צפה בגרסא המלאה : רביית אלטומים למה קשה ולא נפוץ בארץ

bbc1
Saturday 19/09/2009, 15:43
הרבה זמן אני מיתעניין בדג היפה הזה,למה הוא כל כך נדיר ?למה במיזרח הרחוק מצליחים להרבות אותו בסיטונאות כמו שראיתי ביוטיוב במיוחד ביפן.כמו שראיתי תהליך ההטלה הוא דומה

erezz
Saturday 19/09/2009, 16:22
קודם תברר כמה דגים מהמישלוחים שהגיעו לארץ שרדו אם בכלל, לפני שאתה קופץ לרביה.
הדגים מגיעים מהטבע עם טפילים, לא עוברים טיפולים אצל היבואן ומשוחררים ללקוחות. אחוז השורדים מזערי לכן אתה גם לא רואה תמונות של אלטומים אצל חובבים.. הדג לא מחזיק יותר משבועיים כי לחובב אין את הידע ותרופות לקרנטינה מסודרת.

אביעוז
Saturday 19/09/2009, 16:32
אנחנו לא רואים ריבוי של אלטומים בארץ בגלל שהדג הזה לא החזיק הרבה זמן בשבי עד לריבוי . רמת קושי ההחזקה שלו בעיתית הדג צריך מספר תנאים גם להחזקה בשבי וריבוי ,עם אני לא טועה בודדים המגדלים שעשו ריבוי

bbc1
Saturday 19/09/2009, 16:33
אתה צודק בהחלט גם אני נפלתי אם ארבעה אלטומים במישלוח האחרון לא החזיקו לי יותר משלושה ימים למרות האיקלום הארוך שעשיתי להם.אני לא מדבר על אלטומי טבע אלא על מגדלים מהמזרח שאולי ניתן לייבא מהם אלטומים יותר עמידים גם לגרעין רבייה בארץ זה דג מדהים במיוחד בלהקה.דרך אגב יש לי שני אלטום פרואני הם הרבה הרבה פחות יפים.

פינגרמן
Saturday 19/09/2009, 16:35
קודם תברר כמה דגים מהמישלוחים שהגיעו לארץ שרדו אם בכלל, לפני שאתה קופץ לרביה.
הדגים מגיעים מהטבע עם טפילים, לא עוברים טיפולים אצל היבואן ומשוחררים ללקוחות. אחוז השורדים מזערי לכן אתה גם לא רואה תמונות של אלטומים אצל חובבים.. הדג לא מחזיק יותר משבועיים כי לחובב אין את הידע ותרופות לקרנטינה מסודרת.

ארז עם אתה מכיר יבואנים שאינם מטפלים בדגים ומוצאים ללקוח אז תזהיר את החברה מפניהם !!!!!

שנית כרגע האלטומים בעייתים מסיבה פשוטה חבל האורינקו של קולומביה דווקא באיזור האלטומים מוקף מגדליי קוקה שכפי שאתה מתאר לעצמך להיכנס לשם כמעט בלתי אפשרי.
דבר נוסף לאחר שבהסכמים מול המגדלים נכנסים מוצאים דגים חצי מתים מכיוון שאותם מגדלים שופכים טונות של עופרת למים בכדי לדשן את הצמחים או השד יודע מה זה עושה.....אבל זה מרעיל את הדגים לכן גם האלטומים כרגע בסכנת הכחדה!!!!

לגבי רבייה כמה סיבות!!

הדג מגיע לבגרות מינית בגיל 4 שנים!!
יש סברה שאומרת שעם מגדלים זכרים במים קשים צינורית הזרע שלו ניסתמת!!
ביפן קיימת חווה שעושה קרוסים הנבות הם אלטומים והזכרים סקלר סילבר :up:

נ.ב

איכות האלטומים בונצואלה הוא בשמים רק שאין לנו הסכמי שכר עם ונצואלה :up:

bbc1
Saturday 19/09/2009, 16:42
איך אפשר לדעת זה פיתוי לא קטן עד שהדג הזה מגיע לארץ הרבה מאוד חובבים שמים את כספם על קרן הצבי אני נפלתי בשבוע שעבר ולפני שנה אותו סיפור

erezz
Saturday 19/09/2009, 17:00
כל עוד אתה לא יודע שהדג עבר טיפולים בקרנטינה במשך חודש אל תקנה.

פינגרמן
Saturday 19/09/2009, 17:01
תברר מתי הגיע אילו טיפולים עברו תבדוק עם הם אוכלים....

amir1305
Saturday 19/09/2009, 17:16
דבר נוסף לאחר שבהסכמים מול המגדלים נכנסים מוצאים דגים חצי מתים מכיוון שאותם מגדלים שופכים טונות של עופרת למים בכדי לדשן את הצמחים או השד יודע מה זה עושה.....אבל זה מרעיל את הדגים

איפה קראת את זה? יש לך לינק?

bbc1
Saturday 19/09/2009, 17:17
אח שלי חודש בקרנטינההצחקתה אותי אם אני לא יקנה פראייר אחר יקנה אתם צריכים להבין הדגים האלה נחטפים תוך שלושה ארבעה ימים לא נישאר כלום.

