצבע שחור עם כתמים בהירים על הגוף, ונמכר במזרח במחיר של 20000 דולר, לא 2000, אלא 20000 דולר.

ותחשבו על זה!!!!!!

לילה טוב.

יואב, הפלאוורים לא "הרבה" מאחור...כשהתחילו לצאת הראשונים למכירה בקהילות הסיניות במלזיה ב2003 ויצאה שמועה שהדג מביא מזל גדול ופרנסה טובה לבעליו, היה אחד שנמכר ב600 אלף דולר!!!!:
http://www.rtb.gov.bn/NewsUpdate/2003/April03/230403/main7.htm

matan27
Wednesday 23/09/2009, 00:26
בטח יש לא מעט שמרימים גבה על ה"דג מזל"..אנחנו לא הרבה מאחור, מי שיקשיב מה הולך בבית כנסת לקראת
סוף התפילה יבין על מה אני מדבר..ואם לא רמז "נמכר!":wink:

יניר-עובדיה
Wednesday 23/09/2009, 01:45
:lol::lol::lol::lol:

ביום כיפור שעבר זה הלך ככה

20 שקל פעם ראשונה 20 שקל פעם שניה

זמן למחשבה :lol::lol:

מורדי
Wednesday 23/09/2009, 02:10
הווווו יופי המנוע מתחיל להידלק... זה מה שהתכוונתי בעץ הזה שיתחילו פה בפורום לחשוב לנסות ליצור משהוא ישראלי ברמה בינלאומית לדעתי עם חברה כמוכם לוקחים את העסק לידיים והולכים יד ביד אפשר לעשות משהוא תוצרת כחול לבן ברמה בילאומית שמכל העולם יתנו קישורים לפורום "אמריקאים" "באקווה" אולי אני נשמע קצת פלצני אבל עם החומר האנושי והמקצועי שיש פה אפשר להרים משהוא מיוחד מאד אז יואב ופיליפ וכל מקצועני הפלאוורים שלבו ידיים ובואו ליצור משהוא שעוד לא נראה בחוצות הרשת... כמובן שהפרוייקט יהיה עם תיעוד מלא בתמונות לאורך כל הדרך...
רק תסכימו ויהיה מעניין ושמח...
הוא באמת הכי מיוחד .

יואב: הזכר של מישל מההכלאה עם התוכי יצא דג יפייפה אני חושב שעם עוד עבודה אפשר היה לשדרג ממנו משהוא מדהים יש לו גם מיני בוקסה על הראש... בדיוק בגודל הנכון אני לא אוהב את אלו עם האבטיח על הראש אפי' שממה שהבנתי הם נחשבים בעולם ליותר יקרים...

יואב הוזמי
Wednesday 23/09/2009, 04:21
יואב, הפלאוורים לא "הרבה" מאחור...כשהתחילו לצאת הראשונים למכירה בקהילות הסיניות במלזיה ב2003 ויצאה שמועה שהדג מביא מזל גדול ופרנסה טובה לבעליו, היה אחד שנמכר ב600 אלף דולר!!!!:
http://www.rtb.gov.bn/NewsUpdate/2003/April03/230403/main7.htm

שיחק אותה:wink:
השאלה, איך הוא היה נראה?
סתם או באמת יפה כמו שאנחנו מכירים?

שני.ד
Wednesday 23/09/2009, 10:50
שיחק אותה:wink:
השאלה, איך הוא היה נראה?
סתם או באמת יפה כמו שאנחנו מכירים?

זה היה אחד הראשונים שפותחו, יואב. אלו עם האותיות הסיניות בצדדים (אתה מכיר את הסיפור על הזכייה בלוטו...). אמנם אין תמונה אבל סביר להניח שהיה מהפיתוחים הראשונים עוד לפני שהתחילו עם הצבעים החזקים.

יואב הוזמי
Wednesday 23/09/2009, 12:34
זה היה אחד הראשונים שפותחו, יואב. אלו עם האותיות הסיניות בצדדים (אתה מכיר את הסיפור על הזכייה בלוטו...). אמנם אין תמונה אבל סביר להניח שהיה מהפיתוחים הראשונים עוד לפני שהתחילו עם הצבעים החזקים.

