צפה בגרסא המלאה : בעיה בננו חדש

pancho
Friday 04/09/2009, 22:21
היום חזרתי מעבודה ומצאתי דג מת (אלמוגית כחולה) והדג השני שהכנסתי איתה (ליצן פרקולה) באותה נקודה מאז שקלטתי אותו לאק' והוא לא אוכל, אני חושש שגורלו יהיה זהה.
אין לי מושג למה זה קרה.
המערכת: רצה כחודש וחצי +-, 72 ליטר. פילטרציה- פילטר חיצוני של ג'בו עמוס ביובולס, +פילטר מפל של הילאה,פורק פריזם,משאבת גלים של סיאו 2500 ל\ש,+ ראש כוח של 600 ל\ש.
חצץ אלמוגים וסלעי יבוא אינדונזים בסביבות ה 8 קילו.
סייקל הרצתי לפי הספר. דג חצוי ל2. רמת האמוניה זינקה וירדה, הניטריט הגיע למקס וירד, ובחנות נעשתה בדיקה ויצאה תקינה. קליטת הדגים נעשתה על ידי צינור של אינפוזיה (חדש סטרילי מהשקית) בקצב טפטוף של כ 4 טיפות בשניהבערך) לאחר כשעה בערך הוצאתי חצי מכמות המים, והשארתי לעוד חצי שעה. את הדגים הכנסתי לאק' עם רשת.
המד מליחות שלי מראה כרגע על 0.021 אבל בחנות משום-מה המד הראה 0.025

כרגע הרמות אמוניה ניטריט תקינות. אני מאכיל במזון אנאלאס טרה A.
על הסלעים אין כמעט עצות (ממש מוזר כי האור באק היה מכובה רק שישנתי במשך רוב הסייקל)

אשמח לעזרה...

-Alon-
Friday 04/09/2009, 22:31
אתה משתמש בהידרומטר? בחנות בדקו עם רפרקטומטר? זאת יכולה להיות הסיבה להבדלים...

פילטר דוד עם ביו בולס הוא פצצה מתקתקת היות וכל הרפש נתקע שם ויעשה נזקים בלתי נתפסים עם הזמן.

דג לא אוכל והתנאים שציינת - אני ישר חושד בניטראט. תבדוק אמוניה ניטריט וניטראט ותעדכן :up:

pancho
Friday 04/09/2009, 22:43
אין לי מד ניטרט אבל בחנות הוא בדק ואמר שאין בעיה של ניטרט. אין לי מושג איך קוראים למכשיר שהוא בדק איתו, הוא טיפטף טיפה על מין טלסקופ כזה והסתכל דרך עינית.
פילטר חיצוני מכיוון שאין לי סאמפ ולעשות לאק' כזה קדח וסאמפ או סאמפ אחורי כבר עדיף לבנות אק' חדש לגמרי במידה גדולה יותר זה לא יצא כזה הבדל משמעותי במחיר.
מה יכל לגרום למוות של האלמוגית תוך 3 ימים?
אהה הטמפ באק' היא 27 זה הכי נמוך שהצלחתי ליצב אותו עליו

-Alon-
Friday 04/09/2009, 22:51
לפני זה אמרת שהוא בדק ניטריט.

יש מספר ערכים שצריך לבדוק ואני לא סומך על בעל החנות שבדק את כולם ( בדיקת ניטראט זו בדיקה של מינימום 8 דקות ).

באיזה מים אתה משתמש? איזה מלח?

pancho
Friday 04/09/2009, 22:58
מי ברז עם פריים של סיכם. מלח של אושין או אושיאניק לא זוכ רבדיוק תשם

pancho
Friday 04/09/2009, 23:00
ובקשר לערכים אמוניה ניטריט אני בדקתי אצלי ויצא תקין המוכר בדק ניטרט גם ניראה לי

-Alon-
Friday 04/09/2009, 23:06
מי ברז....

פילטר דוד...

הידרומטר...

ניטראט שאולי נבדק ואולי לא...

צר לי להגיד זאת אבל יש המון סיבות למה זה מצליח.

בדוק ניטראט.

תעשה החלפת מים - אבל לא עם המים שלך. קח מים מריף מבוסס של חובב אחר.

pancho
Saturday 05/09/2009, 02:30
ונניח שעכשיו אני לוקח מים מאק' אחר, מה הלאה? כאילו אני לא יכול כל החלפת מים לעשות ממישהו אחר. מי ברז עם אנטי כלור זה לא מספיק???:o

-Alon-
Saturday 05/09/2009, 02:37
לאקווריום ציקלידים? ברור.

לאקווריום מלוחים נהוג, לפחות, להשתמש בסננים.

מי ברז עם אנטי כלור זה סיכון שלטעמי מדובר גם בסיכון מיותר.

בכל מקרה, זאת ככל הנראה לא הסיבה אם כי לך תדע איזה השפעות יהיו לזה בעתיד ( עם כל פיצוי אידוי אתה מעלה את כמות המומסים במים ).

לגבי מה הלאה?

לא יודע. לדעתי הבעיה היא ניטראט ואם זה זה אז החלפת מים גדולה עם מים איכותיים יכולה לעזור.

גם שיפור הפילטריזציה תעזור אבל המטרה הסופית היא להפחית את הניטראט.

תבדוק ניטראט ותעדכן - אין מנוס.