פינגרמן
Saturday 19/09/2009, 17:19
איפה קראת את זה? יש לך לינק?

יש לי חבר שהוא ספק בעליי חיים בקולומביה וגם הספק שלי בזמנו.....זה האינפורמציה שקיבלתי ממנו וגם שלחתי לו בדואר כל מיני כימיקלים שמנטרלים מתכות כבדות שקשה להם להשיג :up:

Sprungster
Saturday 19/09/2009, 17:20
מה הבעייה להקים אק' 100-200 ל' קרנטינה? הדג לא זול...מי שרוצה לגדל שיקים אק' ערום בשבילם- בלי חצץ/דקורציה...להתחיל להאכיל בקפוא ספוג בתרופות וכשהם מתאלקמים ואוכלים טוב לעבור ליבש...אחרי חודשיים להעביר לאק' מעוצב....

אין טעם להתעקש עם דג טבע שיאכל יבש אחרי שהוא כבר חצי גמור מכל המסע שעבר עליו.

פינגרמן
Saturday 19/09/2009, 17:22
אח שלי חודש בקרנטינההצחקתה אותי אם אני לא יקנה פראייר אחר יקנה אתם צריכים להבין הדגים האלה נחטפים תוך שלושה ארבעה ימים לא נישאר כלום.

אני מאוד שמח שהצחקתי אותך......גבר כניראה שאתה לא ממש מכיר אותי אני הפריק הכי גדול של הנושא בארץ ואם תשאל יעידו לך על זה :hair::hair::hair::hair:

סוחר שלא מעביר קרנטינה (אגב לא אמרתי חודש) וטיפולים אסור לקנות ממנו דגים וזה לא משנה אם זה אלטומים כל יבוא טבע אחר מילא שהדג ימות אבל ירצח לך את כל האקווריום!!!

Sprungster
Saturday 19/09/2009, 17:23
רועי,
הם אצלך חיים במיי-אוסמוזה?

פינגרמן
Saturday 19/09/2009, 17:27
רועי,
הם אצלך חיים במיי-אוסמוזה?

לא....והם לא אצלי כבר :(

נימכרו בטעות ע"י אחותי אין דברים כאלו ואל תצחק ואל תשאל איך זה סיפור ארוך ועצוב.......

אבל בקרוב יגיעו עוד אני רק צריך להנדס אקווריום עם שוקר שיחשמל את מי שמתקרב ואת הדגים לא....

erezz
Saturday 19/09/2009, 17:30
אח שלי חודש בקרנטינההצחקתה אותי אם אני לא יקנה פראייר אחר יקנה

לא הבנתי, אתה מעדיף להיות הפראייר?

מה הבעייה להקים אק' 100-200 ל' קרנטינה? הדג לא זול...מי שרוצה לגדל שיקים אק' ערום בשבילם- בלי חצץ/דקורציה...להתחיל להאכיל בקפוא ספוג בתרופות וכשהם מתאלקמים ואוכלים טוב לעבור ליבש...אחרי חודשיים להעביר לאק' מעוצב..

אק'+פילטר+ אוכל קפוא אינם הבעיה, אלא אין את הידע לגבי הטפילים אותם הם נושאים עימם, התרופות הדרושות ואופי הטיפול

Sprungster
Saturday 19/09/2009, 17:30
מצטער לשמוע רועי.

אחחח אין כמו אתגר טוב. נצטרך להקים עוד אק' :hair:

ארז,
אני בטוח שיש פרוטוקול קרנטינה מסודר ברשת....

bbc1
Saturday 19/09/2009, 17:33
שמתי בקרטינה רק עם גפוניקות איקלום ארוך שאף דג לא קיבל חומציות 7.00 בעזרת פד"ח אוכל תולעים קפואות ארבעה דגים האחרון מת לי ביום השלישי

פינגרמן
Saturday 19/09/2009, 17:37
שמתי בקרטינה רק עם גפוניקות איקלום ארוך שאף דג לא קיבל חומציות 7.00 בעזרת פד"ח אוכל תולעים קפואות ארבעה דגים האחרון מת לי ביום השלישי

כניראה זאת הבעיה שלך......הפד"ח מיותר

הייתה צריך לעקלם ולהעביר סידרת טיפולים.......