כן, מכיר את הסיפור.

רק תראה שהיום הדגים נראים עשרות מונים יפים יותר, אולם המחירים ירדו.
רק תראה שהכל שאלה וביקוש.. יהיה יותר ביקוש, אמנם הייחוד שלנו יילך אבל המחירים ירדו גם.

השאלה הנשאלת היא מה אנחנו רוצים???

1. שהדג יהיה נדיר ויקר ולכן יהיה בהשג ידם של מעטים.
2. שיהיה יותר נפוץ ולכן המחירים ירדו.

לא נראה לי שאם יהיה ביקוש והמחירים ירדו, אז האסיאתיים יאבדו עניין בנושא, אמנם הם ימכרו בזול, אבל בכמויות גדולות יותר וכאן הרווח, בדיוק כמו במכוניות.

מרצדס מוכרת מכוניות יוקרה בהרבה מאוד כסף ולכן הרווחים שלה קטנים הרבה יותר מטויוטה שמוכרת רכבי יוקרה וגם רכבים רגילים והרווחים שלה בשמיים. היום היא קונצרן הרכב עם היקף המכירות הגדול בעולם, היא עברה את ג'נרל מוטורס עוד לפני שהתחיל המיתון הנוכחי.

שני.ד
Wednesday 23/09/2009, 12:50
אפרופו טויטה,
מכיר את הסיפור של המיליונר התאי שהחליף את הטויוטה החדשה שלו בפלאוור?
ועוד הוסיף כסף:o:o:o:o:o

יואב הוזמי
Wednesday 23/09/2009, 12:53
אפרופו טויטה,
מכיר את הסיפור של המיליונר התאי שהחליף את הטויוטה החדשה שלו בפלאוור?
ועוד הוסיף כסף:o:o:o:o:o

לא, ספר ועדכן אותי.:?

שני.ד
Wednesday 23/09/2009, 12:58
זה קרה בשנה האחרונה. מליונר חובב פלאוורים נדלק על פלאוור מסויים. הבעלים לא התלהב למכור. בסוף סגרו על הטויוטה החדשה שלו ועוד 30,000 באט והבעלות התחלפה....

יואב הוזמי
Wednesday 23/09/2009, 13:02
זה קרה בשנה האחרונה. מליונר חובב פלאוורים נדלק על פלאוור מסויים. הבעלים לא התלהב למכור. בסוף סגרו על הטויוטה החדשה שלו ועוד 30,000 באט והבעלות התחלפה....

זה קרה במזרח?

מיכאל שלף ז"ל = מייק =
Wednesday 23/09/2009, 13:02
הוזמי , איזה פלאוור הורן נחשב הכי יוקרתי?
אני מדבר על השם רק, למשל האם הקינג קאמפא יותר יוקרתי מהJK או מהZZ או להפך?

השאלה שלי היא כזאת , אם אני רוצה לקנות את אחד מהסוגים שהזכרתי (שהיו בעץ הפלאוורים שהראת בעמוד הקודם ) האם אחד יעלה לי למשל 100-200 דולר יותר מהאחרים רק בגלל השם שלו ?

יואב הוזמי
Wednesday 23/09/2009, 13:20
העניין פשוט יותר

קמפות הרבה פחות פוריות מקבוצת ה-ZZ ולכן הן נדירות יותר, פועל יוצא...מחיר הרבה יותר גבוה משאר הסוגים.

JK פחות רואים בחו"ל.. הם פחות או יותר נשארו בוורסיות שלהם המוקדמות (גוף צהוב וקדמת גוף אדומה) וכמדומני ולפי אתר המכירות אקווה ביד, כבר אין להם ביקוש...רוב ה-JK שאנו רואים הם מהארץ.

מעבר לזה...
המחיר נקבע גם לפי הסטנדרטים שהיצגתי בעבר:
1. ראש גדול
2. פיגמנטציה זוהרת ומודגשת...פחות רלוונטי לרד דרגונים
3. כתמים שחורים ומופרדים לאורך כל הגוף
4. סנפיר זנב מניפתי וגדול
5. גוף רחב ומלבני(אצל הקמפות)

אשמח לענות על שאלות נוספות ולהעמיק יותר.

