צפה בגרסא המלאה : בניית מכסה התאורה של WILDBLUE

fish in heaven
Monday 24/06/2002, 00:34
הי WILDBLUE
תוכל לפרט קצת על בניית המכסה המהמם שלך :wink:
על אופן הבנייה, עלויות, וכיו"ב.

asaf
Monday 24/06/2002, 01:03
גם אני אהבתי את המכסה (למרות שיש כמה דברים שלפי דעתי מיותרים), אבל בכל מקרה, גם אני חשבתי בהתחלה על רפלקטור כמו שלך (רק על הצ'וק מבחוץ) אך אבא שלי הצליח לסדר ליד המנורות גם רפלקטור בזוית 45 מעלות, ככה שיצא יותר טוב מבחינת החזרת אור.

זה דווקא שיטה נורא יעילה, אם מישהו מעוניין לדעת...אני אנסה לצייר ולהסביר

elminister
Monday 24/06/2002, 10:37
מצטרף לבקשת הפרוטים (לא הספיק לי המידע באתר)...
ומה זו מנורת PC? האם אתה מתכוון לLED ?

מחירים?
ELMINISTER

עומרי ע
Monday 24/06/2002, 17:08
הרשו לי לנצל במה זו כדי להביע הערכה על האקווריום של אלעד :up:
אהבתי את הרעיון של החלפת המים.

Wild Blue
Monday 24/06/2002, 21:18
טוב בואו נראה מחירים כמעט הכול עבודת יד שלי ושל אבי.
מנורות הפלורסנט הראשיות הם של חברת אוסרם לפי הפירוט שמופיע באתר על כל המנורות. הם מורכבות בבתי מנורה סטנדרטיים למנורות פלורסנט של 120 ס"מ יש בסה"כ 3 בתי מנורה שכל אחד מכיל 2 נורות. על הבתי מנורה מוצמד בניטים ריפלקטור של מנורות פלורסנט סטנדרתי ששוטח ונחתך לפי מידות אצל בעל מקצוע. כל הבתי מנורה הוכנסו למסגרת עץ שנבנתה ע"י נגר. כמו שרשום באתר לכל נורה יש שעון שבת צמוד שבמקור מיועד להיות ללוח חשמל. את כל ההרכבה החשמלית אילטרנו בזמן ההרכבה ואיך שהוא זה עובד בצורה מצוינת :o .
מנורת הPC היא מנורת פלורסנט קטנה (שימשה במקור כמנורת אקווריום זעיר).

עלויות קשה לי להגיד כי הכל הוסג דרך העסק של אבי מספקי הציוד שלו. בסה"כ לקח מבחינת זמן להרכיב את הכל ביחד (אחרי איסוף כל המרכיבים שלקח כמה חודשים) כ3 שעות.

asaf אני מעונין לדעת מה לדעתך מיותר.

ושוב תודה על המחמאות
ועל כל שאלה נוספת אענה בשמחה.

asaf
Monday 24/06/2002, 22:21
אם יש לך את הכסף והמקום אז כלום לא מיותר...שכח שאמרתי...
סתם רציתי לציין שיטה, כנראה לא הכי טובה שיש כי אפשר לעשות הרבה דברים, אבל כדי ליצור זוית של 45 מעלות עם הרפלקטור, אפשר פשוט לקחת חתיכה באורך המתאים, לנסר מעין משולשים ישרי זוית קטנים מעץ שהיתר שלהם הוא קצת יותר קטן מאורך הרפלקטור, ואז כשמדביקים/מבריגים אותם בשורה לאורך תקרת המכסה מבפנים, אז נוצר מצב שהיתר של המשולשים נמצא בזוית 45, ופשוט צריך לשים דבק דו צדדי או להבריג את הרפלקטור אליהם...
אצלי עבד מצוין...(הדבק לא החזיק אז הברגנו...)
יכול מאוד להיות שזה לא היה הכי מובן, אבל בכל זאת....

קובי, יופי של מכסה...דרך אגב, מה זה החתכים בקדימה שלו?

Wild Blue
Wednesday 26/06/2002, 16:56
אסף עדין אסמח לדעת מה לדעתך מיותר (זה מאוד מענין אותי ולאחר שאתה זורקת את זה לאוויר עשית אותי מאוד סקרן לדעת אולי אוכל לשפר ענינים לפעם הבאה בעקבות הערתך)

asaf
Thursday 27/06/2002, 01:47
לא לא...אמרתי את זה בלי לחשוב יותר מדי.
אני למשל לא הייתי שם מנורת פי סי בגלל שלא הייתי מוציא כסף על זה בשביל שהמנורות יופעלו כשהיה לפניהם משהו חלש יותר...
ושלא תבין לא נכון, המנורת פי סי בסדר גמור, אבל אם יש לך כמה טיימרים, ואתה יכול להפעיל חלק מהמנורות ולא הכל בבת אחת, אז למה הפי סי?
את רעיון מנורת הלילה לא הבנתי לגמרי...

השיפור היחידי שחשבתי עליו זה פשוט להוסיף רפלקטור בזוית.

Wild Blue
Thursday 27/06/2002, 19:34
למרות כל האפשרות של כיבוי והדלקה של כל מנורה בנפרד הידלקות או כיבוי אפילו של נורה אחת הוא בעל עוצמת הארה גדולה מאוד שמאוד מבהיל את הדיסקוסים. התוספת של הPC יוצר אפקת חד יותר של עמעום ושקיעה.
השימוש של מנורת הלילה הוא גם בכדי לצפות בדגים בחושך בלילה העוצמה כל כך חלשה שהם פשוט לא סמים לב שהיא דולקת או שהיא מדמה בשבילם ירח. כמו כן היא מאפשרת לדגים דוגרים לשמור ביתר קלות על קינם גם בלילה. בנוסף היא גם עוזרת לאפקט השקיע/ זריחה.

בתכנון המקורי הכל אמור להיות מצופה ברפלקטור עם זוויות אבל זה התחיל לקחת יותר מדי מקום והעלה בעיות לוגיסטיות רבות.

elminister
Sunday 30/06/2002, 00:50
עוד שאלה קצרה, האם הנורות אצלך הם "על המיים" או שיש מכסה זכוכית בינהם, אם הם על המיים איך פתרת את עיניין אידוי טיפות המיים על הנורות (יכול לגרום לקצרים...)
ELMI

Wild Blue
Monday 01/07/2002, 19:29
האקווריום שלי סגור למעלה בכ90% רק זכוכית ועם כל הצנרת והציוד זה כ95% ככה שהאידוי אפסי ואין בריחת co2 וכו'