תוכל לשלוח לי לפרטי ממי קנית אותם??

erezz
Saturday 19/09/2009, 17:38
מיכאל, בפרוטוקול קרנטינה לדגי טבע יש לא מעט סודות מקצועיים, במידה ותמצא פרוטוקול אמין אנא העלה אותו כאן.
bbc1, קרנטיה לדגי טבע זה לא רק מים ואוכל אלא גם תרופות!

bbc1
Saturday 19/09/2009, 17:42
רועי תן לי הדרכה יש לי אקוריום 60 ליטר איזה פרמטרים של מים אופטימלים לאלטומים בקרטינה פילטר אוכל וכדומה.בטבע הם מגיעים מסביבה חומצית לא?

bbc1
Saturday 19/09/2009, 17:45
ארז.אני לא מעדיף להיות פראייר.בוא ניקרא לזה הימור.:down:

פינגרמן
Saturday 19/09/2009, 17:49
רועי תן לי הדרכה יש לי אקוריום 60 ליטר איזה פרמטרים של מים אופטימלים לאלטומים בקרטינה פילטר אוכל וכדומה.בטבע הם מגיעים מסביבה חומצית לא?

תראה אתן לך את הטיפים שלי.....

1. 60 ליטר זאת קרנטינה דיי קטנה לאלטומים
2. אכן מגיעים מסביבה חומצית אבל בחנות כבר העבירו אותם למי ברז אין שום טעם לעשות להם מים חומציים בקרנטינה (אלה עם כן זה אקווריום עם קונטרולר שהורדת החומציות יכולה לעזור בהשמדת טפילים)

3. הדגים חייבים לעבור סדרת טיפולים הכרחיים לניקוי טפילים מבפנים ובחוץ דברים שלא הייתי ממליץ לעשות לבד בבית מעדיף לא לפרט מכיוון שלא כדי שכל אחד יתחיל לנסות בבית :wink:
אבל אם תתעקשו :up:
לכן עדיף לקנות מסוחר מקצועי ואמין!!!

אני יכול להגיד לך שבחוות דג הזהב ואצל עמי מאפריקן ציקליד אתה יכול לקנות בראש שקט :up:

אבי.
Saturday 19/09/2009, 22:50
עובר לאמריקאים.

ofird
Saturday 19/09/2009, 23:30
אכן קשים מאוד להסתגלות למי אק'

אני יודע שיש טיפול בPH מאוד נמוך שעוזר "לשרוף" את הטפילים

אני גם מת לשלב אותם אבל חושש מאוד מנפילה - אני לא איש של קרנטינה - מתסבך לי את התחביב

דור כחלון
Saturday 19/09/2009, 23:41
נדירים מאוד האלטומים [הקולומביאנים!!!] שמגיעים לישראל ושורדים יותר משלושה שבועות. לא רק טפילים זאת הסיבה.
הדגים הללו דורשים מים מאוד רכים ויציבות קבועה וממש ממש לא משתנה של מים מה שלא ממש מתקיים באקוריום.

חוץ מזה שיש איסור יבוא של הדג הזה שזאת אחת הסיבות שהוא יקר כל כך. פשוט אסור להוציא אותם מהאמזונס כי הם בסכנת הכחדה.
אם תרצו עוד קצת פרטים על אלטומים אני כאן :)

פינגרמן
Saturday 19/09/2009, 23:51
נדירים מאוד האלטומים [הקולומביאנים!!!] שמגיעים לישראל ושורדים יותר משלושה שבועות. לא רק טפילים זאת הסיבה.
הדגים הללו דורשים מים מאוד רכים ויציבות קבועה וממש ממש לא משתנה של מים מה שלא ממש מתקיים באקוריום.

חוץ מזה שיש איסור יבוא של הדג הזה שזאת אחת הסיבות שהוא יקר כל כך. פשוט אסור להוציא אותם מהאמזונס כי הם בסכנת הכחדה.
אם תרצו עוד קצת פרטים על אלטומים אני כאן :)

דייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייייי יייייי

תפסיקו לירשום דברים סתם!!! אלטומים אחד הדגים החזקים ביותר שיש לא מעניין את הסבתא שלו הרכות של המים

טיפול טוב לדג ניקויי מטפילים וקרנטינה טובה אצל הספק לפני לאושש את הדג מהרעלת עופרת

לי היו שנים אלטומים באקווריום דג חזק ביותר טרטוראלי זולל כל יבש רטוב קפוא חי מת מה שבא בא...

עכשיו דור לידע כללי הוא בסכנת הכחדה בחבל האורינוקו הקולומביאני לא בצד הונצואלי!!

אין שום איסור להוציא אותו מהאמזונס ובטח אין שום איסור ליבא אותו לארץ !!!!

erezz
Sunday 20/09/2009, 00:11
רועי, יש דרישה לדגים אחרי קרנטינה וטיפולים אולי תרים את הכפפה?