יום טוב.

מיכאל שלף ז"ל = מייק =
Wednesday 23/09/2009, 13:35
העניין פשוט יותר

קמפות הרבה פחות פוריות מקבוצת ה-ZZ ולכן הן נדירות יותר, פועל יוצא...מחיר הרבה יותר גבוה משאר הסוגים.

JK פחות רואים בחו"ל.. הם פחות או יותר נשארו בוורסיות שלהם המוקדמות (גוף צהוב וקדמת גוף אדומה) וכמדומני ולפי אתר המכירות אקווה ביד, כבר אין להם ביקוש...רוב ה-JK שאנו רואים הם מהארץ.

מעבר לזה...
המחיר נקבע גם לפי הסטנדרטים שהיצגתי בעבר:
1. ראש גדול
2. פיגמנטציה זוהרת ומודגשת...פחות רלוונטי לרד דרגונים
3. כתמים שחורים ומופרדים לאורך כל הגוף
4. סנפיר זנב מניפתי וגדול
5. גוף רחב ומלבני(אצל הקמפות)

אשמח לענות על שאלות נוספות ולהעמיק יותר.

יום טוב.

ככה נותנים תשובות , מוסברת בצורה טובה, מעשירה את הידע , תודה רבה :up:

יואב הוזמי
Wednesday 23/09/2009, 13:36
חשוב חשוב חשוב!!!!

לאחר שיחה עם פיליפ, הבנתי למה לפעמים יש הרבה וויכוחים בנושא הפלאורים.
ולמה אני מתווכח איתו סתם בקווים מקבילים.:hair:
כמו בכל תחום גם בפלאורים יש מונחים(סלנגים) ששגורים בין מגדלי הפלאורים בארץ. ולכן אני רוצה לחדד את הנושא, כדי למנוע וויכוחים מיותרים העתיד.

ראש גדול - הכוונה רק לבליטה הגדולה שצומחת לדג במצח מעל העיניים, אין הכוונה לכל הפנים של הדג.
ככל שהראש דגול יותר (גם אם חלק מאיתנו לא אוהבים את זה) מחיר הדג מרקיע שחקים.

פיגמנטציה זוהרת - פיגמנטציה היא בעצם מונח של צבע, אבל בנושא הפלאורים מדובר על הנצנצים הזוהרים שבולטים על הגוף ולא לכתמים השחורים.כל שהנצנצים יותר מודגשים, הדג נחשב לאיכותי יותר.
ישנם נצנצים כסופים,תכולים בהירים ואפילו מוזהבים.

פרח שחור - זהו הכתם השחור שנמצא בצידי הראש של הדג, ולדגים איכותיים הוא נראה כמו פרח ולא סתם עוד כתם שחור.

זנב מניפתי - הכוונה לסנפיר זנב שגדול יחסית לגוף (לא לכל הפלאורים יש כזה) ואצל הקאמפות הזנב המניפתי צורתו כצורת הטרפז ונראה ממש כמו מניפה גדולה. ככל שסנפיר הזנב גדול ומניפתי יותר,כך מחיר הדג עולה.

גוף מלבני - יותר מתייחס לקמפות.
קדמת הגוף אצל הזכרים גבוהה ואינה משתפלת ויורדת מהר לכוון הזנב, אלא בגב הדג יש קימור שממשיך כמעט עד לזנב של הדג ואז נסגר לכוון סנפיר הזנב.
קמפות פחות איכותיות נראות רזות יותר ממרכז הגוף לכוון הזנב ובעלות צורת משולש יותר מאשר מלבני אצל האיכותיות יותר.