דור כחלון
Sunday 20/09/2009, 00:16
תלוי איזה אלטום פינגרמן.
האלטום היפה ביותר נמצא סקולומביה והוא באיסור

ofird
Sunday 20/09/2009, 00:22
אני מכיר 2 סוחרים גדולים שלא מביאים אותם למנוע עוגמת נפש לחובבים. לאחר שנים של ניסיונות

פיליפ
Sunday 20/09/2009, 00:35

תפסיקו לירשום דברים סתם!!! אלטומים אחד הדגים החזקים ביותר שיש לא מעניין את הסבתא שלו הרכות של המים

טיפול טוב לדג ניקויי מטפילים וקרנטינה טובה אצל הספק לפני לאושש את הדג מהרעלת עופרת

לי היו שנים אלטומים באקווריום דג חזק ביותר טרטוראלי זולל כל יבש רטוב קפוא חי מת מה שבא בא...

עכשיו דור לידע כללי הוא בסכנת הכחדה בחבל האורינוקו הקולומביאני לא בצד הונצואלי!!

ניראה לי שהיו לך סקלרים ואתה מתבלבל. :lol:

פינגרמן
Sunday 20/09/2009, 01:05
ניראה לי שהיו לך סקלרים ואתה מתבלבל. :lol:

פיליפ אין לי מושג עם איזה ליצנים בדרך כלל יש לך עסק אבל אני בדר"כ יודע על מה אני מדבר.....

http://www.mup.co.il/img.php?f=010d51893225.jpg (http://www.mup.co.il/)

http://www.mup.co.il/img.php?f=27b028756dd0.jpg (http://www.mup.co.il/)

http://www.mup.co.il/img.php?f=67e49cd7930b.jpg (http://www.mup.co.il/)

http://www.mup.co.il/img.php?f=34c280ce3b55.jpg (http://www.mup.co.il/)

פינגרמן
Sunday 20/09/2009, 01:08
תלוי איזה אלטום פינגרמן.
האלטום היפה ביותר נמצא סקולומביה והוא באיסור

איזה אלטום זה??
מזה סקולומביה פעם ראשונה שאני שומע זה מדינה או נהר???

איזה ממשלה בדיוק אוסרת את ההוצעה שלו????

ארז מצטער זאת כפפה יקרה מדיי וחוץ מיזה אמרתי לא פעם אני לא סוחר....

דור כחלון
Sunday 20/09/2009, 01:10
בקולומביה***

שמע זה אלטום ואני זוכר בשמנו שרציתי לקנות ממך אלטומים וראיתי את התמונות האלו כבר וכן הם מדהימים והכל
אבל זאת עובדה שהם לא שורדים
אתה רוצה להגיד לי ש 99 אחוז מהדגים שמגיעים לארץ [אלטומים] חולים? בגלל זה הם מתים כל הזמן?

שני.ד
Sunday 20/09/2009, 01:15
הם שורדים בדיוק כמו רוב הדגים שמגיעים מקולומביה אחרי יומיים וחצי בשקית (לא שורדים).
אלה ששורדים את ההובלה- עם טיפול נכון אין סיבה שלא יחיו 8-10 שנים באקווריום.

פינגרמן
Sunday 20/09/2009, 01:16
בקולומביה***

שמע זה אלטום ואני זוכר בשמנו שרציתי לקנות ממך אלטומים וראיתי את התמונות האלו כבר וכן הם מדהימים והכל
אבל זאת עובדה שהם לא שורדים
אתה רוצה להגיד לי ש 99 אחוז מהדגים שמגיעים לארץ [אלטומים] חולים? בגלל זה הם מתים כל הזמן?

טוב רק שיהיה ברור אלטומים יש רק בקולומביה או ונצואלה!!!!

אלטום פרואני זה המצעה של ישראלים לא קיים דבר כזה בפרו יש סקלר נחמד בינו לבין אלטום יש כמה וכמה נהרות...

האלטום לא אסור לא ע"י ממשלת קולומביה ולא ע"י ישראל לא יודע מעין הבאת את זה אולי אתה מתבלבל עם האיסור סחר עם ונצואלה ואם יש כזה איסור אז אשמח שתעיר את עניי....

וכפי שאמרתי לך כן כל דג בין עם זה דיסקוס רמי רז אלטום או אפילו פלקוים למינהם כל יצור שמגיע מהטבע מוקף באללה היסטור של טפילים שמעולם לא ניראו במדע בדרך כלל מתגברים עליהם!!

עובדה אני לא שמעתי שנפלו לעמי מאפריקן
לא שמעתי שנפלו בדג הזהב
לא נפלו אצלי גם!!!

אגב אני רוצה להביא לעצמי וחבר שלי פשוט לא מוכן לישלוח לי אותם כיוון שלטענתו הם עדיין לא best quality הרבה תלוי גם בספק בחול!!

בקיצור חברים יקרים האלטומים הם דגים מדהימים שנימצאים בבעיה בגלל מגדליי הקוקה :(

ואני חושב שצריך להתחיל לקדוח לשני מרד דרגון שירים הוא את הכפפה :)

שני.ד
Sunday 20/09/2009, 01:23
חשוב מאוד איך מכינים אותם להובלה ממושכת ואיך אורזים אותם.

פיליפ
Sunday 20/09/2009, 01:39
אני בכלל לא מבין למה אתם מתלהבים מהדג הזה.

ממרחק של 2 מטר נראה כמו סקלר בן סקלר.

פינגרמן
Sunday 20/09/2009, 01:41
אני בכלל לא מבין למה אתם מתלהבים מהדג הזה.

ממרחק של 2 מטר נראה כמו סקלר בן סקלר.

פיליפ גם ממרחק של 2 קילומטר אלטום ניראה כמו אלטום :wink:

דור כחלון
Sunday 20/09/2009, 01:42
פיליפ אתה בכלל באמריקאים מה אתה עושה כאן :hair:

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Sunday 20/09/2009, 04:21
אלטומים ידועים כנשאי קפילרה ויכולים לחלות גם בהקסמיטה.
קרנטינה היא בגדר חובה!

בני

ofird
Sunday 20/09/2009, 07:04
האלטום הוא דג מהמם!

לא מזכיר סקלר בכלום, ולדעתי מעניין יותר מהדיסקוס שנטחן כבר בכל אקווריום בערך בעולם....

RED DRAGON / פינגרמן - אשמח לשמוע מכם על מקורות מהימנים לאלטומים (שעברו קליטה / קרנטינה אצל סוחר ומוכנים להיכנס לאק הביתי)

bbc1
Sunday 20/09/2009, 21:45
ראיתי ביוטיוב במזרח נידמה לי ביפן שמרבים אותו באלפים ניראה אותו תהליך רביה של דיסקוס.

amir1305
Sunday 20/09/2009, 21:51
האלטום הוא דג מהמם!

לא מזכיר סקלר בכלום

אין ספק - הוא יותר דומה לטרופאוס מאשר לסקלר...:lol:

ofird
Monday 21/09/2009, 00:06

:yeah:

פיליפ
Monday 21/09/2009, 00:24

:rofl3:

יש לך דרך מיוחדת להבהיר את עמדתך :love:

matan27
Monday 21/09/2009, 14:53
אני זוכר שלפני כמה חודשים הגיעו אלטומים לאחד הסוחרים התקינים שבאמת מעבירים את האלטומים טיפולים
וכו'.. למרות כל הטיפולים, שמעתי שכמעט כל האלטומים נפלו למרות כל המאמצים..

אני מניח שלפעמים שום דבר לא יכול לעזור, הדגים פשוט עייפים מדיי מהתלאות בדרך ומתים אחרי זמן קצר..
אופיר את שלך קנית בביבר? כי שם הם גם אמורים להיות בסדר..

sabutaz
Monday 21/09/2009, 14:59
אפשר אולי לקנות אותם מספק באירופה ?
ככה אפשר אולי להקל אליהם ולצמצם את האבדות.

ofird
Monday 21/09/2009, 15:39
מה זאת אומרת אמורים להיות בסדר? אף סוחר שאני מכיר לא מעביר טיפול מיוחד וארוך. איך שנוחת מיד נמכר, מקסימום כמה ימים בין לבין.

bbc1
Monday 21/09/2009, 16:08
חברים אני שנים בתחום הדגים לא היה דג שחשקתי בו כמו האלטום ופעם אחרי פעם נחלתי אכזבות.אני אחד שיודע לתת איקלום לדג כל האלטומים שלי היו מספקים שונים ומנוסים באזור ת"א רבתי זה הדג הכי קשה לאיקלום,רק משגע אותי למה לא מייבאים אותם מבית גידול במיזרח ששם מרבים אותם במאות.אולי הם פחות יפים מאשר אלטום טבע אבל לפחות הם ישרדו ואולי יהיו זוגות בארץ הקודש :love:

Alll
Monday 21/09/2009, 16:28
יש לי קבוצה של אלטומים כבר 5 שנים. בתוך הקבוצה שני זוגות ב100%.
מה לא ניסיתי עם ה זוגות האלו...פעם זכר מוכן לרבייה, פעם נקבה...אך לא ביחד.
אולי השנה אצליח.

bbc1
Monday 21/09/2009, 16:31
בהצלחה .שלח תמונות לשטוף את העניים:love:

matan27
Monday 21/09/2009, 16:41
מה זאת אומרת אמורים להיות בסדר? אף סוחר שאני מכיר לא מעביר טיפול מיוחד וארוך. איך שנוחת מיד נמכר, מקסימום כמה ימים בין לבין.

לא מדוייק..לפי מה שהבנתי אני יודע לפחות על אפריקן ציקליד שמעבירים את האלטומים טיפולים
רבים לפני המכירה..

ofird
Monday 21/09/2009, 17:09
לא מדוייק..לפי מה שהבנתי אני יודע לפחות על אפריקן ציקליד שמעבירים את האלטומים טיפולים
רבים לפני המכירה..