זהו פחות או יותר, אם אזכר במונח נוסף אוסיפנו לרשימה.:wink:

מיכאל שלף ז"ל = מייק =
Wednesday 23/09/2009, 13:42
לפי מה שאתה אומר , אז ההכלאה של הפלאוור עם הטכסס של מישל , הוא מרשים ביותר בגלל הפיגמנציה הזוהרת הרבה שיש לו לא?
במקרה של פיגמנטציה זוהרת הוא דיי לוקח את כולם אני חושב :wink:

( אני מדבר על הפגמנטציה , לא על הראש ועל שאר הסימנים שמראים על פלאוור הורן איכותי )

יואב הוזמי
Wednesday 23/09/2009, 13:54
לפי מה שאתה אומר , אז ההכלאה של הפלאוור עם הטכסס של מישל , הוא מרשים ביותר בגלל הפיגמנציה הזוהרת הרבה שיש לו לא?
במקרה של פיגמנטציה זוהרת הוא דיי לוקח את כולם אני חושב :wink:

( אני מדבר על הפגמנטציה , לא על הראש ועל שאר הסימנים שמראים על פלאוור הורן איכותי )

ההכלאה של מישל זה טקסס עם תוכית, לא פלאור עם תוכי.
אבל כדי לקבל ציון גבוה לפלאור, צריך את כל הפרמטרים שרשמתי מקודם.:wink:

לגבי הפיגמנטציה, יש לו אחלה נצנצים, אבל אם אתר PIC יעבוד שוב, אז אתן לך אחלה נצנצים.

יניר-עובדיה
Wednesday 23/09/2009, 14:03
:up::up:

מורדי
Wednesday 23/09/2009, 14:38
ההכלאה של מישל זה טקסס עם תוכית, לא פלאור עם תוכי.
אבל כדי לקבל ציון גבוה לפלאור, צריך את כל הפרמטרים שרשמתי מקודם.:wink:

לגבי הפיגמנטציה, יש לו אחלה נצנצים, אבל אם אתר PIC יעבוד שוב, אז אתן לך אחלה נצנצים.
יואב מה הצעד הבא שהיית עושה עם הזכר המדובר של מישל כדי שהצאצאים שלו יתחילו לקבל כיוון של פלאוור ?

חוץ מזה אני עדיין מחכה לתשובה ... (ראה תגובה 33) גם ממך גם מפיליפ גם ממישל שלפחות הוא עד עכשיו היה הראשון שהתחיל לעשות משהוא מעניין , וגם מכל חובבי הפלאוורים ...
אם לא שהייתי צריך לעבור דירה בעוד מס' חודשים הייתי מוכן לקחת את הפרוייקט הזה על עצמי (בעזרתכם כמובן לגבי השילובים המתאימים) ליצור משהוא יפה ומיוחד שיהיה גאוות הפורום

יואב הוזמי
Wednesday 23/09/2009, 15:30
יואב מה הצעד הבא שהיית עושה עם הזכר המדובר של מישל כדי שהצאצאים שלו יתחילו לקבל כיוון של פלאוור ?

חוץ מזה אני עדיין מחכה לתשובה ... (ראה תגובה 33) גם ממך גם מפיליפ גם ממישל שלפחות הוא עד עכשיו היה הראשון שהתחיל לעשות משהוא מעניין , וגם מכל חובבי הפלאוורים ...
אם לא שהייתי צריך לעבור דירה בעוד מס' חודשים הייתי מוכן לקחת את הפרוייקט הזה על עצמי (בעזרתכם כמובן לגבי השילובים המתאימים) ליצור משהוא יפה ומיוחד שיהיה גאוות הפורום

אנחנו לא עושים שום דבר מיוחד, ונותנים לטבע לעשות את שלו. יש לנו אקווריומים קיבוציים גדולים עם הרבה אמריקאיים והם מתחברים להם לבד, כל פעם עם מישהו אחר.
את הרבייה הסלקטיבית אני משאיר לאסייאתים, יש להם את הידע, המקום והזמן הדרוש לנושא זה.

אמנם יקר לקנות פלאור בודד בארץ (נע בין 700 עד 2000 שקל), אבל בסופו של תהליך זה יוצא יותר זול מאשר להרבות רבייה סלקטיבית.
צריך הרבה חשמל, מים והרבה מיכלים בשביל זה....לא בשבילי ידידי.:wink:

יניר-עובדיה
Wednesday 23/09/2009, 15:34
מורדי האמת שאני מנסה בקרוב להוציא מהפלוואר שלי קו חדש של פלווארים שונים
אני אשתף את כולם
אבל הבנתי שזה לא בדיוק הכוונה שלך.