מעולה :-)

אמרתי שאני לא מכיר...אם הם עושים זאת כל הכבוד

matan27
Monday 21/09/2009, 17:59
ובכל זאת, ע"פ מה שהבנתי המשלוח של האלטומים (נראה לי זה היה לפני שנה בערך) נפל למרות כל זה..

פינגרמן
Monday 21/09/2009, 19:35
ובכל זאת, ע"פ מה שהבנתי המשלוח של האלטומים (נראה לי זה היה לפני שנה בערך) נפל למרות כל זה..

כי לך תדע איזה אדיוט קנה אותם.....אני יכול להבטיח לך שעם דוד או עמי מכרו את הדגים הם מכרו אותם בתקינות של 100 אחוז.....ותאמין לי שאין לי אחוזים במניות אפריקן :wink:

פינגרמן
Monday 21/09/2009, 19:44
חברים אני שנים בתחום הדגים לא היה דג שחשקתי בו כמו האלטום ופעם אחרי פעם נחלתי אכזבות.אני אחד שיודע לתת איקלום לדג כל האלטומים שלי היו מספקים שונים ומנוסים באזור ת"א רבתי זה הדג הכי קשה לאיקלום,רק משגע אותי למה לא מייבאים אותם מבית גידול במיזרח ששם מרבים אותם במאות.אולי הם פחות יפים מאשר אלטום טבע אבל לפחות הם ישרדו ואולי יהיו זוגות בארץ הקודש :love:

אתה עושה צחוק או מה???

יפה שאתה קונה מספקים שונים בתל אביב רבתך ......תיהיה בטוח שהמקור של הספיקים שלך אחיד ב 99 אחוז !!!

אין לא במזרח ולא בעולם חווה שמרבה אלטומים בכמויות מסחריות ממש בודדות ההצלחות של הרבייה בשבי וגם אז הם בכלובים בנחלים ולא באקווריום....

ביפן יש קרוסים זה לא אלטום נקי הזכרים בדרך כלל סילבר...

אני אשמח עם תפרט לנו איך אתה מעקלם דגים :up:

matan27
Monday 21/09/2009, 20:13
רועי ראית במקרה את האלטומים שאמרתי לך בבילו? הם היו מחודדים ויפים, רק אני לא סגור על הפסים שחלקם
לא היו ישרים כל כך..

לא אמרתי שהם מכרו דגים חולים..לפי מה שהבנתי הם לא הספיקו לשחרר אותם למכירה (הבנתי את זה מסוחר אחר,
מכר שלי שעובד איתם ביחסים טובים) כיוון שבמהלך הטיפולים המון דגים נפלו להם.

אני האחרון שילכלך על עמי ואפריקן ציקליד, וגם לי אין מניות אצלם:up:

bbc1
Monday 21/09/2009, 21:56
אתה עושה צחוק או מה???

יפה שאתה קונה מספקים שונים בתל אביב רבתך ......תיהיה בטוח שהמקור של הספיקים שלך אחיד ב 99 אחוז !!!

אין לא במזרח ולא בעולם חווה שמרבה אלטומים בכמויות מסחריות ממש בודדות ההצלחות של הרבייה בשבי וגם אז הם בכלובים בנחלים ולא באקווריום....

ביפן יש קרוסים זה לא אלטום נקי הזכרים בדרך כלל סילבר...

אני אשמח עם תפרט לנו איך אתה מעקלם דגים :up:
פינגרמן תעשה טובה אם אתה רוצה לענות על ההודעה תענה יפה אנחנו כאן כדי לקדם את העניין ולא להעכיר את האוירה

אסף חנונה
Monday 21/09/2009, 23:59
אחלה עץ
זה מחווה מיו-טיוב
http://www.youtube.com/watch?v=XCljtxaEJnA

פינגרמן
Tuesday 22/09/2009, 00:56
פינגרמן תעשה טובה אם אתה רוצה לענות על ההודעה תענה יפה אנחנו כאן כדי לקדם את העניין ולא להעכיר את האוירה

צר לי שנפגעת אני לא מבין מימה......
תהנה מהתחביב בהצלחה.....

דור כחלון
Tuesday 22/09/2009, 01:06
פינגרמן באמת אחי יש לך מזג חם מדי. אנחנו כולנו כאן מאותה מטרה אין לאף אחד סיבה להתעצבן, אתה לא חייב לתקוף תמיד אחי...

דור :wink:

היום צילמתי את האלטום פראוני שלי שהחזרתי לחנות [לא למכירה!] אני יעלה תמונה מחר או אם יהיה לי כח עוד חצי שעה חח אני צריך לישון :hair:

פינגרמן
Tuesday 22/09/2009, 01:08
פינגרמן באמת אחי יש לך מזג חם מדי. אנחנו כולנו כאן מאותה מטרה אין לאף אחד סיבה להתעצבן, אתה לא חייב לתקוף תמיד אחי...

דור :wink:

היום צילמתי את האלטום פראוני שלי שהחזרתי לחנות [לא למכירה!] אני יעלה תמונה מחר או אם יהיה לי כח עוד חצי שעה חח אני צריך לישון :hair:

כבר הסברתי לך שאין דבר כזה אלטום פרואני ואחריי זה אתה עוד מתלונן שיש לי מזג חם מדיי :hair::hair:

Sprungster
Tuesday 22/09/2009, 01:13
:lol:

http://www.youtube.com/watch?v=5513mXmQbw4

דור כחלון
Tuesday 22/09/2009, 01:14
חחחחחח אז איך אנחנו קוראים לו?
אני הולך להוריד את המצלמה שתראה איזה חתיך גדל אצלי מגיל חודש... היום בן שנה 8בערך

דור כחלון
Tuesday 22/09/2009, 01:22
קבלו אותו! קראתי לו איגור :) הוא ממש כמו הבן שלי אוכל פעמיים ביום חי טוב מלך האקוריום :hair:

http://www.uploadfileyou.com/files/w006rfeerv8kzg1hsfda.jpg

http://www.uploadfileyou.com/files/js6s85htsj7625p6ced6.jpg

http://www.uploadfileyou.com/files/rzghz3sgb123foayczj5.jpg

http://www.uploadfileyou.com/files/zafs3o6lnvjdfc3lxz8l.jpg

http://www.uploadfileyou.com/files/6n9jwjya7b3hd5put80d.jpg

זה הגבר גבר שהיה לי בתמונת פרופיל לפני הטרופאוס שלי עכשיו...

פינגרמן
Tuesday 22/09/2009, 01:29
סקלר מנוקד אני קורא לו......עם הייתי מקבל שקל לפחות על כל דג שהרבתי המקסימום שנתנו לי 45 אג :wall::wall::wall::wall:

אכן יפיוף גבר גבר :up:

דור כחלון
Tuesday 22/09/2009, 01:37
אתה קורא לו מנוקד! אחרים לא...! חחח... אבל הוא סקלר טבע לכל דבר ככה שגם אם הוא לא נקרא אלטום אז לפחות נקרא לו פרואני... פרו יענו...

בכל מקרה חסר לבן אדם שילכלך עליו זה הבן שלי.. בחנות יודעים שמי שימכור אותו יש לו עסק איתי.. מי שילכלך על הבן שלי אני יבוא עד אליו ו... חחחח
סתם :hair:
תודה פינגרמן הוא מעריך את המעריצים שלו... אם תרצה חתימה אני אבקש שהוא ישלח לך בדואר הוא לא יתנגד...

נב משום מה לא רואים בתמונה את הצבעים שלו.. מוזר כנראה בגלל התאורה הורודה באקוריום... הוא הרבה יותר כחול במציאות :)

פינגרמן
Tuesday 22/09/2009, 01:55
אתה קורא לו מנוקד! אחרים לא...! חחח... אבל הוא סקלר טבע לכל דבר ככה שגם אם הוא לא נקרא אלטום אז לפחות נקרא לו פרואני... פרו יענו...

בכל מקרה חסר לבן אדם שילכלך עליו זה הבן שלי.. בחנות יודעים שמי שימכור אותו יש לו עסק איתי.. מי שילכלך על הבן שלי אני יבוא עד אליו ו... חחחח
סתם :hair:
תודה פינגרמן הוא מעריך את המעריצים שלו... אם תרצה חתימה אני אבקש שהוא ישלח לך בדואר הוא לא יתנגד...

נב משום מה לא רואים בתמונה את הצבעים שלו.. מוזר כנראה בגלל התאורה הורודה באקוריום... הוא הרבה יותר כחול במציאות :)

דור יש לך ילד יפיוף אין ספק....

לשם הפרוטוקול: באמזונס ישנם 3 משפחות הדומות אחת לשניה:

סקלר
לאופולדי
והאלטום

הילד שלך שייך למשפחת הסקלרים אומנם הוא פרואני אבל עדיין סקלר :hair:

לא שזה משנה הרבה תראה איזה יפה הוא :)

אני גם זז לישון ומחר מבטיח להעלות תמונות של כמה סקלרים מדהימים שלי :wink:

העמלץ /בני גולשה ז"ל
Tuesday 22/09/2009, 03:32
:lol: קרעת אותי מיכאל, להעביר לקהילה.

בני

bbc1
Tuesday 22/09/2009, 08:36
:love:פינגרמן יש לך תמונה של לאופולדי? עוד משהו יש לך לינק של החווה ביפן או איפה שלא יהיה שבו מרבים אלטום+סילבר(מה זה סילבר?)
http://www.youtube.com/watch?v=9kBah-u8l48
זה מה שהתכונתי

bbc1
Tuesday 22/09/2009, 09:09
ים של אלטומים לא טבע לא נהרות ולא נעליים:love:http://www.youtube.com/watch?v=s0qrSR7vE7k

פיליפ
Tuesday 22/09/2009, 10:06
ים של אלטומים לא טבע לא נהרות ולא נעליים

:lol:

אהבתי את התגובה.