ארזזז
Wednesday 23/09/2009, 15:38
מורדי האמת שאני מנסה בקרוב להוציא מהפלוואר שלי קו חדש של פלווארים שונים
אני אשתף את כולם
אבל הבנתי שזה לא בדיוק הכוונה שלך.
אחי פלאוור אם סינספליום זה לא קו חדש של פלאוור יש הרבה שהרבו אם סינספליום

יניר-עובדיה
Wednesday 23/09/2009, 16:08
נכון הרבה הרבו
אבל האם אתה יודע מה ההכלאות שהפלוואר שלי בא מהם?
אתה יכול רק לנחש.
שתגדל קצת ותלמד גנטיקה תבין למה אני מתכוון
יום טוב

שני.ד
Wednesday 23/09/2009, 17:03
הנצנצים או הפיגמנטציה נקראים בד"כ בחו"ל לון בשם פרל PEARL שהכוונה לפנינים. יש פרל מטאלי יש כחול יש ירוק ויש זהב. אלו לא פיגמנטים כלל (!!!!) אלה גופיפים מיקרוסקופיים תלת מימדיים מחזירי אור המכונים גואנינים או לפעמים אירידוציטים ונמצאים בתאי עור מיוחדים המכונים גואנופורים או אירידופורים.
אני מציע לאמץ את המושגים הנפוצים בחו"ל כדי שלא יהיה בילבול ולקרוא לנצנצים בשם פרל :wink::wink:

יואב הוזמי
Wednesday 23/09/2009, 18:31
הנצנצים או הפיגמנטציה נקראים בד"כ בחו"ל לון בשם פרל PEARL שהכוונה לפנינים. יש פרל מטאלי יש כחול יש ירוק ויש זהב. אלו לא פיגמנטים כלל (!!!!) אלה גופיפים מיקרוסקופיים תלת מימדיים מחזירי אור המכונים גואנינים או לפעמים אירידוציטים ונמצאים בתאי עור מיוחדים המכונים גואנופורים או אירידופורים.
אני מציע לאמץ את המושגים הנפוצים בחו"ל כדי שלא יהיה בילבול ולקרוא לנצנצים בשם פרל :wink::wink:

צודק שני מאה אחוז...
אבל אתה יודע שגם לחו"ל יש את הסלנג שלו וגם לארץ הסלנג שלה, ואנשים פה כבר התרגלו במשך שנתיים/שלוש לסלנג הזה, אז לא כדאי להתחיל לשגע גם אותם.:wink:
לדיונים שלנו כאן זה מספיק, אם היינו דנים ביום יום עם התאילנדים כמו שאתה עושה, אז היה שווה לתרגל.:hair:

אתה יודע גם בארץ יש סלנג שונה, לדוגמא הירושלמים יש להם כינויים שונים מאשר לכל חלקי הארץ כמו איזה משהו שמכנים אותו "מציצה"... ירושלמים תזכירו לי בבקשה.:?

ערב טוב.

פיליפ
Wednesday 23/09/2009, 20:02
[quote=הוזמי;1567643כמו איזה משהו שמכנים אותו "מציצה"... ירושלמים תזכירו לי בבקשה.:?

[/quote]

אני אסביר לך פעם מה זה.:yeah:

שני.ד
Wednesday 23/09/2009, 20:08
אפרופו סלנג במדינות שונות- מציצה (סוכריה על מקל בירושלמית) נזכרתי שבתאילנד זה נקרה משהו אחר :love::love::love:

מי היה בתאילנד ויודע על מה אני מדבר?????

יואב הוזמי
Wednesday 23/09/2009, 20:11
אפרופו סלנג במדינות שונות- מציצה (סוכריה על מקל בירושלמית) נזכרתי שבתאילנד זה נקרה משהו אחר :love::love::love:

מי היה בתאילנד ויודע על מה אני מדבר?????

נזכרתי, צודק.....מזל שיש אותך שני.:wink:

שני.ד
Wednesday 23/09/2009, 20:12
אולי זה יזכיר לכם:
(למי שהיה בפטייה :wink::wink: )

http://www.youtube.com/watch?v=PMvy6ziyDbo&feature=related