דג נדיר אעלק :yeah:

פינגרמן
Tuesday 22/09/2009, 19:50
בסרטון השני אלו לא אלטומים......הדג כולו לבן אין פסי רוחב

בסרטון הראשון גם פסי הרוחב לא מושלמים הצורה אכן אלטום סביר להניח שאלו הקרוסים :up:

קישור אין לי.....:up:

matan27
Tuesday 22/09/2009, 20:12
אז מה עם אלה?

http://www.youtube.com/watch?v=daLwiEC_DRM&feature=related

ואלה:
http://www.youtube.com/watch?v=pCaZqfWSGdo&feature=channel_page

פינגרמן
Tuesday 22/09/2009, 20:25
http://www.youtube.com/watch?v=sewU0qP31dI&feature=player_embedded#t=23

מזל שלא העלתם את הסרטון הזה בטענה שזה אלטום :hair:

פינגרמן
Tuesday 22/09/2009, 20:26
מתן הסרטון הראשון אכן אלטומים לתפארת......השני סקאלר מאלכי רביב פשוט ויפה :up:

bbc1
Tuesday 22/09/2009, 20:32
מה זה למען השם קרוסים פירגרמן תוכל להסביר אם אפשר ע"י תמונות

פינגרמן
Tuesday 22/09/2009, 20:40
קרוסים זה הכלאות.......סקלר סילבר הפשוט ביותר ואלטום.......למה דווקא סילבר אתה שואל אני אגיד לך כי הוא צבע כסף חלק סביר להניח שרוב הצאציאם יקבלו את הפסים של האלטום ולא נקודות וכאלו....

אם הייתה איפשהו ביפן או בעולם חווה ריבוי מקצועית לאלטום הדג הזה לא היה נדיר כל כך והיה אפשר לימצוא את החווה ברשת בשניות......

אוניברסיטאות במזרח מתחננות לקולומביאנים שיספקו להם דגים לפי מה שהבנתי הם קיבלו שכל ולא מספיקים להם...

תמונות אין לי אני מצלם את הדגים שלי לא של אחרים וביפן לא הייתי וגם אם כן לא היו נותנים לך לצלם :wink:

bbc1 שמצאת וראית את הסרטונים לא היה לך מוזר שכל כך הרבה דגיגים ולא מראים פעם אחת זוג הורים :roll:

אגב לכל מי שהרבה סקלרים יודע שדגיגים של 2-3 ס"מ ניראים בצורה ממש אלטומים תשאל את החברה שביקרו אצלי במפגש ב 2005 היה לי בסלון 700 ליטר עם קרוב ל 2000 סקלרים :wink:

פינגרמן
Tuesday 22/09/2009, 20:44
http://www.youtube.com/watch?v=K2Z-UtLoT_k&NR=1

אלו ניראים לי אלטומים ואם אלו באמת F1 צריך להוריד בפני הבחור את הכובע :up:

אביעוז
Tuesday 22/09/2009, 20:47
דיון מרתק עם הרבה תגובות . יש כאן צדיק שיש לו כרגע אלטומיםאו עשה ריבוי ואפשר תמונות

פינגרמן
Tuesday 22/09/2009, 20:54
דיון מרתק עם הרבה תגובות . יש כאן צדיק שיש לו כרגע אלטומיםאו עשה ריבוי ואפשר תמונות

לפני שנתיים בערך הייתה לי הטלה.....ורצחתי את הנקבה אחריי שבוע :evil::evil::fire::fire::cry::cry::cry::cry:

יותר גרוע לפני שבועיים אני מקבל טלפון לעבודה מאחותי שאומרת לי רועי "הפועלים שמשפצים אצל אהרון (שכן) שואלים כמה עם אתה מוכן לימכור להם את הסקלרים"

לא עלה בדעתי שהיא התכוונה לאלטומים :cry::cry::cry::cry::cry:

ניראה לי אני צריך לעבור בית בית בסחנין בכדי לימצוא אותם :cry::cry::cry:

bbc1
Tuesday 22/09/2009, 21:08
יש משהו במה שאתה אומרת אתה יודע מה אם הקרוסים ניראים פחות או יותר כמו אלטום אני קונה. שים תמונה של סקלר מוצלח שלך דמוי אלטום אפילו פרואני

bbc1
Saturday 26/09/2009, 16:26
אלטומים מהסרטים
http://www.youtube.com/watch?v=fbScTzzEuSA

Alll
Saturday 26/09/2009, 16:35

:up:

פינגרמן
Saturday 26/09/2009, 19:54
אלטומים מהסרטים
http://www.youtube.com/watch?v=fbScTzzEuSA

אכן אכן מדהימים :up::up::up: